Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2007., 21:11   #21
[QUOTE=extreme;10372095]koja katastrofa....ne mogu vjerovati da te netko može natjerati da se brineš za osobu koja ti ništa dobroga u životu nije dala(osim prisilne alimentacije)



Žalosno je kakve sve ljude neki očevi naprave,alimentacija nije prisilna , jer te nitko ne može prisiliti da ju plaćaš,nego se visina alimentacije određuje sudski.Taj novac koji je on dugo godina odvajao za tebe njemu nije pao sa neba. A da uzmeš pištolj i prekratiš mu muke,što će ti on sada uopće kada više ne možeš izvući novac od njega.
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Old 23.12.2007., 21:19   #22
@znatiželjni, ne možeš baš tako....ti si, izgleda imao krasnog oca, ali nisu svi bili te sreće !
zar misliš da bi se ileana javila ovdje na ovakav način da joj je otac bio primjeren?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 23.12.2007., 21:20   #23
Quote:
znatizeljni22 kaže: Pogledaj post
alimentacija nije prisilna , jer te nitko ne može prisiliti da ju plaćaš,nego se visina alimentacije određuje sudski.
interesantno
ti vjerojatno ne živiš u hrvatskoj u kojoj roditelji IZBJEGAVAJU plaćanje alimentacije i koje se PRISILJAVA da ju plate, kojima se ide na plaću sa pravomoćnim presudama, koji rade na crno kako im se plaća ne bi plijenila, nemaju ništa na svoje ime iako imaju i auto i stan u kuću i sto drugih čude - samo su to prebacili na ime nove žene/ljubavnice/strica/tetke.
U Hrvatskoj u kojoj je to postao toliki problem da država već godinama (sposobna kakva je) govori o jedinom izlazu za tu djecu - osnivanjem "fonda" - verzija "alimentacijske blagajne" - iz koje bi se isplaćivala alimentacija po tim presudama a onda bi država gonila taj dug od nesavjesnog roditelja.

Dakle, ovo je Hrvatska, a izbjegavanje plaćanja alimentacije kažnjivo je i po Kaznenom zakonu
nekako mi se čini da te se ipak može prislit da je platiš
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 23.12.2007., 21:39   #24
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
interesantno
ti vjerojatno ne živiš u hrvatskoj u kojoj roditelji IZBJEGAVAJU plaćanje alimentacije i koje se PRISILJAVA da ju plate, kojima se ide na plaću sa pravomoćnim presudama, koji rade na crno kako im se plaća ne bi plijenila, nemaju ništa na svoje ime iako imaju i auto i stan u kuću i sto drugih čude - samo su to prebacili na ime nove žene/ljubavnice/strica/tetke.
U Hrvatskoj u kojoj je to postao toliki problem da država već godinama (sposobna kakva je) govori o jedinom izlazu za tu djecu - osnivanjem "fonda" - verzija "alimentacijske blagajne" - iz koje bi se isplaćivala alimentacija po tim presudama a onda bi država gonila taj dug od nesavjesnog roditelja.

Dakle, ovo je Hrvatska, a izbjegavanje plaćanja alimentacije kažnjivo je i po Kaznenom zakonu
nekako mi se čini da te se ipak može prislit da je platiš

I ja spadam među one koji većinu novca zarade na crno ali plaćam alimentaciju i uvijek nešto kupim za djecu.Prisilit se može nekoga da ide u zatvor jer ne plaća alimentaciju,ali ga se ne može prisiliti da ju isplaćuje.To je stvar savjesti,ja plaćam zato što je to potrebno mojoj djeci a ne zbog zakona
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Old 23.12.2007., 22:21   #25
Quote:
ileana_ kaže: Pogledaj post
Ljudi moji pa jel ovo moguće u našoj ovoj jadnoj državi....zovu me pred Božić ove hijene iz socijalne skrbi da bi trebalo potpisat da želim biti skrbnik ocu (kojeg nisam vidila 20 godina i koji nije kune slao nikad) kao da je on sad star i nemoćan trebalo bi netko da se brine o liječnicima i financijski ga uzdržava...
A zašto misliš da bi mi, porezni obveznici, trebali plaćati za to uzdržavanje, a ne ti koja si mu najbliži rod?

