Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2009., 20:22   #81
kod mene je to ovako: prvi dan užasni bolovi i ponekad jača slabost, nakon 2. dana bih samo ležala, jela slatko (tj sve čega se dotaknem), gledala filmove i maltretirala dečka da me mazi i pazi
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 14:11   #82
ja sam kriza što se tiče PMSa. nije to osjetljivost ili razdražljivost. to je prava agresivnost - da mi neko smije prići na metar, čuje se tiho režanje, zubi su iskešeni, zjenice sužene . ne smijem ništa obući na sebe - koža boli, puca u dodiru sa bilo čime, o napunutosti da ne pričam, sise em što nateknu, a grudnjak tada obično ne mogu obući jer BOLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII. šuplja do koljena - nema te hrane od koje ću biti sita, a bude mi muka koliko pojedem. više nikome ne moram da objašnjavam, svi oko mene su svjesni mog stanja u tom periodu (a pričamo o nekih 10 dana u mjesecu), pa se trude da mi se sklone s puta, čak i direktor . tada nastojim skloniti se svima s puta, najsretnija sam kad mogu ostati sama, u krevetu, daleko od ljudi. tita mi milog, treba me tada zatvoriti, kavez ili nešto već...
angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 22:35   #83
Dajte si kupite PMS balance. Olakšat će vam život.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 23:03   #84
ma ništa ne pomaže, imala sam iste probleme i dok sam bila na antibaby pilulama...
angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 13:13   #85
ja sam si kupila PMS balance od dietpharma
i sad me jedino muči koliko i koj period da ih pijem,
jer na kutiji piše kroz cijemli menstrualni ciklus
a na netu sam pročitala 10 dana prije menst. po dvije na dan ??
da li netko ima iskustva sa tim tabletama?
hvala vam
3 Gracije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 16:08   #86
PMS balance?
To bi moglo pomoći kod emocionalnog tornada? Kaj stvarno?

Inače ja se točno dan prije menge pretvorim u drugu osobu: mržnja, živčanost, plakanje, depresija... Stanja se mijenjaju rapidno pa uglavnom završim družeći se s nesanicom
Probala sam s čokoladom. Pojedem ih par komada lol al učinak je prekratak. Dečko se više ne želi svađati sa mnom pa nemam gdje ispucati agresiju lol
Uglavnom, želim izaći iz vlastite kože taj dan.

Koju drogu da uzmem? PMS balance? To je nešto na biljnoj bazi? Pomaže kaj za gore opisano stanje?
F r i k n u t ć u !
SoylentBiscuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 19:29   #87
a kad se točno treba događat taj pms?
jer ja to nemam, 2tjedna prije menge mi sise počnu bujat a 2-3 dana prije mi se vježba, proteže, trči, skačem špagu i tak, ali je raspoloženje normalno
mishamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 20:14   #88
To ti je bar tjedan prije menge, kad si van sebe, a uopće nema razloga za to, ili te iziritira i neka sitnica na koju bi inače normalno reagirala. Meni je lijek čokolada

edit: E, da, i kažu kozmetičarke da ne smiješ na depilaciju u to vrijeme, aliti čupanje dlačurina s nogu, jer onda posebno boli.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 21:04   #89
ja pijem PMS FREE i mogu reći da mi je pms puuuuuuuno kraći nego ranije - znao je trajati po 15 dana prije menge, i doslovno promjene dr,jeckill/mr.hyde!!! sad sam manje agresivna (još se borim s tim), ali je daleko bolje stanje... i kad pojedem čokoladu nema čireva po licu kao prije... ovo me je definitivno spasilo...
angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 12:08   #90
Quote:
SoylentBiscuit kaže: Pogledaj post
PMS balance?
To bi moglo pomoći kod emocionalnog tornada? Kaj stvarno?

Inače ja se točno dan prije menge pretvorim u drugu osobu: mržnja, živčanost, plakanje, depresija... Stanja se mijenjaju rapidno pa uglavnom završim družeći se s nesanicom
Probala sam s čokoladom. Pojedem ih par komada lol al učinak je prekratak. Dečko se više ne želi svađati sa mnom pa nemam gdje ispucati agresiju lol
Uglavnom, želim izaći iz vlastite kože taj dan.

Koju drogu da uzmem? PMS balance? To je nešto na biljnoj bazi? Pomaže kaj za gore opisano stanje?
F r i k n u t ć u !
Bog cure i dame!

