Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2006., 12:32   #141
Quote:
jelena2 kaže:
NJIHOVU MAJKU? To znači da ako imaš posla s rastavljenim dobiješ u paketu i muža i ženu? Fakat ne kužim!! Zar bi i nju trebalo prihvaćati?

Gle, mislim da je puno pametnije da se postave, u mogućnosti koje jesu, donekle normalni odnosi i sa bivšom ženom i naravno sa djecom. Svima bi tako bilo lakše i jednostavnije.

Bivša postoji, i ne možeš ju prekrižiti niti eliminirati. Ona ima DJECU s tvojim sadašnjim mužem, dakle to je poveznica koja nikada neće prestati postojati. I normalno je da će među njima postojati neki odnos. Naravno da on treba postaviti neke stvari, i da treba biti razvidno tko je sadašnja, a koja bivša, ali kako da tu ženu potpuno ignoriraš i eliminiraš iz njegovog života? Kad je majka njegove djece?
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 13:12   #142
Iskreno, meni uopce nije jasno zasto bi sadasnje/sadasnji trebali odredivati odnose svojih odabranika s bivsima? Jer ako to dvoje ljudi nisu sami uredili svoje odnose, sto ce im bilo tko drugi uredivati? No, to je njihov problem. Jedino sto sadasnji/nja trebaju urediti je svoj odnos s partnerom i biti sami sa sobom nacisto sto znaci veza/brak s nekim tko ima djecu iz prijasnje veze (a i to nije neka velika muka, samo sto ljudi vole sebe tretirati kao "cisci" usporedujuci se s drugima). Slicno je i s toleriranjem. Potpuno je nebitno gdje je granica tolerancije, vec sama tolerancija. Ako ja kao nepusac imam/zapocinjem vezu s zenom koja je pusac, ja to mogu tolerirati ili ne. Cinjenica je da mene dim moze jako smetati, pa onda iz toga nastane sukob, pa popiz*...itd.... isto kao sto nju bi moglo jednako smetati jednom u 6 mjeseci poziv/mail bivse.
Nije uopce stvar u cigaretama ili pozivu, vec jednostavno u sirini slike koju je netko spreman prihvatiti.
Koja je razlika ako sadasnja izade na veceru s bivsim muzem (s kojim ima djete) bez djeteta i na veceru s nekim muskarcem koga je upoznala/kolegom? Aposlutno nikakva, jer meni jasno pokazuje gdje sam ja u svemu tome.
Mozda ljudi (pre)jednostavno ulijecu u vezu, a tek onda krenu definirati (tolerirati) takove stvari, mozda bi bilo jednostavnije da je obratno. Tada ne bi morali toliko tolerirati, vec bi prihvacali.
Den1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 13:18   #143
Quote:
jelena2 kaže:
NJIHOVU MAJKU? To znači da ako imaš posla s rastavljenim dobiješ u paketu i muža i ženu? Fakat ne kužim!! Zar bi i nju trebalo prihvaćati?
prihvatiti da POSTOJI!
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 13:27   #144
Quote:
Septembar kaže:
prihvatiti da POSTOJI!


