Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2012., 18:48   #41
Quote:
oceanborn kaže: Pogledaj post
Nema Erasmus natječaja za ljetni i zimski semestar, to je sve jedan natječaj, a ti prijavljuješ semestar koji želiš. Idući natječaj je za godinu dana.
I većinom ima na engleskom, ali to ovisi o fakultetu, smjeru itd.
Kod nas ima na faxu nam stalno stave, tako da je do sada pisalo u tijeku su prijave za zimski semestar.

http://www.uniri.hr/index.php?option...id=156&lang=hr
hard.fallxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 23:27   #42
Čudno mi je da sveučilišta imaju drukčije kriterije, to baš ne bi trebalo tako biti. Al super.
__________________
Dreambound for life.
oceanborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 15:09   #43
ako ovdje ima netko odabran za ak.god. 2012/2013., jeste možda slučajno već dobili onaj mail o nominaciji??
billie555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 20:10   #44
Jeli ima itko da kaze koliko je trosio/trosila odnosno koliko je dovoljno novaca mjesecno dok je bio/bila vani preko erasmusa.

Oni daju 400 eura, jeli dovoljno jos 400 eura (znaci 800 eura) da se pokrije jedan mjesec. Cuo sam da je u Becu dom 250 eura
NaturePhoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:59   #45
ovisi kak ćeš trošit. ako ćeš si sam kuhat u domu i ne ić prečesto van, bit će ti dosta 500-600e. "problem" je kod beča kaj stvarno imaš di izać svaku večer i potrošit lovu sam tak znam primjere koji su i sa 900e bili na knap
billie555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 03:10   #46
Quote:
billie555 kaže: Pogledaj post
ako ovdje ima netko odabran za ak.god. 2012/2013., jeste možda slučajno već dobili onaj mail o nominaciji??
ako ti nije prekasno za odgovor, ja sam već dobila mail o nominaciji i od Katarine Vukušić i od Sveučilišta iz Njemačke

Quote:
NaturePhoenix kaže: Pogledaj post
Jeli ima itko da kaze koliko je trosio/trosila odnosno koliko je dovoljno novaca mjesecno dok je bio/bila vani preko erasmusa.

Oni daju 400 eura, jeli dovoljno jos 400 eura (znaci 800 eura) da se pokrije jedan mjesec. Cuo sam da je u Becu dom 250 eura
Meni je dom 210 eura i treba mi 80 eura za zdrastveno svaki mjesec i ca.200 eura za kupone koji su ešto slično kao kod nas iksica.
Navodno ti treba još 2 puta toliko što bi bilo 1200 eura
Zna tko kako te stipendije sjedaju? Svaki mjesec ili 80% od cijelog iznosa odmah?
__________________
Kad bi me netko na svijetu uvjerio da nešto ovisi o meni, vjerojatno bi' se uozbiljila

Zadnje uređivanje Bat Kol : 27.04.2012. at 17:43.
diogena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 00:08   #47
Ima li netko ovdje da ide na razmjenu u Beč ( BOKU)?
rosie212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 00:12   #48
Quote:
diogena kaže: Pogledaj post
ako ti nije prekasno za odgovor, ja sam već dobila mail o nominaciji i od Katarine Vukušić i od Sveučilišta iz Njemačke



Meni je dom 210 eura i treba mi 80 eura za zdrastveno svaki mjesec i ca.200 eura za kupone koji su ešto slično kao kod nas iksica.
Navodno ti treba još 2 puta toliko što bi bilo 1200 eura
Zna tko kako te stipendije sjedaju? Svaki mjesec ili 80% od cijelog iznosa odmah?
Kod mene na faksu (TVZ) su uplatili 80% od cijelog iznosa kroz 3 mjeseca jer navodno fakultet studentu ne smije uplatiti više od 4000kn mjesečno. Barem kak sam ja skužila razlog.
__________________
'Be not afraid of life. Believe that life is worth living, and your belief will help create the fact.'
Aamy_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 16:23   #49
diogena, hvala na info! ima nas još dosta kojima nije stigla ta nominacija, sporo to ide. inače, frendica mi je sad u njemačkoj (deggendorf) i veli da joj je dosta 500e mjesečno. dom joj je 230, ne plaća nikakve kupone za hranu. kaj se tiče tog osiguranja, ne postoji nikakva jeftinija opcija? čini mi se previše tih 80e
billie555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:43   #50
Ja idem u Beč idući semestar.

