Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2018., 21:00   #1
Drugi joj raspliće kosu

Kakve kose vama raspliću?
Kako ih njegujete?
Jeste li odustale od sulfata i silikona i ako jeste, što koristite?
Imate li neku posebnu rutinu njege/oblikovanja kose?

Hair talk, ajmo!
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 21:10   #2
Weee, sad kad smo se kapsulizirale, paletizirale, sad si idemo sredit kose...
Predviđam da su sljedeći korak manikure, pedikure i šminkarija.

Da se vratimo na temu. Ne razumijem se previše u sastojke šampona, krema ni svega ostaloga, ali trudim se da na proizvodima koje kupujem piše bez parabena, silikona, aluminijskog onognečeg...
Na kosu tu i tamo redovito stavljam miks ulja prije pranja. Onda se ulijenim pa prestanem, pa opet nadobudno počnem kad vidim da je suha i nikakva. Poslije pranja stavljam masku ili nešto za zaglađivanje, sjaj, hranu, ulje.. ovisi da li želim pustit kovrčavu ili ju planiram izravnat.
Fen sam si nabavila jak sa hladnim sušenjem. Nekad ju samo malo raspušem sa hladnim da se malo izravna i bude više valovita nego kovrčava. Ponekad ju potpuno izravnam, a najrjeđe se igram s difuzorom i dodatno ju nakovrčam.
Ljetna njega kose mi je najdraža, operem ju, svežem u punđu i tako hodam do sljedećeg pranja.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 21:11   #3
Tenk ju, Makake.
Moja je ova s avatara.

Znaš, onaj aqua gel ti ima silikona.
Našla sam nešto što nema: Balea men styling gel - ultra strong, maximum power i power flex. Samo ta tri. E, i Taft marathon.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 21:22   #4
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Weee, sad kad smo se kapsulizirale, paletizirale, sad si idemo sredit kose...
Predviđam da su sljedeći korak manikure, pedikure i šminkarija.

Da se vratimo na temu. Ne razumijem se previše u sastojke šampona, krema ni svega ostaloga, ali trudim se da na proizvodima koje kupujem piše bez parabena, silikona, aluminijskog onognečeg...
Na kosu tu i tamo redovito stavljam miks ulja prije pranja. Onda se ulijenim pa prestanem, pa opet nadobudno počnem kad vidim da je suha i nikakva. Poslije pranja stavljam masku ili nešto za zaglađivanje, sjaj, hranu, ulje.. ovisi da li želim pustit kovrčavu ili ju planiram izravnat.
Fen sam si nabavila jak sa hladnim sušenjem. Nekad ju samo malo raspušem sa hladnim da se malo izravna i bude više valovita nego kovrčava. Ponekad ju potpuno izravnam, a najrjeđe se igram s difuzorom i dodatno ju nakovrčam.
Ljetna njega kose mi je najdraža, operem ju, svežem u punđu i tako hodam do sljedećeg pranja.
Koji je to fen? Moze link?
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 21:24   #5
Nešto mi se događa s kosom, u zadnjih par tjedana moram ju prati svaki drugi dan, što se nije desilo..ne pamtim.
imam neki garnier therapy maslina zeleno nešto šampon, bacam hejt na njega.
možda je štitnjača, možda je stres i fizički posao koji radim, možda je retrogradni mars..enivejs, nije dobro. osim toga, imam neku gliss kur masku koja ne radi.
Zadnjih par tjedana idem po svijetu ko Verica
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 21:24   #6
Mislim da su ti gelovi tamo spomenuti.

Na svakom sniženju kupim onu hair food. Držim ju ko masku. Ne vidim beki pisebni efekt , al mi bas fino miriši.
Kosu perem regeneratorom. Nisam šamponom već par mjeseci. Nikad ju ne ravnam
tiko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 21:26   #7
Ma nije nikakav specijalan. Ovakav.
Ali dobro dođe to hladno puhanje da ne pržim kosu.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 21:38   #8
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Nešto mi se događa s kosom, u zadnjih par tjedana moram ju prati svaki drugi dan, što se nije desilo..ne pamtim.
imam neki garnier therapy maslina zeleno nešto šampon, bacam hejt na njega.
možda je štitnjača, možda je stres i fizički posao koji radim, možda je retrogradni mars..enivejs, nije dobro. osim toga, imam neku gliss kur masku koja ne radi.
Zadnjih par tjedana idem po svijetu ko Verica
Kakva ti je kosa? Osim što je gusta i ravna. I kakva je kad ti je najbolja?
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 22:04   #9
Moja kosa je, kao, tendenciozno kovrčava.
Kad je mokra, onda je kovrčava, onda se posuši u grm.
Najbolja je kad ju frizerka posuši na četku, ili nakon jednog dana, kad ju ja posušim, prespavam, pa idući dan. prepuna elektriciteta, ljubiteljica vlage iz zraka, magle, kiše.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 22:45   #10
Jesi probala ovo s izbjegavanjem sulfata i silikona? Imam dojam da svaki frizzy, suhi, metlasti look počinje s pranjem.

