Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2010., 14:13   #41
Prema povijesnim istraživanjima mislim da Anne nije stvarno khm s bratom nego je to također bio jedan od izgovora da ju se riješi
To rid himself of her, Henry and his chief advisor, Thomas Cromwell, devised a plot whereby Anne was accused of adultery with five men, one of whom was her brother, George. George was charged with incest with the Queen and plotting with Anne to kill the King. During a conversation with Chapuys following the Boleyns' deaths, Cromwell boasted that he had gone to a great deal of trouble arranging the plot, suggesting he did so in order to assist an alliance with Spain. Yet despite his boasts, during the same conversation he greatly praised both Anne and her brother for their sense, wit and courage.George's wife has throughout history been accused of providing evidence to support the incest charge, but this is unlikely to be correct...

Ne volim kada filmaši krivo prikazuju neke stvari i ljudi na osnovu toga uče o povijesti, ali ljudi su općenito prelijeni da sami nešto saznaju pa se uzdaju u ekranizacije.

Quote:
anne boleyn mi je antipatična
Zašto? Ti misliš da bi drugačije postupila na njenom mjestu? Kada se priča o njoj treba uzeti u obzir vrijeme u kojem je živjela gdje su žene praktiči bile ljudski strojevi za proizvodnju djece, gdje je glava išla pod giljotinu i za krivi pogled i gdje su ljudi gledali samo svoje interese i izdali bi vlastitu majku da bi postigli svoje ciljeve ako nije bilo druge opcije. To je bilo brutalno doba i da bi preživio na dvoru morao si biti spreman na sve. Da nije bilo braće Seymour bio bi netko drugi tko bi došao Anne glave, a i sigurno bi isto i završila Jane da mu nije rodila sina i da nije umrla.

Inače serija mi je super, iako mi se ne sviđa prikaz nekih stvari, ujedno i izgled Henrika VIII koji je fizički prikazan kao Adonis, a bio je suprotno od toga.
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 19:15   #42
Quote:
ivana2009 kaže: Pogledaj post
Zašto? Ti misliš da bi drugačije postupila na njenom mjestu? ... ujedno i izgled Henrika VIII koji je fizički prikazan kao Adonis, a bio je suprotno od toga.
nisu moji razlozi za tu antipatiju jako duboki, nisam razmišljala je li bi ja tako na njenom mjestu ili nebi, iritira me njen gard, bahatost, naročito prema kraljici, a ja znam kako će anne završiti

da, henrik je navodno bio ružan u stvarnosti, ali da su stavili ružnog glavnog glumca sigurna sam da bi serija imala manju gledanost.

to sam već jednom kometirala, znam da je plitko, ali rađe gledam serije u kojima su mi glumci dopadljivi.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 20:50   #43
ja sam gledala cijelu seriju. meni je odlicna. svidja mi se zadnja epizoda.
ivona91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 00:39   #44
Tudori / The Tudors



[SLIKA OBRISANA]

Tudori (The Tudors) 2007.

Glume: Jonathan Rhys-Meyers, Sam Neill, Callum Blue, Henry Cavill, Natalie Dormer
1. sezona, 10 nastavaka
Uskoro na DOMA TV

O seriji: Ova nagrađivana kostimirana dramska serija predstavlja Englesku u vrijeme vladavine dinastije Tudor pod kraljem Henrikom VIII. Na početku prve sezone Henrik VIII. je nezadovoljan odnosom sa svojom ženom te polako počinje biti opsjednut lijepom i privlačnom Anne Boelyn. Za to vrijeme kardinal Wolsey kreće uzdizati svoju moć iznad trona kralja, dok sam Henrik prihvaćajući objeručke kardinalove savjete ne shvaća kakve se sve spletke odvijaju iza njegovih leđa. Autor hit serije 'Tudori' uspio je vrhunski ekranizirati priču o Henriku VIII. kao 25-ogodišnjem strastvenom mladiću ogromnih ambicija bez ikakvih zabrana i barijera.

Nagrade: 6 Emmyja i 9 nominacija, 3 nominacije za Zlatni globus. Autor serije je oskarovac Michael Hirst (scenarij za film 'Zlatne godine kraljice Elizabete')

Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 01:38   #45
prezgodan mi je ovaj lik mljac
čula sam sve najbolje o ovoj sereiji, pa dat cu joj šansu
__________________
ser, o no ser, y yo soy :D
justina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 03:08   #46
Super serija i odlicni kostimi

Na HBO se vrti vec godinama i premijere i ponovna prikazivanja
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 15:15   #47
Odlično da konačno imamo povijesnu seriju na našim ekranima
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 21:46   #48
Odgledao. Ide sve losije prema kraju, sto i nije cudno, ali rado cu jos jednom
Breezer Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 22:53   #49
odgledala prvu sezonu. ako zbog ničeg drugog, preporučam zbog scenografije, kostima i JRM
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 02:41   #50
zašto nitko ne otkupi seriju "Rim"!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 03:07   #51
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zašto nitko ne otkupi seriju "Rim"!
Ili Pacifik recimo
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 16:29   #52
Jeeee ;D

odgledalča sam prve 2 sezone...ali opet ću ispočetka

Henry Cavil
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 21:39   #53
ovo je obecavajuce
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 01:26   #54
Quote:
Sportivo24 kaže: Pogledaj post
Ili Pacifik recimo
izvrsna serija!!!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 02:51   #55
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
izvrsna serija!!!
Ma sve u produkciji HBO je izvrsno
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 07:52   #56
[pametan doprinos temi] Jonathaaaaaan Rhyyyyyyyyys-Meeeeeeeyers [/pametan doprinos temi]
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 09:51   #57
OU JEA
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 12:32   #58
upravo se skida prva sezona jedva čekam gledanje
__________________
i to je okej
iksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:18   #59
jedva čekam.. da više jednom ta serija dođe na naše ekrane.. sjećam se da su ovi s nove to najavljivali već prije tko zna koliko... a i nedavno sam pročitala knjigu u vezi Anne Boleyn pa bi stvarno voljela to vidjeti i u ovom formatu, veslim se
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:21   #60
Quote:
lila_887 kaže: Pogledaj post
jedva čekam.. da više jednom ta serija dođe na naše ekrane.. sjećam se da su ovi s nove to najavljivali već prije tko zna koliko... a i nedavno sam pročitala knjigu u vezi Anne Boleyn pa bi stvarno voljela to vidjeti i u ovom formatu, veslim se
koju?

ova serija nije baš istorijski najtačnija
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.