Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2011., 16:36   #141
prijavi policiji.

neka rade po dužnosti, kad već to ne rješavaju samoinicijativno. Zna se dogoditi da takvi mjesecima teroriziraju ulice (posebice motori i skuteri), a da nitko živ ne prijavi policiji slučaj galame.
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 17:09   #142
hvala na odgovoru.
to će se najvjerojatnije i desiti nastavi li dotični gospodin sa jutarnjim pozdravima svome kolegi. i iskreno se nadam da će imat učinka,jer nekim ljudima očito nema kraja. još kad bi dobio neku kaznu, nnpr. novčanu nebi bilo loše, da ga se malo nauči pameti
filipa983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 08:33   #143
primati i divljaci gutaju stereoide,nabildaju se treniraju borilačke sprtove i onda zastrašuju građane,prijete,tuku se,utjeruju,napadaju i rade šta ih volja i eventualno dobiju jrm prijavu...svaki akt nasilja naspram druge osobe trebao bi bit kaznena za nasilničko ponašanje jer nitko nema pravo fizčki nasrtat na druge ljude i država je dužna zaštititi građane od terora i napada buzdovana na stereoidima i razno raznih fightera. u protivnom su odgovorni za sigurnost u gradovima dužni podnijeti ostavke ukoliko to nisu u stanju riješiti! na mjestima okupljanja većeg broja graađana nužna je nazočnost policije u civilu i kazneno procesuiranje buzdovana nasilnika.
dektiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 08:55   #144
iskreno se nadam da će svim tim narušavateljima mira život vratit istom mjerom

od srijede svaku večer u parku se skupljaju i opijaju, pišaju i podriguju - i cure i dečki - policija dođe, ne piše kazne, ili se ovi razbježe čim vide auto pa se vrate
neku ih je večer bilo 20ak - nikakve kazne, još su pijani ušli u auto parkiran ispred policijskog, a noćas su prvo pijančevali do pol 1, a druga je tura došla čekat prvi jutarnji bus od 5 do 7 (da, tak su blizu prozora da se čuje kaj razgovaraju, a i nisu tihi)

uskoro će svi susjedi po glasu prepoznavat dežurne na 92, ima jedna policajka koja je nevjerojatno ljubazna i strpljiva
a zakaj im se ne da radit zapisnik i pisat kazne?
sad mama i beba vani sjede na klupici a oko njih smeeeeeeeća, koševi su naravno prazni

i kaj radit?!
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 11:22   #145
neispavana sam pa sam zaboravila napomenut da se ovakve situacije ponavljaju već treću godinu i postaje sve gore, pa ak neko ima savjet...
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 10:53   #146
ponovo zovi policiju. I neka još par ljudi napravi isto da ne misle da ih zove samo "neka luda baba".

Posao policije je da RIJEŠI taj problem, a ne da ispunjava zapisnik.

Policija je lijena jer im mi to toleriramo.
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 10:59   #147
A na koji način bi policajci adekvatno riješili problem okupljanja mladih u parkovima? Dođeš, otjeraš jednu grupu (na bilo koji način) i dođe druga. To ponoviš, a ponove i oni. Da samo napomenem, ako ne galame kad mi dođemo ili nemamo svjedoka galame (nepoznati preko telefona nije svjedok) ne možemo ih niti otjerati. U slučaju da im pišemo prijavu, kazna je 300 kuna.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 11:28   #148
Zna se točno kada se problematične skupine okupljaju i gdje.

Zar je teško ostaviti tamo kojeg policajca da fizički stoji tamo i piše kaznu kad god netko baci smeće, razbije bocu ili se dere.

