Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2017., 21:42   #241
Hvala puno svima.

našla sam na stranici prijevoznika:

Can I take a hand bag in addition to my hand baggage?

We will, where possible, allow you to bring a small additional item of cabin baggage on board (such as a handbag, laptop bag or airport purchase) provided that such items can be stowed either in the overhead compartment or under the seat in front of you. These items are carried in the cabin subject to our discretion and applicable operational requirements on the day. Any alcohol brought on board by you must not be consumed during the flight.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 16:23   #242
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Malu pomoć, molim - dakle, imam pravo na 22kg torbu + 10kg ručna koja ide sa mnom "gore". E sad, nije mi jasno što sa torbom koju nosim ionako uvijek sobom, ako me razumijete...onu koju svaki dan nosimo, sa novčanikom, i slično. Da li se sve to računa pod deset kila, kako da to izvedem? Da stavim tu ručnu torbicu o onu u kojoj ću imati do 10kg, pa ju poslije leta uzmem van ili mogu i posebno nositi tu torbicu?
Dio avioprijevoznika dopušta gore u kabinu mali kofer + jedna torbica, no ne svi.
Međutim, ja uvijek putujem tako da gore nosim kofer koji je cabin size i svoju žensku torbicu i doista nijednom nisam imala problema zbog toga, neovisno je li low cost ili ne, niti izvan Europe mi nitko nikad nije išta prigovorio.
U tom koferu koji nosim gore ostavim uvijek malo mjesta za svaki slučaj da ne bi bila frka da moram torbicu strpati u njega.

Ako nosiš bilo kakve tekućine sa sobom u kabinu, smije ih biti najviše 10, svaka maksimalne zapremnine 100ml i moraju moći stati u jednu onu vrećicu sa zatvaračem koju možeš kupiti u dm-u ili mulleru.
S tim da neki aerodromi traže da ih izvadiš van prilikom provjere pa ih ja uvijek stavim na vrh kofera.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:06   #243
Opet puno hvala svima. "Prvi put" mi je , pa ću do putovanja sigurno još gnjaviti.

Nego, moram zaključati kofer, jel? I sad, ja glupača imam "lokot" koji je došao sa koferom, ali očito je šifra pisala na ambalaži ili etiketi, koju sam - pogađate - bacila

Kako se nadam da nisam jedina kojoj se to dogodilo - što da radim? Nemojte mi samo reći nek kupujem novi kofer. Jel ima gdje za kupiti neki drugi ključ, lokot, štogod? Za kofer, ne bicikl .
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:14   #244
Imaš lokot u svim trgovinama koje prodaju kofere, košta 50-100kn.
Nikad nisam koristila lokote a letim stalno i svuda i nikad mi ništa nije nestalo.

Prestani brinuti o sitnicama i analizirati sve, kreni na put i uživaj.
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:19   #245
A u pravu si valjda...

Hvala ovo za lokot. Ja sam shvatila da MORAM zaključati kofer.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:09   #246
POzdrav za 2 tjenda putujem avionom unutar EU ,HRVATSKA - SVEDSKA ,pa me zanima dali u pradanu prtljagu mogu staviti komad duboko zamrznutog mesa ? u neku kutiju tj vrecicu ..... dali bi imao problema ? ako netko zna ili je tako radio pa da mi rece..hvala
Maverick05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:32   #247
prijatelj je iz australije donio šnicle klokana u koferu, pa pretpostavljam da ne bi trebalo bit problema.
zapravo, možda mora imat etiketu iz dućana, a ne da je samo komad mesa kupljen kod mesara.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 06:36   #248
Quote:
Maverick05 kaže: Pogledaj post
POzdrav za 2 tjenda putujem avionom unutar EU ,HRVATSKA - SVEDSKA ,pa me zanima dali u pradanu prtljagu mogu staviti komad duboko zamrznutog mesa ? u neku kutiju tj vrecicu ..... dali bi imao problema ? ako netko zna ili je tako radio pa da mi rece..hvala
unutar EU definitivno dozvoljeno
btw. ako pusis, unutar EU definitivno dozvoljeno 800 komada cigareta


iz Australije je meso zabranjeno ( i sa etiketom ducana), a slucaj koji je navela kolegica forumasisa izuzetak koji je eto "prosao" ,propust onih koji su zaduzeni za kontrolu
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:11   #249
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
...
iz Australije je meso zabranjeno ( i sa etiketom ducana), a slucaj koji je navela kolegica forumasisa izuzetak koji je eto "prosao" ,propust onih koji su zaduzeni za kontrolu
i u SAD je zabranjeno meso al' svejedno je vakumirani pršut sretno stigao na odredište
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:02   #250
hrvat uvijek nađe načina
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:28   #251
Što se od kozmetike smije unijeti u ručnoj prtljazi? Može tekući puder, dezić?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:31   #252
može sve kreme, šampone, dezodoranse, ali u vrećici s patentom i maksimalno 1 litra sve skupa.
i tu vrećicu ćeš možda morat izvuć van na traku za pregled, pa ju nemoj spakirat na dno torbe
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:37   #253
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
može sve kreme, šampone, dezodoranse, ali u vrećici s patentom i maksimalno 1 litra sve skupa.
i tu vrećicu ćeš možda morat izvuć van na traku za pregled, pa ju nemoj spakirat na dno torbe
Sve skupa jedna litra i pojedinačna bočica ne smije biti veća od 100 ml.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:51   #254
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
Imaš lokot u svim trgovinama koje prodaju kofere, košta 50-100kn.
Nikad nisam koristila lokote a letim stalno i svuda i nikad mi ništa nije nestalo.

Prestani brinuti o sitnicama i analizirati sve, kreni na put i uživaj.
Lokoti se koriste ne samo za slučaj krađe nego da ti netko ne ubaci drogu u tvoju prtljagu.
Missy Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 05:52   #255
Hm..i onda kako taj netko dodje do svoje droge jednom kad prijedjemo granicu? I kako stavi u moj kofer?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 06:13   #256
Ukrade ti torbu... Mada je ovo više u smislu kad sumnja da su ga otkrili pa da se riješi. Krađa je ipak češći slučaj. Baš je nedavno nekom iz ručne ukralo rezervni novčanik s parsto eura iz ručne u pretincu dok je spavao.

Osigurajte se ljudi, što god bilo. Bolje spriječit nego liječit.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:32   #257
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
može sve kreme, šampone, dezodoranse, ali u vrećici s patentom i maksimalno 1 litra sve skupa.
i tu vrećicu ćeš možda morat izvuć van na traku za pregled, pa ju nemoj spakirat na dno torbe
A tu vrećicu dobiješ na aerodromu?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:37   #258
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
A tu vrećicu dobiješ na aerodromu?
Naravno da ne

Moraš imati svoju i bitno je da se može otvoriti i zatvoriti. Dakle zip loc ili patent (ja imam prozirni plastični neseser od jedne litre s patentom, nisu nikad radili probleme).

Imaš toga u dm-u, mulleru, ikei i sl. mjestima tamo gdje je oprema za kuhinju, folija i sl.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:37   #259
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
A tu vrećicu dobiješ na aerodromu?
kupi si to sama u ducanu i spakiraj prije.



imas u Mulleru, Konzumu, ma svugdje valjda.
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:38   #260
??

Tipicno te vrecice stoje negdje prije kontrole rucne prtljage i slobodno se uzimaju (besplatno).
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.