Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 18:40   #61
Talking "Javnost obrane diplomskog"

Evo da dignem temu iz mrtvih :-D
Valjda postam na pravom mjestu...
Ugl. zanima me sto se točno podrazumijeva kad se kaze da je obrana diplomskog javna: znači li to da tijekom obrane u publici obavezno mora biti netko, ili da može ukoliko hoće, ali nije uvjet?

Netko mi kaze da moram imati svjedoka, a netko da mogu branit i samo pred povjerenstvom.

Pomagajte, skroz sam zbunjena.
ordinary world is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 18:44   #62
Quote:
ordinary world kaže: Pogledaj post
Evo da dignem temu iz mrtvih :-D
Valjda postam na pravom mjestu...
Ugl. zanima me sto se točno podrazumijeva kad se kaze da je obrana diplomskog javna: znači li to da tijekom obrane u publici obavezno mora biti netko, ili da može ukoliko hoće, ali nije uvjet?

Netko mi kaze da moram imati svjedoka, a netko da mogu branit i samo pred povjerenstvom.

Pomagajte, skroz sam zbunjena.
Može doći tko želi, nije uvjet.
jezevaskoljkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 19:31   #63
Quote:
jezevaskoljkica kaže: Pogledaj post
Može doći tko želi, nije uvjet.
Hvala na brzom odgovoru.
I meni se to činilo logičnim.
Pretpostavljala sam da se taj pojam "javnosti obrane" odnosi na pravilo da se obrana mora javno oglasiti i da se ne smije nikome zabraniti da prisustvuje ukoliko želi.

Onda mi je jedna profa rekla da je to usmeni ispit i da moram imat svjedoka , a s druge strane znam ljude koji znaju ljude koji branili bez ikoga u publici.
Tako da mi onda nista nije bilo jasno
ordinary world is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:37   #64
Mene je to s "javnosti" također zanimalo jer i mene to iduće godine čeka.

Još me zanima, znam da ovisi od profesora/mentora/povjerenstva/itd., no moramo li mi nužno održati neko predavanje glede diplomskog (poput prezentacije u ppt-u) ili samo dođemo i oni nas ispituju neka pitanja u vezi rada? Ja sam čula obje verzije obrane, a sad...

Ispričavam se ukoliko je pitanje malo glupo, no vjerujem da se to svakome od nas mota(lo) po glavi.
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 16:10   #65
Ovisi o faksu. Na svim prirodnim i medicinskima na kojima sam bila na obrani su bile prezentacije rada + strucna pitanja o radu ili povezana s radom. I sve su javne sto znaci da ti moze bilo tko doc. Medjutim nikad nisam vidjela da je dosao itko osim rodbine, frendova i komisije. Bas se ljudima da ic po obranama tudjih diplomskih.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 12:21   #66
Mene zanima uloga mentora. Naime, radi se o tome da imam poteškoća oko određivanja strukture rada (konkretno sadržaja). Smijem li upitati mentora za pomoć oko ovoga ili ne?
Uzela sam na kraju temu o koju što dublje zalazim tek mi sve postaje konfuznije.

Da skratim, zanima me može li se uz pomoć mentora odredit sadržaj završnog rada?
Invisible7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:05   #67
Quote:
Invisible7 kaže: Pogledaj post
Mene zanima uloga mentora. Naime, radi se o tome da imam poteškoća oko određivanja strukture rada (konkretno sadržaja). Smijem li upitati mentora za pomoć oko ovoga ili ne?
Uzela sam na kraju temu o koju što dublje zalazim tek mi sve postaje konfuznije.

Da skratim, zanima me može li se uz pomoć mentora odredit sadržaj završnog rada?
Mislim da možeš, zašto ne. Valjda i mentoru više odgovara da te u početku uputi, nego da kasnije bude puno posla kod ispravljanja.
Meni je mentor sam na početku rekao što bi otprilike rad trebao sadržavati.
nekodrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 19:23   #68
Quote:
Invisible7 kaže: Pogledaj post
Mene zanima uloga mentora. Naime, radi se o tome da imam poteškoća oko određivanja strukture rada (konkretno sadržaja). Smijem li upitati mentora za pomoć oko ovoga ili ne?
Uzela sam na kraju temu o koju što dublje zalazim tek mi sve postaje konfuznije.

