Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2017., 18:51   #1
Kada dolazi dobra vila? Nikada,to je priča bez nade. ili Priča bez nade

Znam da je naslov pomalo patetičan ili da bi više pristajao kao naslov nekog romana,a ne ovdje ispod ispisanog teksta,no nakon dužeg razmišljanja odlučila sam ovdje,s čitateljima,podijeliti svoje iskustvo i,tko zna možda,pročitati koji zanimljiv savjet.

Bio je petak 16.9. kada sam stigla kod svog dugogodišnjeg prijatelja u namjeri da provedemo ugodnu zajedničku večer. No,budući da se taj gospodin već dugi niz godina bavi određenim alternativnim tehnikama,a ja sam ga već nekoliko puta molila da mi pokaže na koji način funkcionira duhovni svijet i da bih isti veoma rado željela upoznati,tu večer mi je odlučio ispuniti želju.

Da ne duljim – sat je otkucavao 23:40h kada smo stigli na groblje na kojem su već prije zabilježene brojne paranormalne aktivnosti,a lokalno stanovništvo bježi sa istoga čim se počne spuštati prvi mrak. Izašli smo iz automobila i nakon nekoliko koraka podigla sam glavu i ispred sebe vidjela veliku crkvu čiji se toranj protezao negdje visoko prema nebu,ispred mene se nalazio tamni zid izrađen od tamnog kamena. On je tada primijetio svjetlo koje je dopiralo iz unutrašnjosti crkve i gotovo pomahnitalo pojurio prema sporednom ulazu u crkvu (glavni ulaz je s druge strane),no ja sam ga grčevito počela odvlačiti od svjetlosti. Znala sam,osjećala sam,duboko u sebi,da ta svijetlost nije dobra i da ga moram kako god znam odvući od iste. U tih nekoliko trenutaka nisam ga prepoznala,lice kao da mu je bilo na neki čudan način izobličeno,uopće ga nisam uspijevala prepoznati. Meni je govor postao veoma otežan,premda se inače sa lakoćom izražavam i raspolažem veoma velikim vokabularom. Između riječi sam pravila velike pauze,gotovo iza svake riječi sam hvatala zrak. Bilo je strašno.

Krenuli smo prema automobilu i tada mu je na mobitel stigla poruka: „Grozno se osjećam. Vrati joj,molim te.“ Nigdje nije bilo niti broj pošiljatelja,niti vrijeme kada je poruka pristigla,odmah nakon toga je nestala i više je (nakon što smo se vratili kući i detaljno pretraživali mobitel) nismo uspjeli pronaći. Nakon toga se,na sekundu,pojavilo nekakvo neobično pismo na zaslonu mobitela,u 5 redova. Ispisano bijelim slovima na crnoj podlozi.

Ulazimo u automobil i umjesto da krenemo prema izlazu sa groblja,on skreće na usku cestu koja vodi prema mrtvačnici i glavnom ulazu u crkvu,jer mi je želio pokazati mjesto gdje mu se prije nekoliko godina dogodilo slično iskustvo. Neprestano smo vozili paralelno s crkvom koja je bila ogromna,veoma dugačka,čak toliko dugačka da je izlazila van samog groblja. Zaustavlja automobil tik uz mrtvačnicu i ja u tom trenutku ugledam bijelu,potpuno bijelu mačku,kojoj sam,istini za volju,vidjela samo zadnje dvije noge i rep kako je otrčala prema ulazu u crkvu. Sve je bilo tako jezivo,zlo se gotovo moglo namirisati u zraku,nešto demonsko,nešto prokleto. Prijatelj mi je nešto objašnjavao kada smo u jednom trenutku počeli osjećati odvratan,jezivi smrad. Smrad truleži,raspadanja,jezivo nešto nikada u životu nisam osjetila nešto tako odvratno. Osjetila sam ogroman strah,jezu,smrad je bio sve intenzivniji. On je grčevito pokušavao upaliti automobil koji se sekundu prije toga smrada ugasio,kako motor tako i svijetla. Bili smo u potpunom mraku na ukletom groblju. Počela sam moliti Oče naš i Zdravo Marijo,sada kada se prisjetim toga izgledalo je kao vapaj za spas. U jednom trenutku automobil je krenuo i uspjeli smo pobjeći sa groblja.

