Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2020., 09:22   #1
Brojcana cuda Kurana, dokaz nadnaravnosti knjige

Posto se diskusija otvorila na drugoj temi bolje je da otvorimo pravu temu za ove stvari gdje cemo analizirati i diskutovati o ovome, a posto znam po dosta o ovome tako da ce te imati skim prodiskutovati o ovim stvarima.


pa da krenemo

Quote:
rosnatrava kaže: Pogledaj post

Quote:
Firdevs20 kaže: Pogledaj post
prijatelju, ja sam istrazivac brojcanih cuda u Kuranu, evo bavim se sa tim 9 godina i ako iko zna o ovim stvarima na ovom svijetu to je onda ja.




da pojasnim

Rijec Dan u jednini u jednostavnoj formi se spominje u Kuranu 365 puta

druge forme za dan su mnozina i specificne forme, kao sto je Tvojdan, jedna rijec Tajdan-Yewmezin , znaci nije cista forma za Dan, isto kao kad bi neko rekao hajde da brojim rijeci Foot na engleskom, pa uzme brojati i foot, i football i footprint, bigfoot itd

znaci rijec Dan u jednostavno formi u jednini se spominje 365 puta, ja imam cijelu listu gdje se tacno spominju te rijeci.

znaci vidimo ovdje da je rijec Dan spomenuta 365 puta kao sto ima jedna solarna godina

isto tako lunarna godina je kodirana, tako sto rijec mjesec u jednini jednostavna forma se spominje 12 puta kao u jednoj godini , izmedju prvog spominjanja rijeci mjesec i 12tog spominjanja upravo ima 354 rijeci Dan, tacno koliko ima u jednoj lunarnoj godini.

da ti odmah kazem da sam ja expert u ovim stvarima jer licno istrazujem stvari i pisem knjigu na ovu temu, tako da ne mislis da nisam upucen u ovo.



evo ti kako to izgleda


365 ................ ywm, .................... day
5 ................ ywm-kum ............. your day
5 ................ ywm-hum ............. their day
3 ................ ywm-ayn .............. two days
27 ................ ayyaam ................ days
70 ................ ywm-ezen ............ that day
-----------------------------------------------------
475 (19x25)


1.SIngular, pure form, NO Suffixes (Unspecific Group)-365 times
2.Plural form (Group)-30 times
3. Not pure form, Suffixes, (Specific Group)-80 times

Ekspertu, kako da se u Kur'an pominje ispravni broj dana u godini a ne lunarni koji je manji? To expertu objasni pa knjigu piši

Quote:
Ekspertu, kako da se u Kur'an pominje ispravni broj dana u godini a ne lunarni koji je manji? To expertu objasni pa knjigu piši
ovo najbolje oslikava stanje koliko slabo se cita i prate stvari

odgovor na tvoje pitanje je vec gore spomenuto , evo vidi

Quote:
isto tako lunarna godina je kodirana, tako sto rijec mjesec u jednini jednostavna forma se spominje 12 puta kao u jednoj godini , izmedju prvog spominjanja rijeci mjesec i 12tog spominjanja upravo ima 354 rijeci Dan, tacno koliko ima u jednoj lunarnoj godini.
objasnio fino da se spominje i solarni i lunarni koji je manji, a ti opet pitas pitanje iako qoutas moj odgovor, dokaz kako se slabo cita sta se pise
Firdevs20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 09:35   #2
Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
Ajmo onda dalje...
U islamu se tvrdi...
Quote:
Miracle 1: "The word rajul (man) and the word imra (woman) are both mentioned 24 times. That is a miracle and it means men and women are equal."[1][2]
Quote:
Miracle 2: "The word man and woman are both mentioned 23 times and in formation of an embryo 23 chromosomes are from the mother and 23 chromosomes are from the father."

Quote:
Miracle 1: "The word rajul (man) and the word imra (woman) are both mentioned 24 times. That is a miracle and it means men and women are equal."[1][2]
tacno je da se spominju muskarac i zena u jednini 24 puta


Quote:
Miracle 2: "The word man and woman are both mentioned 23 times and in formation of an embryo 23 chromosomes are from the mother and 23 chromosomes are from the father."
nije tacno da se spominju 23 puta


Quote:
I opet - jel konačni zbroj 24 ili 23?
24


Quote:
Dakle, ako je riječ 'muško' spomenuta manje puta a riječ 'žensko' više puta, znači li to da su žene, po Kuranu, superiornije od muškaraca?
to sto su spomenuti isto puta samo znaci da je kodirano brojcano tako, nista drugo ne znaci.



