Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 03:59   #21
Sretna sam sada...sretna jer se razvijam i rastem....sretna jer sam prosla sve i svasta i prezivjela..sretna sam kad nisam bolesna....radujem se svakom danu.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 09:48   #22
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Sretna sam sada...sretna jer se razvijam i rastem....sretna jer sam prosla sve i svasta i prezivjela..sretna sam kad nisam bolesna....radujem se svakom danu.
EmiliaK da znaš da ti zavidim (ali sam opet sretan zbog tebe, jer pružaš jedan dobar primjer). Ja se više ne sječam kad sam bio sretan. Vjerojatno je to bilo u djetinjstvu, u OŠ, srednjoj i faksu.
Znam da će to nekim zvučati čudno i da će reći "što bih htio".

Zbog depresije, BAP više ni ne znam kako izgleda biti sretan.

Imam koliko mi treba, ni previše ni premalo, ništa mi financijski ne fali, nemam kredita...
Imam dobru suprugu i pristojno dijete koje ne radi probleme. Živimo jedan "normalan" život...

Ali ono što osječam u sebi ne bih zaželio nikome, ali stvarno nikome. Stalni nemir za koji ne znam uzrok. Smatram da bi mi sve bilo Ok samo da pronađem taj unutrašnji mir, ali već godinama ne uspjevam.

Kao što Đole rekao u svojoj jednoj pjesmi "Sve je imao, ništa imao nije".
jedan-od is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 10:30   #23
Ovaj nemir o kojem se priča, čini mi se da sve više i više ljudi to osjeća, ali malotko priča o tome iskreno i otvoreno.

Možda kad bismo podijelili to na što ne možemo uprijeti prstom, možda bi nam bilo lakše.
Mene isto to prati još od djetinjstva, taj neki osjećaj da nešto fali i da nešto nije u redu. Kao da mi stalno neko govno smrdi pod nosom.

Inače, najsretnije razdoblje ovo nakon 20-e. Napokon upoznajem svijeti i shvaćam njegovu okrutnost. Sve ostalo je bio mjehurić.
__________________
I laughed a bit
How powerful the illusion is
lelekuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:56   #24
I ja sam najsretnija sada. Imam odraslo dijete koje sam dobro odgojila, zdrav je i odgovoran, mirno spavam. Imam konačno čovjeka uz sebe koji mi odgovara u toliko puno načina da je skoro bajkovito i sad lagano uživam u toj sreći.
Ne bih se ni u ludilu mijenjala ni za jedan drugi period života.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 12:48   #25
Da mogu u time machine, definitivno bi to bilo razdoblje od moje 17-22 god. Ta bezbrižnost, spontanost, naivnost je neprocjenjiva. Mogu reći da je to doba gdje sam bila najsretnija jer sam vidila sve ružičasto, stalna druženja, smijeh..tad sam počela i privređivati pa sam bila i financijski neovisna a trošila sam samo na svoje hedonističke potrebe ...genijalno razdoblje.
Nikad nije bilo dosadno, kad bi se zaželio društva, bilo je dovoljno izaći i našao bi mnoštvo svoje generacije, nije vladala modna opterećenost..ko je imao levisice bio je faca . Eeee, da mi se vratit....
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 12:55   #26
Do 13-14 godine. Bilo je i u srednjoj nešto lijepih trenutaka, ali s 19 se desio totalni raspad sistema. Od tada imam osjećaj kao da ovo nije život nego životarenje.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 13:08   #27
Quote:
jedan-od kaže: Pogledaj post
EmiliaK da znaš da ti zavidim (ali sam opet sretan zbog tebe, jer pružaš jedan dobar primjer). Ja se više ne sječam kad sam bio sretan. Vjerojatno je to bilo u djetinjstvu, u OŠ, srednjoj i faksu.
Znam da će to nekim zvučati čudno i da će reći "što bih htio".

Zbog depresije, BAP više ni ne znam kako izgleda biti sretan.

Imam koliko mi treba, ni previše ni premalo, ništa mi financijski ne fali, nemam kredita...
Imam dobru suprugu i pristojno dijete koje ne radi probleme. Živimo jedan "normalan" život...

Ali ono što osječam u sebi ne bih zaželio nikome, ali stvarno nikome. Stalni nemir za koji ne znam uzrok. Smatram da bi mi sve bilo Ok samo da pronađem taj unutrašnji mir, ali već godinama ne uspjevam.

