Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2017., 03:57   #241
Ako želite živjeti opušteno, bez stresa i problema... nemojte imati djecu.
Od trenutka kad postanete roditelji, pa do kraja života uvijek strepite što će biti s njima...
Svi njihovi problemi su i vaši... Mnogi olako shvaćaju roditeljstvo. To je najteža uloga u životu.
Zašto? Zato što djecu bezuvjetno volimo... a kad ih jednom dobijemo, nikada više ništa nije isto.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 07:38   #242
Mislim da su kasne dvadesete najbolje vrijeme za početi imati djecu. Dakle negdje 26-29 (naravno to u nekoj glavnini jer ima nas svakakvih). Do cca 27.-28. godine se jedna regularna osoba već trebala dosta izživjeti, sazresti, završiti sa školovanjem i vjerovatno sresti onu pravu osobu za zajednički daljnji život. Ako se recimo dijete dobije s 27, s 42 ste još uvijek relativno mlad roditelj 15-godišnjeg tinejdžera/tinejdžerke, s 45 dijete vam ima 18, do pedesete ste mirni jer najvjerovatnije još nećete postati baka ili djed. Dakle, za te godine bih rekao da su idealne, ni prekasno, ni prerano za prvo dijete.

Istina da se kompletan život sasvim pretumba i nikad više ništa nije isto. Bezuvjetnost ljubavi prema svojem djetetu je tako teško opisati. Na primjer, kad sam je prvi put vodio u školu, bio je to predivan osjećaj. Pa kad bi na kraju godine dobivala pohvale od škole pred svima kao ili najbolji učenik ili jedna od najboljih. Roditeljstvo donosi puno predivnih uspomena: rođendani, pravljenja kolača zajedno, izleti, parkovi, kućni ljubimci... mnogo toga lijepog što nam obogaćuje život nam je donijelo roditeljstvo. Mada uskoro neće više živjeti s nama (college, pa onda tko zna što nakon toga...), do kraja naših života ona će biti naše dijete koje ćemo bezuvjetno voljeti, i pomagati joj koliko god možemo.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 17:57   #243
Mislim da je to ipak generalizovanje, da se moze bas do odredjenih godina''iziveti'', naci pravi partner, postati zreo i bas tada pozeleti dete.

Inace, lep drugi deo posta.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:58   #244
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ako želite živjeti opušteno, bez stresa i problema... nemojte imati djecu.
Od trenutka kad postanete roditelji, pa do kraja života uvijek strepite što će biti s njima...
Svi njihovi problemi su i vaši... Mnogi olako shvaćaju roditeljstvo. To je najteža uloga u životu.
Zašto? Zato što djecu bezuvjetno volimo... a kad ih jednom dobijemo, nikada više ništa nije isto.
Živa istina
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 11:58   #245
Samo sto retki o tome misle, pa posle se zale, svadjaju, razvode, zapostavljaju decu, zenu.

Ja sam to odavno shvatila, moj opusteniji i smireniji zivot nema cenu, ma kolika ljubav prema deci bila.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 07:12   #246
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Samo sto retki o tome misle, pa posle se zale, svadjaju, razvode, zapostavljaju decu, zenu.

Ja sam to odavno shvatila, moj opusteniji i smireniji zivot nema cenu, ma kolika ljubav prema deci bila.
Sve jasno... I vidim svoju mamu kak je na rubu živaca s nama ( a mlađi brat i ja fakat nismo problematična djeca za razliku od starijeg brata ).... Ali ja bi ipak usprkos tome imala djecu jednog dana.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 15:22   #247
Čitajući pojedince izgleda nikada.

Pravo je vrijeme kad sebe možeš staviti u drugi plan, kad shvatiš da se ne vrti sve oko tebe, kad si svjestan odgovornosti prema tom malom biću.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 16:29   #248
za mene bi bilo idealno između 30 i 35.. samo kada bi još išlo bez problema
tijaija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.