Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2017., 13:45   #21
Mi večinu stvari radimo zajedno. I prije braka smo i sada, poslije.
Planiramo uglavnom zajedničke izlete, oboje se volimo maknut iz grada pa tako odemo negdje na bazene za vikend, na plitvice, u neku dvorac...
Isto tako svakodnevne aktivnosti poput kupnje špeceraja obavljamo zajedno, šopinge osobne prirode kako kada..
Ali isto tako imamo i stvari koje radimo svako za sebe.
Ne vidim ništa loše ni u jednoj ni u drugoj varjanti. Al ionako volim više provodit vrijeme s njim, volim kad odemo negdje od svih sad dok još nema djece i dok god si možemo priuštit..
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 13:58   #22
Moj muž nema radno vrijeme.
Nekad Jeni preko tjedna doma a vikendom radi. Nekad je vikendom slobodan. Nekad ode obavit i vrati se ranije. Nekad ga nema cijeli dan.

Kad je doma trudimo se vrijeme posvetiti djeci, izvesti ih nekud, otic na selo, u park ili na slaju.

On ode na kavu s prijateljima, ja na kavu s prijama, odemo u kupnju hrane i potrepština skupa.

Najčešće odemo sami na kavu ili večeru kad neko čuva djecu.

Kad se ide kupovat odjeća to se obavezno radi odvojeno.

U vezi smo manje vremena provodili skupa jer je on imao puno posla, manje vremena.
Pa bi otišli na kavu ujutro i do navečer se nebi vidili. Navečer bi izašli u kino, na večeru u kazalište ili bi doma skuhali nešto, gledali film i to je u principu bilo to..
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 20:53   #23
Dilema