Večeras sam prala kosu i pišem note to self: NE motati u majicu, kapu, išta! Sad imam 5 cm zagelirane terase poviše čela.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 22:48   #11
Ne, nemam pojma o tome

Probala sam par puta bez silikona, rezultat je meh.
od shs me tjeme jako svrbi, to pokušavam izbjegnuti ionako.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 22:50   #12
Ja već odavno nemam sulfate i silikone, pa svejedno bude metlasta ako ju ne trackam redovito uljima.
Mogla bi ju ovih dana i malo podšišat. Nisam bila već dva mjeseca, a tad me neka mala bezvezno ošišala, uopće ne onako kako sam joj objasnila.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 22:55   #13
Imaš pravo, ne stavljam dovoljno ulja uzadnje vrijeme, jer sam stalno u radovima pa samo posušim i trčim dalje.
Budemo promijenili pristup sutra.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 23:05   #14
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Ne, nema pojma o tome
Ok. 'Vako: sulfati su agresivni deterdženti i, uz neke alkohole, vrrrrlo isušuju. Obično su, logično, u šamponima. Najveći zlikovac je sodium laureth sulfate ili SLS.

Silikoni u regeneratorima, gelovima i slično, na prvu zaglađuju, ali se i talože, otežavaju, obavijaju dlaku i zapravo je čine neposlušnom a dugoročno suhom, lomljivom i krhkom.

Ima još loših sastojaka, tipa alcohol denat, isopropyl alcohol, methylparaben itd. pa nije dovoljno da je regenerator silicone free nego treba gledati i druge stavke.

Jedini šampon do kojeg sam ja kopanjem po sastojcima došla, da je lako dostupan a bez ikakvih sranja je Hipp (waschgel, baby shampoo, kids shampoo, svejedno). Ima ga Miller.

Regenerator Garnier hair food je isto čist. Može se koristiti i kao krema za kosu, bez ispiranja. Ja ga stavim i kao masku i kasnije kao kremu za kosu. Yves Rocher noćna njega za kosu isto.

Jedino što bi trebala zadnji put oprati kosu šamponom sa sulfatom da se rješiš nataloženih silikona ako hoćeš probati.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 23:08   #15
Da mi se da, sad bi išla do kupaone po bočice i čitat šta sve imam od navedenih sastojaka.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 23:09   #16
Alverde šamponi navodno nemaju nikakvih sranja u sebi, a lako su dostupni

Nisam probala, ali par dana pratim ovu curu i na storyjima objavljuje koliko koja kozmetika ima smeca u sebi, ukljucujuci i sampone. Ima i u highlights puno sadrzaja.

https://instagram.com/diamaramakeup?...d=4ovlrwglsfif
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 23:09   #17
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Da mi se da, sad bi išla do kupaone po bočice i čitat šta sve imam od navedenih sastojaka.
Možda ovo pomogne:
https://www.curlsbot.com/

Nađeš popis na netu, zalijepiš tu, sve ti kaže šta ne valja i zašto.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 23:18   #18
Ja nikad ne čitam sastojke. Samo kupim onaj koji mi taj dan ima najljepšu bočicu i na kojem piše da je za oštečenu kosu
I gledam da je fancy marka tj. iz malo skupljeg ranga tipa john frieda jer sam uvjerena da "kolko para tolko muzike".
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 23:30   #19
Guglala sam neki članak o šamponima bez ičega i izbaci mi 4 preporuke koji su dostupni u trgovinama. Idem guglat sastojke za ta 4 i opet nađem da imaju ovo sve što je Carmela nabrojala da ne smiju imat.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 23:32   #20
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
I gledam da je fancy marka tj. iz malo skupljeg ranga tipa john frieda jer sam uvjerena da "kolko para tolko muzike".
Bas ovo ti je velika zabluda. U kozmetici cesto placas samo ime, ne i kvalitetu
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.