Quote:
The actual word count: The word man (rajul) in all its forms appears 55 times, while the word woman (imra 26 + nisa 59) 85 times.
The word "woman" unlike the word "man" is often in the form of "my woman", "his woman", "your woman"...
which indicates the "women are a property of men" mentality.

Where is the miracle in the word count of "male" and "female"?
Male is mentioned 12 times in the singular and female is mentioned 18 times. Does this mean that females are superior to males?
Link
Rajul muskarac u jednini 24 puta
Imrah zena u jednini 24 puta

nesto spomenuto vise puta ne znaci da je to superirornije.



Quote:
Dakle, riječ 'sloboda' se spominje 0 puta u Kuranu, dok se 'rob' spominje stotinjak puta.
Što ćemo iz toga zaključiti?
nista neces zakljuciti, druga stvar ne spominje mozda sloboda ali se spominje da se oslobodi rob iz ropstva.



Quote:
A koliko se puta spominje riječ sabat? Pet puta, šest puta - a izgleda da ne sedam puta, kako apologeti islama tvrde:

Conclusion
The word Sabbath (ٱلسَّبْت) appears 5 times in the Qur'an if we count only the basic form ٱلسَّبْت (without any prefixes and suffixes).
The word appears 6 times if we count also the form with a suffix (sabtihim, 7:163).
Forms with suffixes were excluded in many apologetic word counts for other words (for example "Iman and kufr both mentioned 25 times"), so why would we count them now?
The 7th word (yasbitoona) counted by apologists is a verb. It is not the noun "Sabbath".
spominje se 7 puta u svim formama


Quote:
The 7th word (yasbitoona) counted by apologists is a verb. It is not the noun "Sabbath"
yasbittona= ima li su Subotu



Quote:
Također, tvrdnja o odnosu mora i kopna 71% naspram 29%, odnosno, broj riječi koji se odnosi na to...

imamo

Singular Sea - 33
Singular Land- 12

(12+33) =45
33/45=0,73333---->73.33% water covering the earth


ima li jos kakvih pitanja??
Firdevs20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 09:43   #3
Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
Hamza Tzortzis ima zanimljivo predavanje pod nazivom Understanding Science & The Qur'an.
Tzortzis je musliman i ovdje u videu kaže kako je Kuran Božja objava, upućena cijelom čovječanstvu - s čime će se svaki musliman složiti. Međutim, Tzortzis također iznosi tvrdnje da Kuran nije prepun znanstvenih činjenica, tj. podataka o kojima ljudi u 7. st., kad je Kuran objavljen, nisu imali pojma nego su potvrđene mnogo kasnije - što obično muslimani tvrde kao dokaz da je Kuran čudesno predvidio mnog znanstvena otkrića.

https://www.youtube.com/watch?v=U_8rm7F8zE4


itd.

Eto, dakle, čovjek koji je musliman, vjernik, poznaje Kuran i smatra je Božjom objavom, svojim je kritičkim promišljanjem došao do zaključka da u Kuranu nema govora o 'čudesnim znanstvenim otkrićima koja su potvrđena mnogo kasnije nakon nastanka Kurana', što je sasvim u suprotnosti s tvrdnjama mnogobrojnih proučavatelja Kurana koji u njemu pronalaze čudesa.


da ti odmah kazem i ovo

ja kada sam studirao naucna cuda Kurana taj isti Hamza Tzortzis nije bio ni musliman u to vrijeme



Quote:
Međutim, Tzortzis također iznosi tvrdnje da Kuran nije prepun znanstvenih činjenica, tj. podataka o kojima ljudi u 7. st., kad je Kuran objavljen, nisu imali pojma nego su potvrđene mnogo kasnije - što obično muslimani tvrde kao dokaz da je Kuran čudesno predvidio mnog znanstvena otkrića.
problem ovdje sto Tzortzis nije upucen u ovu tematiku bas najbolje

Kuran je prepun naucnih cinjenica kako u opisanom stanju tako i u numeroloskom. ja se ne slazem nikako sa tom konstatacijom tzortzisa jer sam licno studirao ovu temu tako da je znam bas dobro, cak sta vise studiram je na orginalnom tekstu Kurana, i to nije na osnovu prevda nego , vidim sta pise u orginalu, pa koristim lexikone da vidim znacenja te rijeci i onda tek se moze zakljuciti ima li cuda ili nema.



