Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2014., 10:39   #461
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
mak/mek ili mi4
Šta je to mi4??
Ja sam na trećem stupnju turskog ..valjda nismo došli do toga
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 13:00   #462
dobar daan, mene informativno zanima koliko je težak turski jezik? imam želju naučiti ga, zvuči mi zanimljivo, ali nisam sigurna koliko je težak... inače govorim engleski i španjolski, a trenutno učim njemački... nije mi težak ni jedan od ta tri jezika... pa me zanima o turskom? da ili ne? inače mi dobro idu jezici i brzo ih učim...
__________________
Svatko ubija onoga koga voli. Netko gorkim pogledom, netko riječju laskavom... Netko voli premalo, netko previše...Netko kupuje, a netko prodaje.
žana guja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 13:27   #463
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Šta je to mi4??
Ja sam na trećem stupnju turskog ..valjda nismo došli do toga
Mi4 = mi, mI mu, mü

Vokalna harmonija
Nedzadrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 14:01   #464
Quote:
žana guja kaže: Pogledaj post
dobar daan, mene informativno zanima koliko je težak turski jezik? imam želju naučiti ga, zvuči mi zanimljivo, ali nisam sigurna koliko je težak... inače govorim engleski i španjolski, a trenutno učim njemački... nije mi težak ni jedan od ta tri jezika... pa me zanima o turskom? da ili ne? inače mi dobro idu jezici i brzo ih učim...
Jako mi je to teško ocjeniti jer nisam učila niti jedan drugi azijski jezik, ali čitala sam negdje da je turski najlakši od svih azijskih, eto

Kad ga usporedim sa engleskim i drugim eu jezicima, meni osobno je teži, ali to je vrlo individualno, jer sam ja radila neke greške sa učenjem turskog, zahvaljujući svom neiskustvu tako da mi je teško usporediti.

Probaj, ovisno o tome do kojeg stupnja želiš doći, par godina učenje će ti trebati ziher jer čini mi se da su najteži ali i najvažniji dio turskog jezika proparticipi koje se uče tek kasnije
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 15:52   #465
Quote:
žana guja kaže: Pogledaj post
dobar daan, mene informativno zanima koliko je težak turski jezik? imam želju naučiti ga, zvuči mi zanimljivo, ali nisam sigurna koliko je težak... inače govorim engleski i španjolski, a trenutno učim njemački... nije mi težak ni jedan od ta tri jezika... pa me zanima o turskom? da ili ne? inače mi dobro idu jezici i brzo ih učim...
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Jako mi je to teško ocjeniti jer nisam učila niti jedan drugi azijski jezik, ali čitala sam negdje da je turski najlakši od svih azijskih, eto

Kad ga usporedim sa engleskim i drugim eu jezicima, meni osobno je teži, ali to je vrlo individualno, jer sam ja radila neke greške sa učenjem turskog, zahvaljujući svom neiskustvu tako da mi je teško usporediti.

Probaj, ovisno o tome do kojeg stupnja želiš doći, par godina učenje će ti trebati ziher jer čini mi se da su najteži ali i najvažniji dio turskog jezika proparticipi koje se uče tek kasnije
MIslim da je to sve individualno. Meni osobno turski nije uopće težak. Sve se baš lijepo nadograđuje jedno na drugo, samo treba zapamtiti.
Ja sam studirala talijanski i meni je turski nakon njega došao kao odmor Stvar je u tome šta je taj jezik totalno nepoznat (osim turcizama) i rečenične konstrukcije su drukčije.. Ali, eto..meni je talijanski puno teži od turskog. Uspoređujući gramatiku
S engleskim ga ne mogu uspoređivat..jer engleski općenito ne mogu uspoređivat s niti jednim jezikom jer je toliko sveprisutan pa mi se čini kao najlakši jezik na svijetu

Quote:
Nedzadrk kaže: Pogledaj post
Mi4 = mi, mI mu, mü

Vokalna harmonija
to neki službeni naziv ili si ti to skratila ?
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 14:46   #466
Pa meni je turski postoa težak tek nakon 4.stupnja, do tad stvarno super, iako to stvarno je individualno i ovisi o puno dr stvari .

Mi4, ne znam tko je to smislio ali odavno mi je to netko pokazao valjda, nisam ja to smislila
Ima i me2 (ma, me)
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''

Zadnje uređivanje V element : 04.04.2014. at 15:01.
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:59   #467
Ucila sam engleski, talijanski, spanjolski i japanski.

Turski mi je u pocetku bio jako lagan jer zivim u Turskoj i lako je bilo nauciti najosnovnije fraze. Kad sam tek pocela sa slozenijim recenicama i pisanjem duzih tekstova malo sam se izgubila, i cinilo mi se da nema sanse da ga naucim tecno. Cak mi je i japanski lakse sjeo od turskog.

Sad kad sam na visem stupnju mi je laksi od japanskog, ali jos uvijek puno tezi od ovih europskih jezika. Osnovnu komunikaciju se jako lako nauci na turskom, ali formalniji jezik puno puno teze. Neusporedivo s indoeuropskim jezicima.

