Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2008., 16:51   #61
Quote:
Cop 223 kaže: Pogledaj post
Da pitam vas koji jedva cekaju da dodje u kina. Sta vam je toliko fascinantno o tom filmu. Cudoviste koje razara New York. Nista novo bez obzira sto je snimano amaterskom kamerom. Opet ce biti identican slicnim blockbusterima. Evo sta mislim kakvi ce biti likovi u filmu:
- heroj koji ce se zrtvovati za spas Amerike
- komican lik koji ce nas s vremena na vrijeme nasmijavati da film ne ode u monotonost
- bad guy koji ce se stalno suprostavljati heroju
- obavezno jedna placipicka

Uostalom imate sve to u ovoj epizodi South Parka
Zaboravio si simpaticnog crnca koji ce umrijet.
banky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:28   #62
Quote:
banky kaže: Pogledaj post
Zaboravio si simpaticnog crnca koji ce umrijet.
Da, on je tu samo da Ameri ne bi ispali rasisti
Cop 223 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:30   #63
Quote:
Cop 223 kaže: Pogledaj post
Da, on je tu samo da Ameri ne bi ispali rasisti
Kao što je u bošnjačkim filmovima uvijek jedan pošteni Srbin.
cool hand luke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:30   #64
a lepa devojka koju treba ici spasiti pred kraj?
saskvač is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:37   #65
Quote:
cool hand luke kaže: Pogledaj post
Kao što je u bošnjačkim filmovima uvijek jedan pošteni Srbin.
Cop 223 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:50   #66
Quote:
Cop 223 kaže: Pogledaj post
Evo sta mislim kakvi ce biti likovi u filmu:
- heroj koji ce se zrtvovati za spas Amerike
- komican lik koji ce nas s vremena na vrijeme nasmijavati da film ne ode u monotonost
- bad guy koji ce se stalno suprostavljati heroju
- obavezno jedna placipicka
Quote:
banky kaže: Pogledaj post
Zaboravio si simpaticnog crnca koji ce umrijet.
Quote:
Cop 223 kaže: Pogledaj post
Da, on je tu samo da Ameri ne bi ispali rasisti
Quote:
saskvač kaže: Pogledaj post
a lepa devojka koju treba ici spasiti pred kraj?

Tek sad mi se čini da će biti zabavan film.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 22:59   #67
Ako su uspjeli sve standardne elemente- zlog tipa, dobrog policajca, crnca koji pogiba, comic reliefa (crnog), bebu koja plače, lijepu djevojku, itd. strpati u film koji je snimljen dokumentaristički kao da je sniman kamerom iz ruke, e onda svaka čast, film je odličan!
Vjerojatno će biti tako, glava Kipa Slobode doleti do centra grada i za malo promaši kamermana!
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 23:18   #68
Matt Reeves was asked about the possibility of a sequel during the film's premiere. He replied:

While we were on set making the film we talked about the possibilities and directions of how a sequel can go. The fun of this movie was that it might not have been the only movie being made that night, there might be another movie! In today’s day and age of people filming their lives on their iPhone sand Handycams, uploading it to YouTube… That was kind of exciting thinking about that.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 09:37   #69
Znači gledaćemo isti film s iphona 1000 različitih ljudi ... cheesus!
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 10:27   #70
Quote:
Cop 223 kaže: Pogledaj post
Pa meni je film fascinantan ako pobudi snazne osjecaje u meni.
Tipaaaaa recimoooo..... Titanik?
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 13:16   #71
Uff Titanik mi je samo pobudio osjećaj umora. Valjda jedini film koji sam počeo gledati budan, a morao ići spavati ranije jer nisam mogao oči više držati otvorene.
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 16:30   #72
pogledao sam danas film...
sto da kazem... ne bi rekao da je los film, ali meni je bio naporan do jaja...

pristup nije ni inovativan, a jedna stvar kako je radio u BWP - gdje je horor, suspense, panika, polagana dogadanja, atmosfera, etc... ok, tamo je to znacilo cijeli film...
ali u ovakav film staviti takvu kameru je meni krajnje idiotski...

ono, mracno je, kurca nevidis sto se tocno dogada, brza akcija posvuda, trcanje, vristanje da te glava zaboli do kraja filma... mene je bas umorio...