Evo upravo moja žena čita vaše spike i udavi me da bi vam nešto rekao.
Ja sam zbog njezinih PMS-ova doživljavao drame stalno,jedino sam se odmorio kada je bila trudna,ALI tada mi je zagorčavala moj jadni život kulinarskim delicijama kao na primjer dvije velike šalice kave i pola teglice senfa(da dobro ste pročitale CRNA KAVA,POLA LITRE I SENF JEDNO DESET-PETNAEST ŽLIČICA ZAJEDNO),pekmez od šipka namazan na slanini,pečeno pile i krumpir posuto šećerom tako da škripi pod zubima,kila do dvije Dorine svaki dan i slično,ljutih feferona dvadeset komada i pola kile sladoleda.
I onda je rodila hvala bogu i onda je sve opet počelo ispočetka.
Onda sam dobio broj telefona od čovjeka koji navodno to i te strahote kod žena rješava,i nazvao sam ga i otišli smo.Žena se fino uvalila u fotelju,dobila je slušalice na uši,ovaj je nešto mrdo oko kompjutora,onda je monitor stao treptat i bljeskat u raznim bojama,žena je zaćorila a mi dva smo izašli zapaliti.Nakon pola sata treptanje je prestalo mi smo se vratili,probudili ženu i nije mi čak htio niti naplatiti.Rekao je da dođem za koji mjesec kada se uvjerim da je sve uredu zamislite.Ja sam ga kasnije tražio ali bio se nekud odselio,a broj mu je bio stalno isključen.Neki dan žena mi kupila novi mobitel pa smo prebacivali brojeve i natrčim na njega te ga odma nazovem,frajer se javi!Bio je otišao pravit ili popravljat platforme za naftu u Meksički zaljev i zato ga nije bilo.Poanta je slijedeća:MOJA ŽENA VIŠE NEMA PROBLEMA SA ONOM PROKLETINJOM PMS-OM,a usto je i smršala 23kg pa je presretna,i kada odemo kod kumova onda se ja pušem zbog toga što mi je žena šlang i vitka a kuma je elegantno debela.br.od čovjeka je ********* Molim te ne reklamiraj, nek ti ovo bude opomena jer sljedeci post sa reklamom nosi ban. Het

Zadnje uređivanje Het : 22.03.2009. at 16:35.
Bule is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 08:02   #91
Za HET:
TAJ ČOVJEK NE NAPLAĆUJE SVOJE USLUGE KADA POMAŽE LJUDIMA,A POMAŽE STALNO.
Bule is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 19:32   #92
Za Bule..CAPS LOCK je strogo zabranjen kao prvo, a drugo to si trebao izjasnit odmah jer ti post bez toga izgleda kao reklama, a reklama inace nosi automastki ban dok si ti dobio samo upozorenje.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 23:43   #93
lol zanimljivi kulinarski recepti
Ja sam se odlučila otići do ljekarne pa neka mi teta preporuči par brendova. PMS free, PMS balance, PMS smth samo neka pomogne.

Inače se sindromčić javi oko tjedan dana prije. Ja se još smatram sretnicom jer mene "opere" TOČNO dan prije menge, drži cijeli dan i onda mirna Bosna. Tempirana sam ko bomba.

A što se tiče vježbanja - I inače ako neka ima problema s bolnom i obilnom menstruacijom preporučam vježbanje, koliko god to sumanuto nekom zvučalo.
Nije ni čudo da profesionalne sportašice s tim nemaju problema.
SoylentBiscuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 13:30   #94
Isprika

Quote:
Het kaže: Pogledaj post
Za Bule..CAPS LOCK je strogo zabranjen kao prvo, a drugo to si trebao izjasnit odmah jer ti post bez toga izgleda kao reklama, a reklama inace nosi automastki ban dok si ti dobio samo upozorenje.
Sorry!

Nisam znao ovo za caps lok,a zbilja nemam namjeru nikoga reklamirati jer nisam zato tu.Nebih niti bio da žena nije navalila.A činjenica je da čovjek pomaže i ne naplaćuje,samo je problem što radi posao koji radi(nešto sa naftom,bušotinama i platformama) zbog toga što ga često nema po nekoliko mjeseci.
Osobno mi je rekao da to neradi radi novca već zbog toga što smatra da mu je to dato od boga i da će on to kada za to dođe vrijeme sračunati sa bogom osobno.Sada se vi možete smijati ,ali činjenica je da je kod njega stalno opći metež i krkljanac.
Još jednom vam se zahvaljujem što me niste izbrisali!
Bule is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 23:13   #95
evo još jedne koja se pod utjecajem pms-a pretvara u čudovište
ali problem je u tome što se meni simptomi agresije i depresije izmjenjuju skoro 2 tjedna prije nego što dobijem. imam dugačke cikluse i ponekad mi je stvarno teško podnijeti to razdoblje jer sam stvarno neuračunljiva i predugo traje.

netko je spomenuo pms balance. kupila sam ih i ja,ali nemam pojma kada se počinju piti te kapsule. prvi dan menge,pms-a ili je svejedno? zna li netko?
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 11:50   #96
meni isto PMS tesko pada... joooj ubila bi sada nekog, jajnici me kidaju vec nekoliko dana, zivcana sam, nervozna... ajmee
bubbly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 13:31   #97
Juventa, piše ti sve u uputstvima. Prema njima bi se trebao piti 2-3 mjeseca svaki dan, no ja sam ih pila kad god sam osjetila da me PMS počinje pretvarati u čudovište i pila sve dok nije bilo bolje. Pali
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 17:54   #98
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Juventa, piše ti sve u uputstvima. Prema njima bi se trebao piti 2-3 mjeseca svaki dan, no ja sam ih pila kad god sam osjetila da me PMS počinje pretvarati u čudovište i pila sve dok nije bilo bolje. Pali
ma pročitala sam ja uputstva,znam da bih trebala piti 2-3 ciklusa svaki dan, samo me zanimalo da li je svejdno koji se dan počinje piti.
ma dobro,cjepidlačim malo. ali zanimljivo mi je to što sad imam doma te kapsule i nisam ih još počela piti, a od pms-a ni p iako je trebao već odavno navratiti. možda se uplašio
joj,nadam se da će i kod mene upaliti. u tom slučaju će mi dečko vjerojatno kupiti petogodišnju zalihu tnx!
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 19:42   #99
Možda je placebo i prije popijene tablete
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 19:55   #100
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Možda je placebo i prije popijene tablete
možda,to mi i je palo na pamet. vidjet ćemo kad zašilji za ozbiljno pomaže li mi ili ne.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.