Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2011., 23:41   #241
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
A alternativa im je da od tebe posude milijarde Eura kredita koje su im potrebne da odrze 'grcki san' (sada eto doveden u pitanje od strane 'elita').
Da, mene stvarno fascinira sto ljudi misle da Grci imaju izbor u kojem ce nastaviti po starom. To nije na stolu. Otprilike kao da dodjes u riblji restoran i narucis biftek. E nema.
Isto tako, jasno je da ne postoji sansa da Grcka taj dug vrati, pa je sigurno i da ga nece vratiti. Sigurno je i da politicari ne mogu rijesiti taj problem. Kao prvo, preglupi su i ne shvacaju sto se dogadja, kao drugo (i vaznije) - nema rijesenja. Gubitci su realni i nastali su u proslosti. Posto se u proslost ne mozes vratiti, gubitci ce ostati. Pitanje je samo tko ce ih podnjeti u kojoj mjeri. Grcka je zivi mrtvac i sada su na redu Italija, Portugal i Spanjolska.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:44   #242
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
On to nikad ne bi uradio.
U stvari ne vidim nijednog značajnijeg političara kao osobu koja bi bila spremna uraditi nešto šta će raspizdit glavešine vani.

Najbliže tom profilu je bio pokojni predsjednik i danas vidimo šta mu sve prigovaraju zbog "udaljavanja od EU"..............


Nebi nikad to napravio prvi, ali ako krene trend, pa zaredaju referendumi u Italiji, Španjolskoj, Portugalu, Irskoj, nikad ne znaš. Hrvati vole slijediti trendove. I njega čekaju štednja, bolni rezovi, otkazi, MMF, narod na ulici.
A na kraju, referendum svih referenduma, u SAD-u, i oni otpišu jedno 10 000 milijardi duga.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:45   #243
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Što se Grčke tiče, suludi krediti koji su joj dani vezani su prvenstveno uz jeftin novac kojega bankari nisu više imali gdje potrošiti. Kaže se da po dobrom vjetru i purani lete, tako je otprlike bilo s Grčkom.
Najveci problem je bio taj sto su svi mislili da rizika vise nema jer sad imamo Euro.

Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Uostalom, nije li ova nedavna globalna kriza među ostalim (ponajviše) uzrokovana stambenim kreditiranjem maltene beskućnika uz poček?
Isto kako je WW1 bio uzrokovan pucnjem Gavrila Principa.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:50   #244
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
vidiš ja mislim sasvim suprotno.
narod je svjestan kako su ih u ovo stanje ugurale financijske i političke elite te ne žele gubiti životni standard zbog pohlepe i vlastohleplje nekolicine.
mjere koje bi bile uvedene ušle bi u sve pore života jednog grka i kao takve imaju pravo biti donešene samo uz suglasnost cijelog naroda koji, između ostalog, na taj način opravdava političko vodstvo ali i same mjere čini legitimnijima
Nisu im politicke elite nista "uzele", nego su ima godinama davale - tudji novac. Sada je taj tudji novac presusio, a netko ce morati pretrpjeti gubitke zbog toga. Prije ili kasnije ostanes bez tudjeg novca...
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:52   #245
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Tko je kriv onima koji su Grcima mislili uvaliti bezvrijedan papir ili neke znamenke u računalu i onda lagodno živiti na njihov račun.
Ako itko misli da je lagano izjebat kreditore nek prouci povijesne primjere zemalja koje su defaultirale na dugove. Jedno vrijeme ce se zivjeti na sisanju maslina....


Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Još ako i Talijani zaigraju isto bit' će veselo.
Talijani su duzni vecinu love sami sebi (kao Japan) pa ce brijanje malo teze ici jerbo pri bilo kojem otpisu duga EU ce traziti da unutarnji duznici podnesu vecinu tereta. To nece politicki ici.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:52   #246
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Da, mene stvarno fascinira sto ljudi misle da Grci imaju izbor u kojem ce nastaviti po starom. To nije na stolu. Otprilike kao da dodjes u riblji restoran i narucis biftek. E nema.
Mislim da se kod Grka razvio jedan drugi odnos prema činjenicama: Znaju da ne mogu po starom, ali razmišljaju na način: ako moramo biti siromašni onda to možemo i sami bez vas. "Jel' nemate više para? Nemate... OK Hvala i zbogom"

