Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 22:57   #81
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
sad je štićena cijena 9 kn a od ljeta 10 kn


IDEMO DALJE!!
x-type is offline  
Old 03.03.2008., 22:58   #82
Dobro je dok INA ne probije psihološku granicu od 20kn po litri.
pochetnik is offline  
Old 03.03.2008., 23:00   #83
i koji kurac više ne prijeđu na euro kao platežno sredstvo a ne ovaj turboinflacijski dolar. što me boli kurac ako dolar propada, ne moram zato plaćati skupu naftu. ima euro hvala Bogu
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Old 03.03.2008., 23:00   #84
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Dragi moj, samo za tebe javljam ti na PM iako je to već javan podatak.
dogovorit ćemo se
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Old 03.03.2008., 23:03   #85
iz jutarnjeg: ''Pad cijena ograničava ju i nastavljene napetosti na Bliskom Istoku i u Latinskoj Americi, gdje su članice OPEC-a Venezuela i Ekvador poslale vojsku na granice s Kolumbijom nakon kolumbijskog napada na pobunjenike na teritoriju Ekvadora. Napetosti su nastavljene i u Nigeriji, gdje je došlo do novih napada pobunjenika na policiju u delti Nigera.''
vjerojatno neki pripiti pobunjenik flašom napao ''službu sigurnosti'' pa je skočila cijena nafte. ili šeik abdul ah mehmed hadživa-al-uh želi napraviti JOŠ jednu autocestu usred pustinje kako bi mu se djeca imala di voziti
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Old 03.03.2008., 23:05   #86
Quote:
newwbie kaže: Pogledaj post
i koji kurac više ne prijeđu na euro kao platežno sredstvo a ne ovaj turboinflacijski dolar. što me boli kurac ako dolar propada, ne moram zato plaćati skupu naftu. ima euro hvala Bogu
To je najtragicnije sto je cijena ovako poskupila jer je Iran otvorio burzu nafte na otoku Kisch. Vec im je bio presjecen internet kabel kako se ne bi moglo trgovati, a koliko vidim poceo je trgovati sada.

Najavili su da ce dignuti i LPG uskoro, makar ga HR ima ko u prici. Ocito u ovoj drzavi paze da se ne bi nitko jeftino vozio.

Idemo dalje.
Bono_ is offline  
Old 03.03.2008., 23:05   #87
Quote:
newwbie kaže: Pogledaj post
i koji kurac više ne prijeđu na euro kao platežno sredstvo a ne ovaj turboinflacijski dolar. što me boli kurac ako dolar propada, ne moram zato plaćati skupu naftu. ima euro hvala Bogu
pa nema to veze sa valutom samom po sebi.kuna je relativno jaka vluta u odnosu na euro npr ili dolar.dapace , nedavno je doslo do nekakvih suludih 7,1x cifri prodajni.
Hrvoje xyz is offline  
Old 03.03.2008., 23:09   #88
Quote:
newwbie kaže: Pogledaj post
i koji kurac više ne prijeđu na euro kao platežno sredstvo a ne ovaj turboinflacijski dolar. što me boli kurac ako dolar propada, ne moram zato plaćati skupu naftu. ima euro hvala Bogu
zato što će $ dosegnuti minimum neposredno pred izbore. onda dolazi Hillary na vlast (ili črnec) i 8 godina vladavine demokrata u kojima će $ rasti negdje na 2/3 demokratskog mandata će dosegnuti vrhunac na cca 1,15-1,20 €/$ (nisam se zabunio, za 3 godine dolazimo u situaciju €=$) i do kraja mandata će se stabilizirati na nekih 1,08-1,10. onda dolazi Bush the Third i opet sve ide u 3 lepe. čista krivulja američkog gospodarstva.
x-type is offline  
Old 03.03.2008., 23:10   #89
Quote:
Hrvoje xyz kaže: Pogledaj post
pa nema to veze sa valutom samom po sebi.kuna je relativno jaka vluta u odnosu na euro npr ili dolar.dapace , nedavno je doslo do nekakvih suludih 7,1x cifri prodajni.
koliko je dolar oslabio otkad je uveden euro?
tiskaju ga ko wc-papir
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Old 03.03.2008., 23:13   #90
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
zato što će $ dosegnuti minimum neposredno pred izbore. onda dolazi Hillary na vlast (ili črnec) i 8 godina vladavine demokrata u kojima će $ rasti negdje na 2/3 demokratskog mandata će dosegnuti vrhunac na cca 1,15-1,20 €/$ (nisam se zabunio, za 3 godine dolazimo u situaciju €=$) i do kraja mandata će se stabilizirati na nekih 1,08-1,10. onda dolazi Bush the Third i opet sve ide u 3 lepe. čista krivulja američkog gospodarstva.
ako će tako biti, tek će se onda vidjeti naočigled kolika je njihova kontrola u cijelom svijetu. mislim, odavno se moglo prijeći na euro koji se u zadnjem periodu pokazao mnogo stabilniji, ali ne, mora biti dolar jer je čika paja tako naredija i svi moraju plaćati skupu naftu samo zato jer on tako želi.
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Old 03.03.2008., 23:16   #91
Quote:
newwbie kaže: Pogledaj post
ako će tako biti, tek će se onda vidjeti naočigled kolika je njihova kontrola u cijelom svijetu. mislim, odavno se moglo prijeći na euro koji se u zadnjem periodu pokazao mnogo stabilniji, ali ne, mora biti dolar jer je čika paja tako naredija i svi moraju plaćati skupu naftu samo zato jer on tako želi.
Nazalost Ameri su natiskali tih dolara previse, i da sad vecina zemlji predu na euro ameriku bi takva inflacija pogodila da bi to bilo nenormalno. Zlatni standard su zamjenili za nafti standard i sad moramo placati u dolarima naftu, a ko hoce prebaciti na euro njih napadnu. Irak je napadnut zbog toga, a iranu su sabotirali internet.