Postoji li neka stranica na kojoj mogu pogledati ponudu i cijene domova?

Uz to, bilo kakav savjet je dobrodošao
Thug Lyfe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 02:32   #51
Quote:
billie555 kaže: Pogledaj post
diogena, hvala na info! ima nas još dosta kojima nije stigla ta nominacija, sporo to ide. inače, frendica mi je sad u njemačkoj (deggendorf) i veli da joj je dosta 500e mjesečno. dom joj je 230, ne plaća nikakve kupone za hranu. kaj se tiče tog osiguranja, ne postoji nikakva jeftinija opcija? čini mi se previše tih 80e
ajd ako možeš pitaj frendicu kako je ona riješila osiguranje. Ako je otišla preko Erasmusa, onda vrijedi jednako i meni.

Quote:
Thug Lyfe kaže: Pogledaj post
Ja idem u Beč idući semestar.

Postoji li neka stranica na kojoj mogu pogledati ponudu i cijene domova?

Uz to, bilo kakav savjet je dobrodošao
kažeš bilo kakav savjet je dobrodošao
Odi na stranicu faksa na kojem ćeš bit taj semestar, obično linkovi vode odmah na domove. Meni su domovi u 3D projekciji bili, pa imaš virualnu šetnju
Tako sam i odbarala svoj
__________________
Kad bi me netko na svijetu uvjerio da nešto ovisi o meni, vjerojatno bi' se uozbiljila

Zadnje uređivanje Bat Kol : 10.05.2012. at 20:48.
diogena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 23:38   #52
zna li netko hoće li do kraja ove akademske godine biti još natječaja za stručnu praksu preko erasmusa? vidim na osiječkom sveučilištu da imaju neki natječaj do 30.9., ali na zagrebačkom ne pronalazim ništa.

također, ima li tko iskustva sa stručnom praksom u inozemstvu? najviše me zanima i životna mi je misterija kako bi netko nađe poduzeće koje ga je voljno primiti na praksu?

hvala!
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 00:11   #53
Pa ja poznajem dvije cure iz st-a koje su kod nas na faksu (u Trstu) i rade stručnu praksu baš na faksu: jezici/prevoditeljski smijer. A tako ću i ja iz Trsta obavit praksu u hr na faksu (dogovorile su se moje profesorice s profesorima u hr). Poznajem također jednu curu koja radi praksu u njemačkoj na privatnoj školi stranih jezika, al ona je već poznala nekog u toj "firmi". To je sve što znam o tome, valjda i nije nešto korisno al eto
Amelie83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 01:13   #54
Ide li tko na strucnu praksu ove jeseni/zime?
Gdje je najbolje i najjeftinije nabaviti potvrdu o znanju engleskog?

Ako netko ide ili je bio u pragu, let me know
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 15:56   #55
Zanima me za razmjenu studenta je li se gleda prosjek ili se samo pošalje prijava za razmjenu, je li se ide na ikakvu provjeru jezika?
Psycho Mantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 21:12   #56
Quote:
Psycho Mantis kaže: Pogledaj post
Zanima me za razmjenu studenta je li se gleda prosjek ili se samo pošalje prijava za razmjenu, je li se ide na ikakvu provjeru jezika?
Koja razmjena (studiranje ili stručna praksa, preko koje udruge...)? U pravilu se gleda prosjek (i druga postignuća) tj. ne postoji minimum nego trebaš biti bolji od ostalih koji su se prijavili za to, a na provjeru jezika (onog na kojem ćeš studirati, naravno) ide se ako nisi jezik položio na fakultetu ili na nekom od međunarodnih ispita.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 23:52   #57
U biti, mnogo važnije od prosjeka (za Erasmus razmjenu) je motivacijsko pismo. Iako to mnogi ne smatraju toliko važnim, ono bitno utječe na odluku hoće li vas primiti ili ne. To sa sigurnošću mogu potvrditi jer imam dvije prijateljice koje su samo zbog motivacijskog pisma dobile prvi izbor iako im je prosjek bio puno niži od drugih. Tako recimo cura sa prosjekom 3.9. je zbog motivacijskog pisma, dobila stipendiju pored one sa 4.8. Također, prednost imaju i studenti viših u odnosu na one sa nižih godina za koje se podrazumijeva da će se i sljedeće godine prijaviti ako ove ne dobiju. Tako da je prosjek jedan od elemenata koji je bitan, ali nikako i najvažniji...
zephyr89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 01:13   #58
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Koja razmjena (studiranje ili stručna praksa, preko koje udruge...)? U pravilu se gleda prosjek (i druga postignuća) tj. ne postoji minimum nego trebaš biti bolji od ostalih koji su se prijavili za to, a na provjeru jezika (onog na kojem ćeš studirati, naravno) ide se ako nisi jezik položio na fakultetu ili na nekom od međunarodnih ispita.
Imao sam eng jezik 3 semestra, znači zbog toga ne bih trebao ići na provjere ili, za razmjenu za stručnu praksu sam mislio, hvala na odg.