Quote:
Eto, dakle, čovjek koji je musliman, vjernik, poznaje Kuran i smatra je Božjom objavom, svojim je kritičkim promišljanjem došao do zaključka da u Kuranu nema govora o 'čudesnim znanstvenim otkrićima koja su potvrđena mnogo kasnije nakon nastanka Kurana', što je sasvim u suprotnosti s tvrdnjama mnogobrojnih proučavatelja Kurana koji u njemu pronalaze čudesa
bolje od mene sigurno ne zna. da smo jasni odmah.
Firdevs20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 09:52   #4
Quote:
Firdevs20 kaže: Pogledaj post
spominje se 7 puta u svim formama
Dakle, riječ subota spominje se sedam puta u SVIM formama - pa se to računa kao čudo.
Međutim, riječ 'dan' se u SVIM formama spominje 475 puta, dok se u jednini spominje 365 puta.

Zašto se za primjer subote uzima zbroj svih oblika riječi - a za 'dan' se uzima samo jednina - i to kako bismo dobili zbroj od 365 dana, ne po lunarnom (islamskom) kalendaru nego po 'zapadnjačkom'?
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 09:58   #5
da kazem par rijeci na ovu temu


Kur'an je jedina knjiga na planeti koja je brojcano kodirana od pocetka do kraja, gdje se ta kodiranost ooslikava slojevito, gdje imamo nizi nivo kodiranja do visokokomplexnog kodiranja. Mozda se neko zapita zasto je Bog tako kodirao matematicki cijeli Kuran?
upravo da bude dokaz vise da je to knjiga od njega, da je to nemoguce uraditi ljudskom rukom, jer Kuran je izazov ljudima.

u Kuranu imamo jedonostavno kodiranje kao spominjanje rijeci dan u jednini jednostavna forma 365 puta bas kao sto imamo 365 dana u jednoj solarnoj godini, rijec mjesec 12 puta u jednini spomenut, isto tako imamo 12 mjeseci u jednoj godini...masa takvih tvari ima kodiranja, da rijeci prate brojcano kretanja nebeskih tijela.

pa onda imamo komplexnija kao recimo opise Big bang sa rijecima koje imaju brojcanu vrijednost 1929, mozes misliti a Big bang oficijelno potvrdjen 1929 godine od Edwina Hubble kada je gledao sa teleskopom.

ili recimo kodiranja zlatnog rez uzdud i porijeko Kurana

ili mozda kodiranje tacke topljenja i tacke kuhanja zeljeza, tempereatura kada zeljezo pocne da se topi, i temperatura kada zeljezo pocne da kljuca.


ili naprimjer spomene rijec koja ima brojcanu vrijednost 360 pored rijeci stepeni, pa dobijemo 360 stepeni

ima tu na hiljade raznih primjera u Kuranu i istrazivanja su i dalje u toku i pronalaze se vise i vise nove stvari kodiranje u Kuranu.
Firdevs20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 10:07   #6
Quote:
Firdevs20 kaže: Pogledaj post
Posto se diskusija otvorila na drugoj temi bolje je da otvorimo pravu temu za ove stvari gdje cemo analizirati i diskutovati o ovome, a posto znam po dosta o ovome tako da ce te imati skim prodiskutovati o ovim stvarima.


pa da krenemo






ovo najbolje oslikava stanje koliko slabo se cita i prate stvari

odgovor na tvoje pitanje je vec gore spomenuto , evo vidi



objasnio fino da se spominje i solarni i lunarni koji je manji, a ti opet pitas pitanje iako qoutas moj odgovor, dokaz kako se slabo cita sta se pise
To nije objašnjenje nego izvrdavanje.
rosnatrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 10:13   #7
Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
Dakle, riječ subota spominje se sedam puta u SVIM formama - pa se to računa kao čudo.
Međutim, riječ 'dan' se u SVIM formama spominje 475 puta, dok se u jednini spominje 365 puta.

Zašto se za primjer subote uzima zbroj svih oblika riječi - a za 'dan' se uzima samo jednina - i to kako bismo dobili zbroj od 365 dana, ne po lunarnom (islamskom) kalendaru nego po 'zapadnjačkom'?