Evo idealna tema za moje pitanje..? Sto ako imate muza koji puno radi, a ono malo preostalog vremena vise voli provest s prijateljima nego s vama? Makar bio kod susjeda ili ispred kuce? Sto ako dodjete do faze da npr nemate zajednickih aktivnosti i da sve sta njemu i tebi odgovara dovede do rasprave? Nema drugu, to je sigurno.. vecinom se sve vrti oko djeteta i njenih obveza i aktivnosti koji su naravno na mojim plecima..?
Jel trazim previse? Jesmo li dosli do kraja? Tuzno.. odemo koji put na kavu ili druzenje- vecinom su to neki rodjendani, vjencanja, krstenja i druzenja kad je i cijela ekipa s nama? Ipak on puno radi i vise zaradjuje🙈
Ne znam kako se postavit! Jesam li razmazena sto ocekujem od njega da smo mu nas dvije prioritet, a ne prijatelji?
Sorry na duzem postu! Takav dan
BubaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 23:25   #24
Quote:
BubaMaja kaže: Pogledaj post
Evo idealna tema za moje pitanje..? Sto ako imate muza koji puno radi, a ono malo preostalog vremena vise voli provest s prijateljima nego s vama? Makar bio kod susjeda ili ispred kuce? Sto ako dodjete do faze da npr nemate zajednickih aktivnosti i da sve sta njemu i tebi odgovara dovede do rasprave? Nema drugu, to je sigurno.. vecinom se sve vrti oko djeteta i njenih obveza i aktivnosti koji su naravno na mojim plecima..?
Jel trazim previse? Jesmo li dosli do kraja? Tuzno.. odemo koji put na kavu ili druzenje- vecinom su to neki rodjendani, vjencanja, krstenja i druzenja kad je i cijela ekipa s nama? Ipak on puno radi i vise zaradjuje🙈
Ne znam kako se postavit! Jesam li razmazena sto ocekujem od njega da smo mu nas dvije prioritet, a ne prijatelji?
Sorry na duzem postu! Takav dan
Meni se čini da je većina muškaraca u braku takva Koliko ste vi dugo u braku? Godine čine svoje, ali bi trebao izdvojit makar jedan dan u tjednu za tebe
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:57   #25
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je većina muškaraca u braku takva Koliko ste vi dugo u braku? Godine čine svoje, ali bi trebao izdvojit makar jedan dan u tjednu za tebe
Pa 9godina braka i godina i pol veze! A tek smo u ranim tridesetima.. ma pojavio mi se taj glupi osjecaj- da su mu prioriteti slobodnog vremena prijatelji, pa tek onda mi.. ne znam kako se postaviti..
BubaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 15:04   #26
Meni bi ovo bilo grozno.
Ali, on zarađuje, pa ispada da nemaš pravo prigovarati. Zato je po meni loše uopće se dovesti u takvu situaciju. Ne znam što da ti kažem.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:17   #27
Ma radim i ja.. daleko od toga i zaradjujem nekakav prosjek za VSS! No ja radim osmosatno radno vrijeme i organizacija mi je podredjena djetetu! Ne znam uopce zasto ovdje tipkam, ali muci me da li je to na neki nacin normalno? Slazem se da treba imati vremena za svoje hobije i aktivnosti, ali isto tako mislim da obitelj i kvalitetno zajednicko provodjenje vremena treba bit na prvom mjestu. Nekakav komentar kad mu kazem i prigovorim na takav nacin zivota bude- nadji si zivot, necu te ja zabavljat! Ma kaos! Ja sve usamljenija, a on i dalje ne vidi problem u tome.
BubaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:25   #28
Quote:
BubaMaja kaže: Pogledaj post
Ma radim i ja.. daleko od toga i zaradjujem nekakav prosjek za VSS! No ja radim osmosatno radno vrijeme i organizacija mi je podredjena djetetu! Ne znam uopce zasto ovdje tipkam, ali muci me da li je to na neki nacin normalno? Slazem se da treba imati vremena za svoje hobije i aktivnosti, ali isto tako mislim da obitelj i kvalitetno zajednicko provodjenje vremena treba bit na prvom mjestu. Nekakav komentar kad mu kazem i prigovorim na takav nacin zivota bude- nadji si zivot, necu te ja zabavljat! Ma kaos! Ja sve usamljenija, a on i dalje ne vidi problem u tome.
Što vi uopće radite zajedno i koliko komunicirate?
Kako je bilo prije?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:26   #29
Quote:
BubaMaja kaže: Pogledaj post
Ma radim i ja.. daleko od toga i zaradjujem nekakav prosjek za VSS! No ja radim osmosatno radno vrijeme i organizacija mi je podredjena djetetu! Ne znam uopce zasto ovdje tipkam, ali muci me da li je to na neki nacin normalno? Slazem se da treba imati vremena za svoje hobije i aktivnosti, ali isto tako mislim da obitelj i kvalitetno zajednicko provodjenje vremena treba bit na prvom mjestu. Nekakav komentar kad mu kazem i prigovorim na takav nacin zivota bude- nadji si zivot, necu te ja zabavljat! Ma kaos! Ja sve usamljenija, a on i dalje ne vidi problem u tome.
Čitaj između redova
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:34   #30
Quote:
BubaMaja kaže: Pogledaj post
Nekakav komentar kad mu kazem i prigovorim na takav nacin zivota bude- nadji si zivot, necu te ja zabavljat! Ma kaos! Ja sve usamljenija, a on i dalje ne vidi problem u tome.
Pa uvali ti njemu djecu i, dok izlaziš kroz vrata, nehajno, ni ne pogledavši ga, reci mu isto!
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:39   #31
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je većina muškaraca u braku takva Koliko ste vi dugo u braku? Godine čine svoje, ali bi trebao izdvojit makar jedan dan u tjednu za tebe
Ma naravno, najbolje da stane u red. Sa uputnicom.

Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Čitaj između redova
Da, al' to joj je rekao nakon što joj je prepustio djecu. Nije on baš tak bedast.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:56   #32
Želi li tvoj muž uopće biti s tobom u braku?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 17:09   #33
Možda ovaj slučaj i nije normalan, ali je sve uobičajeniji. Možda nemate zajedničkih aktivnosti, hobija, interesa. Možda bi i ti trebala napraviti kompromis sa svoje strane pa ići s njim negdje gdje on želi ili što ga već zanima.
subito is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 17:23   #34
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Želi li tvoj muž uopće biti s tobom u braku?
Želi li on uopće sa ikim biti u braku?