Quote:
The Iranian Oil Bourse establishing Euro-based pricing of oil is set to open on February 17th 2008 and could have devastating effects on the US dollar.

Currently all three major oil markets (WTI, NYMEX, IPE) trade barrels of oil in US dollars. Consequently any country buying oil needs dollars to pay for it. This enables the US Federal Reserve to issue huge volumes of dollars to meet increasing demand for oil. In return oil producing nations invest dollar proceeds in US treasury bills, allowing for the current US budget deficit.

But this balance may become unsettled after a fourth major oil market opens this month, trading in Euros: the Iranian Oil Bourse (IOB).

Unlike other bourses, the IOB relies on a peer-to-peer trading model, using the Internet. IOB has been in the works for several years and encountered many hurdles on the way, the last of which are severed underwater internet cables creating an Internet outage throughout the Middle East days before the IOB's opening and prompting conspiracy theories. In recent years the US has outfitted some of its submarines with the capability to splice optical fiber underwater so these theories may not be far-fetched.

Having the world's second largest oil reserves of 136 gigabarrels, Iran will likely extend its influence on financial markets when the IOB opens. Although under-reported by the media, this historical shift and its consequences should be watched closely.
Bono_ is offline  
Old 03.03.2008., 23:18   #92
Quote:
newwbie kaže: Pogledaj post
ako će tako biti, tek će se onda vidjeti naočigled kolika je njihova kontrola u cijelom svijetu. mislim, odavno se moglo prijeći na euro koji se u zadnjem periodu pokazao mnogo stabilniji, ali ne, mora biti dolar jer je čika paja tako naredija i svi moraju plaćati skupu naftu samo zato jer on tako želi.
zašto misliš da se već nije vidjela njihova kontrola u cijelom svijetu? pa pogledaj samo to o čemu govorim i amplitude kretanja vrijednosti dolara unazad 40tak godina zadnji minimum prije sranja u Iraku je bio 1990. kad je bio Zaljevski rat. glavni akter: Bush prvi.
x-type is offline  
Old 03.03.2008., 23:22   #93
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Nazalost Ameri su natiskali tih dolara previse, i da sad vecina zemlji predu na euro ameriku bi takva inflacija pogodila da bi to bilo nenormalno. Zlatni standard su zamjenili za nafti standard i sad moramo placati u dolarima naftu, a ko hoce prebaciti na euro njih napadnu. Irak je napadnut zbog toga, a iranu su sabotirali internet.
da su ameri sami, ne bi bahato mahali kitom okolo, uvijek imaš onih gmizavih ulizica koje će se za sitniš prodati. da se sve veće svjetske sile jednostavno prebace na plaćanje eurom (a ne vidim razloga zašto to jedna njemačka, francuska, španjolska ne bi mogle)ode jues of ej u provaliju.
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Old 03.03.2008., 23:26   #94
Quote:
newwbie kaže: Pogledaj post
iz jutarnjeg: ''Pad cijena ograničava ju i nastavljene napetosti na Bliskom Istoku i u Latinskoj Americi, gdje su članice OPEC-a Venezuela i Ekvador poslale vojsku na granice s Kolumbijom nakon kolumbijskog napada na pobunjenike na teritoriju Ekvadora. Napetosti su nastavljene i u Nigeriji, gdje je došlo do novih napada pobunjenika na policiju u delti Nigera.''
vjerojatno neki pripiti pobunjenik flašom napao ''službu sigurnosti'' pa je skočila cijena nafte. ili šeik abdul ah mehmed hadživa-al-uh želi napraviti JOŠ jednu autocestu usred pustinje kako bi mu se djeca imala di voziti
Aaaaaa, dobar izgovor zlata vrijedi .... kako je išla ona od Kawasaki 3P (ajde stručnjaci jel to njihovo?) -