Mjesecima analiziramo taj događaj i sada u petak,11.2.,smo ponovno otišli na isto to groblje i vidjeli ondje običnu malu kapelicu na seoskom groblju (kakva zapravo i je). Moje pitanje glasi: Je li moguće da smo bili u drugoj dimenziji? Jer mnogo je toga što se nikako realno ne može objasniti. Kao što sam napisala već mjesecima analiziramo taj događaj i mnogo teza smo uzeli u obzir. Još moram napomenuti da nam u svemu tome nedostaje 60 minuta za koje uopće ne znamo gdje su. Nigdje ih nema,kako god okrenemo priču, 60 minuta nam nedostaje.

Zahvaljujem se unaprijed za svaki dobronamjeran komentar,a ukoliko netko želi (i namjerava) ismijavati moju temu i moje pitanje,lijepo bih zamolila da se suzdrži od bilo kakvog komentiranja! Hvala!

Zadnje uređivanje zlakraljica : 13.02.2017. at 19:50.
zlakraljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:31   #2
PA vjerovatno je na tom mjestu neki astralni utjecaj.
Ne mora nuzno bit druga dimenzija.

Kakvim ti se alternativnim tehnikama bavi frend?
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:44   #3
Čišćenjem (osoba i prostora) od negativnih entiteta i energije. Gledanjem u ciganske karte,gledanjem u kavu,čitanjem iz dlana.

Ali,kao što sam već navela,to groblje je poznato kao mjesto gdje su zabilježeni brojni paranormalni događaji,a lokalno stanovništvo bježi s njega već pri prvom sumraku.
zlakraljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 21:27   #4
Niste nikakve preliminarne radnje izveli?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 21:52   #5
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Niste nikakve preliminarne radnje izveli?
Ne,nikakve. Apsolutno nikakve.
zlakraljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 22:07   #6
Quote:
zlakraljica kaže: Pogledaj post
Ne,nikakve. Apsolutno nikakve.

hmmmmm
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 22:11   #7
Nemoj krivo shvatiti, samo kažem..da bi se zapalo u takvo stanje gdje se vidi taj svijet..moraš se prebaciti )

..mislim, možeš povremeno vidjet na kratko nešto
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 22:35   #8
Onda je vjerovatno on "navukao" neka *ranja na sebe
Frater111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 22:48   #9
...a di je to groblje?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:55   #10
Uzima li on, za ta ciscenja kojima se bavi, zemlju sa nekog od tih grobova?
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:08   #11
Nije mi namjera zezati ali zbog totalno različitog viđenja okoline, rupe od cijelog sata vremena, halucinacija i kao što neki tvrde da se nije moguće prebaciti u drugu dimenziju bez velikih priprema, možda ti je frend jednostavno podvalio lsd .
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:21   #12
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Nije mi namjera zezati ali zbog totalno različitog viđenja okoline, rupe od cijelog sata vremena, halucinacija i kao što neki tvrde da se nije moguće prebaciti u drugu dimenziju bez velikih priprema, možda ti je frend jednostavno podvalio lsd .

Pogotovo ako su zamjetne amnezije, moguće da joj je podvalio buniku ili daturu, u obliku praha, čaja,cigarete...
Ili LSD, kak veliš, no čisto sumnjam.
Nakon težeg pijanstva čovjek se pola ne sjeća, kamoli nakon najtežih psihodelika, koji uzrokuju amnezijske crne rupe.

Možda gljive ili kaktusi u kombinaciji sa izbrijanom paranojom, možda...

Ostaje i mogućnost da je cjela priča fake, tj horor-bajka sa svrhom plašenja čitatelja i tobožnje zafrkancije autora teksta.
Naime, kroz priču se provlače :
"prema izlazu sa groblja,on skreće na usku cestu koja vodi prema mrtvačnici " ,
". Sve je bilo tako jezivo,zlo se gotovo moglo namirisati u zraku,nešto demonsko,nešto prokleto. Prijatelj mi je nešto objašnjavao kada smo u jednom trenutku počeli osjećati odvratan,jezivi smrad. Smrad truleži,raspadanja,jezivo nešto nikada u životu nisam osjetila nešto tako odvratno. Osjetila sam ogroman strah,jezu,smrad je bio sve intenzivniji. ""

Tako da je vjerojatnije da je to samo "priča plašilica" nego realno doživljeno iskustvo.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 21:43   #13
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Pogotovo ako su zamjetne amnezije, moguće da joj je podvalio buniku ili daturu, u obliku praha, čaja,cigarete...
Ili LSD, kak veliš, no čisto sumnjam.
Nakon težeg pijanstva čovjek se pola ne sjeća, kamoli nakon najtežih psihodelika, koji uzrokuju amnezijske crne rupe.
Da, datura čini čuda.