Nedavno sam s deckom iz razonode malo ucila norveski i cinio mi se nevjerojatno lagan u usporedbi s turskim. Jedva cekam da jos malo usavrsim turski da mogu u miru poceti s nekim laksim jezikom.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 12:23   #468
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
MIslim da je to sve individualno. Meni osobno turski nije uopće težak. Sve se baš lijepo nadograđuje jedno na drugo, samo treba zapamtiti.
Ja sam studirala talijanski i meni je turski nakon njega došao kao odmor Stvar je u tome šta je taj jezik totalno nepoznat (osim turcizama) i rečenične konstrukcije su drukčije.. Ali, eto..meni je talijanski puno teži od turskog. Uspoređujući gramatiku
S engleskim ga ne mogu uspoređivat..jer engleski općenito ne mogu uspoređivat s niti jednim jezikom jer je toliko sveprisutan pa mi se čini kao najlakši jezik na svijetu



to neki službeni naziv ili si ti to skratila ?
Sluzbeni nacin bi bio cetverovarijantni sufiks nego da ti ne pisem sve varijante
Nedzadrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 03:14   #469
Jel tko ovdje učio turski u onom Arapskom centru na Trgu kralja Tomislava? Premda nekako imam osjećaj da činjenica da su na stranicama napisali da je turski (i cijela altajska skupina) u indoeuropskoj skupini i da je 5. najveći jezik na svijetu (a čini mi se da ih je bar 2-3 ispred njega, vjerojatno više). :/
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 10:19   #470
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Jel tko ovdje učio turski u onom Arapskom centru na Trgu kralja Tomislava? Premda nekako imam osjećaj da činjenica da su na stranicama napisali da je turski (i cijela altajska skupina) u indoeuropskoj skupini i da je 5. najveći jezik na svijetu (a čini mi se da ih je bar 2-3 ispred njega, vjerojatno više). :/
Ja nikada ne bih učio na takvom mjestu bez daljnjega da sam saznao za opisana obilježja nekompetentnosti jer mi ide previše toliko neznanja. Doista ima vjerojatnosti da jezik podučavaju sasvim kompetentni, a reklama je pisana od stvarno neupućenih u jezike, čini mi se da je to vrlo malo vjerojatno.
Orlin1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 14:21   #471
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
Ja nikada ne bih učio na takvom mjestu bez daljnjega da sam saznao za opisana obilježja nekompetentnosti jer mi ide previše toliko neznanja. Doista ima vjerojatnosti da jezik podučavaju sasvim kompetentni, a reklama je pisana od stvarno neupućenih u jezike, čini mi se da je to vrlo malo vjerojatno.
Pa da malo sve skupa zvuči neozbiljno, ali na kraju jedino je bitno kakav ti je profesor.
Probaj nazvati i pitati možeš li doći na jedan besplatan sat?
Onda nam javi dojmove, baš me zanima
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 14:28   #472
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Jel tko ovdje učio turski u onom Arapskom centru na Trgu kralja Tomislava? Premda nekako imam osjećaj da činjenica da su na stranicama napisali da je turski (i cijela altajska skupina) u indoeuropskoj skupini i da je 5. najveći jezik na svijetu (a čini mi se da ih je bar 2-3 ispred njega, vjerojatno više). :/
* govori nešto

Neću tražiti besplatan sat, nemam sad vremena za to. Dosta su mi poljski, hebrejski, japanski i korejski uz ova dva koja već studiram.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 14:37   #473
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
* govori nešto

Neću tražiti besplatan sat, nemam sad vremena za to. Dosta su mi poljski, hebrejski, japanski i korejski uz ova dva koja već studiram.
Svaka čast, baš me zanima kako uspiješ uskladiti učenje 6 jezika?
Čini mi se jako puno napora i malo gušta, ali možda previše sudim po sebi, ja jedva 2 uspjevam s tim da jedan već učim par godina a drugi je početni.
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 18:12   #474
Molim pomoc!!! Uza sav trud i muku nikako ne mogu dokucit tocno smisao ove recenice:
BEN SADECE KAYBETTIKLERIME UZULURUM VAZGECTIKLERIME DEGIL.

Prosvijetlite me! Hvala.
NeurosisDivina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 15:53   #475
Quote:
NeurosisDivina kaže: Pogledaj post
Molim pomoc!!! Uza sav trud i muku nikako ne mogu dokucit tocno smisao ove recenice:
BEN SADECE KAYBETTIKLERIME UZULURUM VAZGECTIKLERIME DEGIL.

Prosvijetlite me! Hvala.
Ne znam ima li smisla - Uzrujavam se samo oko onog što sam izgubio a ne od čega sam odustao.

Malo sam si na vi sa -dik
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 18:44   #476
Evo uveli su turskom vrlo sličan azerbajdžanski kao izborni kolegij na turkologiji na FFZG, ako koga zanima.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 14:27   #477
Prodaje li netko ekremovu gramatiku? Javite se u inboxu
tollpatsch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 16:17   #478
Imaš je kupit na filozofskom u Zagrebu u papirnici za nekih 30 kn.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 09:08   #479
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Imaš je kupit na filozofskom u Zagrebu u papirnici za nekih 30 kn.
rasprodalo se i navodno se više neće tiskat pa eto traži se još uvijek haha
tollpatsch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:18   #480
A so.. Nadam se da će ti se netko javit
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.