Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2014., 22:08   #601
unatoč smrti 2 glavna lika, prosječna epizoda
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 18:42   #602
Ako sam dobro shvatio, u onom flashbacky, Nackyju traže da pronađe lopova. On otkriva da je to zapravo djevojčica, Gillian. Poslije će je Nucky poslati kod Commodora u krevet...
Gabriel A is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 13:21   #603
jos jedna odlicna epizoda. flesbeci su sve bolji.

zao mi je sto je archie ubijen.

jos samo jedna epizoda. nucky ce otici po gillian.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 17:24   #604
Archie? Misliš Mickey?
jedan od najiritantnijih likova je izdržao do predzadnje epizode, to je ravno čudu
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 09:13   #605
Meni je Mickey bio zabavan lik, ali kužim da ljudima može biti iritantan. Žao mi je bilo Nuckya kada je mora klečati.

Lijepo mu je vratio Lansky.
Sve u svemu, epizoda mi je bila odlična, mislim da u zadnjoj neće biti previše važnih stvari, Gillian i možda Al Caponea srede.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 11:30   #606
meni je jedini problem ove zadnje sezone što sve znam o povijesnim likovima poput Caponea i Luciana, pa znam ko će kak završit, odnosno neće, jer je 1931. godina
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 11:37   #607
Mnogi su očekivali da će ovaj zeznit Luciana na kraju. Moš mislit, Luciana koji je modernizirao mafiju i bio jedan od najjačih kriminalnih bossova ikad

Quote:
eek kaže: Pogledaj post
Archie? Misliš Mickey?
jedan od najiritantnijih likova je izdržao do predzadnje epizode, to je ravno čudu
Arquimedes - Archie. Bodyguard što reže uši.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 11:56   #608
Malo sam wikipedirao sinoć nakon odgledane epizode, pa sam naišao na jednu zanimljivu činjenicu: Maranzana je u stvarnosti ubio Siegel. Iako je korištena ista metoda, ubojice su se predstavili kao poreznici i ubili ga u uredu.

Dobra epizoda, BTW. Bilo mi je žao onoga klinca što ga je Nucky na kraju poslao u kurac, iako je to napravio za njegovo dobro. Predviđam jedno mirno finale kojim će se sve fino sjesti na svoje mjesto.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 14:16   #609
Bodyguard umro? nisam ni primjetio
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 14:33   #610
@eek
pa da, upucao ga je isti lik koji je upucao mickeya.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 14:56   #611
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@eek
pa da, upucao ga je isti lik koji je upucao mickeya.
Kaj nije Mickeya Luciano upucao? I ja predviđam mirnije finale, nešto kao što je bilo u Sporanosima, predzadnja epizoda kaos, finale mirnije.

Žao mi je što je gotovo, mogli su još dosta toga napraviti, pogotovo kada gledaš kakve loše serije još uvijek traju.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 03:42   #612
Mickeya jeste Luciano upucao. Bodyguarda je upucao onaj kojeg Nuckijev nećak nije mogao prepoznati kad je bio zarobljen. Nucky me je ipak razočarao. Izgubio je 20 ljudi u borbi sa Lucianom i sad se predaje da ne bi izgubio još jednog jer je sa tim jednim u krvnom srodstvu.
Gabriel A is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 09:49   #613
Quote:
Gabriel A kaže: Pogledaj post
Mickeya jeste Luciano upucao. Bodyguarda je upucao onaj kojeg Nuckijev nećak nije mogao prepoznati kad je bio zarobljen. Nucky me je ipak razočarao. Izgubio je 20 ljudi u borbi sa Lucianom i sad se predaje da ne bi izgubio još jednog jer je sa tim jednim u krvnom srodstvu.
mmmm..da,i što je tu tak čudno. od ovih 20 koje je izgubio valjda ni jednom nije znao ime..

inače Lansky je puno veći mastermind od Luckya, čovjek koji vuče konce.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 20:05   #614
Odgovornost prema ljudima koji ginu za njega. Pravi vođa to treba imati. Nešto kao vojni zapovjednik koji kapitulira kad mu neprijatelj zarobi sina. Povrh toga i izdaja saveznika, Maranzana.
Gabriel A is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 23:16   #615
"The trick is to stay alive long enough to cash out."

Mislim da je to poanta svega. Što bi dobio daljnjim ratovanjem? Lansky i Luciano su jednostavno superiorni, oni su osnivatelji moderne mafije i naravno da ih neće Nucky nadmudriti pri svome kraju.