@zephyr89 šta bih trebao pisati u tom pismu ako mozes bolje pojasniti (ambicije, komunikativnost osobe, zalaganje ili ... pak nešto drugo)?
Psycho Mantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 01:37   #59
Quote:
Psycho Mantis kaže: Pogledaj post
Imao sam eng jezik 3 semestra, znači zbog toga ne bih trebao ići na provjere ili, za razmjenu za stručnu praksu sam mislio, hvala na odg.

@zephyr89 šta bih trebao pisati u tom pismu ako mozes bolje pojasniti (ambicije, komunikativnost osobe, zalaganje ili ... pak nešto drugo)?
Ako si slušao tri semestra eng na faksu, onda trebaš otići do svoje profesorice, reći joj kako se namjeravaš prijaviti za razmjenu i ona će ti dati i potpisati potvrdu o poznavanju jezika tako da ti nikakve druge potvrde ne trebaju.

U motivacijskom pismu je po meni najbolje igrati na neku emotivnu stranu. Znači, možeš doslovno pisati bilo što. Recimo, kreneš od samog djetinjstva, kako ti je izgledalo (ako si odrastao u maloj sredini pa pišeš o tome, kako je izgledalo tvoje odrastanje, povežeš sa svojim današnjim gradom u kojem studiraš i zašto bi želio otići na razmjenu), onda pišeš o srednjoj školi, aktivnostima, fakultetu... Važno ti je i spomenuti zašto si baš izabrao tu zemlju i grad u koji želiš otići (možda možeš povezati sa nekim događajem iz prošlosti koji je ostavio neki važan trag na tebe, formirao te kao osobu itd. itd.). Naravno, trebaš istaknuti i svoje osobine kao komunikativnost, želju za upoznavanjem novih ljudi i kultura zalaganje itd. Uglavnom, nastoj da ti rečenicu budu jake i da čitatelji dobiju dojam iskrenosti. Inače, to motivacijsko pismo ne bi trebalo biti duže od jedne A4 stranice, tako da ne smiješ na dugo i široko pisati.
zephyr89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 02:12   #60
Quote:
zephyr89 kaže: Pogledaj post
Ako si slušao tri semestra eng na faksu, onda trebaš otići do svoje profesorice, reći joj kako se namjeravaš prijaviti za razmjenu i ona će ti dati i potpisati potvrdu o poznavanju jezika tako da ti nikakve druge potvrde ne trebaju.

U motivacijskom pismu je po meni najbolje igrati na neku emotivnu stranu. Znači, možeš doslovno pisati bilo što. Recimo, kreneš od samog djetinjstva, kako ti je izgledalo (ako si odrastao u maloj sredini pa pišeš o tome, kako je izgledalo tvoje odrastanje, povežeš sa svojim današnjim gradom u kojem studiraš i zašto bi želio otići na razmjenu), onda pišeš o srednjoj školi, aktivnostima, fakultetu... Važno ti je i spomenuti zašto si baš izabrao tu zemlju i grad u koji želiš otići (možda možeš povezati sa nekim događajem iz prošlosti koji je ostavio neki važan trag na tebe, formirao te kao osobu itd. itd.). Naravno, trebaš istaknuti i svoje osobine kao komunikativnost, želju za upoznavanjem novih ljudi i kultura zalaganje itd. Uglavnom, nastoj da ti rečenicu budu jake i da čitatelji dobiju dojam iskrenosti. Inače, to motivacijsko pismo ne bi trebalo biti duže od jedne A4 stranice, tako da ne smiješ na dugo i široko pisati.
Hvala na ovome
Psycho Mantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.