Ja to ne bi mogla zaboraviti ni da želim ona me stalno podsjeća na to...
I nije mi jasno to sebično postavljanje stvari da samo sadašnje trebaju nešto razumijeti i prihvatiti. Smatram da bi i moj muž trebao razumijeti i prihvatiti da meni smeta i da mene vrijeđa nešto što možda njemu ne smeta. Zar ne bi trebao to pokušati izbjeći? Ako ja mogu prihvatiti neke stvari koje i nisu u redu "zbog djece" tj. zbog njega, zašto ne bi i on trebao napraviti nešto za mene. Ukratko, zašto će prije namjerno naljutiti mene nego bivšu ako mora izabrati?
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 19:14   #145
Mislim da imam prilično normalan odnos s bivšim. (možda je nekome to previše nekome premalo, ali meni je ok)
1. zvati ga mogu kad hoću, s tim da ga nemam namjere zvati za svaku glupost i pitati "kakvo je vrijeme kod tebe". Našla sam se u situaciji kad mi se desilo nešto s autom na cesti, i zvala sam njega jer je bio u blizini, a i zna oko auta. Pomogao je bez problema. Ali zato ga neću zvati da mi dođe popraviti špinu ili zakucat sliku na zid, tj. za svaku glupost koja mi padne napamet. Zvao je i on mene i pitao kako sam dok sam bila u bolnici, ali me ne zove svaki dan da me pita jesam li dobro i što sam doručkovala. Dakle normalni pozivi ali bez pretjerivanja.
2. SMS mu ponekad (rijetko) šaljem vezano za malog.
3. Zajednički izlasci - nema ih. Da se sretnemo slučajno vani u kafiću, ne bih se ustručavala sjesti s njim/ s njima i popiti kavu, ali niti ću "udarati spoj" njemu niti njima
4. Isto tako ni zajedničke večere. Oni uđu u kuću kad dovedu malog iz posjete i slično, ja sam isto tako par puta došla kod njih po malog i ušla u kuću, sjela kratko, pa krenula dalje. Slažemo se, ali se ne moramo intenzivno družiti da bi dijete osjetilo da se međusobno toleriramo. Djeca to osjete i u 5 minutnom susretu (znam po sebi, jer sam i ja dijete rastavljenih roditelja)
5. Rođendan - njegovim izborom ne slavimo zajedno. Meni ne bi smetalo, ali možda ako njoj ili njemu smeta - ne želim nametati. Ja ih pozovem, za slučaj da požele doći.
6. Godišnji odmori i slično ... Za Boga!!! Pa mogli smo onda ostati u braku i nać si svatko još ponekog sastrane i u četvero uživati na godišnjem!
7. - vidi pod 1.( Ne. )
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 19:17   #146
Quote:
jelena2 kaže:
Ukratko, zašto će prije namjerno naljutiti mene nego bivšu ako mora izabrati?
Osjetljiva sam na djecu. Na tebe ne moram biti. Ako već biram ...na njihovoj sam strani. Ako ima novaca nek im da. Otac im je. Pohvalila bih njegovu brigu. Da nam je više takvih.
Nije mi jasno samo radi čega on više može ljutiti bivšu. Valjda je vrijeme njihove ljutnje prošlo.
Ovo je čini mi se tvoje.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 22:07   #147
i dalje smatram da NIJE NORMALNO ici sa bivsom na godisnji, pogotovo ak imas sadasnju.
u toj varijanti ides na godisnji sa sadasnjom i klincima.ili bilo gdje drugdje
niska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 22:26   #148
Quote:
niska kaže:
i dalje smatram da NIJE NORMALNO ici sa bivsom na godisnji, pogotovo ak imas sadasnju.
u toj varijanti ides na godisnji sa sadasnjom i klincima.ili bilo gdje drugdje
I tu si u pravu. Govorim kao "bivša"
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 08:44   #149
Quote:
brezovka kaže:
Osjetljiva sam na djecu. Na tebe ne moram biti. Ako već biram ...na njihovoj sam strani. Ako ima novaca nek im da. Otac im je. Pohvalila bih njegovu brigu. Da nam je više takvih.
Nije mi jasno samo radi čega on više može ljutiti bivšu. Valjda je vrijeme njihove ljutnje prošlo.
Ovo je čini mi se tvoje.


