Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 15:50   #2841
Prednost internet bankarstva je mogucnost doznaka u inozemstvo, dok na mobilnom da opcija ne postoji.
Da li nova mobilna aplikacija ima mogucnost doznaka u inozemstvo?
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 15:52   #2842
To ti je sve stvar osobnih preferencija. Ja u praksi u 90% slučajeva koristim mobilno jer mi je brže, lakše i jednostavnije. Onako, mobilnije recimo, skeniranje računa (pa samo to bi mi bio dovoljno dobar razlog za imanje mobilnog bankarstva), začas si gotov s plaćanjima.
Internetsko palim kada se na miru želim nečim pozabaviti i pogledati detaljnije. Kada želim raditi nešto što ne mogu na mobilnom (e-kasica štednja, recimo. Ili reaktivacija mobilnog na drugom uređaju.) U svakom slučaju puno, puno rjeđe nego mobilno, a želim ih oba imati jer smatram da mi vrijede tih par kuna više.
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:14   #2843
Digiridan zahvaljujem na argumentiranom odgovoru
letiptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:47   #2844
plačanje

hoču platiti račun po novom sistemom pa na kraj me pita withkey code......koji kod upišem ?
hvala
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:51   #2845
Na mobilnoj aplikaciji, dolje desno na prvom ekranu (prije prijave) ga generiraš.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:56   #2846
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Na mobilnoj aplikaciji, dolje desno na prvom ekranu (prije prijave) ga generiraš.
nisam sada preko mobilne aplikacije
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:59   #2847
Pa znam da nisi, ali na mobilnoj moraš generirati.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:05   #2848
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Pa znam da nisi, ali na mobilnoj moraš generirati.
izvini jbga,znači moram preuzeti novu mob.aplikaciju i onda nastaviti ?
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:09   #2849
Ne znam, ja sam odmah instalirao mobilnu i tako generiram kod. Da li se može koristiti drugi način potvrde (npr. čitač kartice) ili #withkey generirati na drugi način, to ne znam jer nisam dalje istraživao.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:11   #2850
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja sam odmah instalirao mobilnu i tako generiram kod. Da li se može koristiti drugi način potvrde (npr. čitač kartice) ili #withkey generirati na drugi način, to ne znam jer nisam dalje istraživao.
hvala.....
korističu po starom za sada.....
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:28   #2851
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
hoču platiti račun po novom sistemom pa na kraj me pita withkey code......koji kod upišem ?
hvala
jednokratna zaporka. više nema challengea za razliku od starog IB.
znači isti postupak kao kod prijave, samo nema broja kartice/mtokena već samo onaj drugi kod.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:35   #2852
Quote:
letiptica kaže: Pogledaj post
Znaci internetsko koje rijetko zasteka (meni osobno nikad) kao backup mobilnom.

Meni to nije racionalan argument za oboje nego iz toga zakljucujem da je racionalno imati internetsko.

Dalje?
banka u džepu.
skeniranje naloga, što je već spomenuto. novo mobilno može skenirati i uplatnice bez 2d bar koda.
na novom mi se sviđaju i obavijesti, zatim prikaz stanja u widgetu, brzi prijenosi... meni u stvari ne treba klasična desktop usluga, ova na mobu mi je sasvim dovoljna za moje potrebe
ne plaćam doznakama van, za sve transakcije koristim paypal... mobilno rula
no da, ako mob zašteka onda je jako dobro imati i desktop radi redistribucije kodova.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:46   #2853
Znaci jos jedan korisnik koji zapravo koristi samo jednu uslugu a druga mu sluzi kao backup.
letiptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:51   #2854
Ja koristim desktop kad trebam ručno popuniti nalog za plaćanje pa onda imam npr. dugačak opis plaćanja pa mi je to lakše tipkati na pravoj tipkovnici nego na mobitelu. Ili kad trebam kopirati IBAN, poziv na broj, itd. iz npr. word dokumenta pa mi je to nespretno na mobitelu.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:19   #2855
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
banka u džepu.
skeniranje naloga, što je već spomenuto. novo mobilno može skenirati i uplatnice bez 2d bar koda.
na novom mi se sviđaju i obavijesti, zatim prikaz stanja u widgetu, brzi prijenosi... meni u stvari ne treba klasična desktop usluga, ova na mobu mi je sasvim dovoljna za moje potrebe
ne plaćam doznakama van, za sve transakcije koristim paypal... mobilno rula
no da, ako mob zašteka onda je jako dobro imati i desktop radi redistribucije kodova.
Za redistribuciju kodova na novom bankarstvu....treba otici u poslovnicu.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:56   #2856
Quote:
letiptica kaže: Pogledaj post
Znaci jos jedan korisnik koji zapravo koristi samo jednu uslugu a druga mu sluzi kao backup.
ne kužim što očekuješ? da sjedim za kompom i radim na internetskom, a drugom rukom istovremeno radim na mobilnom bankarstvu?

naravno da se jednom uslugom više koristimo. ja osobno mobilnom jer mi je puno lakše otvoriti mobilnu aplikaciju, unijeti PIN (na novoj položiti prst kako bih ju otključala otiskom) i pogledati što me zanima ili skenirati račune i platiti ih. ili napraviti prijenos love nekome (kćeri uglavnom).
preko mobitela je sve daleko brže.