Da skratim, zanima me može li se uz pomoć mentora odredit sadržaj završnog rada?
Da, apsolutno! Ja sama predlozim svojim diplomandima strukturu rada pa onda njih pustim da probaju nadogradit. Svrha diplomskog je da se naucis pisat znanstveni/strucni rad, a to nije jednostavno.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 21:34   #69
Mene sada zanima, vec kad se spominju i plagijati, da li nakon diplomiranja npr. može netko osporit diplomu ako je seminar, dva, tri plagirano. Ne u smislu plagijata da je sve, nego ako pronadju nekakve sitnice tipa: nisu stavite fusnote niti izvori ispod slika, a svi izvori su navedeni u literaturi na kraju seminara. S tim da je tekst u seminaru sav izmijenjen, nije copy/paste. Pa sad, da li su tako strogi na tim fakultetima i da li seminarski radovi nose tu težinu kao diplomski i završni radovi što se toga tiče?
propao is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 22:03   #70
Ima dobrih besplatnih programa za provjeru, ne znam doduše kako rade s našim jezikom, a za profesionalne provjere se koristi ithenticate. Provjerava desetke milijuna radova... nevjerojatno!

Citirajte izvore i nema straha!
spunkyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 22:20   #71
Nisam znao da postoje besplatni programi! Jel znaš koji?
propao is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2018., 01:08   #72
Ako se utvrdi plagijat diplomskog ili bilo koji tezi oblik plagijata nekog seminara, u potpunosti prepisan ispit itd. diploma se moze oduzeti bez ikakvog problema. Neki faksevi jako drze do toga i znam da kod nas na feru kad predas neki rad to danima prolazi kroz program za provjeru plagijata gdje se usporeduje sa svim radovima unazad cca. 20 godina koji su pisani na nasem faksu i koji su pisani i javno objavljeni bilo gdje, smije biti nesto tipa max. 10% podudarnosti tak da zbog jedne fusnote ne bi trebao biti problem, al ono ne mozes sad pola prepisati i staviti svoje ime.

E sad osobno nisam cuo da je netko ostao bez diplome, ali javno su dostupni podaci na stranici faksa gdje su studentima oduzimali pravo studiranja ili davali ozbiljne sankcije ukoliko su ih uhvatili za vrijeme faksa u plagiranju/prepisivanju.
Dipl Pješak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 18:10   #73
Izbor teme za diplomski rad

Lijep pozdrav, kako se blizi kraj studija razmisljao sam o diplomskom radu. Izabrao sam podrucje Mikroekonomije. Problem je u tome što je ta znanost toliko široka i sveobuhvatna da ne znam naprosto koju bih temu izabrao tj. definisao. Dilema je da li da se fokusiram na troškove (i sve u vezi njih) ili na cijenu kao konkurentsku prednost. Molio bih vas za pomoć ukoliko je neko radio već neku temu kao i da mi preporučite temu za koju ima dovoljno literature, koja je dovoljno široka a opet nije prezahtjevna.
Economics97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2019., 16:35   #74
Exclamation Promjena mentora