Quote:
Dakle, riječ subota spominje se sedam puta u SVIM formama
mi kao istrazivaci mozemo samo da analiziramo kako je autor Kurana kodirao stvari, sto se tice Sabbata, spomenuo ga je u svim formama 7 puta, a znamo da je sabbat 7 dan kod zidova.


Quote:
pa se to računa kao čudo.
to cudo nije, nego vise kao neka finesa, Kuranski ukras, gdje Kuranske rijeci prate znacenja iz okoline/okruzenja.


Quote:
Međutim, riječ 'dan' se u SVIM formama spominje 475 puta, dok se u jednini spominje 365 puta.
u svim formama 475 a u jednini jednostavnoj formi samo 365 puta

mozda se ti pitas zasto bas 475 dan u svim formama

Mozda ne znate ovu cinjenicu ,da je najveca godina ikada kreirana od osobe koji je taj kalendar i uveo, prvo je bilo 475 dana u jednoj godini kada je Julie Cezar uveo to...pa kada su problemi nastali sa orgniziranjem poljoprivrede odlucili su da izracunaju tacno i dosli do 365 dana u jednoj godini kao sto imamo danas.

znaci vidimo kako Kuran prati prijasnja desavanja i kodira ih. cak lingvisticki to

jer specificna forma Njihovdan, Vasdan, Tajdan je spomenut 80 puta u Kuranu, bas kao sto je Cezar dodao 80 svojih dana koje ne pripadaju jednoj normalnoj solarnoj godini i tako zbrku napravio.



Quote:
Zašto se za primjer subote uzima zbroj svih oblika riječi - a za 'dan' se uzima samo jednina - i to kako bismo dobili zbroj od 365 dana, ne po lunarnom (islamskom) kalendaru nego po 'zapadnjačkom'?
i u Kuranu je kodirano taj broj 475 za sve dane, kao sto sam ti gore objasnio kada je Julie Cezar napravio pometnju sa najvecom godinom u historiji kada je dodao 80 svojih dana koje ne pripradaju godini.


Mi nekad mozemo samo da analiziramo sta je autor Kurana kodirao, a tesko je nekad odgonetnuti zasto da kodira jednu formu a ne i drugu itd...



Quote:
ne po lunarnom (islamskom) kalendaru nego po 'zapadnjačkom'?
ovo se vidi da nisi bas upucen u ovu cijelu tematiku sa kalendarima itd

prvo 365 dana u godini je astronomska stvar, nema to nista veze sa zapadnjackim ili istocnjackim...u jednoj solarnoj godini imamo 365 dana nebitno ko prati taj kalendar, cak sta vise bog sam odobrava nacin racunjana vremena kroz solarne i lunarne godine, pa ih i kodira u Kuranu na solarnu godinu na kojoj je baziran gregorijanski kalendar od 365 dana, i kodira isto lunarnou godinu na kojoj je baziran muslimanski kalandar od 354 dana
Firdevs20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 10:14   #8
Quote:
rosnatrava kaže: Pogledaj post
To nije objašnjenje nego izvrdavanje.
objasni


fino ti je objasnjanjeno kako je kodirano u Kuranu i solarna godina 365 dana i lunarna godina 354 dana

ne znam sta je tu izvrtanje.
Firdevs20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 11:44   #9
Quote:
Firdevs20 kaže: Pogledaj post
objasni


fino ti je objasnjanjeno kako je kodirano u Kuranu i solarna godina 365 dana i lunarna godina 354 dana

ne znam sta je tu izvrtanje.
Koji kalendar koristite?
rosnatrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 12:19   #10
Quote:
rosnatrava kaže: Pogledaj post
Koji kalendar koristite?
i solarni i lunarni.
Firdevs20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 12:27   #11
Quote:
Firdevs20 kaže: Pogledaj post
mi kao istrazivaci mozemo samo da analiziramo kako je autor Kurana kodirao stvari, sto se tice Sabbata, spomenuo ga je u svim formama 7 puta, a znamo da je sabbat 7 dan kod zidova.
A koliko je puta Kuran, recimo, spomenuo Hebreje
a) u pozitivnom
B) u negativnom kontekstu?
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 12:27   #12
Quote:
Firdevs20 kaže: Pogledaj post
i solarni i lunarni.
Koji je točan? I od kada koristite oba?
rosnatrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 12:36   #13
Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
A koliko je puta Kuran, recimo, spomenuo Hebreje
a) u pozitivnom
B) u negativnom kontekstu?

