Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 09:05   #1
Nostrifikacija

Pozdrav, molila bih pomoć ako netko zna....Studentica sam Medicinskog fakulteta u Banja Luci odsjek stomatologija, koja bi se po završetku studija vratila u Hrvatsku. U Hrvatskoj sam završila opću gimnaziju i položila državnu maturu. Međutim, sada do mene dolaze informacije o problemu nostrifikacije diplome po završetku studija, pa problemi sa dobivanjem dozvole za rad od Stomatološke komore, pa i problem kod mogućeg prebacivanja u Zagreb, Rijeku ili Split tijekom studija...
Da li netko nešto zna? Ili je možda prošao ovo što mene čeka? Ili možda nekoga zna? Svaka informacija mi je dobrodošla...
Hvala i pozdrav
rotna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 22:42   #2
Nostrifikacija

Ja sam u postupku nostrifikacije... takodje pokusavam da se snadjem sa informacijama koje do mene dolaze, svako iskustvo ili savjet mi je dobro dosao.
Za sad sam dobila odgovor od Dentalne komore da je potrebno ili da polazem 11 ispita ili da odradim prilagodbu na fakultetu.

Bilo sta da znas pisi...

Hvala
Marija555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2018., 13:34   #3
Unhappy Hrvatska komora dentalne medicine - priznavanje inozemne kvalifikacije

Quote:
Marija555 kaže: Pogledaj post
Ja sam u postupku nostrifikacije... takodje pokusavam da se snadjem sa informacijama koje do mene dolaze, svako iskustvo ili savjet mi je dobro dosao.
Za sad sam dobila odgovor od Dentalne komore da je potrebno ili da polazem 11 ispita ili da odradim prilagodbu na fakultetu.

Bilo sta da znas pisi...

Hvala

Pozdrav,
Nemam ništa pozitivno reći za Komoru, završila sam konkretno Srednju zubotehničku školu u BiH, a u Zagrebu sam odradila stručno osposobljavanje. Kad sam trebala polagati stručni ispit, rekli su da mi fali potvrda o priznatoj inozemnoj kvalifikaciji od strane Komore dent. medicine. i čitav taj postupak nostrificiranja u Komori me koštao preko 16.000kn da bih pala na ispitu skupa sa ostalim kandidatima. Ispit je nemoguće položiti, sve je namješteno jer Komori ne odgovara da radnici iz susjednih država rade na njihovom tržištu. Nostrifikaciju nikad nisam uspjela ishoditi, još uvijek čekam (od 2015.-e) na zahtjev da odradim period prilagodbe od 6 mjeseci. Nikad mi nisu to organizirali jer sam bila jedini kandidat koji je to tražio, a navodno im je to Grad Zagreb osporavao jer sam trebala kao 6mjeseci ići u državnu srednju školu.. A za stomatologe sam čula da su isto padali ispite.

Portal Novi List je pisao dosta o toj temi.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...za-svoj-status

http://www.novilist.hr:8090/Vijesti/...navanje-struke

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...tu-do-Njemacke
cosmicstorm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.