(ostatak teksta MOGUCI SPOILERI)
sto se radnje tice, ono, prvo taj party gdje svi urlaju o tipu koji ide u japan, meni je to bilo kao da svi urlaju GODZILA GODZILA, a likovi su tipicni iz americkih teen filmova... i onda pocne pizdarija, uopce nevidis sto rastura grad... svi kao panika
i onda uzasno nerealna stvar u filmu
nitko, ali NITKO niti jednom, kada eksplozije se pocnu prolamati gradom se ne izdere: TERORISTI< AL KAIDA< BIN LADEN OMFG OMFG OMFG

ono, cek malo, jebeno je to danas kada ti pogledas snimku 911, jebote dvije zgrade su otisle i vidis pravu paniku i reakcije...
a ovdje u filmu, cijeli grad nesto rastura, ali nije da nesto se pretjerano uznemiruju. svodi se na HEY DUDE< WE GOTTA GET OUT OF HERE

ono, no shit Sherlock

i onda onak standardno glavni lik cuje (preko mobitela, aha, nema sanse da je mreza preopterecena jel kao ima samo 16 milijuna ljudi koji su popizdili i zovu) da mu je picka pod rusevinama, i naravno odluci kao pravi amer hrabra srca da usprkos svemu se probije kroz manhatan i dode do nje... a dork koji snima i dvije picke odluce pozrtvovno s njim
wow, you got to love original things like this

no narafski, tu nije samo jedan veliki monster, nego ima pun kurac malih kukaca koji naprave da eksplodiras u oblaku krvi ako te ujedu

naravno svi znamo kako ostatak radnje prode, nista ga nemoze zaustaviti (kada dode marincu: if you want to stop me, you gotta shoot me = LOL ) no nakon svih tih teen-hero akcija, onda na kraju dode veliko finale di se vidi monster i standardna americka sranja, i zavrsava ko BWP - mi mrtvi, vi nasli kameru, aukurac = bez ikakvog objasnjenja STO KAKO TKO ZASTO...

definitivno ne nacin na koji zelim gledati SF ili film katastrofe...
__________________
Today is even worse than yesterday. Booze I found yesterday is gone, and I got nothing left to drink... Some heads are about to roll...
THE dzubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 16:55   #73
Evo, da i ja malo prokomentiram...

SPOILER ALERT!!!

Kao i u "Blair Witch Project", cilj ovdje nije bio prikazivati čudovište (vidi se sveukupno oko 30-ak sekundi u filmu), već što realističnije dočarati strah i paniku ljudi koji se nađu u opasnoj situaciji.
Nažalost, nužna posljedica takvog pristupa su klišeizirane rečenice tipa "We gotta get out of here, man" ili "What is that thing", i vrlo drmajuća kamera uvijek kad krene akcija.
No, mora se priznati, kombinacija realizma i solidnih specijalnih efekata djeluje vrlo atraktivno i uznemirujuće, iako je realizam na trenutke razbijen lošom glumom.
Uz glavni koncept, preuzet od "Projecta", film sadrži reference na razne "monster filmove", od azijskih "Gojire" (i američkog remakea") i "The Host", pa do američkih "King Kong", "Alien" i "Starship Troopers", a vidljiv je i utjecaj događaja od 11. rujna (posebno u sceni kad ogromni oblak prašine od srušenih zgrada krene prema kamermanu).

Dakle, ako očekujete novu "Godzillu", uštedite si 73 minute života (da, samo 73) i ne gledajte "Cloverfield".
cool hand luke is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 17:00   #74
ili odgledajte na jutjubu snimku 9/11 i dobijete isto sranje, samo po danu i sa realnijom "glumom"
__________________
Today is even worse than yesterday. Booze I found yesterday is gone, and I got nothing left to drink... Some heads are about to roll...
THE dzubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 17:18   #75
Ma mene uopče film ne prvlači. Imaš samo jedan glupi kadar kojeg će nosti neki idot i taj kadar će cjelo vrjeme trzati na sve strane pa se neče vidjet akcija najbolje i odugovlačiti će sa čudovištem koje će na kraju ispast razočarajuče po izgledu.
__________________
Ako ovo možete pročitati ne trebate naočale.
Metal Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 21:40   #76
E, jel zna netko hoće li i do nas ovo doputovati s teaserom za Trek?
fanshawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 01:05   #77
Odličan uvodni post, Jango Fett.