Mi hoćemo hoćemo nuklearni rat
pa neka i velikima kucne smrtni sat
mi hoćemo hoćemo rat svjetski treći
pa nek s nama malenima izginu i veći

Ništa se nebojte drugarice i drugovi - IDEMO DALJE!!!!
CDRW is online now  
Old 03.03.2008., 23:29   #95
Quote:
newwbie kaže: Pogledaj post
da su ameri sami, ne bi bahato mahali kitom okolo, uvijek imaš onih gmizavih ulizica koje će se za sitniš prodati. da se sve veće svjetske sile jednostavno prebace na plaćanje eurom (a ne vidim razloga zašto to jedna njemačka, francuska, španjolska ne bi mogle)ode jues of ej u provaliju.
Zato sto vise ne postoji lokalna ekonomija nego samo svjedska i ako amerika otklize svi ce otklizati sa njom. Primjer kako se burze crvene zbog krize hipotekarnih kredita u americi. Drugo Amerika ima ogroman trgovinski deficit i apsorbira vecinu roba koju opet proizvode europa i azija. Nazalost sve je povezano.

A gradani amerike da mogu izabrati busha treci put ja vjerujem da bi ga izabrali to je nesto nevjerojatno vjerojatno kao i kod nas fenomen HDZ. Galon im je 2-3 puta skuplji nego sto je bio u doba Clintona tako da i oni osjecaju posljedice svoje politike. Ako pobjedi demokrat cijene i tecaj bi se trebali stabilizirati kako kaze x-type jer vecina republikanaca u zadnjih 20 godina je bila pogubna za ekonomiju i samo je ratovala.
Bono_ is offline  
Old 03.03.2008., 23:30   #96
Khm, a za čije vladavine je ono benzin otišao sa 3 na 7 kn?
mwm is offline  
Old 03.03.2008., 23:33   #97
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Khm, a za čije vladavine je ono benzin otišao sa 3 na 7 kn?
Khm a ko se ono na jednim izborima reklamirao plakatom "sjećate se 1999 - 3,49" ili tako nekako? Pa su se malo posrali u vlastiti merak.
CDRW is online now  
Old 03.03.2008., 23:34   #98
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Khm a ko se ono na jednim izborima reklamirao plakatom "sjećate se 1999 - 3,49" ili tako nekako? Pa su se malo posrali u vlastiti merak.
A koji nisu? Sve je to ista govnad.
mwm is offline  
Old 03.03.2008., 23:34   #99
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
zato što će $ dosegnuti minimum neposredno pred izbore. onda dolazi Hillary na vlast (ili črnec) i 8 godina vladavine demokrata u kojima će $ rasti negdje na 2/3 demokratskog mandata će dosegnuti vrhunac na cca 1,15-1,20 €/$ (nisam se zabunio, za 3 godine dolazimo u situaciju €=$) i do kraja mandata će se stabilizirati na nekih 1,08-1,10. onda dolazi Bush the Third i opet sve ide u 3 lepe. čista krivulja američkog gospodarstva.
Ima ti analiza nekoliko faktora - SAD su u malo predubokim problemima da bi kozmetička promjena vlasti uspjela dići vrijednost dolara. Amerika kontrolira sve manje (iako nekima to tako ne izgleda) svjetskih rezervi nafte. Obrazovni sustav im je gori, ne iz godine u godinu, već iz dana u dan. Većina amerikanaca su nesposobni za bolji posao od rada u supermarketu ili nekoj proizvodnoj liniji (nikako nečeg kompliciranog). Vojni proračun (kao i onaj za tajne službe) još se godinama neće smanjivati jer je utvrđen zakonima, a kao takav je samo balast privredi. I mala šaka najbogatijih će postati još bogatija, bez obzira na snagu dolara, a šljakerska većina ima šanse saznati kakav je bio standard u bivšem SSSR-u. Uf, al sam ga zaglibio u OT
Dado_Dixie is offline  
Old 03.03.2008., 23:40   #100
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Khm, a za čije vladavine je ono benzin otišao sa 3 na 7 kn?
Steta ne mogu naci graf sa uracunatom inflacijom. Ali 90tih je cijena benzina kod nas bila 4kn ili 1DM danas je preko 1€. Ta silna razlika su ionako pohlepa drzave i nameti. Odrzavanje i gradnju cesta mi debelo preplacujemo samo da bi se mogla provizija uzimati. Trosarine i porezi su oko 50% cijene benzina kod nas, ali tesko da ce se toga drzava odreci kad je javna potrosnja preogromna sto vec 15 godina upozaravaja europa i MMF.


Tko je blizu granice moze do dezele potegnuti kod cijene su i dalje niske makar nemaju niti svoju proizvodnju, niti vlastite izvore nafte. Evo iz linka dolje se vidi da smo jedni od skupljih u europi, place necu ni spominjat.
http://www.amzs.si/?podrocje=18

Bono_ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.