Quote:
Ostaje i mogućnost da je cjela priča fake, tj horor-bajka sa svrhom plašenja čitatelja i tobožnje zafrkancije autora teksta.
Naime, kroz priču se provlače :
"prema izlazu sa groblja,on skreće na usku cestu koja vodi prema mrtvačnici " ,
". Sve je bilo tako jezivo,zlo se gotovo moglo namirisati u zraku,nešto demonsko,nešto prokleto. Prijatelj mi je nešto objašnjavao kada smo u jednom trenutku počeli osjećati odvratan,jezivi smrad. Smrad truleži,raspadanja,jezivo nešto nikada u životu nisam osjetila nešto tako odvratno. Osjetila sam ogroman strah,jezu,smrad je bio sve intenzivniji. ""

Tako da je vjerojatnije da je to samo "priča plašilica" nego realno doživljeno iskustvo.
Previše epiteta, a ako se voziš autom pored crkve valjda je relativno brzo prođeš, koliko god duga bila, nije duga 5 km pa nikako i to vožnjom joj nema kraja.

Vježbanje pisanja horor fantastike na forumašima, nije baš loše, ali ima i dosta grešaka.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 21:47   #14
Izgleda kao Dylan Dog, jedini strip koji sam čitao..Sve ostalo mi je bilo glupo
..ali sviđa mi se, makar bi bilo super da je sve to "stvarno" viđeno na prizivu
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 22:25   #15
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
..ali sviđa mi se, makar bi bilo super da je sve to "stvarno" viđeno na prizivu
možda sad prizoveš novu priču.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 22:49   #16
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
možda sad prizoveš novu priču.
Fućkaš priču
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 09:12   #17
Katayama imas u Skrinjarima ukletu kucu. Brijem da je ta najpoznatija u HR. ODmah je uz glavnu cestu, na zavoju.
NEki kazu da tamo nema nicega, ali se kuca jako dugo prodaje po navodno niskoj cijeni. Kruzi prica da ju je zadnji vlasnik ( koji se iselio nakon mjesec dana ) nudio besplatno onome tko u njoj uspije prespavati.
Od tada su mnogi pokusali prespavati i uspjeli, a neki su zavrsili u Vili Mariji...poznatoj bjelovarskoj psihijatriskoj bolnici. Navodno je problematican podrum kuce koji ima betonirana ulazna vrata i ne moze se unutra.
Pa probaj...
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 13:30   #18
Ili si bila pod utjecajem opojnih sredstava ili izmišljaš.....neću o trećoj opciji koja bi bila povezana sa zdravljem.

Opojna sredstva u suradnji sa magijom nisu nikakva novost, to je prečica kada se želi brzo doći do rezultata. No ni u kojem slučaju ne bih to preporučio bez nadzora
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 20:56   #19
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Katayama imas u Skrinjarima ukletu kucu. Brijem da je ta najpoznatija u HR. ODmah je uz glavnu cestu, na zavoju.
NEki kazu da tamo nema nicega, ali se kuca jako dugo prodaje po navodno niskoj cijeni. Kruzi prica da ju je zadnji vlasnik ( koji se iselio nakon mjesec dana ) nudio besplatno onome tko u njoj uspije prespavati.
Od tada su mnogi pokusali prespavati i uspjeli, a neki su zavrsili u Vili Mariji...poznatoj bjelovarskoj psihijatriskoj bolnici. Navodno je problematican podrum kuce koji ima betonirana ulazna vrata i ne moze se unutra.
Pa probaj...
Ako su uspjeli otvoriti Tutankamonovu grobnicu kog vraga ne zaštemaju to kaj je zazidano i bok


Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ili si bila pod utjecajem opojnih sredstava ili izmišljaš.....neću o trećoj opciji koja bi bila povezana sa zdravljem.

Opojna sredstva u suradnji sa magijom nisu nikakva novost, to je prečica kada se želi brzo doći do rezultata. No ni u kojem slučaju ne bih to preporučio bez nadzora
Samo je zeznto kad te zanima i hoćeš a nikoga da te nadzire
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 21:45   #20
Quote:
Katayama kaže:
Ako su uspjeli otvoriti Tutankamonovu grobnicu kog vraga ne zaštemaju to kaj je zazidano i bok
Valjda vlasnik ne zeli. Sadasnji je koliko sam cuo u Njemackoj.
Otides, pa prespavas. NEkada je bilo jednostavno, ali od kada se proculo susjedi su postali osjetljivi.
Dolazi ekipa pa crta naopake krizeve, drogira se i sjedi na ladnom betonu....onda babe popizde, pa zovu muriju.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.