Ne znam što bih rekao za film. Mislim da će samo "prdnuti" i to je to.
Davno nisam vidio neki novi, ali toliko dobar film da mi baš ostane usječen u um. Samo razočaranje za razočaranjem.

Nadam se da će bar nedostajati standardni popis likova, američko preseravanje, da će biti istinskog, dobro odglumljenog straha. Dobar recept bio bi da glavni lik nenadano brutalno pogine. Preokret. No sumnjam da će biti išta od toga.
Razaranje New Yorka. Jadan taj grad. Ali neka, nadam se da će se ovaj put potruditi. 11. rujan im je trebao pokazati što se događa kada pada neboder - sirova i plačna panika.

Ako je jedina inovativnost "amaterska kamera", poserem im se na produkciju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 08:22   #78
Quote:
Nadam se da će bar nedostajati standardni popis likova, američko preseravanje, da će biti istinskog, dobro odglumljenog straha. Dobar recept bio bi da glavni lik nenadano brutalno pogine. Preokret. No sumnjam da će biti išta od toga.
prika - nemoj gledat - lol

standardni popis likova: checked
glavni lik: mlada faca, svi ga vole, on je cool, ali drag, dobar, i u ovoj uzasnoj i teskoj situaciji istinski heroj i pozrtvovan momak koji usprkos svemu ide dalje!! haw haw
jos jednom, legendarni qvote ogromnom crnom marincu: "if you want to stop me, you will have to shoot me"
sidekick picka no.1 - ona je seksi i za oblizat, fura crnu haljinicu i stikle, rajca se na glavnog, ali usprkos svemu kada on odluci spasavat svoju picku, ova hrabra pica ga slijedi bez obzira na sve
sidekick picka no.2 - ona je... usputna poznnaica glavnog lika koja je na party dosla pozdravit nekog drugog, ali svejedno pici dalje
camera dork - je punasni coban kojeg nisu htijeli na zabavi pa su mu utovarili kameru tako sto su ga navukli da ce uz intervjuiranje svakog moci pricati sa picom na koju se rajca a ono nije nitko drugi do SIDEKICK picka no.2 yaaaay

i tu uz ovo objasnjenje dolazi fenomenalno inteligntni dodatak kako debeljko sa kamerom, bilo na zabavi, bilo dok nesto rastura grad 30m od njih on ju stalka zoomom na kameri
prejebeno, nevidim ni 50m cudoviste kada je picka ispred mene

američko preseravanje - hahaha, checked
how about whole fuckin movie

dobro odglumljenog - failed
ummm, nope, cak toliko lose da nemozes povjerovati

istinskog, dobro odglumljenog straha - failed
nope, bilo da je glavni monster ili ih vijaju u mrklom mraku, bilo koji kuratz da se dogada ima pun kuratz vristanja i to je vecina glume straha

preokret/etc... yeah. dream about it...

"amaterska kamera" - kao sto sam rekao, jest, jebacki inovativno, ako je veselje da svaki put kada se neka pizdarija dogada, taj dio NE VIDIS jel savrseno realno se lik zabije u neki kut dok akcija prode. nekima inovativno, nekima usteda na specijalnim efektima

eh da, ovaj tekst mozda sadrzi spolere
__________________
Today is even worse than yesterday. Booze I found yesterday is gone, and I got nothing left to drink... Some heads are about to roll...
THE dzubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 12:48   #79
Quote:
Davno nisam vidio neki novi, ali toliko dobar film da mi baš ostane usječen u um.
Meni je zadnji takav Transformers. Nisam zahtjevan

Od ovoga očekujem popcorn+juice fun, ništa više.
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 13:03   #80
ma valjda neće biti katastrofa. meni se baš gleda neki film, a da bude nešto potpuno novo, da se ljudi šokiraju i tak...
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.