Imaš gore kada se možeš osloboditi te dužnosti. To je ipak tvoj otac, nije općenarodni, pa da mu je država prva kada mu nešto zatreba.
Vojky is offline  
Old 24.12.2007., 01:14   #26
A da ga ubiješ? Pardon, eutaniziraš u Švicarskoj...
__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Old 24.12.2007., 14:49   #27
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A zašto misliš da bi mi, porezni obveznici, trebali plaćati za to uzdržavanje, a ne ti koja si mu najbliži rod?

Imaš gore kada se možeš osloboditi te dužnosti. To je ipak tvoj otac, nije općenarodni, pa da mu je država prva kada mu nešto zatreba.
Da vjerojatno misliš isto to i za one koje su očevi seksualno zlostavljali ili mlatili...ipak je to njihov otac..molim te ne odgovaraj na moje postove ako nije problem...s takvim jednim nepristranim pravnikom sam se već srela u divnom Centru i nemam potrebu raspravljat s još jednim. Pozdrav.

p.s. ispričavam se zbog mog nastupa,vjerujte imam razloga za to (ovo je ostalima koji tu pišu)..
ileana_ is offline  
Old 24.12.2007., 16:29   #28
Quote:
znatizeljni22 kaže: Pogledaj post
Prisilit se može nekoga da ide u zatvor jer ne plaća alimentaciju,ali ga se ne može prisiliti da ju isplaćuje.
kako ne može?
kad mu ovrhom na plaći oduzmeš svotu za alimentaciju, meni to nije dobrovoljno, izgleda mi prisilno. Kad mu plijeniš auto zbog alimentacijskog duga - nije mi ni to dobrovoljno.
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 24.12.2007., 17:03   #29
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
kako ne može?
kad mu ovrhom na plaći oduzmeš svotu za alimentaciju, meni to nije dobrovoljno, izgleda mi prisilno. Kad mu plijeniš auto zbog alimentacijskog duga - nije mi ni to dobrovoljno.
Vaci ti si čini mi se ljuta na sav muški rod,i svi su ti automatski krivi,a kada žene u rijetkim slučajevima trebaju plaćati (nema veze da li je riječ o bliskom srodniku ili dijetetu)to je katastrofa.Ne mora nitko imati ništa na svojem imenu niti auto niti plaću.Ali meni su moja djeca djeca sve na svijetu i uvijek ću se brinuti za njih.Ne znam da li imaš djecu i da li poznaješ onaj osjećaj kada te zagrle i stegnu kao da će te udaviti i kažu ti tata ja te volim.Nisu sve žene stvorene za savršene i osjećajne majke ili kćerke iako postoje takvi stereotipi,a nisu ni svi muškarci neodgovorni i pokvareni očevi.Uzdržavanje svojih najbližih je stvar koju niti jedan zakon ne može nametnuti osim vlastite savijesti,pod uvjetom da ju netko ima.
Osim toga mene se ovdje napada zbog Ileane (koja možda i ma moralno opravdanje) a nju nisam niti komentirao nego Extreme
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Old 29.12.2007., 18:51   #30
Mislim da nema smisla da se prepucavate, pa niste vi u međusobnoj svađi.
Ima savjesnih roditelja, kao i djece, ali ima i nesavjesnih roditelja isto kao i nesavjesne djece.
Roditelj se može odreći djeteta i isto tako se dijete može odreći roditelja.
Uglavnom u sve se petlja Centar za socijalnu skrb, a onda to ide ovako:
Ako mogu doći do imovine dotičnog - vrlo rado se pobrinu za njega, a ako je netko tko je siromašan - svim silama ga nastoje "utopiti" nekom od pripadajućih članova obitelji.
garfild45 is offline  
Old 29.12.2007., 19:11   #31
znaš u deset zapovijedi Božjih piše poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude.
Reči ćeš, nije ni on mene poštivao, ne želim ni ja njega,ali isto tako kada umre na ostavinskoj ćeš tražiti svoj dio.No ni to nije važno,nadam se da imaš djecu i brineš o njima i želiš pod starost da i oni brinu o tebi ,tvom mužu,pa kojim primjerom im pokazuješ:
Djeco imate djeda govno,no ništa zato mene je stvorio ni ja ne mogu biti manje govno od njega
__________________
.
lana10 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.