Mjesec dana takve prakse i sljedeći se mjesec mogu slobodno odmarati u birtiji.
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 11:50   #149
Na području moje postaje koja pokriva područje 2 gradske općine i oko 200000 građana (stanovnika i tranzitnih) u smjeni rade 3-4 ophodnje. Znači, 6 ili 8 policajaca, od kojih trećina neovlaštenih vježbenika. Nije teško ostaviti policajca da stoji u parku, nego je to nemoguće. Kažeš problematične skupine. Problem je u tome što parkova ima užasno puno, pogotovo u kvartovima sa zgradama, i nemoguće ih je sve pokriti stacionarno. A, koliko god buka bila realni problem, postoje teži prekršaji i kaznena djela koja su ipak primarnija. Imaš još koji prijedlog, osim pljuvanja po lijenim policajcima koji samo sjede u birtiji?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 12:00   #150
Pozdrav, slucajno sam naletjela na ovaj dio foruma jer sam se regala radi drugih stvari Dakle imam jedan specifican slucaj.Zivim u zgradi i vlasnici smo psa. Imam susjede koji jednostavno ne mogu smisliti zivotinje i ok to je njihov problem ne moj jer mi je pas kulturan, niakd nista ne obavlja i slicno.Problem nastaje kad ga moram ostaviti samog. Da se razumijemo radi se o pudli. Naime vec su mi dosle dve prijave za remecenje javnog reda ..Skocim u ducan , susjed zove policiju da pas laje, ja se vratim i doceka me gosp. policajac na vratima. Sad zadnje mi je stigla kazna od 300 kn. I onda sam se odlucila baciti u detektive jer mi pas u principu ne laje kad je sam. Ostavim ga doma izadem n a parking ..odvezem auto ...vratim se pjeske doma.. i imam sta cuti ...susjed iz donjeg stana svom snagom valjda partvisom nabija po stropu da bi moj pas poceo lajati. naravno da pas reagira an takve zvukove i naravno da je onda on zvao policiju ..cak sam ga i sama cula da zove i vie slusajte kako pas laje..i dode meni policajac opet doma ja mu otvorim i objasnim sto mi susjed radi ..i policajac kaze da je to nemoguce i opet mi napise prijavu. Jedino sto mi preostaje je valjda da i ja zivkam njemu policiju radi preglasnog TV koji radi cijeli dan i cijelu noc ..valjda dedek zaspi pred njim. stvarno vise neznam sto da radim i nemojte mi reci da vodim psa sa sobom ( to i radim vecinu vremena ..ide samnom na posao ...svugdje ...osim eto ako negdje moram skociti na brzinu...cak i ducan nebi bio problem da je hladnije pa da psa mogu ostaviti u autu ali ovako jednostavno nista ne mogu(((
Shiva28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 12:56   #151
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Na području moje postaje koja pokriva područje 2 gradske općine i oko 200000 građana (stanovnika i tranzitnih) u smjeni rade 3-4 ophodnje. Znači, 6 ili 8 policajaca, od kojih trećina neovlaštenih vježbenika. Nije teško ostaviti policajca da stoji u parku, nego je to nemoguće.
Nemoguće?

Četvoricu ostaviš da rade hitne slučajeve.

Ostanu ti dvojca-četvorica da se bave parkovima. To su dvije ekipe koje mogu u mjesec dana napisati 200 kazni.

Takva akcija 2-3 puta godišnje i problem je riješen.

Sve se može, samo je pitanje volje.
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 14:34   #152
Oprosti, ali očekivao sam konkretan dobrodošao prijedog, a ne gluposti. U mojoj zadnjoj noćnoj (četvrtak na petak), imali smo 3 ophodnje i svaka je imala preko 10 intervencija u 8 sati smjene. Od mojih 13, 2 su se odnosile na parkove. Došli, nije bilo buke, ali smo svejedno otjerali sve zatečene (što inače nismo smjeli) i otišli dalje. Drugačije nije bilo moguće. Kažeš da su dosta četvorica za hitne slučajeve. Znači, 2 policajca i 2 vježbenika, što čini 2 ophodnje, na 2 gradske općine, tj. na oko 200000 ljudi, i nebrojeno velik broj parkova (osnovnih i srednjih škola, vrtića, tramvajskih i žljezničkih stanica i sl. mjesta gdje su uobičajene buke). Znaš li da u slučaju bilo kakvog postupanja, mi samostalno pišemo sva pismena. Znači, u jednom parku privedemo nekoga i imamo barem sat vremena pisanja. Možemo ga ostaviti u postaji i dalje pružati intervencije, a kasnije pisati (što zbog opsega posla najčešće i činimo), ali što kada opet privedemo nekoga? A ako bi kod bilo kojeg od tih privođenja imali uporabu sredstava prisile, gubimo još koji sat (liječnički pregledi, hitna pismena i postupci koji moraju odmah biti gotovi i sl.). Što ako i druga ophodnja ima slično postupanje? Što ako bude riječ o tučnjavi i baš svi policajci imju neko žešće postupanje (uključujući i ophodnje drugih postaja)? I dalje misliš da si riješio problem zadnjim komentarom?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 16:14   #153
Quote:
dektiva kaže: Pogledaj post
mogu li se građani samoorganizirati i tražiti ostavke odgovornih ljudi u MUP-u ako smatraju da je grad Split preopasan za večernji provod mladih tj da je velika koncentracija buzdovana na mjestima okupljanja mladih , može li se buzdovanima zabraniti da dolaze na mjesta okupljanja većeg broja građana da bi se zaštitilo ove pristojne? Postoje li mjere opreza za buzdovane?
Može vam to kerum sredit, on bar zna što su buzdovani.
nebesko plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 16:49   #154
Gradovi se polagano getoiziraju. I ja sam se žalio na (ne)postupanja policije i bili su vrlo promptni da me nazovu doma i pojasne u čemu su problemi.

