Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2016., 16:12   #1
Kia Pride neće da upali.

Lijep pozdrav svima.
Ovako, molila bih pomoć oko Kie Pride, pa da krenem gdje je problem.
Prije cca tjedan dana, brat posudio navedeni auto i kada ga je uparkirao ostavio je upaljen žmigavac i naravno nakon nekoliko sati stajanja istrošio se akumulator.
Dobro, pokušali ga upaliti na guranac ništa, susjed spojio na svoj auto napunio akumulator i pokušali ga upalili ništa, vergla, a ne pali.
Javim se majstoru, došao pregledao svjećice, kablove sve u redu i zaključio je da je do razvodne kape. Rekao naručiti i riješiti to, ali ne javlja mi se odugovlači, a auto mi mora biti spreman u ponedjeljak za tehnicki pregled, jer mu je isrekla rega.
E sada, dali je netko imao sličan problem? Jer auto je sasvim uredno palio iz prve nikad problema, da nije neki drugi problem? Ima li netko ideju...
Hvala svima.
GibsonEpiphone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 19:59   #2
Radim u Kia servisu... Neki Pride-ovi, imaju kodirani ključ, a neki ne... Ako tvoj ima, vjerovatno ga je izgubio. Pretpostavljam, ako do sada nije imao problema, a to se je desilo nakon što se je ispraznio akumulator.. Trebaš se javiti u ovlašteni servis da ti ga ponovo ubace.. Potrebno je doči s autom i oba ključa..
__________________
Jahač magle
Joke 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 20:09   #3
Hmmm trebala bih nekako "došlepati" auto do Kia servisa? Na žalost nemam rezervni ključ od automobila jer sam ga kupila samo sa jednim ključem...polovnog... Kako da znam da je u tome problem? Koliko sam uspjela vidjeti u papirima od auta ima nekakav broj ključa...
Koliko bi me izašao taj popravak?
Hvala na odgovoru!
GibsonEpiphone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 22:22   #4
Ne bi u tom slučaju trebala svijetliti lampica za elektronsku blokadu?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 22:25   #5
Joke jel se ti to zajebavaš ili je to ozbiljno?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 23:10   #6
Nikakva lampica ne svjetli (osim onih kao i inače: lampica za ručnu, ulje, IMMO sve te lampice su mi palile i inače kada bih palila auto), čuje se ona pumpica za dovod goriva, vergla, ali ne pokreće motor. Također, pokušala sam onu foru da isključim negativnu klemu sa akumulatora, pričekala nekih sat vremena i dalje neće upaliti ...
GibsonEpiphone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 00:58   #7
Koliko se sjećam Pride nema kodirani ključ.Ako ima, na tabli bi trebala svijetliti lampica sa simbolom ključa.
Zašto ne baca iskru,trebao bi otkriti autoelektričar.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 01:05   #8
Quote:
Joke 1 kaže: Pogledaj post
Radim u Kia servisu... Neki Pride-ovi, imaju kodirani ključ, a neki ne... Ako tvoj ima, vjerovatno ga je izgubio. Pretpostavljam, ako do sada nije imao problema, a to se je desilo nakon što se je ispraznio akumulator.. Trebaš se javiti u ovlašteni servis da ti ga ponovo ubace.. Potrebno je doči s autom i oba ključa..
Jel je ta Kia korejska ili hrvatska marka?
Jer u ovakav apsurd je teško provjerovati a da nije iz Apsurdistana :klap:
Ako ne možete upaliti auto i ključ vam ne radi, dođite s autom i oba ključa.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 08:25   #9
Dakle, ovako.. Neki pride-ovi, kako sam napisao, imaju, a neki nemaju kodirani ključ.. Treba provjeriti po šasiji. Da, treba doči s autom do servisa.. Pošto ne pali, treba ga došlepati vučnom službom.. Kod tih starijih Kia se ponekad desi da "zabucaju", pa ne gori lampica ključa... S oba ključa treba doči ako ih vlasnik ima, da se ne desi da jedan pali, a jedan ne... Eto, na ovom forumu treba biti oprezan i sve plastično objasniti.. Pokušavam pomoči.
GibsonEpiphone, kažeš da u papirima ima neki broj ključa? Ako je to onaj upisan u servisnu knjižicu, onda je to kod.. Zovni u ovlašteni servis i reci im broj šasije , da provjere.. Oni mogu vidjeti u sistemu ima li ga , ili ne..
__________________
Jahač magle
Joke 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 08:48   #10
Joke, Joke, vidi se da si frišak na ovom forumu. Ako daš konkretni savjet i još počiniš grešku i kažeš gdje radiš navukao si na sebe hrpu problema.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 08:58   #11
Ma znam ja to, ali me nije briga ... Ovdje puno ljudi samo čuče i čekaju neku nejasnoču, ili grešku u pravopisu da se za to uhvate, pa da te pokušaju ismijati.. Debili. Ne obazirem se na takve, samo pokušavam pomoći.. E da, nisam rekao cijenu ako je to šta ja nagađam.. Mi u Splitu to naplatimo 100 kn.. Dijagnoza, spajanje na komp i ukucavanje koda.. Kod nekih se je starijih vozila mijenjao kod, pa treba ubacitit novi..
