Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 19:29   #1
Ostati u vezi zbog financija, djece, obitelji...a bez ljubavi

Na ovu temu me inspirira druga tema o prevari na LJES-u i dobro pitanje na njoj, koliko bi se vaša financijska situacija promjenila da izađete iz veze u kojoj više nema ljubavi i povjerenja?

Mislim da je tema jasna samo po naslovu. Nalazite se u vezi/braku u kojem npr. imate zajednički kredit za stan. Ne volite se više, ili bar vi više ne volite svog partnera. Ali znate da bi prekid/rastava značila velik problem oko kredita i tog stana. Ostajete li onda u vezi zbog problema ili odlazite?

Možda još teže pitanje od ovog, u braku ste s malom djecom i nemate više osjećaje prema partneru. Ali znate da će vaš prekid/rastava, imati negativan utjecaj na djecu. Ostajete ili odlazite?

Da ne nabrajam dalje primjere, ostajete li u vezi zbog ostalih razloga, unatoč tome šta vas vaš partner više ne ispunjava, ne volite ga kao prije, osjećate da je sve samo jedna velika navika?

Ja mogu reći za sebe, ne bi nikad ostao u takvoj vezi, da su ne znam kakve posljedice. Zato šta ne želim imat život kao Al Bundy, da me nervira žena čim se pojavi u istoj prostoriji samnom. Pa makar to značilo da ću bit sam zauvijek.

Malo promatram i parove oko sebe, puno ih je u vezama samo zato jer su se navikli bit s nekim i glupo im je sad to prekinit. Al kad pričaju o svojim partnerima, vidiš da ih sve oko njih nervira. Ne mogu nać nijednu dobru riječ za svog partnera Evo baš danas mi jedan kaže da bi radije živio sa kokošima, nego sa svojom ženom. A eto ih u braku već 100 godina i ne misli se rastat od nje, zbog komplikacija.

Što vi mislite?
Burning Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:52   #2
Što ti misliš zašto se poznate ličnosti svako malo rastaju?
Zato što imaju puno para i ne brinu kako će im biti bez partnera.
Da 'obični' ljudi imaju toliko novaca uvjerena sam da bi se 60 posto brakova raspalo. Ljudi nemaju izbora nego ostati u braku, tu naravno mislim na one s maloljetnom djecom. Oni koji nemaju djecu lakše se snađu. Djeca i krediti te zapečate za cijeli život. Kad ta ista djeca narastu već si u godinama kad više nemaš ni snage ni volje nešto mijenjati. Eto to ti je život većine ljudi u braku.
Sve ostalo su šarene laže. Pogotovo ona preseravanja na fb kako je sve idealno. Moš' mislit
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:53   #3
Quote:
Burning Legion kaže: Pogledaj post
Možda još teže pitanje od ovog, u braku ste s malom djecom i nemate više osjećaje prema partneru. Ali znate da će vaš prekid/rastava, imati negativan utjecaj na djecu. Ostajete ili odlazite?
Odlazim. Da je odlazak nešto loše za djecu je glupost. Puno je bolje za djecu živjet pojedinačno sa roditeljima nego živjeti u disfunkcionalnoj zajednici bez ljubavi koja često rezultira i učestalim svađama.

Quote:
Burning Legion kaže: Pogledaj post
Mislim da je tema jasna samo po naslovu. Nalazite se u vezi/braku u kojem npr. imate zajednički kredit za stan. Ne volite se više, ili bar vi više ne volite svog partnera. Ali znate da bi prekid/rastava značila velik problem oko kredita i tog stana. Ostajete li onda u vezi zbog problema ili odlazite?
Ostajem. Kad su banke i krediti u pitanju, tu nam nema spasa.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:55   #4
ja mislim da je nekom dosadno od kad nema chata na br

ot, odlazim. zdravije je za sve, uključujući i djecu.
Lolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:06   #5
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Što ti misliš zašto se poznate ličnosti svako malo rastaju?
Zato što imaju puno para i ne brinu kako će im biti bez partnera.
Da 'obični' ljudi imaju toliko novaca uvjerena sam da bi se 60 posto brakova raspalo. Ljudi nemaju izbora nego ostati u braku, tu naravno mislim na one s maloljetnom djecom. Oni koji nemaju djecu lakše se snađu. Djeca i krediti te zapečate za cijeli život. Kad ta ista djeca narastu već si u godinama kad više nemaš ni snage ni volje nešto mijenjati. Eto to ti je život većine ljudi u braku.
Sve ostalo su šarene laže. Pogotovo ona preseravanja na fb kako je sve idealno. Moš' mislit
znači pouka svega je, nemojte dizat kredite zajedno nikad
i meni se čini da je puno ljudi u braku zbog navike ili zbog toga jer su ovisni o braku kao ekonomskoj zajednici, a ljubav i te sve priče na kraju postanu sporedni.

Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Odlazim. Da je odlazak nešto loše za djecu je glupost. Puno je bolje za djecu živjet pojedinačno sa roditeljima nego živjeti u disfunkcionalnoj zajednici bez ljubavi koja često rezultira i učestalim svađama.