Znači: (a) znaju da imaju probleme, (b) znaju koji su problemi, samo (c) ne nude i ne traže rješenja. Policija je ipak institucija i nije točno da ne mogu javnost upoznati s problemima i nesuradnjom gradskih i državnih vlasti u njihovom rješavanju - imaju pravo upoznati građane s problemima u organizaciji, nedostatku novca ili bilo čega trećega.

Ali, bojim se i pretpostavljam da će se grad (morati!) getoizirati - na kvartove s građanima koji žele živjeti u miru i redu, pa su zainteresirani i aktivni u rješavanju problema institucija i građane koji nemaju dovoljno znanja, motiva, obrazovanja ili novca da bi mogli ili htjeli uopće angažirati se na problemima, već samo čekaju da "oni gore" rješe probleme. Tako nastaju "loši" kvartovi u kojima vlada kriminal i gdje se javni službenici sele po "kazni" i "dobri" kvartovi u kojima je red i mir i kamo se sele sposobni javni službenici u sklopu napredovanja u karijeri. Za sada smo još svi pomiješani.

Zašto u svim zapadnim gradovima postoji "neighbourhood watch"? Zasigurno ne zato što je previše policajaca na cesti...

@drot14
Konkretno rješenje? Kontaktni policajci bi mogli početi obilaziti stanove i osobno posjećivati obitelji, pa da ih upoznamo napokon. Ako mogu svećenici jednom godišnje doći blagosloviti stanove, a imaju i misa i pogreba svaki dani, mogu i kontaktni policajci. S kojim ciljem? Pa, za početak pokušati obrazovati građane da ako prijavljuju nepravilnosti u svojoj zajednici, nisu "drukeri". Ja imam osjećaj da ljudi ne nazovu niti kada vide da semafor ne radi.

Zadnje uređivanje tome : 29.08.2011. at 17:06.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 22:30   #155
ludilo!
osjećam se potpuno bespomoćno jer očito jedino kaj možeš je odseliti se i to zbog skupina pijanih mamlaza i mamlazica kaj ti ne daju spavat po noći a policija nema dovoljno ljudi niti volje bavit se minornim prekršajima

drot nemoj se uvrijedit, al eto to tak ispada, svaka tebi čast i svako dobro u poslu
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 22:39   #156
Ne vrijeđam se. Volje ima itekako. Da nema te volje, ne bi bilo baš ničega. Šteta što ne možeš jednu noć s nama da malo vidiš stvarno stanje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 13:48   #157
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali očekivao sam konkretan dobrodošao prijedog, a ne gluposti.
Govoriš o 6-8 policajaca po smjeni u 2 općine. Tome dodaj još inspektore, prometne policajce i ostale. Pa pobogu MUP, u Ilici ima valjda preko 1000 stalno zaposlenih. Dovoljno za nultu stopu kriminala u Zagrebu.

Čisto za usporedbu, da li si svjestan koliki opseg posla može napraviti privatna firma od 1000 zaposlenih??

Da se vratimo na temu:

Treba ti 2 ovlaštena policajca koji pišu kazne i 2 vježbenika koji ispunjavaju zapisnik. Bez prisile, samo ispisivanje kazni za bacanje smeća i galamu. Udarac po đepu.