To je sentiment koji sam ja izvukao iz današnjih izvještaja iz Grčke. Ako moramo biti sirotinja bit ćemo suverena i samostalna sirotinja.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:52   #247
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Najveci problem je bio taj sto su svi mislili da rizika vise nema jer sad imamo Euro.
Evro i jeste najveći uzrok krize u Evrozoni
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:55   #248
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Mislim da se kod Grka razvio jedan drugi odnos prema činjenicama: Znaju da ne mogu po starom, ali razmišljaju na način: ako moramo biti siromašni onda to možemo i sami bez vas. "Jel' nemate više para? Nemate... OK Hvala i zbogom"

To je sentiment koji sam ja izvukao iz današnjih izvještaja iz Grčke. Ako moramo biti sirotinja bit ćemo suverena i samostalna sirotinja.
Sada se vodi bitka tko ce podnjeti koliki dio tereta - grcki drzavni ili privatni sektor. Ostane li Grcka u okrilju EU - vecinu tereta ce podnjeti drzavni sektor. U protivnom ce se taj teret moci lakse rasporediti na sve.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:56   #249
Na indexu jedan debilni naslov "Je li ovaj čovjek upravo osudio Europu na propast", misleći naravno na Papandreoua. Taj naslov nije slučajan jer je poznata stvar da se čelnici EU itekako pribojavaju glasa naroda. Još tamo od Lisabonskog sporazuma u Irskoj.
Oni bi pod svaku cijenu zaobišli pitati građane što misle o svojoj sudbini, kako bi na miru mogli provesti svoje zamisli koje nikad nisu, niti će biti u korist ljudi.
Ako će Europa propasti zbog toga što će netko negdje pitati građane Europe o nečemu, onda neka i propadne.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:56   #250
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Kvragu i Grčka, ona je odavno prekrižena. Sad je Italija na prvim crtama. Nadajmo se kako će je Mario Draghi spasit.
Jedino da pokrene stampariju.......

Evo vec se suska kao vrazja trzista urokljivo gledaju EFSF i nesto kako razlmisljaju oce li im ponudit dovoljno sredstava sa low interest long maturity.....
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:56   #251
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ako moramo biti sirotinja bit ćemo suverena i samostalna sirotinja.
Što bi rekli Srbi, jest ćemo travu, ali ćemo biti slobodni.

Slobodni od čega, janjetine?!

Suverena i samostalna sirotinja je onak malo oksimoron.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 00:00   #252
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Što bi rekli Srbi, jest ćemo travu, ali ćemo biti slobodni.

Slobodni od čega, janjetine?!

Suverena i samostalna sirotinja je onak malo oksimoron.
odkad se "dugova" piše "janjetine"
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 00:00   #253
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Sada se vodi bitka tko ce podnjeti koliki dio tereta - grcki drzavni ili privatni sektor. Ostane li Grcka u okrilju EU - vecinu tereta ce podnjeti drzavni sektor. U protivnom ce se taj teret moci lakse rasporediti na sve.
Hm... ima logike. To bi onda bilo u skladu sa Papandreuovim socijalističkim pedigreom. Hvala - dao si mi misliti

Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Što bi rekli Srbi, jest ćemo travu, ali ćemo biti slobodni.

Slobodni od čega, janjetine?!

Suverena i samostalna sirotinja je onak malo oksimoron.
Ma pusti sad oksimorone... Jel moraju živjeti bjedno? Moraju. Pa ako moraju živjeti bjedno zašto bi onda još dozvoljavali Švabama da im budu do-ministri u Ministarstvima? To je problem koji se dogodi kada se EU gradi tako da potpuno ignorira nacionalne osjećaje i nacionalizme. Sad im se Papandreu preko noći pretvorio u prvog nacionalista Europe... neka pate.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 00:01   #254
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
S tim što bi ja rekao, da iza ovoga ipak stoje Englezi
Ja bi reko da su iza ovog Merkel i Sarkozy. Vidili ljudi da su ih trzista shvatila ozbiljno kad su rekli da 'imaju plan' pa su se usrali i brze bolje sredili s Papandreuom da stavi klip pod tocak. Jerbo da je se 'plan' nastavio realizirati nakon samita neko bi se prije il poslije (jopet) zapitao 'di su detalji'.