Meni to izgleda k'o da se čovjek zaželio momačkog života.
I ne da mu se bakćati sa obiteljskim.
Ni prvi ni zadnji.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 18:09   #35
Ma odem i ja sa svojim curama vani, u setnju i kavu s prijateljicama i djecom.. imam i ja svoje slobodno vrijeme, nije da sad stojim kuci. Ali 85% vremena je strka posao-skola-rucak-razvozenje po aktivnostima, trgovina, rodjendani itd itd...
Znaci meni nisu njegovi argumenti jasni... ma umorna sam. Nije bilo prije tako, u zadnjih par godina. Doveo me u situaciju kad je kuci da mi bude neugodno i da mu radim pritisak.. ono dodje mi da mu kazem ajde vani..
Rasprava zavrsi da mu ja nisam podrska u poslovnom smislu i da sto ja hocu.
Uhvatim se cak i da namjerno iniciram razgovore s muskarcima.. mislim da mi nedostaje paznje pa zato to radim.. zbrka mi je uzasna u glavi.
Ne zove me on - muska ekipa-utakmice, rostilji, nogomet... naravno da odem s njim kad je neka aktivnost s mjesovitom ekipom..
kako da se postavim? Samo prijetim? S njim i bez njega mi trenutno i nije neka razlika, osim te proklete financijske stabilnosti
BubaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:40   #36
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Čitaj između redova
Samo ti je ona stvar u mislima
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Ma naravno, najbolje da stane u red. Sa uputnicom.
Pa šta bi trebao čovjek? Ima čovjek posao i obaveze. Meni je sasvim normalno da muž i žena izdvoje jedan dan u tjednu za sebe
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:52   #37
Quote:
BubaMaja kaže: Pogledaj post
Ma odem i ja sa svojim curama vani, u setnju i kavu s prijateljicama i djecom.. imam i ja svoje slobodno vrijeme, nije da sad stojim kuci. Ali 85% vremena je strka posao-skola-rucak-razvozenje po aktivnostima, trgovina, rodjendani itd itd...
Znaci meni nisu njegovi argumenti jasni... ma umorna sam. Nije bilo prije tako, u zadnjih par godina. Doveo me u situaciju kad je kuci da mi bude neugodno i da mu radim pritisak.. ono dodje mi da mu kazem ajde vani..
Rasprava zavrsi da mu ja nisam podrska u poslovnom smislu i da sto ja hocu.
Uhvatim se cak i da namjerno iniciram razgovore s muskarcima.. mislim da mi nedostaje paznje pa zato to radim.. zbrka mi je uzasna u glavi.
Ne zove me on - muska ekipa-utakmice, rostilji, nogomet... naravno da odem s njim kad je neka aktivnost s mjesovitom ekipom..
kako da se postavim? Samo prijetim? S njim i bez njega mi trenutno i nije neka razlika, osim te proklete financijske stabilnosti
Eto, onda se ljudi pitaju zašto se poznate ličnosti lako rastaju?
Zato što mogu, imaju hrpu love i ne daju se zajebavati partneru.
Većina brakova (barem onih mlađih) bi se rastala da imaju više novaca.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:37   #38
Quote:
BubaMaja kaže: Pogledaj post
Pa 9godina braka i godina i pol veze! A tek smo u ranim tridesetima.. ma pojavio mi se taj glupi osjecaj- da su mu prioriteti slobodnog vremena prijatelji, pa tek onda mi.. ne znam kako se postaviti..
razgovarati, razgovarati i još razgovarati
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 23:08   #39
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Želi li on uopće sa ikim biti u braku?

Meni to izgleda k'o da se čovjek zaželio momačkog života.
I ne da mu se bakćati sa obiteljskim.
Ni prvi ni zadnji.
Možda trenutno i ne želi ni sa kime biti u braku, ali to ne znači da ne bi htio biti da je sa ženom koju voli i s kojom mu je lijepo.

Quote:
BubaMaja kaže:
kako da se postavim? Samo prijetim?
Što bi time dobila?

Bi li htjela da ostaje doma iako to ne želi?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 01:25   #40
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Možda trenutno i ne želi ni sa kime biti u braku, ali to ne znači da ne bi htio biti da je sa ženom koju voli i s kojom mu je lijepo.

Što bi time dobila?

Bi li htjela da ostaje doma iako to ne želi?
Kolko sam skužila,imaju i dijete.Koje očito samo ona razvaža po raznoraznim aktivnostima,rođendanima i radi sve kaj treba dok gospodina nema.
Tak da bi ipak njihove želje i željice trebalo stavit sa strane i posvetit se djetetu.

Znam kaj si htjela reć.Kužim.Nitko ne bi želio da je neko sa njim na silu.Kad želi bit na drugom mjestu.
Samo kaj se tu ne radi samo o njih dvoje,nego je i dijete u igri.Koje valjda treba bit prioritet.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.