mislis Zidove


pa kada zidove kritikuje to je zato sto se ne pridrzavaju Tore i onda ih Bog kritkuje.

a pohvali one koji se drze Bozijih zapovjedi. to je to.
Firdevs20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 12:37   #14
Quote:
rosnatrava kaže: Pogledaj post
Koji je točan? I od kada koristite oba?
pazi, Bog nama u Kuranu dopusta da koristimo solarni kalendar, u ovom slucaju gregorijanski. tu nema smetnje nikakve po pitanju Kurana i islama.

dok lunarni kalendar mi koristimo zbog vjerskih praznika, da znamo kada podpada koji datum.
Firdevs20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 12:38   #15
Quote:
Firdevs20 kaže: Pogledaj post
mislis Zidove


pa kada zidove kritikuje to je zato sto se ne pridrzavaju Tore i onda ih Bog kritkuje.

a pohvali one koji se drze Bozijih zapovjedi. to je to.
Dobro - koliko puta su Židovi spomenuti u Kuranu - brojčano, bilo eksplicitno bilo implicitno (kao 'people of the Book')?
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 12:55   #16
Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
Dobro - koliko puta su Židovi spomenuti u Kuranu - brojčano, bilo eksplicitno bilo implicitno (kao 'people of the Book')?
zidovi su nekad spominjani kao zidovi nekad kao sljedbenici knjige.

zidovi spomenuti 13 puta

sljedbenici knjige ne znam tacno koliko puta spomenuto
Firdevs20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 12:58   #17
pedanterijski napabirčeni pojmovi

Ispisivanje Kurana na papir i uvezivanje, to je bio posao koji je jedino sultanovo carstvo moglo izvesti (isto kao i slaganje Biblije od strane židovskoga kralja). Dakle sultan je skužio da mu je dobar politički potez imati jaku nacionalističku i ratobornu religiju, pa je odlučio prikupiti sve Muhamed-tekstove (tko zna tko je to čuo u glavi? možda neka od Muhamedovih žena?) i uz pomoć brojnih svojih stručnjaka, složio je te tekstove u koliko-toliko koherentnu cjelinu, uz zadatak da sve numerološki uskladi, pa su pisci pazili npr. da se sabath pojavi samo 7 puta itd. (ako i to)
Originali su spaljeni, jer bi bili dokaz da tih usklađenosti nema u njima. "Misterij" riješen.

A i bezvezarija je da bi Vrhunski kreator svih galaksija se bakćao s "numerološkim čudesima" nabrajanja nekih pedanterijski napabirčenih pojmova i to pružio kao dokaz da je Kuran čaroban i istinit.
Ujedno je armija žustrih islamskih teologa dugo vremena kopala i čeprkala po tom spisu, tražeći išta što bi uvjerilo potencijalne i postojeće vjernike da moraju u taj spis povjerovat da je Božanski.

To je smiješno... Radi tih petljanja, Kuran je jedna dosadna i slabo sklepana knjiga.
Malo loših kopija priča iz Biblije i kršćanskih apokrifa, začinjeno prijetnjama gorenja i mučenja u paklu, s pokojim apsurdnim čudesima. Srećom imamo internet, pa će sve više kritički raspoloženih muslimana shvatit u što su ih naveli povjerovat.

Harun Yahya i njegova kreacionistička podmetanja su dno dna.... U konačnici će više vjernika odbit nego privuć njihovoj vjerskoj ideologiji i taboru.

Neki su primijenili slične metode uštimavanja svega i svačega, pabirčenja po tekstu, pa su našli "matematička čudesa" i u Novom zavjetu, ali i u Mobi Dicku.