Jedna od vecih pitanja na koje nema odgovora jest da ce teret oprosta podnijeti 'volonteri' a jedini problem je sto je identitet istih nepoznat.

Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Samo si sve mislim da će ga tržište prisilit da se obveže kako ECB u potpunosti stoji iza talijanskog i španjolskog duga.
Ne moze ECB, nema aseta ni mandata. Zato su smislili EFSF.
__________________
Meh

Zadnje uređivanje PowerLock : 02.11.2011. at 00:08. Reason: spojeni uzastopni postovi istog korisnika
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 00:03   #255
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Što bi rekli Srbi, jest ćemo travu, ali ćemo biti slobodni.

Slobodni od čega, janjetine?!

Suverena i samostalna sirotinja je onak malo oksimoron.
Bolje i domaca trava, nego genetski modifikovana hrana koju ces morati jesti po naredbi iz Brisela

.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 00:07   #256
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Na indexu jedan debilni naslov "Je li ovaj čovjek upravo osudio Europu na propast", misleći naravno na Papandreoua. Taj naslov nije slučajan jer je poznata stvar da se čelnici EU itekako pribojavaju glasa naroda. Još tamo od Lisabonskog sporazuma u Irskoj.
Oni bi pod svaku cijenu zaobišli pitati građane što misle o svojoj sudbini, kako bi na miru mogli provesti svoje zamisli koje nikad nisu, niti će biti u korist ljudi.
Ako će Europa propasti zbog toga što će netko negdje pitati građane Europe o nečemu, onda neka i propadne.
To je naslov tipičan za hrvatskog euro-fanatika kojemu počinje dolaziti do mozga da bi se u neredu koji će sada uslijediti možda i Hrvati mogli početi predomišljati oko ulaska u EU. Ja ne mislim da će se to dogoditi. Mislim da je unutrašnjopolitička scena toliko u ovom trenutku beznadna i jednodimenzionalna da će ljudi glasati za EU makar da dobiju osjećaj nekog većeg izbora, ali panika je definitivno zavladala i sve što je do jutros bilo izvjesno i sigurno više nije tako.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 00:08   #257
Rusija spremna pomoći Europi Rusija bi mogla pomoći eurozoni s deset milijardi američkih dolara putem Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), rekao je gospodarski savjetnik Kremlja Arkadij Dvorkovič.

Upitan o iznosu kojim bi Moskva mogla pomoći eurozoni, Dvorkovič je odgovorio: Do deset milijardi dolara. Dodao je kako nijedna europska država nije od Moskve zatražila bilateralnu financijsku pomoć.

Ako nam se naši europski partneri obrate, to ne isključujemo, razmotrit ćemo ozbiljnost njihova zahtjeva, rekao je. http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=136584&cHash=d12bfd909e
korporacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 00:10   #258
Super, jos su kratki samo 1990 miljardi $.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 00:10   #259
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ovaj sporazum je išao prema tome da od Grčke napravi koloniju Njemačke, Bavarsku na moru, i to se neće dogoditi. Amen.
'Mi cemo jesti travu' je sasvim realna alternativa u psiholosko-politickom okruzju u kojem operiraju nacije juzno od Save.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 00:15   #260
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ma otkrio je drek. Ovo je čisto kockanje s lošim koeficijentom i prevelikim ulogom. Možda ucjenjujući referendumom iskamčim još kakav popust, a na vagu stavljam daljnje sranje u eurozoni i bankrot svoje vlastite zemlje. A kad se dogodi ovo drugo, frajer će onda moći reći svojima - hej, vi ste tako htjeli, nisam ja.
Ne gledaj ovo iz perspektive hrvatske sitnozubaške neko iz grčke državne politike.
Papanderu dinastija je u grčkoj politici jako dugo ( netko je spomenuo i 100 godina, ja ne znam)
Trenutnog premijera zanima ostati i preživjeti u grčkoj politici. EU danas jest sutra nije. Kao što su u zadnjih 100 godinau Grčkoj bili: Turci, Englezi, dva svjetska rata itd...
Znači, on će radije ukinuti i EU ako je to u Grčku korist nego dozvoliti da ga ponižavaju doma i smatraju izdajnikom jer je doveo njemačke i francuske gubernatore. I apsolutno je u pravu.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.