__________________
Jahač magle
Joke 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 09:06   #12
Quote:
GibsonEpiphone kaže: Pogledaj post
Nikakva lampica ne svjetli (osim onih kao i inače: lampica za ručnu, ulje, IMMO sve te lampice su mi palile i inače kada bih palila auto), čuje se ona pumpica za dovod goriva, vergla, ali ne pokreće motor. Također, pokušala sam onu foru da isključim negativnu klemu sa akumulatora, pričekala nekih sat vremena i dalje neće upaliti ...
Imaš pored lijevog oslonca amortizera(mulde) tri premosnice....žice...moguće je koja izgubila kontakt.Probaj ih "zdrmat"pa onda pali.Ako su oksidirane daj izraditi nove.
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 09:06   #13
cijena je skroz u redu
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 10:58   #14
Da, cijena je niža za te starije aute.. Ne možeš čovjeku puno naplatiti, kad mu auto vrijedi par tisuća kn.. I satnica rada za takva vozila je niža.. Recimo u slučaju problema s kodom, čovjek došlepa auto, plati 200-kn, nama 100 i eto ga.. Skup sport za banalan problem.. Sedmično imamo bar 2 takva slučaja.. Najviše na Shumama ,ili Sephijama, manje na Prideovima...
__________________
Jahač magle
Joke 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 11:06   #15
Quote:
streličarstvo kaže: Pogledaj post
Imaš pored lijevog oslonca amortizera(mulde) tri premosnice....žice...moguće je koja izgubila kontakt.Probaj ih "zdrmat"pa onda pali.Ako su oksidirane daj izraditi nove.
Hvala, evo baš sam provjerila i vidjela te tri žice, dvije su u redu dok je jedna od njih skroz oksidirala...Hvala na savjetu...
GibsonEpiphone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 11:09   #16
Quote:
Joke 1 kaže: Pogledaj post
Dakle, ovako.. Neki pride-ovi, kako sam napisao, imaju, a neki nemaju kodirani ključ.. Treba provjeriti po šasiji. Da, treba doči s autom do servisa.. Pošto ne pali, treba ga došlepati vučnom službom.. Kod tih starijih Kia se ponekad desi da "zabucaju", pa ne gori lampica ključa... S oba ključa treba doči ako ih vlasnik ima, da se ne desi da jedan pali, a jedan ne... Eto, na ovom forumu treba biti oprezan i sve plastično objasniti.. Pokušavam pomoči.
GibsonEpiphone, kažeš da u papirima ima neki broj ključa? Ako je to onaj upisan u servisnu knjižicu, onda je to kod.. Zovni u ovlašteni servis i reci im broj šasije , da provjere.. Oni mogu vidjeti u sistemu ima li ga , ili ne..
Joke hvala ti na savjetima i meni se čini kao da je problem do toga, (mada ne gori lampica)... Jer sve je funkcioniralo (uključujući razvodnu kapu za što majstor tvrdi da ne valja) dok se nije ispraznio akumulator...Nisam uopće pomislila da bi takav banalan događaj mogao dovesti do toliko problema...U papirima gdje je servisna knjiga ručno je napisano kod ključa: *****, tako da pretpostavljam da je ključ kodiran. Još ću sutra izviditi mogućnosti (eventualno nekog poštenog majstora naći), ako ništa drugo odvesti u Kia Servis...Samo bih htjela biti sigurna da je do toga, da bez veze ne angažiram vučnu službu i njih plaćam plus taj popravak...
GibsonEpiphone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 11:33   #17
Joke..možeš li mi samo reći, koliko vremenski njima treba da to naprave, kada bih ga odvezla sutra ujutro dali bi bio gotov do poslijepodne? Hvala
GibsonEpiphone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 12:25   #18
Ako je to problem, potrebno je 30-ak minuta za riješiti ga.. Ne znam ima li blizu tebe neki Kia servis.. Možda izlaze i na teren.. Ne vjerujem da češ naći nekog mehaničara van mreže da ti to riješi..
__________________
Jahač magle
Joke 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 12:33   #19
Quote:
Joke 1 kaže: Pogledaj post
Ako je to problem, potrebno je 30-ak minuta za riješiti ga.. Ne znam ima li blizu tebe neki Kia servis.. Možda izlaze i na teren.. Ne vjerujem da češ naći nekog mehaničara van mreže da ti to riješi..
Sutra ujutro ću zvati Kia Servis (ima Servis iz Rijeke sam).. Pitat ću ih dali izlaze na teren, neka ga svakako spoje na komp, jedan iskusniji majstor mi je rekao da se njemu ista stvar dogodila, ali da je uz pomoć rezervnog ključa upalio bez problema...
GibsonEpiphone is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 14:21   #20
Dakle, da Vas samo obavjestim, bio čovjek iz Kia servisa, spojio kompjuter na nju, kaže auto je kodiran, ima taj kod, ključevi NISU izgubili kod i sve je u redu sa autom...bar tako kompjuter detektira.
Dakle, do mehanike je..
E sada ima li netko ideju što bi moglo biti...sada još više sumnjam u razvodnu kapu...
GibsonEpiphone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.