Još ću jedan put ponoviti, nije stvar u novcu, napisala sam bar deset puta da je to novac koji im pripada po mom mišljenju i da ja taj novac ni ne želim, a niti mi treba. Stvar je da je to "jedini način da se ona smiri" (ovo je izjavio njen bivši a ne ja!) pa je onda smiri. A ako uspije na drugi način, nitko sretniji od mene!!!
To je stvar kad ona po običaju zove bezveze da joj (njoj a ne djeci) treba nešto, on zna da meni to smeta i da ću ja prigovarati ali zna ako ne učini da će ona reći djeci kako nije htio, nije ga briga za nas kada ima drugu ženu ..... itd. U toj situaciji će on radije slušati mene da prigovaram pola sata nego njene ispade tjedan dana.... eto to je pojašnjenje...
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 09:16   #150
Ja uopce nemam komunikacije, zabranjeno mu je prici na 100 m i zabranjeno mu je zvati me.
Ne maltretira me direktno, ali preko djece pokusava se svetiti, sto je jako pogubno za njih, jer im puni glavu protiv mene. Meni to ne skodi, ali skodi njima .
Voljela bih da nam je odnos civiliziran, ali s njim kakav je, jednostavno nije moguce, bolje je da sam sto dalje.
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 11:01   #151
Quote:
niska kaže:
i dalje smatram da NIJE NORMALNO ici sa bivsom na godisnji, pogotovo ak imas sadasnju.
u toj varijanti ides na godisnji sa sadasnjom i klincima.ili bilo gdje drugdje

Dobro, da. Na ovo bih i ja rošpijala. ovo ne bih mogla prihvatiti.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 12:19   #152
Quote:
jelena2 kaže:
To je stvar kad ona po običaju zove bezveze da joj (njoj a ne djeci) treba nešto, on zna da meni to smeta i da ću ja prigovarati ali zna ako ne učini da će ona reći djeci kako nije htio, nije ga briga za nas kada ima drugu ženu ..... itd.


Ako ona tu njenu djecu voli, onda im nece nanositi bol. A tim izjavama samo to ce postici, nanet ce bol svojom rodzenom djecom.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 13:10   #153
ja ne znam, pitanje je naravno cijelog konteksta, ali ja bih se kao sadašnja žena pojavila bivšoj na vrata.
I htjela bi upoznati tu ženu.
Prije svega, da sam ja bivša, htjela bi znati tko je ta žena kod koje će mi ići djeca. Ne zato jer bih ju smatrala a priori lošom, nego zato jer to smatram normalnim.
Pa tako bih se, i kao sadašnja, toj ženi pojavila na vrata i upoznala se s njim. Vidjela bolje s kim imam posla, pa zašto da je se plašim?
iskreno mislim da je puno lakše za svih da su odnosi ipak normalniji. ne znam, možda griješim, ako netko ima i ovakva iskustva, bilo bi zgodno da ih javi.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 21:10   #154
Ne u mom slucaju na zalost. Ja mislim da bi moj bivsi lupio sadasnjeg ili nesto slicno.
No znam slucaj gdje su se bivsa i sadasnja slagale dobro. Mislim da je jako bitno na koji se nacin ljudi rastanu, i tome utjece i odnos bivsih sa sadasnjom.
Kod mog prijatelja, on se rastao s bivsom na civiliziran nacin, nije se vise moglo. Kad je dosao na ljetovanje s novom zenom, njih dvije su se lijepo druzile.
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 16:25   #155
Ja imam bivšeg muža.
Rastavljeni 1,5 godine.
Nismo se vidli ni čuli 1 godinu.
Voljela bih da sam civilizirana ali nisam
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 20:41   #156
Ni ja sa svojim ne želim imati ikakve veze osim nužno potrebnih. S tim čovjekom se ne bih družila ni u kakvom obliku ni da mi je npr bratić.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 20:48   #157
Quote:
Pero Perić kaže:
Ni ja sa svojim ne želim imati ikakve veze osim nužno potrebnih. S tim čovjekom se ne bih družila ni u kakvom obliku ni da mi je npr bratić.
kako si onda zavrsila u braku s takvim tipom
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 20:51   #158
Quote:
zlocestoca kaže:
kako si onda zavrsila u braku s takvim tipom
Ma kako... budala blesava zatrudnila na 4.godini faksa. Greška iz mladosti. Na vrijeme ispravljena. (dijete sam trebala zadržat, a ni po koju cijenu se ne udavat)
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.