I kakva jebena odgovornost?
Pa nije mafija vojska da tu postoji neko bratstvo, barem ne među tih 20 kojih je poginulo. Boli briga glavnog mafijaša za njegove podanike, samo bliža familija je bitna i najbliži suradnici, ovi pri dnu su nebitni.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 11:12   #616
Dođe mi žao što su preskočili sve one godine u kojima su se Lansky i Luciano uopće uspeli da bi došli u poziciju u koju su došli. I da nisu više posvetili Caponeu vremena. Mislim da ova serija ima izuzetno kvalitetnog materijala za neki spin off
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 23:33   #617
Kako me živciraju Lansky i Luciano! Koja umišljenost!
Svidio mi se dijalog između Nuckyja i Maranzana na početku nastavka, kul je kako Nucky tu gubi živce, a obično je on onaj koji hladne glave smiruje druge. Jedino je zajeb šta Maranzana na kraju tako brutalno ubijaju, dakle Nucky je opet imao pravo.
__________________
Ojala pudiera ir volando a tu ventana...
Serenità is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 12:57   #618
Bilo je jedino logično da prva serija koju danas pogledam bude finale BE.

Pet godina i 56 epizoda, čudan je osjećaj kad krene odjavna špica i znaš da je to to. Nema više

Koliko god da sam negodovala kako je ova sezona počela i kako se razvijala, na kraju je sve točno sjelo na svoje mjesto i sad mi je itekako jasno zašto su utrošili toliko vremena na prikazivanje Nuckyjevog života od najranijeg djetinjstva. Odlično zaokružena cjelina, baš sam pod dojmom.

Sad bi trebalo pogledat još jednom petu sezonu, mislim da bi totalno drugačiju perspektivu na sve imala.

Prikazana je Nuckyjeva transformacija od neiskvarenog djeteta do oportunista koji je težio tome da postane netko i nešto, pritom ne birajući sredstva i ostavljajući niz kolateralnih žrtava. Gledajući unatrag, njegov život je obilježem nizom leševa preko kojih je došao do toga što je danas. Tim veća ironija u tome kako skonča. Ne možeš preko leševa gaziti, a da ne postaneš i sam jedan na kraju. Prokleto dobro odrađeno.

Kad pogledam unatrag, pravda je na neki način zadovoljena. Svi negativci su na ovaj ili onaj način platili za sve negativno, bilo je jedino pošteno da na kraju i Nucky plati. Način na koji su to odradili, tako je jebeno bilo simbolično. Poginuo je od ruke djeteta čiju je cijelu familiju sjebao po defoltu.

Odlično je prikazano u flešbekovima kako je krenuo Nuckyjev uspon i kako je krenuo gradit svoje carstvo, ista početna točka ista završna točka. Uspon, razvoj, sjaj i pad, sve u jednoj točki - Atlantic Cityju. Uopće ne čudi da nikad nije uspio otići, znala sam odma da neće otići iz Atlantic, nebi bilo logično da je iole dobio hepiend. Brutalno genijalno odrađeno

Bilo je baš onih dragulj scena koje su pojačale kompletan dojam, scena s Gillian u ludari, kad dođe Eliju, Capone sa sinom i na kraju scena kad već umire i prikažu njegov san, dječak koji pliva u moru. Isuseeee. Sve odreda briljatno odrađene, s ful malo riječi, s toliko emocija da ono, naježila sam se. :klap:

Nucky Thompson, koji prejebeni lik, kad sam krenula gledat seriju glavni je razlog bio kompleksnost glavnog lika, al nisam ni slutila koliko će to biti nijansiran i slojevit lik i kakva će to avantura biti. Hjooooj, ma milina. Baš je serija bila one of a kind

Goodbye Boardwalk Empire, you'll be missed
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 13:41   #619
antiklimaks na kraju, to smo znali, kao što smo i znali da će ga ubiti Jimmyev sin..tako da sam znao sve što će dogoditi u ovoj zadnjoj epizodi, pa sam malo ostao meh

s Gillian u ludnici mi je bezvezna scena, sa bratom je dobra, a flashbackovi su taman postali najzanimljiviji i kraj
najbolja scena s Caponeom i sinom

svejedno mislim da su se flashbackovi djetinjstva bili u previše epizoda i da su bili nepotrebni, moglo se to i skratiti

serija žudi za nekim spin offom, pogotovo ovih preskočenih 7 godina

svejedno bolja serija od 90% ovih trenutnih što traju, valjda su Mad Men jedino ispred, i to debelo ispred..ne znam da li mi još koja pada na pamet (Peaky Blinders ima premalo epizoda za sudit, ak bude na istoj razini nakon 5+ sezona onda se može reći da je bolja od Boardwalka)
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 16:09   #620
Tužan kraj, nisam očekivao tako nešto jer se u stvarnosti nije dogodilo, no super je ispalo.

Faliti će serija, definitivno jedna od najboljih na TVu u zadnjih par godina.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.