Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2011., 23:55   #281
pozdrav od još jedne obitelji robova!
mi smo u kreditu tri i pol godine,rata sa 3100 na 5300.upravo nam istječe moratorij na kredit,koma.
!!!mica is offline  
Old 27.07.2011., 12:03   #282
Quote:
perlator kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
I MI SMO TU mi ne radimo za novac mi radimo za kamatu.
U istim smo..... kao svi koji su se zadužili u švicarcu.
Zagrebačka banka je razmatrala prijedlog da se odpiše 20% glavnice je izgleda ostalo samo na prijedlogu u razmatranju.
DA LI IKOME BANKA PONUDILA IKAKVU OPCIJU ZA KREDIT U ŠVICARCU.
Sem onih gluposti produljnje roka odplate ,konverzija i sl.
pozdrv za ovaj put
uz vas smo
Zar je Zaba zaista razmatrala otpis 20% glavnice? U tome slucaju odmah bih napravio konverziju u Euro!

Meni su prije par dana ponudili moratorij na 12 ili 24 mjeseca uz 2,5 ili 5% naknade na ostatak glavnice, sto je u biti najbolja opcija koju su mi do sad nudili osim konverzije u euro i produzenja roka otplate.

Po meni ovo sa otpisom 20% glavnice je jedina realna opcija, buduci su toliko ili jos vise uzeli od onih max 18% zatezne kamate koju im zakon dopusta, gledajuci kamate zbrojene sa porastom vrijednosti CHF-a. Sad kad vidim da kazes da je ovo razmatrano, ocigledno bi se pritiskom na banku isto i moglo realizirati, jer i njima dolazi sve vise i vise ljudi koji jednostavno vise ne mogu placati i puniti im dzepove ekstra-ekstra profitom.
T&T is offline  
Old 27.07.2011., 18:23   #283
Članak o udruzi "Franak" objavljen u Glasu Slavonije:

http://www.glas-slavonije.hr/vijest....VIJESTI=144204
bajki is offline  
Old 27.07.2011., 20:33   #284
Sastanak u Osijeku odrzan,hvala na velikom odazivu i ugodnom okruzenju,slijedi uskoro opsirniji izvjestaj.Hvala svima
marac1 is offline  
Old 27.07.2011., 23:11   #285
Thumbs up Pozdrav iz Os!

Quote:
marac1 kaže: Pogledaj post
Sastanak u Osijeku odrzan,hvala na velikom odazivu i ugodnom okruzenju,slijedi uskoro opsirniji izvjestaj.Hvala svima
Svaka čast, skupilo nas se dosta, ali bit će nas puuunoooo više.. Ja sam tu za svaku pomoć i suradnju.

Ana
SlavonkaOs is offline  
Old 28.07.2011., 08:36   #286
Thumbs up

Održan je i sastanak u Puli, odaziv je bio više no pristojan, i udruga ima veliku podršku u Istri.
dinas30 is offline  
Old 28.07.2011., 09:07   #287
Od prvog dana pratim sve o udruzi franak, također robovi švicaraca od 2007.god. Jučer nismo mogli doći na sastanak u Osijeku, ali drugi put dolazimo. Koliko je bilo ljudi? Bojala sam se da neće biti neki odaziv.
Lp
moncita.os is offline  
Old 28.07.2011., 09:10   #288
Quote:
moncita.os kaže: Pogledaj post
Od prvog dana pratim sve o udruzi franak, također robovi švicaraca od 2007.god. Jučer nismo mogli doći na sastanak u Osijeku, ali drugi put dolazimo. Koliko je bilo ljudi? Bojala sam se da neće biti neki odaziv.
Lp
Bilo je više od 20 ljudi!
bajki is offline  
Old 28.07.2011., 09:13   #289
odpis 20% glavnice kredita

Da zagrebačka banka je to razmatrala čak mi je sa srećom u glasu kao da je 100% sigurno nazvala neću je imenovati da će to biti unutar 1-2 mj to se realizirat, ali eto prođe to vrijeme nema ništa.
perlator is offline  
Old 28.07.2011., 09:14   #290
opa

svaka čast
__________________
tajni agent
Vidoviti_Milan is offline  
Old 28.07.2011., 09:27   #291
Quote:
marac1 kaže: Pogledaj post
Sastanak u Osijeku odrzan,hvala na velikom odazivu i ugodnom okruzenju,slijedi uskoro opsirniji izvjestaj.Hvala svima
__________________
i reve reve magareeeeeee
Mandrilo is offline  
Old 28.07.2011., 09:36   #292
Podrška

