Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2015., 07:49   #41
Zaboravih spomenuti da mu je režija i rad kamere uvijek dobar, ne snima uvijek na jedan te isti dosadni način.
Znači čovjek ima zabavne dijaloge, super likove, izvrsnu režiju i kameru, i još ne skriva da je plagijator, ali ga ljudi mrze i mrze njegove filmove. Možda su ljubomorni jer je obični videotekar postao vrhunski režiser a ustvari je samo fan filma.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 11:23   #42
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Zaboravih spomenuti da mu je režija i rad kamere uvijek dobar, ne snima uvijek na jedan te isti dosadni način.
Znači čovjek ima zabavne dijaloge, super likove, izvrsnu režiju i kameru, i još ne skriva da je plagijator, ali ga ljudi mrze i mrze njegove filmove. Možda su ljubomorni jer je obični videotekar postao vrhunski režiser a ustvari je samo fan filma.
a možda ga mrze jer je plagijator. ali zapravo su samo ljubormorni.

__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 12:06   #43
Tarantino nije plagijator. Samo je dosadni nerd.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 12:14   #44
već smo na topicu o tarantinu ustanovili da je 'reservoir dogs' plagijat (tj nepotpisani remake) 'city on fire'.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 12:19   #45
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
već smo na topicu o tarantinu ustanovili da je 'reservoir dogs' plagijat (tj nepotpisani remake) 'city on fire'.
Nemam pojma. To je takva generička premisa, da bi trebalo biti 70% doslovno prepisanih scena da bi se moglo smatrati plagijatom. To je slučaj?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 12:28   #46
pa priča u originalu je takva da se murjak infiltrira u skupinu kriminalaca koji planiraju opljačkati draguljarnicu. onda se taj murjak skompa s jednim od iskusnijih iz grupe koji ga uzme pod svoje okrilje i jedini mu bezrezervno vjeruje. to je identično kao i u 'rs'. i onda su tu identične scene poput one kad harvey kaitel puca na policijski kombi ili završnog obračuna u napuštenom skladištu. neki su filmovi i za manje bili proglašavani za remake.
tarantino je uvijek spominjao 'the killing' od kubricka kao glavnu inspiraciju, što je licemjerno obzirom da 'the killing' NIJE priča o murjaku koji se infiltrira u skupinu kriminalaca koji planiraju opljačkati draguljarnicu (a što JESTE priča 'reservoir dogsa').
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 12:35   #47
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
pa priča u originalu je takva da se murjak infiltrira u skupinu kriminalaca koji planiraju opljačkati draguljarnicu. onda se taj murjak skompa s jednim od iskusnijih iz grupe koji ga uzme pod svoje okrilje i jedini mu bezrezervno vjeruje. to je identično kao i u 'rs'. i onda su tu identične scene poput one kad harvey kaitel puca na policijski kombi ili završnog obračuna u napuštenom skladištu. neki su filmovi i za manje bili proglašavani za remake.
tarantino je uvijek spominjao 'the killing' od kubricka ga glavnu inspiraciju, što je licemjerno obzirom da 'the killing' NIJE priča o murjaku koji se infiltrira u skupinu kriminalaca koji planiraju opljačkati draguljarnicu (a što JESTE priča 'reservoir dogsa').
Osim kad je prič'o sa Friedkinom pa kad mu je Bill pohvalio RD, prvo što mu je Tarantino rek'o je: "CoF".

Kad bi barem svi plagijati bili dobri k'o RD.

Vezano uz temu, čitao sam scenarija za TH8. Tarantino ga je izgleda izmijenio, treći čin posebice, ali ono što sam ja čitao bilo je zaista dobro. Za one koji vole Tarantina i ono što radi, a u tu grupu spadam i ja.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 12:39   #48
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Osim kad je prič'o sa Friedkinom pa kad mu je Bill pohvalio RD, prvo što mu je Tarantino rek'o je: "CoF".
siguran sam da je ringo lam, redatelj i scenarist originala, bio presretan da ga friedkin i tarantino privatno spominju u razgovoru. mislim, šta će mu pare za autorska prva, kome to još treba
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 13:37   #49
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post

Vezano uz temu, čitao sam scenarija za TH8. Tarantino ga je izgleda izmijenio, treći čin posebice, ali ono što sam ja čitao bilo je zaista dobro.
U scenariju "Got room for one more" vjerojatno ne izgleda ovako šuplje preseravalački kao u traileru.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 15:18   #50
trailer mi je koma al kupio me djangom, koji mi je bio vrhić, tako da svejedno željno iščekujem.
Yurinov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 15:30   #51
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
E ovo objašnjava neke stvari. Kakav plagijator taj Tarantino. Sad je još veći fejker
jesam li spomenuo da u originalu undercover cop nastrada tako da ga upucaju u trbuh za vrijeme pljačke? nisam? evo, sad jesam.

s tim da bi htio naglasiti kako samo za 'rd' tvrdim da je plagijat. 'kill bill' npr nije plagijat, već samo uzima hrpu motiva i kadrova, uključujući i organizaciju sižea, iz jednog eksploatacijskom filma iz ranih sedamdesetih.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:14   #52
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
jesam li spomenuo da u originalu undercover cop nastrada tako da ga upucaju u trbuh za vrijeme pljačke? nisam? evo, sad jesam.
A u što da ga upucaju ako hoćeš da ti je lik najverojatnije fatalno ranjen, ali da je živ do kraja filma? Osim toga, kao da mi se po mozgu mota neki vestern sa identičnim motivom, samo se ne mogu sjetiti koji. A kladim se i da je u Aziji postojao film u kojem se muško i žensko na početku ne podnose, da bi se na kraju zavoljeli i prije "Kad je Harry sreo Sally".