Ostajem. Kad su banke i krediti u pitanju, tu nam nema spasa.
Eto, važniji je brak onda kao ekonomska zajednica nego bilo šta drugo. Nisi spreman otić npr. u podstanarstvo i prodat taj stan, nego ćeš radije živit u bilo kakvoj zajednici, ali bar možete zajednički plaćat banci ta svoja 4 zida?



Quote:
Loli8 kaže: Pogledaj post
ja mislim da je nekom dosadno od kad nema chata na br

ot, odlazim. zdravije je za sve, uključujući i djecu.
misliš?

bez obzira na to šta ćeš npr. ostat bez stana?
Burning Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:08   #6
da. prodati stan i vratiti kredit i radije dosmrtno placati podstanarstvo
Lolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:10   #7
Quote:
Loli8 kaže: Pogledaj post
da. prodati stan i vratiti kredit i radije dosmrtno placati podstanarstvo
ja imam isto mišljenje. ne mogu se baš zamislit da živim do kraja života s nekim iz ne znam kakvog razloga, a da ja to stvarno iskreno ne želim.
Burning Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:12   #8
Prvo i osnovno, NIKAD, se ne bih izvlacila na djecu, niti mi je ikad padalo na pamet razmisljati na taj nacin, niti sam ikad svoju djecu promatrala na nacin da se moram zbog njih zrtvovati na tako glupe nacine. Postujem i njih i sebe na razlicite nacine, postujem potrebe svoje i njihove, i jedno je kad se za djecu zrtvujes ako su razlozi bolest ili neka drugi zivotno ugrozavajuci uvjeti, ali ovo o cemu ti pises je nesto sasvim drugo.

Sto se tice obitelji...tu bi se dalo razmisliti. U mlađim godinama vjerojatno je bolja opcija rastanak. U nekim visokim 40tima i dalje, stvari se malo mijenjaju, prioriteti vise nemaju isti redosljed. Ako nema ljubavi, ako ne zivis u oblacima i ako ste prozivjeli donekle normalan zivot, vjerojatno ne bih uskakala na pravi vlak za rastavu. Ako mozemo ugodno provoditi zajednicko vrijeme i ako razgovaramo o tome na cemu smo i ako smo u miru s tim, odabrala bih taj ugodni suzivot.
I racunala na vjerojatnost da ce netko od nas mozda jednog dana sresti nekoga tko mu vise odgovara. Pa si mozda na kraju budemo kumovi u svatovima
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:16   #9
nisam isla pretpostavkom da umjesto ljubavi postohi uzajamno postovanje i prijateljstvo u poznijim godinama.
mozda bih razmisljala ko avelina, ali sad, be migu si zamisliti da mi sjeca zive u nezdravoj atmosferi jer djeca najbolje osjecaju sve

i nisu glupa i od jucer.
i vide da nema zagrljaja, smijeha i ljubavi.
svega sto jedna zdrava obitelj treba
Lolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:17   #10
Quote:
Burning Legion kaže: Pogledaj post
Eto, važniji je brak onda kao ekonomska zajednica nego bilo šta drugo. Nisi spreman otić npr. u podstanarstvo i prodat taj stan, nego ćeš radije živit u bilo kakvoj zajednici, ali bar možete zajednički plaćat banci ta svoja 4 zida?
Mislim na situacije kad to nije jednostavno, kao što si naveo "prekid/rastava značila velik problem oko kredita i tog stana". Npr. vrijednost stana je pala od trenutka kupovine i ne možeš se rješit kredita prodajom. Ili druga strana nema kamo otići i odbija prodati stan. I sl.
Ako možeš lako prodat stan i sredit kredit, onda tu niti nema nikakvog razloga za ostanak.

@Loli
Slažem se što se djece tiče. Nisu djeca glupa, sve kuže i osjećaju.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:17   #11
meni je uvijek bilo teško prekidat veze s kojima nisam bila zadovoljna, ali ne zbog financija i djece (koju nemam), nego zbog emotivne povezanosti, možda i ovisnosti, straha od promjene...
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:21   #12
da, samo da se nadovezem, mozda je tesko pisat o tone nekom ko djecu jos nema.
razliciti su stavovi prije i poslije imanja djece
Lolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:23   #13
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Što ti misliš zašto se poznate ličnosti svako malo rastaju?
Zato što imaju puno para i ne brinu kako će im biti bez partnera.
Da 'obični' ljudi imaju toliko novaca uvjerena sam da bi se 60 posto brakova raspalo. Ljudi nemaju izbora nego ostati u braku, tu naravno mislim na one s maloljetnom djecom. Oni koji nemaju djecu lakše se snađu. Djeca i krediti te zapečate za cijeli život. Kad ta ista djeca narastu već si u godinama kad više nemaš ni snage ni volje nešto mijenjati. Eto to ti je život većine ljudi u braku.
Sve ostalo su šarene laže. Pogotovo ona preseravanja na fb kako je sve idealno. Moš' mislit
Istina velika ko kuća.
Mislim da bi bar 20% žena starijih od 50god (koje usput imaju odraslu i manje više samostalnu djecu) istog trena odjebalo svoje muževe i trule brakove kad bi imale mjesečno 5000kn na računu. AL jebiga, život je drugačije htio pa su sad na burzi/mirovini/minimalcu. A s mirovinom od 1500kn možeš solo samo u 3pm a ne ići sam živjeti.