no bez internetskog ne želim biti jer sam već x puta trebala redistribuciju i objesila bih se da sam svaki put trebala čekati u poslovnici.

no netko drugi će preferirati internetsko, poput tebe. što ne znači da mu mobilno neće itekako dobro doći ako se nađe negdje u gradu i treba hitno obaviti neku transakciju. ili samo pogledati koliko može potrošiti jer je baš u trgovini.
netko tko često ima plaćanja doznakama prema inozemstvu neće moći bez internetskog ali će za sve ostalo koristiti mobilno.

stvar je u stavu: "ne treba mi ono što nikad nisam isprobao". a kad probaš, skužiš da je to jako dobro. za neko vrijeme se pitaš kako si uopće bio bez toga.

dakle internetsko bankarstvo je potpuna usluga, mobilno je malo sužena u nekim segmentima i jedno drugo savršeno nadopunjuju.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:00   #2857
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
Za redistribuciju kodova na novom bankarstvu....treba otici u poslovnicu.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
za sada. no biti će dodano, takvu bar info imam. a u nekim situacijama može se zatražiti i preko 0800.
no ja sam se uglavnom referirala na stare usluge gdje sam redistribuciju koristila stvarno puno puta.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:38   #2858
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
ne kužim što očekuješ? da sjedim za kompom i radim na internetskom, a drugom rukom istovremeno radim na mobilnom bankarstvu?

naravno da se jednom uslugom više koristimo. ja osobno mobilnom jer mi je puno lakše otvoriti mobilnu aplikaciju, unijeti PIN (na novoj položiti prst kako bih ju otključala otiskom) i pogledati što me zanima ili skenirati račune i platiti ih. ili napraviti prijenos love nekome (kćeri uglavnom).
preko mobitela je sve daleko brže.

no bez internetskog ne želim biti jer sam već x puta trebala redistribuciju i objesila bih se da sam svaki put trebala čekati u poslovnici.

no netko drugi će preferirati internetsko, poput tebe. što ne znači da mu mobilno neće itekako dobro doći ako se nađe negdje u gradu i treba hitno obaviti neku transakciju. ili samo pogledati koliko može potrošiti jer je baš u trgovini.
netko tko često ima plaćanja doznakama prema inozemstvu neće moći bez internetskog ali će za sve ostalo koristiti mobilno.

stvar je u stavu: "ne treba mi ono što nikad nisam isprobao". a kad probaš, skužiš da je to jako dobro. za neko vrijeme se pitaš kako si uopće bio bez toga.

dakle internetsko bankarstvo je potpuna usluga, mobilno je malo sužena u nekim segmentima i jedno drugo savršeno nadopunjuju.
Ocekujem da mi ostane omoguceno da, kao i do sad, imam opciju racionalnog odabira usluge koja mi odgovara i koja zadovoljava moje potrebe.

I dalje tvrdim da je objedinjavanje ovih dviju usluga kozmeticka promjena koja ce rezultirati obavezom korisnika da prihvate obje usluge (sto je meni besmisleno i iracionalno) a kako bi banka podebljala prihod od ovih naknada.
letiptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:22   #2859
Quote:
letiptica kaže: Pogledaj post
Ocekujem da mi ostane omoguceno da, kao i do sad, imam opciju racionalnog odabira usluge koja mi odgovara i koja zadovoljava moje potrebe.

I dalje tvrdim da je objedinjavanje ovih dviju usluga kozmeticka promjena koja ce rezultirati obavezom korisnika da prihvate obje usluge (sto je meni besmisleno i iracionalno) a kako bi banka podebljala prihod od ovih naknada.
Bok! Ja koristim oba bankarstva podjednako. Kada sam doma, koristim internet bankarstvo jer mi je preglednije, lakše za korištenje i nudi više informacija. Uplatnice skeniram mobitelom i spremim ih, ali ih izvršim na internet bankarstvu. Kada sam vani i treba nešto prebaciti, pogledati stanje prije kupnje, itd. koristim mobilno. Kad uplaćujem štednju, koristim mobilno. Kad pregledavam detaljno stanje štednje, koristim internet. Istina je da na internet bankarstvo odem rjeđe nego na mobilno, ali kad odem koristim ga vremenski više. Firma mi je također u PBZ i isto tako koristim obje i za firmu. Ispunim plaćanja na internet bankarstvu jer mi je lakše upisivati, ali njih izvršavam na mobitelu jer me često na internet bankarstvu pita za duplu autorizaciju (koju nemam), a na mobitelu šibne bez toga.

To su, na kraju krajeva, preferencije. Kako je internet/mobilno bankarstvo postalo velik dio bankarenja, smatram da (ukoliko nisi previše vezana drugim proizvodima za banku) može biti opravdani razlog za prelazak u neku drugu.

Meni nije problem imati mobilno i internet bankarstvo privatno i poslovno, 4 kune gore dole koga briga - odere te svaka banka negdje. Osobno mene više košta odlazak u banku, čekanje u redovima, neuki radnici, itd. nego internet i mobilno bankarstvo od 12 kuna. A sada sa #withsign, tko zna što ćemo sve moći ugovarati/raskidati i proučavati preko PBZ digitalnog bankarstva, ja bi na tvojem mjestu sačekao još barem pola godine da vidim kako će se to sve razvijati.
mavuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:41   #2860
Potpis :-)

Pozdrav iz Zagreba
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.