Kao što Đole rekao u svojoj jednoj pjesmi "Sve je imao, ništa imao nije".
Ovo je realan post, mislim da se dosta ljudi tako osjeća, samo je tabu pričati o tome, ono kako možeš biti u braku i imati dijete, a osjećati prazninu, nemir, nezadovoljstvo i slično. Tako da je hrabro napisati tako nešto makar anonimno na forumu.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 15:11   #28
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ovo je realan post, mislim da se dosta ljudi tako osjeća, samo je tabu pričati o tome, ono kako možeš biti u braku i imati dijete, a osjećati prazninu, nemir, nezadovoljstvo i slično. Tako da je hrabro napisati tako nešto makar anonimno na forumu.
Ne vidim da sam napisao nešto hrabro. Jednostavno se tako osječam. Ja ne mogu odrediti zbog čega se tako osječam.
To je osnovni problem. Da to saznam onda bih i mogao napraviti nešto da se to poboljša.

Ovo si opisala bolje nego ja u prošlom postu: "praznina, nemir i nezadovoljstvo". Meni ne fali neka druga žena, nikad nisam prevario svoju suprugu. Ne nedostaje mi ništa materijalno, koliko imam meni je to dosta.

Ali ti osječaji "ubijaju" iz nutra. Ne sječam se kad sam se zadnji put nasmijao, kad sam mogao reći da se osječam OK...
"Izvana" izgledam Ok, ali iz nutra ludim. Koliko sam puta želio s nekim popričati o tome, jer sam mislio da mi bude lakše, ali su me ljudi popljuvali i rekli da izmišljam.
Jedino to razumije jedna forumašica koja i sama to prolazi / dio je prošla.

Istina je i to da se hrpa ljudi osječa tako, ali šuti o tome.
jedan-od is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 15:15   #29
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ovo je realan post, mislim da se dosta ljudi tako osjeća, samo je tabu pričati o tome, ono kako možeš biti u braku i imati dijete, a osjećati prazninu, nemir, nezadovoljstvo i slično. Tako da je hrabro napisati tako nešto makar anonimno na forumu.
Da.
Koliko puta smo čuli priču o nekome tko je imao "sve" pa su ga/ju našli obješenog jedno jutro. Kad ljudi ne bi izvana toliko sudili tko ima pravo biti nesretan a tko nema, možda bi te osobe dobile podršku i pomoć i ne bi tako završile.
Nemojte šutjeti.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 17:16   #30
Ne znam kad sam zadnji put bila sretna. Zapravo ne znam da li sam ikad bila istinski sretna i da sam tu sreću osjećala na duže staze.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 21:06   #31
Pa možda čak i sad, ali sve je to subjektivno? Iako bi si neke stvari definitivno posudio iz ranijih vremen, kao npr. beskrajnu energiju koje sad ipak imam manje.
enduring is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 23:14   #32
meni je uvijek sretno razdoblje kad mi pogode terapiju. upravo uzivam u tom razdoblju
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:33   #33
Ne pamtim neko osobito razdoblje koje bih istakla kao najsretnije u životu. Bilo je dana kad sam bila sretna, i onih kad sam bila nesretna. Ali istinski sretna na dulje, ne baš.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 03:55   #34
1993