https://www.answering-islam.org/auth...acles_309.html
ZAKLJUČAK

Naša analiza pokazala je da oslanjanje muslimanskih propagandista na numerologiju i njihovu revnost da izmišljaju čuda iz čistih brojčanih slučajnosti u Kur'anu samo doprinose islamskom humoru i na ovaj ili onaj način je povezano s nepoštenjem. To je zato što ovi propagandisti ignoriraju pojam dosljednosti i imaju koristi od velikog broja mogućnosti za postizanje svog cilja. Sličan stav koji kršćani zauzimaju samo u svrhu zabave i odmazde proizvodi slična ili bolja brojčana čuda iz Evanđelja. Nadamo se da će muslimanski pisci koji posvećuju web stranice otkrivanju navodnih "matematičkih čuda" iz Kur'ana jednog dana osvijestiti i prestati se kockati s numerologijom.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!" “Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 13:27   #18
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ispisivanje Kurana na papir i uvezivanje, to je bio posao koji je jedino sultanovo carstvo moglo izvesti (isto kao i slaganje Biblije od strane židovskoga kralja). Dakle sultan je skužio da mu je dobar politički potez imati jaku nacionalističku i ratobornu religiju, pa je odlučio prikupiti sve Muhamed-tekstove (tko zna tko je to čuo u glavi? možda neka od Muhamedovih žena?) i uz pomoć brojnih svojih stručnjaka, složio je te tekstove u koliko-toliko koherentnu cjelinu, uz zadatak da sve numerološki uskladi, pa su pisci pazili npr. da se sabath pojavi samo 7 puta itd. (ako i to)
Originali su spaljeni, jer bi bili dokaz da tih usklađenosti nema u njima. "Misterij" riješen.

A i bezvezarija je da bi Vrhunski kreator svih galaksija se bakćao s "numerološkim čudesima" nabrajanja nekih pedanterijski napabirčenih pojmova i to pružio kao dokaz da je Kuran čaroban i istinit.
Ujedno je armija žustrih islamskih teologa dugo vremena kopala i čeprkala po tom spisu, tražeći išta što bi uvjerilo potencijalne i postojeće vjernike da moraju u taj spis povjerovat da je Božanski.

To je smiješno... Radi tih petljanja, Kuran je jedna dosadna i slabo sklepana knjiga.
Malo loših kopija priča iz Biblije i kršćanskih apokrifa, začinjeno prijetnjama gorenja i mučenja u paklu, s pokojim apsurdnim čudesima. Srećom imamo internet, pa će sve više kritički raspoloženih muslimana shvatit u što su ih naveli povjerovat.

Harun Yahya i njegova kreacionistička podmetanja su dno dna.... U konačnici će više vjernika odbit nego privuć njihovoj vjerskoj ideologiji i taboru.

Neki su primijenili slične metode uštimavanja svega i svačega, pabirčenja po tekstu, pa su našli "matematička čudesa" i u Novom zavjetu, ali i u Mobi Dicku.

https://www.answering-islam.org/auth...acles_309.html

ZAKLJUČAK

Naša analiza pokazala je da oslanjanje muslimanskih propagandista na numerologiju i njihovu revnost da izmišljaju čuda iz čistih brojčanih slučajnosti u Kur'anu samo doprinose islamskom humoru i na ovaj ili onaj način je povezano s nepoštenjem. To je zato što ovi propagandisti ignoriraju pojam dosljednosti i imaju koristi od velikog broja mogućnosti za postizanje svog cilja. Sličan stav koji kršćani zauzimaju samo u svrhu zabave i odmazde proizvodi slična ili bolja brojčana čuda iz Evanđelja. Nadamo se da će muslimanski pisci koji posvećuju web stranice otkrivanju navodnih "matematičkih čuda" iz Kur'ana jednog dana osvijestiti i prestati se kockati s numerologijom.

jos samo kad bi ti se znao koristiti pravim dokazima a manje naglabanjem na sho jos bi bolji bio

pa da krenemo

Quote:
Ispisivanje Kurana na papir i uvezivanje, to je bio posao koji je jedino sultanovo carstvo moglo izvesti (isto kao i slaganje Biblije od strane židovskoga kralja). Dakle sultan je skužio da mu je dobar politički potez imati jaku nacionalističku i ratobornu religiju, pa je odlučio prikupiti sve Muhamed-tekstove (tko zna tko je to čuo u glavi?
greska, u islamu je nacionalizam zabranjen

cak sta vise islam nije ratoborna religija, nego tezi miru, ali to nije religija okrenu mu i drugi obraz nek ti opali samarcinu, ne, niposto, nego ako te napadne uzvrati istom mjerom ali ne prelazi granicu.