Tako da, i dalje mi je sve to previše generički. Tom Tarantinu kojem je ionako najbitnije navesti koje je sve opskurne filmove citirao da bi sad svjesno plagirao neki tipičan heist movie, vrlo mi je teško povjerovati.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:48   #53
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
A u što da ga upucaju ako hoćeš da ti je lik najverojatnije fatalno ranjen, ali da je živ do kraja filma? Osim toga, kao da mi se po mozgu mota neki vestern sa identičnim motivom, samo se ne mogu sjetiti koji. A kladim se i da je u Aziji postojao film u kojem se muško i žensko na početku ne podnose, da bi se na kraju zavoljeli i prije "Kad je Harry sreo Sally".
je, sve ove stvari koje sam pobrojao i sličnosti zapravo same za sebe i ne znače puno, ali postaju sumnjive kada se nalaze u dva filma identične priče. uostalom, možemo probati napraviti eksperiment: treba naći samo još jedan film koji ima sve stvari o kojima sam pisao. znači, traži se treći film o murjaku koji se ubaci u grupu kriminalaca koji planiraju opljačkati draguljarnicu, po mogućnosti da je nastao prije 'city on fire, i koji sadrži barem nekoliko identičnih motiva i scena kao i 'cof'. ja osobno ne znam za takav primjer, ali ako netko zna više neka se javi.

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Tako da, i dalje mi je sve to previše generički. Tom Tarantinu kojem je ionako najbitnije navesti koje je sve opskurne filmove citirao da bi sad svjesno plagirao neki tipičan heist movie, vrlo mi je teško povjerovati.
kao što sam već naveo, 'rd' su jedini primjer gdje je preuzeo i priču i pojedine scene. ostali filmovi mu se sastoje od citata kroz ponavljanje pojedinih scena iz filmova koje je gledao,dok su 'rd' prilično očit remake. uostalom, to se lako da provjeriti gledanjem oba filma.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 09:14   #54
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Tarantino nije plagijator. Samo je dosadni nerd.
majko mila

ajde reci nam koji je onda to redatelj sad tako zanimljiv?

možda onaj Noe od čijih me loopeova boli glava?

ili neka druga pretenciozna budaletina koja nakratko zaluta u žižu zbivanja pa za par mjeseci od tamo izleti?

Tarantino mi nije među top 5, no nazvati ga dosadnim nerdom je jednostavno vrlo, vrlo, vrlo glupo.
__________________
"How the hell do I know why there were Nazis? I don't know how the can opener works!"
jonsi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 09:51   #55
A, eto, meni je dosadan - spor, neuvjerljiv i repetativan. A da je nerd, to valjda ne moram argumentirati.

Ko je trenutno zanimljiv? Nemam pojma koji su ovi koje spominješ. Fincher je isto lagano otišao na kvasinu, čini se. Zapravo su mi unaprijed zanimljivi samo Drew Goddard i David Milch, kad malo razmislim.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 12:30   #56
misli valjda na gašpara.
zanimljivi su mi villeneuve, nichols, m.cahill i xavier dolan.xD...i novi projekt ratne tematike cary fukanage koji je snimljen.

ako se dobro sjećam fincher je prije izjavio da smatra najboljim filmom butch cassidy i sundance kid(podrazumjeva se i cijeli opus GR Hilla).dobro da on sam ne spada u grupu plagijatora
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 15:07   #57
meni je puna kapa tih filmova s pretjeranim ego trademarkom. više saznaš o režiseru nego o tematici kojom se film bavi. kao da sm sebe obrađuje u filmu a ne nekakvu tematiku.

svakako treba uzeti u obzir da je trademark dobra stvar. fino je kad autor ima neki svoj rukopis koji ljudi nauče dekriptirati, kad to postane samo sebi svrha onda se poništava. to je čest slučaj s tim pretjerano stiliziranim režiserima. svojevremeno sam volio Burtona (i dalje volim stare radove) no već je dugo jedina tematika koju on obrađuje - njegov stil. ruku na srce, nit moj stil me ne uzbuđuje toliko.
Tore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 15:27   #58
Quote:
Tore kaže: Pogledaj post
meni je puna kapa tih filmova s pretjeranim ego trademarkom. više saznaš o režiseru nego o tematici kojom se film bavi. kao da sm sebe obrađuje u filmu a ne nekakvu tematiku.

svakako treba uzeti u obzir da je trademark dobra stvar. fino je kad autor ima neki svoj rukopis koji ljudi nauče dekriptirati, kad to postane samo sebi svrha onda se poništava. to je čest slučaj s tim pretjerano stiliziranim režiserima. svojevremeno sam volio Burtona (i dalje volim stare radove) no već je dugo jedina tematika koju on obrađuje - njegov stil. ruku na srce, nit moj stil me ne uzbuđuje toliko.
Prelazi li Tarantino tu granicu igdje osim u Inglorious Basterds? Mada je većina Tarantinovih radova protkana prisustvom njegovog ogromnog ega, jedino IG ima taj osjećaj samozadovoljstva koji prelazi svaku mjeru.

Doduše meni je IG upravo zbog toga među dražim Tarantinovim filmovima.
__________________
We're plastic but we still have fun
StarLust is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 15:54   #59
Tarantino ne prelazi ispod te granice
Tore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 22:15   #60
Na osnovu svega sto sam procitao o ovom filmu, stekao sam dojam da ce on biti nekakva vestern verzija srpskog filma Tockovi. Tockovi su inace jedan od mojih omiljenih filmova, i ako i Osmorka bude upola toliko dobra, bice to odlican film. Nadam se da cemo svi biti prijatno iznenadjeni, jer na kraju krajeva, Tarantino je ipak Trantino!
Eartwormjim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:12.