svaki put kad krene "all that she wants" od ace of base znam da je to bilo to

mlad ponosan, perspektivan , prebrodio veliku tinejđersku krizu

i onda od 1994 umjesto da uzmem sve što mi život pruža počnem izmišlat toplu vodu i zajebem sve što dotaknem
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:11   #35
Najsretnija sam baš u ovo vrijeme jer sam tek sada nakon godina i godina nakupljanja određenih stvari te stvari napokon uočila i počela rješavati. Osjećam se moćno jer shvaćam koliko mogu za sebe napraviti.
Onako gledajući kroz maštu, nekako imam feeling da ću onu dubinsku sreću, mirnu, osjećati u starosti i tome se radujem.
Sretna sam jer sam napokon shvatila da je većina "sranja" i nezadovoljstva proizašla samo iz mene i ničega drugog. Prvo mi je bilo teško privatiti tu odgovornost, opirala sam se, svaljivala na život, ljude, društvo, roditelje, ovog ili onog (pa tko bi u mojoj situaciji mogao biti sretan pobogu??).
A sad kad znam da sam ja "kriva" nekako je sve lakše, ionako jedinu moć koju čovjek zapravo ima je ona nad samim sobom. Danas ako sam tužna ne bježim od toga nego pokušavam shvatiti zašto. Kao i sreća, i tuga je tu da nam priča o nama samima. Ne željeti osjećati tugu jednostavno nije dovoljno i bez razumijevanja je pucanj u prazno što vodi do još veće frustracije.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 19:32   #36
Mislim, ja sam uvijek sretna. Nemam taj moment gdje ću biti tužna neko dulje vrijeme. Jer to tugovanje uvijek prekine nešto što me razveseli i tako u krug Ova tema je skroz interesantna jer sam baš neki dan gledala stare fotke i kada gledam sebe tada i to uspoređujem sa sadašnjima, jednostavno vidim da nešto fali Smijem se ja i dalje, vesela sam, svuda me ima, ali neka praznina je. I to sve povezujem s tatinom smrću. Iako imam veoma pozitivan stav prema njoj; smatram je prirodnom, nije kraj svijeta.. yada yada Ali kao da je nestala ta neka bezbrižnost. Sada stalno na umu imam to da što kvalitetnije i ljepše iskoristim vrijeme s ljudima koje volim Eto, to mi je jedina kočnica da budem bezbrižno sretna jer, KOLIKO GOD MORBIDNO ZVUČALO, imam pomisao da bi mi netko blizak mogao u vječna lovišta a nisam ga vidjela tjedan dana ili tako nešto

Ali mislim da ću generalno uvijek biti sretna!

Ne mogu se zamisliti tupom i beznadnom razmišljajući o tome kako mi je u nekom periodu života bilo super, a sada baš i nije.
Probaš sam krojiti svoju sreću pa dokle ide
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 22:37   #37
Hmm... teško pitanje. U svakom periodu je bilo i nekih loših stvari, a i dobrih. Ja imam nekakav stečeni imunitet na većinu emocija od tamo sredine puberteta.

Inače najsretniji sam uglavnom u onim trenucima između života, ono kad sjedneš pet minuta na klupu ispod breze dok čekaš red i buljiš s u prazno prema vrhu nebodera, brojiš katove i vidiš kaj su ljudi poviješali po prozorima, s glupim smješkom od uha do uha jer si skroz prazan i potpuno slobodan od banalnosti u tom trenu...
Nightb1rd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 23:11   #38
Tamo negdje od 1 godine pa sve do dolaska na ovaj dio foruma prije par godina sam fakat bil najsretniji čovjek na svijetu. Tak sam se osečal. Odličan filing. Kao da letiš. Višlji si od svih i puno ljepši. ALi onda dođe realnost trenutka i više nisi tako lijep i visok. Pridružil sam se proječnim sjebanim ljudima i moram priznat nije ni to tak loše kak se priča ak si fizički zdrav. Fala Bogu,Alahu i ostalima to jesam!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 23:03   #39
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Za mene je to od 5. do 8. razreda osnovne škole i čitave 4 godine srednje škole.

Neopterećenost brigama, neopterećenost politikom (jako važna stvar za sreću!), malo učenja uz odličan uspjeh, puno prijatelja, zezanje SVAKI dan, JAKO puno smijeha (danas me rijetko što brutalno nasmije), otkrivanje i formiranje ukusa u glazbi, filmu, igrama uz masovnu konzumaciju istog, više vremena za SVE. E da, nismo imali Facebook niti mobitel skoro do pred kraj srednje škole.

Nekima je "đačko doba" bilo pakao, meni je najsretnije razdoblje života za koje ne vjerujem da će ga ikakva kasnija etapa u životu nadmašiti, osim ako ne dobijem na lotu.

Kakva su vaša iskustva?
Cijela osnovna škola i početak faksa I mogu reći ovo razdoblje u kojem sam sad

Srednja mi je bila zahtjevna pa mi nije najdraže razdoblje.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 00:40   #40
Razdoblje od 5.-8. jer je popustila tortura od staraca.
U srednjoj su već počeli psihički problemi, ali 4. razred je bio raspašou kad sam se odselio kod mame. I ipak sam ga završio s odličnim, kao i cijelu srednju.
Na faxu su psihički problemi uzeli maha, a moram brinut i šta ću jest, kako ću stan platit pa je sve to skupa prilično stresno.
No, niti jedno razdoblje nije bilo ful sretno, a niti ful nesretno. Yin i Yang
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.