Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2004., 20:28   #1
Studentska prava

ja ni ne znam koja su to zapravo nasa prava... koja imamo a da se ne provode?

s novcane strane - popusti na prijevozne karte, xica i subvencija.

navodno bi trebali imati rok svaki mjesec... ali nisam cuo da to negdje ima.

zdravstveno osigiranje?

jel ima jos nesto?
BootBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 21:56   #2
meni je x-ica dovoljna
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 11:40   #3
Re: studentska prava

Quote:
BootBoy kaže:
navodno bi trebali imati rok svaki mjesec... ali nisam cuo da to negdje ima.
Kod mene ima (ffzg)
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 23:35   #4
naravno da studenti imaju prava!
za pocetak imaju sva osnovna ljudska prava (a nazalost na mnogim fakultetima se niti to ne postuje) kao sto su npr. pravo na dostojanstvo, pravo na izrazavanje svojeg misljenja, pravo slobode misli i govora itd.
zatim postoje studentska prava koja studentima jamce bolonjska deklaracija i neki drugi medjunarodni dokumenti kojih je i Hrvatska potpisnica. To su npr. pravo na sudjelovanje u odlučivanju o programima visokog obrazovanja, pravo na izbor studija i kolegija na pojedinim studijima, pravo na ocjenjivanje rada profesora i sl.

a, vidis upravo zato sto vecina ljudi ne zna nista o tome - ta prava nitko ne postuje!
__________________
Eat me!
Borovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 13:08   #5
bravo borovnica, to se trazi!


...radi se o tome da u pon trebamo kao raspravljati o studentskim pravima, a ja ih ni ne znam...

idem sad potrazit tu bolonjsku deklaraciju
BootBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 22:19   #6
Re: Re: studentska prava

Quote:
Dustflower kaže:
Kod mene ima (ffzg)
kod mene nema (ffzg)
__________________
It works better if you plug it in...
Undomiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 21:46   #7
Jedno od studentskih prava ti je u tome da nema više komisijskog ispita, odnosno da se 4 puta ispit polaže kod predmetnog nastavnika. Znači, nema komisije osim 8. puta. Ne smije biti polaganja ispita pred povjerenstvom.
Svi ispitni rokovi moraju biti određeni početkom akademske godine.
Ispiti se striktno mogu prijaviti 8 dana prije ispita i odjaviti 2 dana prije ispita.
Studenti na kraju akademske godine moraju dobiti anonimne ankentne listiće i ocjeniti profesore-pravo na ocjenjivanje i rezultata profesora.
Također, mora se sve uskladiti sa Bolonjskom deklaracijom i znam da se mora do jedne određene godine uvesti ECTS sustav, a to je da svaki kolegij nosi određeni broj bodova.
Rokovi bi trebali biti svaki mjesec, ali vjerujem da na većini fakulteta nema toga ili se možda varam. m ti.
Da, rezultati pismenog ispita se moraju napraviti u roku 8 dana po Zakonu. Ako se još sjetim nečega napišem ti.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 16:35   #8
Quote:
Azaleja kaže:

Rokovi bi trebali biti svaki mjesec, ali vjerujem da na većini fakulteta nema toga ili se možda varam. m ti.
Da, rezultati pismenog ispita se moraju napraviti u roku 8 dana po Zakonu. Ako se još sjetim nečega napišem ti.
Mi ti imamo rokove sada svaki tjedan
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 21:17   #9
Quote:
Azaleja kaže:
Jedno od studentskih prava ti je u tome da nema više komisijskog ispita, odnosno da se 4 puta ispit polaže kod predmetnog nastavnika. Znači, nema komisije osim 8. puta.
hah - za ovo pravilo još nisam čuo - odkad to???????????
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 00:08   #10
Azaleja..tak je samo na našem faksu..a i tih 8 dana prije ispita je samo zato jer mi pomoću studomata prijavljujemo/odjavljujemo ispite...kad je putem prijavnice vrijedi ono tjedan dana za odjavu i dva za prijavu..ali to su već neke druge priče.. ali zeznuto je to da ako padneš komisijski, gubiš status studenta
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 10:45   #11
Sve ću vam objasniti.

Prvo, za Studenticu-naravno da se kod vas uvriježilo pravilo da svaki tjedan imate rokove-jer slušate nastavu po 2 turnusa

Za Attack-da, komisijski ispit 4. puta ne postoji, iako većina fakulteta ga ima-nema par njih i svi se iznenade kada kažem da je to ukinuto-jer pisalo je lani negdje u 11. mjesecu u novinama a prije toga i preko ljeta. Tako da oni koji imaju komisijski-krše u jednu ruku zakon. Komisijskog ispita 4. puta ne smije biti-polažeš normalno kao i ostali studenti pred predmetnim nastavnikom. To je pravilo koje vrijedi više od godinu dana-skoro.

Tinach-nekada se na svim fakultetima prijavljivalo i odjavljivalo dan prije, na sam dan ispita i itd. Nije bilo prijavljeno kada je zakonski. Zatim, rečeno je radi studomata-striktno možeš prijaviti, ali sam govorila da se rezultati pismenog ispita moraju dobiti u roku od 8 dana. A to se prije nikada nije poštivalo, nego se rastezalo i itd.