Ovako u zajedničkom stanu/kući sa dvije loše plaćice ili mirovinice nekako preživljavaju.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:24   #14
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Prvo i osnovno, NIKAD, se ne bih izvlacila na djecu, niti mi je ikad padalo na pamet razmisljati na taj nacin, niti sam ikad svoju djecu promatrala na nacin da se moram zbog njih zrtvovati na tako glupe nacine. Postujem i njih i sebe na razlicite nacine, postujem potrebe svoje i njihove, i jedno je kad se za djecu zrtvujes ako su razlozi bolest ili neka drugi zivotno ugrozavajuci uvjeti, ali ovo o cemu ti pises je nesto sasvim drugo.

Sto se tice obitelji...tu bi se dalo razmisliti. U mlađim godinama vjerojatno je bolja opcija rastanak. U nekim visokim 40tima i dalje, stvari se malo mijenjaju, prioriteti vise nemaju isti redosljed. Ako nema ljubavi, ako ne zivis u oblacima i ako ste prozivjeli donekle normalan zivot, vjerojatno ne bih uskakala na pravi vlak za rastavu. Ako mozemo ugodno provoditi zajednicko vrijeme i ako razgovaramo o tome na cemu smo i ako smo u miru s tim, odabrala bih taj ugodni suzivot.
I racunala na vjerojatnost da ce netko od nas mozda jednog dana sresti nekoga tko mu vise odgovara. Pa si mozda na kraju budemo kumovi u svatovima
Quote:
Loli8 kaže: Pogledaj post
nisam isla pretpostavkom da umjesto ljubavi postohi uzajamno postovanje i prijateljstvo u poznijim godinama.
mozda bih razmisljala ko avelina, ali sad, be migu si zamisliti da mi sjeca zive u nezdravoj atmosferi jer djeca najbolje osjecaju sve

i nisu glupa i od jucer.
i vide da nema zagrljaja, smijeha i ljubavi.
svega sto jedna zdrava obitelj treba
dobro, mislim ipak da je malo slučajeva da ste se volili 20 godina, pa je onda nakon 20 godina nestala ljubav i sad se rastavljate sa 60. uglavnom se to dogodi prije.
ja razmišljam na način da, ako ostvarim prosječni životni vijek, čeka me bar još 40-50 godina života. nije to baš malo. i svaki dan se budit kraj osobe koju poštujem, ali koju ne volim. nije mi to baš nešto... zvuči mi ko prevelika žrtva svog vlastitog života.

Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Mislim na situacije kad to nije jednostavno, kao što si naveo "prekid/rastava značila velik problem oko kredita i tog stana". Npr. vrijednost stana je pala od trenutka kupovine i ne možeš se rješit kredita prodajom. Ili druga strana nema kamo otići i odbija prodati stan. I sl.
Ako možeš lako prodat stan i sredit kredit, onda tu niti nema nikakvog razloga za ostanak.
ok, jasno, ako će uzrokovat to da upadaš u financijske probleme, ostaješ.

Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
meni je uvijek bilo teško prekidat veze s kojima nisam bila zadovoljna, ali ne zbog financija i djece (koju nemam), nego zbog emotivne povezanosti, možda i ovisnosti, straha od promjene...
pa to je čista navika onda. kao što ti je teško bacit stari mobitel jer kao možda će još bit od neke koristi od njega, iako znaš da neće.
Burning Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:25   #15
Lakše se rastati ljudima koji nemaju djecu.
Npr. nezaposlena žena sa dvoje maloljetne djece i kreditom za stan može samo završiti u pučkoj kuhinji.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:28   #16
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Lakše se rastati ljudima koji nemaju djecu.
Npr. nezaposlena žena sa dvoje maloljetne djece i kreditom za stan može samo završiti u pučkoj kuhinji.
kako ima kredit ako je nezaposlena?
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:29   #17
Quote:
Mali Kapo kaže: Pogledaj post
kako ima kredit ako je nezaposlena?
Pa postala je nezaposlena nakon dizanja kredita.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:29   #18
Quote:
Mali Kapo kaže: Pogledaj post
kako ima kredit ako je nezaposlena?
ostala je bez posla. lako.
Lolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:29   #19
ako nema više ljubavi, najbolje svak svojim putem.
razumno.
bez dišpeta, tenzija.
samo, malo je takvih parova.
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:30   #20
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Pa postala je nezaposlena nakon dizanja kredita.
jbg, da, dogodi se.
nisan mislija na to.
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger