Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2006., 09:17   #41
Jedna od mudrih izreka "bonus penis pax in domus" iliti ga "dobar penis, mir u kući"

......kod mene nije bilo mira u kući, to je bio jedan od najvažnijih razloga koji je kroz par godina doveo do rastave. Nestalo je strasti, želje. Postali smo nezainteresirani i ravnodušni, prazni, bez emocija. Nisam ni imala želje spašavati takav brak. Naprotiv.
silent_water is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 20:22   #42
Hm, što više čitam manje vas razumijem. Meni su stvari krenule naglo dolje. Eto bliži se 5 god. braka a mi se sve manje i manje vidimo zajedno. Možda je to samo odraz mladenačke brzopletosti i idealiziranja života. No največi problem nastaje kada si dvoje nisu dovoljni. Otvoreno pričamo o rastavi no što više o tome pričamo to je manje ona za to zainteresirana a problem je kao u meni. Dali je jedino ljubav to što drži dvoje zajedno?
borko15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 20:40   #43
Quote:
borko15 kaže:
Hm, što više čitam manje vas razumijem. Meni su stvari krenule naglo dolje. Eto bliži se 5 god. braka a mi se sve manje i manje vidimo zajedno. Možda je to samo odraz mladenačke brzopletosti i idealiziranja života. No največi problem nastaje kada si dvoje nisu dovoljni. Otvoreno pričamo o rastavi no što više o tome pričamo to je manje ona za to zainteresirana a problem je kao u meni. Dali je jedino ljubav to što drži dvoje zajedno?
Nije. Samo smatram da je to osnovni uvjet za sretan zajednički život. A prije sam već pisao da znam nekoliko slučajeva gdje ljude drže zajedno potpuno neromantični razlozi: jedan frend se ne može razvest jer mu je žena teško bolesna, a znam da bi to žarko želio.
Isto tako, znam jednu curu koja sanja o tome da se razvede, no međutim radi kao prodavačica i ima plaću manje od 2000 kn i ne može si priuštiti da se razvede jer nema kud otić i ne može preživjet (doslovno nema šta jesti) bez njega. Još s djetetom.

Za neke je ljude rastava luksuz i nesreća je da potrate velik dio života zbog tako jadnih i primitivnih razloga.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.