Quote:
i uz pomoć brojnih svojih stručnjaka, složio je te tekstove u koliko-toliko koherentnu cjelinu, uz zadatak da sve numerološki uskladi, pa su pisci pazili npr. da se sabath pojavi samo 7 puta itd. (ako i to)
ovo veze nema sa opisima stanja na terenu

prvo , Kuran je od samog pocetka bio pamcen, ucili su ga vecina napamet tokom muhammedova zivota , znaci imali smo pisare koji zapisiruju kuran na razne materijale i ljude koji ga pamte napamet

niko nikada nije mogao uskladaiti Kuran numeroloski nakon sto je zavrsena objava a imali na hiljade ljudi koji su ga znali na pamet. niko nikada nije rekao da su ga prepravljali numeroloski...a i cak kad bi se poigrali sa tom mislju evo da jesu, opet bi bio u problemu da objasnis bez Bozanske objave kako to da Kuranska brojcana cuda govore o naucnicm cinjenicama i buducim dogadjima i otkricima....pa sam sadrzaj brojcanih cuda iskljucuje da je neko mogao prepravljati ista jer iziskuje sveznajuce znanje, a to niko nije imao od ljudi pa ni muhammed, zato mozemo tvrditi da je Kuran direktna objava od Boga.



Quote:
A i bezvezarija je da bi Vrhunski kreator svih galaksija se bakćao s "numerološkim čudesima" nabrajanja nekih pedanterijski napabirčenih pojmova i to pružio kao dokaz da je Kuran čaroban i istinit.
zasto je problem ako brojcano uveze svoju knjigu, pa je okiti sa matematickim poveznicama kao kad vi kitite jelku pred bozic, da bi izazvali divljenje sa sto ljepsom kitnjom....tako isto Allah okiti svoju Knjigu matematikom jer je stvorio univerzum matematicki, a druga stvar je da svrha tih brocajnih cuda u Kuranu je i sam bog objasnioa to je da budu:

1. izazov nevjernicima da pokusaju uraditi jednu takvu knjigu ako sumnjaju da je to njegova knjiga
2. da poveca vjerovanje u njegovu knjigu vjernicima.


Quote:
Ujedno je armija žustrih islamskih teologa dugo vremena kopala i čeprkala po tom spisu, tražeći išta što bi uvjerilo potencijalne i postojeće vjernike da moraju u taj spis povjerovat da je Božanski.

nije tacno, tek zadnji decenija se krenulo ovo istrazivati vise nakon sto je Kuran digitalizovan pa ga je lakse pretrazivati preko racunara.

uostalom ti zutri telozi nemogu mene uciti o ovim stvarima, jer sam ja istrazivac ovih stvari, znaci na prvoj sam borebenoj linij, i ja sam taj koji treba da ucim islamske teologe ovoj temi a ne oni mene....kao sto ne moze doktor da uci istrazivace u laboratoriji kada rade nove experiemente koji nisu nikad radjeni prijem valjda ce doktor iz kancelarije istrazivace u laboratorijama slusati sta su pronasli a ne oni njega da slusaju kad su u pitanju njihova licna istrazivanja.



Quote:
To je smiješno... Radi tih petljanja, Kuran je jedna dosadna i slabo sklepana knjiga.
Malo loših kopija priča iz Biblije i kršćanskih apokrifa, začinjeno prijetnjama gorenja i mučenja u paklu, s pokojim apsurdnim čudesima. Srećom imamo internet, pa će sve više kritički raspoloženih muslimana shvatit u što su ih naveli povjerovat.

nije smijesno niti ima petljanja...a sad koliko je dosadno to zato sto ti inisi upucen u njega i nevidis u njemu sta ja vidim.

slabo sklepana knjiga kazes

vidi ovaj primjer, ako si upoznat sa zlatnim rezom

ako uzmemo totalan broj rijeci u Kuranu koji je 77430 i podijelimo sa zlatnim rezom 1.618

dobit cemo jednu cifru 47855...ako vidimo koja rijec je 47855 u Kuranu

vidjet cemo da je ta rijec u stihu koji ima brojcanu vrijednost 1618

i zar tebi ovo izgleda sklepano ane organizovano.


ima masa ovakih i slicnih primjera trebalo bi nam vise sedmica da sve ovo predjemo



Quote:
Srećom imamo internet, pa će sve više kritički raspoloženih muslimana shvatit u što su ih naveli povjerovat.
stani malo, je li ti shvatas da sam istrazivas, i da meni nemo niko podmetat muda pod bubrege ovdje kad su u pitanju ove stvari, da kaze Kuran kaze to i to pa vjeruj....nema tog kod mene

ja mogu da provjeravam licno stvari uKuranu jer imam sva pomagala koja mi olaksavaju istrazivanje, tako da neme nemoze niko prevarit jer imam i znanje i tehnologiju za istrazivanje.