A što kažeš, da 8. puta je komisijski ispit, ali to je bio 4. puta i onda ako se palo 4. puta moralo se čekati godinu dana da ga upišeš i ponovno polažeš-toga više nema, nego odmah nakon. 4 puta upišeš i možeš pristupiti idućem roku.

I da, nakon 8. puta gubiš pravo studija-ali mislim da te i u neku ruku tada i profesori puštaju.

Nadam se da sam razjasnila.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 11:59   #12
Re: Re: Re: studentska prava

Quote:
Undomiel kaže:
kod mene nema (ffzg)
Zaboravih napomenuti da to jedino ne vrijedi za pismene. Inace, i na povijesti i na engleskom za sve usmene ispite imamo rokove svaki mjesec, odnosno po dogovoru s profesorom, a na povijesti za neke pismene postoji rok svaki mjesec.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 16:56   #13
Quote:
BootBoy kaže:
ja ni ne znam koja su to zapravo nasa prava...
Ima ih nekoliko:

1.) Imaš pravo bit tiho.

2.) Imaš neotuđivo pravo jebavat po wc-ima.
Naravno, to će ti polazit za rukom ( da ne kažem kurce.m) sve dok tvojoj ružnijoj polovici ne proradi kliker u inače zakržljaloj desnoj polovici mozga, pa sisoimena ne shvati da ti za pišanje zapravo i ne treba šesnaest minuta.

3.) Imaš pravo pisat seminarske radnje i tri put u semestru izostat sa tjelesnog.

4.) Imaš ustavom zajamčeno pravo profesorici iz statistike reć da niš ne kužiš.

5.) Moš bez problema usred predavanja odjebat u nepoznatom pravcu.

6.) Dozvoljeno ti je i psovat mater onoj kratkovidnoj knjižničarskoj rospiji.

7.) Smiješ i masturbirat, ali samo ukoliko to ostali ne primijete...

Rion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 14:16   #14
Quote:
Azaleja kaže:

Za Attack-da, komisijski ispit 4. puta ne postoji, iako većina fakulteta ga ima-nema par njih i svi se iznenade kada kažem da je to ukinuto-jer pisalo je lani negdje u 11. mjesecu u novinama a prije toga i preko ljeta. Tako da oni koji imaju komisijski-krše u jednu ruku zakon. Komisijskog ispita 4. puta ne smije biti-polažeš normalno kao i ostali studenti pred predmetnim nastavnikom. To je pravilo koje vrijedi više od godinu dana-skoro.


A što kažeš, da 8. puta je komisijski ispit, ali to je bio 4. puta i onda ako se palo 4. puta moralo se čekati godinu dana da ga upišeš i ponovno polažeš-toga više nema, nego odmah nakon. 4 puta upišeš i možeš pristupiti idućem roku.

I da, nakon 8. puta gubiš pravo studija-ali mislim da te i u neku ruku tada i profesori puštaju.

Nadam se da sam razjasnila.

jao - sad ću dignit prašinu na faksu - bit će belaja - nas tamo gaze sa tom komisijom i ispiru nam mozgove ali sa će bit krvavi sabor križevaćki
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 14:17   #15
Quote:
Rion kaže:
Ima ih nekoliko:

3.) ...............i tri put u semestru izostat sa tjelesnog.

e ovo mi je najjače - na matematici me nema nikad ali zato sam na tjelesnom redovan boli glava - mislim stvarno
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 14:45   #16
Quote:
Attack kaže:
e ovo mi je najjače - na matematici me nema nikad ali zato sam na tjelesnom redovan boli glava - mislim stvarno
tooootalno oftopik, ali jebate attak, pa di si ti??
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 22:23   #17
Attack je svud oko nas!!!!!!!!

pa di sam???

pa tu sam!!!
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:45   #18
Studentska prava

ovako...
bolonja, dakle
necu uspjeti dati jos 2 predmeta s 1. godine i prebacit ce me na izvanredni studij (i jos hrpu studenata)
e sad, izvanrednim studijem gubim studentska prava, medjutim negdje sam procitala da se moze nadoplatiti za njih...

jel zna netko detaljnije o tome?
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 18:05   #19
Malo ne vezano - al me full zanima!
Sad si prva godina? I ako ne das ta dva predmeta, prebacit ce te na vanredno?
To su uvjeti oba predmeta ili..?
Na kojem faksu si?

A ovo za studentsa prava - tamo na onom zetovom zahtjevu za godisnju iskaznicu pise da na nju nemaju pravo vanredni studenti - mislim da tako to i prakticiraju
A sta se iksice tice, uvijek ju mos nabavit na crno, jel
Postoje jos neka prava?
Ti vjerojatno bolje znas
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 18:21   #20
ja sam ti parcijala druge godine, sa prve godine su mi ostala 3 predmeta (mozda 2 jos uspijem dati, vidjet cu), ako nedam barem 2 predmeta od ta 3 prebacit ce me na izvanredni studij..
fakultet politickih znanost - politologija (danas prosvjed bio)


iksica uopce nije bitna jer ju tak i tak nisam koristila...

samo me zanima, negdje sam procitala, da se mogu platiti ta studentska prava
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.