Lijep pozdrav svima, muku mucim s mentorom. Pisem diplomski 6 mjeseci prvih 25 stranica, tj ni prvo poglavlje mi jos nije odobreno (iako ja osobno imam napisanih 80 stranica diplomakog, tema je opsirna)vec sam poslala 8 ispravljenih verzija tog prvog djela i njemu to i dalje ne valja, uvijek neke nove greske itd. Pa mi onda nema vremena citati, bude i grub u mailovima, uvredljiv itd. Ja sada zelim promijeniti mentora, u pravilniku pise da mogu ali samo u nepredvidjenim i izvanrednim situacijama. Ja se sadasnjem mentoru koji je ego boli glava ne smijem zamjerati, jer je moguce da mi bas on bude u komisiji na obrani. Zato me zanima koji razlog mogu navesti da promijenim mentora? Planirala sam reci da mi je zao, ali da se jednostavno nisam snasla u tom podrucju u kojemu sam odabrala diplomski rad. da ne vidim kako bi taj rad mogla zakljuciti i da bi stoga odabrala neko drugo podrucje u kojemu bi mogla bolje iskoristiti znanje i vjestine stecene na fakultetu. Svaki savjet je dobrodosao posto sam ocajna i na rubu zivcanog sloma, jer stvarno nisam lijena, svaku godinu sam uredno ocistila, a sad zbog.diplomskog sam morala upisati apsolventsku godinu, iako sam sve ispite rijesila u 7. mjesecu. #ocaj
slavonka17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2019., 21:41   #75
Quote:
slavonka17 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima, muku mucim s mentorom. Pisem diplomski 6 mjeseci prvih 25 stranica, tj ni prvo poglavlje mi jos nije odobreno (iako ja osobno imam napisanih 80 stranica diplomakog, tema je opsirna)vec sam poslala 8 ispravljenih verzija tog prvog djela i njemu to i dalje ne valja, uvijek neke nove greske itd. Pa mi onda nema vremena citati, bude i grub u mailovima, uvredljiv itd. Ja sada zelim promijeniti mentora, u pravilniku pise da mogu ali samo u nepredvidjenim i izvanrednim situacijama. Ja se sadasnjem mentoru koji je ego boli glava ne smijem zamjerati, jer je moguce da mi bas on bude u komisiji na obrani. Zato me zanima koji razlog mogu navesti da promijenim mentora? Planirala sam reci da mi je zao, ali da se jednostavno nisam snasla u tom podrucju u kojemu sam odabrala diplomski rad. da ne vidim kako bi taj rad mogla zakljuciti i da bi stoga odabrala neko drugo podrucje u kojemu bi mogla bolje iskoristiti znanje i vjestine stecene na fakultetu. Svaki savjet je dobrodosao posto sam ocajna i na rubu zivcanog sloma, jer stvarno nisam lijena, svaku godinu sam uredno ocistila, a sad zbog.diplomskog sam morala upisati apsolventsku godinu, iako sam sve ispite rijesila u 7. mjesecu. #ocaj
pitaj u referadi

ili

prekini taj diplomski i radi NOVI na drugom odjelu
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2019., 22:12   #76
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pitaj u referadi

ili

prekini taj diplomski i radi NOVI na drugom odjelu
Pa to mi je i cilj, ali kako to prenjeti mentoru da ne povrijedim njegov ego? I moze mi reci zasto sam ja toliko vrijeme onda gubio na tebe, ne moze tako, moras to zavrsiti sad kad si pocela?
slavonka17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2019., 01:36   #77
Quote:
slavonka17 kaže: Pogledaj post
Pa to mi je i cilj, ali kako to prenjeti mentoru da ne povrijedim njegov ego? I moze mi reci zasto sam ja toliko vrijeme onda gubio na tebe, ne moze tako, moras to zavrsiti sad kad si pocela?
pitaj u referadi kako promjeniti mentora

trebe treba biti briga ti sama, a ne njegov ego
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2019., 15:36   #78
trebao bi početi diplomski smjer informatika , ima li ko kakvih primjera,savjeta,tema?
ytho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 21:41   #79
Mentor

Problem odabira mentora,a i teme.
Odabrala sam neke potencijalne mentore odnosno profesore za koje mislim da su okej, da se može normalno komunicirati s njima,ali opet kad gledam pluseve i minuse kod svakog od njih onda su mi tu svi podjednaki. Npr,kod nekih mi, kad gledam teme starijih diplomskih,nisu baš zanimljive teme,za neke mentore mislim da ne bi imali previše vremena s obzirom čime se sve bave,a za neke nisam sigurna da bi imali strpljenja za mojih tisuću pitanja Što se,kod vas koji ste pisali diplomski, na kraju pokazalo najbitnije? Kakvog je najbolje mentora imati? Dajte neke savjete,plizzz,već mjesecima ne znam šta bih s ovim
Ribica00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 12:11   #80
Odaberi temu koja ti je najzanimljivija. Sa svakim profesorom se da sve dogovoriti, ne kužim čemu tolike komplikacije kod odabira teme/mentora itd... Po tome ispada da ni kod jednog nebi trebala uzeti rad.
__________________
"People who don't drink are boring c**ts and all their stories suck" :D
Dv1995 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.