Quote:
Neki su primijenili slične metode uštimavanja svega i svačega, pabirčenja po tekstu, pa su našli "matematička čudesa" i u Novom zavjetu, ali i u Mobi Dicku.
istrazivao sam i to, nema brojcanih cuda novom zavjetu ni u moby dicku, a ono sto ateisti nude iz moby dicka to ni bas sa maslom ne bi pojeo, tako ne upustaj se u tu avanturu, jer bi se samo osramotio.




Quote:
Naša analiza pokazala je da oslanjanje muslimanskih propagandista na numerologiju i njihovu revnost da izmišljaju čuda iz čistih brojčanih slučajnosti u Kur'anu samo doprinose islamskom humoru i na ovaj ili onaj način je povezano s nepoštenjem.
Kuransko brojcano kodiranje nije numerologija, nego numeroloskko programiranje knjige

reci da je numerologija, je isto kao kad bi rekao za nasine astronome da su astrolozi.
numerologija i numerolosko programiranje, je razlicita stavr kao sto je astrologija i astronomija razlicite stvari


Quote:
To je zato što ovi propagandisti ignoriraju pojam dosljednosti i imaju koristi od velikog broja mogućnosti za postizanje svog cilja.
nema veliki broj mogucnost


Quote:
Sličan stav koji kršćani zauzimaju samo u svrhu zabave i odmazde proizvodi slična ili bolja brojčana čuda iz Evanđelja. Nadamo se da će muslimanski pisci koji posvećuju web stranice otkrivanju navodnih "matematičkih čuda" iz Kur'ana jednog dana osvijestiti i prestati se kockati s numerologijom
prestat cu se kockati numerologijom kada ti prestanes gurati astrologij u u astronomiju
Firdevs20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 14:24   #19
Ovo s "otiscima prstiju" je dodatna smjehurija, jer su bili poznati davno prije Muhameda. U starom Babilonu otiskom prstiju su se verificirali poslovni ugovori, kao i u staroj Kini.

Ništa od ikakvih znanstvenih čudesa u Kuranu - samo dosadnjikava ponavljajuća knjiga s puno praznovjerja i prijetnji pečenja u paklu ako se ne prihvati da je to Bog Allah spustio na Zemlju. Bolji su mitovi o bogovima starih Grka.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!" “Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 15:00   #20
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ovo s "otiscima prstiju" je dodatna smjehurija, jer su bili poznati davno prije Muhameda. U starom Babilonu otiskom prstiju su se verificirali poslovni ugovori, kao i u staroj Kini.

Ništa od ikakvih znanstvenih čudesa u Kuranu - samo dosadnjikava ponavljajuća knjiga s puno praznovjerja i prijetnji pečenja u paklu ako se ne prihvati da je to Bog Allah spustio na Zemlju. Bolji su mitovi o bogovima starih Grka.


Quote:
Ovo s "otiscima prstiju" je dodatna smjehurija, jer su bili poznati davno prije Muhameda. U starom Babilonu otiskom prstiju su se verificirali poslovni ugovori, kao i u staroj Kini.
zasto bi bila smjehurija ako se referira na unikatni dio na covjeku

evo nek su i znali prije muhammeda i Kurana, opet argument ima smisla.



Quote:
Ništa od ikakvih znanstvenih čudesa u Kuranu - samo dosadnjikava ponavljajuća knjiga s puno praznovjerja i prijetnji pečenja u paklu ako se ne prihvati da je to Bog Allah spustio na Zemlju.
hajde mi objasni ovo

jednostavna stvar za razumjet pa da vidimo kakav ces izgovor imati

u Kuranu se kaze da nase nebo zasticeno

kako neko moze znati da je nebo zasticeno kada gleda sa zemlje , da li neko moze vidjeti golim okom van allenove pojasove, ozonski omotac, razne slojeve atmosfere itd stvari koje nas stite od udara sa vana.

reci da je nase nebo zasticeno je naucna cinjenica sada, ali kako neko moze iz pustinje tvrditi da je nebo zasticeno onako na oko gledajuci u sunce, mjesec, oblake, plavo nebo itd ima li ista sto ukazuje da je nase nebo zasticeno?
Firdevs20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.