Vremenski te to dođe: 3 dana x 4 sata dnevno x 3 mjeseca u godini = 144 sati godišnje po čovjeku.

A vjerojatno i ovako utrošite više od 144 sati godišnje po parkovima, a ovime se RJEŠAVA problem i dijeluje preventivno na opću stopu kriminala.


Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Znači: (a) znaju da imaju probleme, (b) znaju koji su problemi, samo (c) ne nude i ne traže rješenja. Policija je ipak institucija i nije točno da ne mogu javnost upoznati s problemima i nesuradnjom gradskih i državnih vlasti u njihovom rješavanju - imaju pravo upoznati građane s problemima u organizaciji, nedostatku novca ili bilo čega trećega.
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 14:14   #158
Quote:
jumpbyte kaže: Pogledaj post
Govoriš o 6-8 policajaca po smjeni u 2 općine. Tome dodaj još inspektore, prometne policajce i ostale…
Inspektori imaju svoj dio posla i zatrpani su njime. Radi se o tisućama kaznenih djela godišnje, tisućama provjera za državna odvjetništva i sudove, zasjedama, racijama, potragama, tisućama ostalih događaja iz njihove domene… a sve to radi 40-ak inspektora u cijeloj postaji. Što se tiče prometnih policajaca, u Zg su prometne postaje odvojene, ali na području moje postaje rade 2-3 ophodnje prometne policije. Rijetko ćeš ih vidjeti u kruženju i kontroli iz jednog jednostavnog razloga - prometne nesreće. A kada ne rade to, primarnija djelatnost su im kontrola brzine i alkohola, što vjerujem da je barem mrvicu bitnije od buke u parku. A na koje „ostale“ još računaš?


Quote:
jumpbyte kaže: Pogledaj post
… Pa pobogu MUP, u Ilici ima valjda preko 1000 stalno zaposlenih. Dovoljno za nultu stopu kriminala u Zagrebu…
Tu ne govorimo o ukupnom broju ljudi u MUP-u i njihovom rasporedu (za kojeg se slažemo da je očajan), nego o policajcima na cesti koji svakodnevno rade policijski posao, tj. primjenjuju policijske ovlasti.


Quote:
jumpbyte kaže: Pogledaj post
… Treba ti 2 ovlaštena policajca koji pišu kazne i 2 vježbenika koji ispunjavaju zapisnik. Bez prisile, samo ispisivanje kazni za bacanje smeća i galamu…
Samo mala napomena - za bacanje smeća su nadležni komunalni redari. Što se tiče parkova, ustanovili smo da ih na području bilo kojeg dijela grada ima na desetine. Na koji način bi ostvario prisutnost policajca u svakom od njih u pravo vrijeme, a da nije kroz redovnu ophodnju, kao što sada radimo?


P.S.: I sate ne možeš računati na taj način. Ja ne mogu reći "sada radim ovo, a za ostalo me boli kuki". Što god da radim, ako dođe do nekog goreg događaja (pogotovo s elementima nasilja), prekidam i hitam tamo. Na takvim događajima često bude i više ophodnji, a sve manje važne intervencije čekaju. Ako se zalomi dan, čeka se i više sati.

Zadnje uređivanje drot13 : 30.08.2011. at 14:20.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 17:36   #159
Čuj, koliko shvaćam jedino rješenje je odseliti u planine gdje nema žive duše i amen.

Jer je na kilometar očito da u ovoj državi nema ni kruha, a ni zaštite. Čemu policija onda služi? Zaštita građana? Red i mir?

Čini mi se da policija ovdje služi kao financijska institucija koja bere lovu za državu.
ubojica mekog tuljca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 17:53   #160
Rješenje je prihvatiti činjenicu da živiš u gradu i da najčešće nećeš imati mir kakav bi želio. Preko puta mene je autolimarska radionica i čovjek radi npr. kad ja dođem iz noćne. I što sad? Naša ulica je slijepa i nema prometa, pa se djeca iz svih okolnih ulica na njoj igraju. Buka nesnosna. Bio sam na stanu pored raskrižja tramvajskih pruga i noćne linije su bile koma (cviljenje prilikom skretanja). To je život. Da sad dramim bez veze?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.