Pozdrav forumašima! I ja sam jedna od doživotnih robinja stambenog kredita u švicarcima. Rješenje stambenog pitanja nije mi bilo hir već NUŽNOST zbog dugogodišnjeg podstanarskog statusa i, samim time, stalne neizvjesnosti i ovisnosti o najmodavcu. Rata mi je s početnih cca 1900 kn do danas narasla na nešto više od 3100 kn, a kako stvari stoje s tečajem, ne kani krenuti silaznom putanjom...
Nažalost, kasno sam saznala za sastanak u Osijeku, no sljedeći mi neće promaknuti. Nadam se da će se unutar Udruge naći rješenje za ovaj veliki i egzistencijalno opterećujući problem brojnih mladih obitelji.
Zein is offline  
Old 28.07.2011., 09:37   #293
Evo da se javimo iz Požege. Unazad nekoliko dana pratim rad udruge i mislim da je ovo jedna odlična stvar koju radite. Razgovarao sam sa svojim prijateljima, kumovima, rodbinom i svi ćemo se učlaniti u udrugu i pomoći koliko možemo i znamo. Samo nastavite tako.
SPOK is offline  
Old 28.07.2011., 12:06   #294
Pozdrav evo mene
perlator is offline  
Old 28.07.2011., 16:26   #295
Pozdrav svima

Evo da se i ja javim jer kako smo po cijele dane u organizaciji rada udruge jednostavno ne stignem na forum.hr se spojiti i pogledati novosti...a cijela priča o osnivanju udruge je krenula odavde....

Jučer su održani sastanci u Osijeku i Puli te je odaziv bio iznad očekivanja...

Jako je bitno da u početnoj fazi osnivanja udruge skupimo što veći broj ljudi te ovom prilikom Vas molim da preporučite Udrugu franak prijateljima,poznanicima i ostalima koje znate da imaju kredit..

Trenutno uspostavljamo suradnju s stručnjacima na području ekonomije i prava..

Trebali bi organizirati administratore volontere po gradovima
kako bi mogli dostaviti prijavnice za ljude koji nemaju mail :

Ja cu napisati gradove gdje bi to bilo potrebno :

1. ZG i Zagrebacka

Zagreb-centrala, vjerojatno vise
Velika Gorica
Zapresic
Jastrebarsko

2. Centralna Hrvatska
Karlovac
Sisak
Ogulin
Ivanic Grad
Bjelovar
Virovitica

3.Sjevena Hrvatska
Varaždin
Čakovec
Krapina
Koprivnica

4.Slavonija
Osijek
Sl.Brod
Požega
Našice
Vinkovci
Đakovo
Slatina

5.Dalmacija
Split
Zadar
Šibenik
Dubrovnik
Makarska
Knin

6.Zapadna hrvatska
Rijeka-riješeno
Pula-riješeno
Poreč
Rovinj
Umag
Gospić
Crikvenica
Delnice

Ukoliko je netko spreman pomoći neka se javi na mail udruge :[email protected] ili PM
GOGO80 is offline  
Old 28.07.2011., 17:00   #296
Evo nesto iz medija sa jucerasnjeg sastanka u Osijeku

http://www.hrt.hr/index.php?id=475&t...ash=aa683c6ed0

Takodje imam informaciju da ce nesto o tome biti sutra u večernjem listu.
marac1 is offline  
Old 28.07.2011., 20:46   #297
Ja podržavam ovu udrugu - svaka čast na građanskoj aktivnosti! Vrijeme je da se čuje taj glas!
teich_zg is offline  
Old 28.07.2011., 21:02   #298
Kamata

Pozdrav od još jednog roba stambenog kredita u francima , u mjesec dana mi je rata skočila za 300 kn a od jučer do danas još 100 kn .
kada sam uzimao kredit rata je bila 2800 kn a sada je 4400 kn kredit je u Erste banci .Više mi niti plača nije dovoljna za plačanje rate kredita :-(((

Ovu udrugu podržavam 100% i sutra se vidimo u Rijeci ispred Merkatora u 19h

Pozdrav
kshark is offline  
Old 28.07.2011., 21:20   #299
Ups! Nadam se da ovo čitaš jer sastanak je održan danas. Pobrkao si datume, izgleda. U svakom slučaju, molim te da ispuniš prijavnicu na našoj web stranici kako bi ušao u bazu. Ili mi se javi na P.M.

Dakle, Riječani, hvala na brojnom odazivu. Brojkom - 70 ljudi. S tendencijom širenja. Cijeli skup popratila je novinarka Novog lista, a izjavu našeg koordinatora za regiju uzela je i novinarka lokalne postaje Kanal Ri. Izvještaj za vodstvo će uslijediti ovih dana. Sve u svemu, izvrstan start.
mali008 is offline  
Old 28.07.2011., 21:43   #300
Quote:
mali008 kaže: Pogledaj post
Ups! Nadam se da ovo čitaš jer sastanak je održan danas. Pobrkao si datume, izgleda. U svakom slučaju, molim te da ispuniš prijavnicu na našoj web stranici kako bi ušao u bazu. Ili mi se javi na P.M.

Dakle, Riječani, hvala na brojnom odazivu. Brojkom - 70 ljudi. S tendencijom širenja. Cijeli skup popratila je novinarka Novog lista, a izjavu našeg koordinatora za regiju uzela je i novinarka lokalne postaje Kanal Ri. Izvještaj za vodstvo će uslijediti ovih dana. Sve u svemu, izvrstan start.
Svaka cast Riječani....keep going
marac1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.