Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2009., 23:53   #81
nije laznak danas stvari tako stoje i puno se robe proizvodi na dalekom istoku, brandovi sagrade nove tvornice dovuku svu opremu i mehanizaciju pa cajnizi siju i lipe prada patike za par dolara na dan, iskreno nije mi ih nesto previse zao ali gadi mi se kad viim made in neki istocni kurac na komadu tako skupe robe

ali dosta se toga jos uvik radi i u Italiji pogotovo prve linije i one namjenjene europskom trzistu, tako da nije sve toliko crno

npr moja stara kupi esprit robe vani i dosta toga bude made in france i jos neke srednjeeuropske zemlje, kod nas cisto sumnjan da ima nesto proizvedeno zapadnije od turske
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 11:04   #82
Quote:
Noirin kaže: Pogledaj post
citam ove vase rasprave i pitam se...kupila sam u americi haljinu u BCBG Max Azria ducanu.u razvikanoj ulici i sve brendirani ducani tipa D&G,Gucci...
i sad naravno masno ja to platim i tek asnije skuzim da pise na eiketi made in China.ha.znaci i to je laznjak?
pitala ja neke ljude i oni meni objasnili da pise made in china cisto zato jer je tamo jeftinija radna snaga.itd te pricice.i da je vrlo tesko naci nesto sto nije made in china danas jer sva proizvodnja ide od tamo.u Victoria's secret ducanima isto.sve made in china i sl.znaci sve to rublje je isto laznjak ili kaj?ja sve kupujem tamo.i stvari kupljene prije 2 g su kakve su i bile.
i sad sta da ja misli.da li cijelo vrijeme kupujem laznjake u tim ducanima ili je zaista nesto s tom kinom i tim ljudima koji tamo proizvode.
nije laznjak... to je samo brand s nesto jeftinijom robom pa im je ok to sto je proizvedena u kini
ja sam BCBG pernatu jaknu kupila u londonu u harrodsu isto s deklaracijom da je proizvedena u kini
nema sanse da je laznjak ako je iz njihovog ducana
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:07   #83
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
nije laznjak... to je samo brand s nesto jeftinijom robom pa im je ok to sto je proizvedena u kini
ja sam BCBG pernatu jaknu kupila u londonu u harrodsu isto s deklaracijom da je proizvedena u kini
nema sanse da je laznjak ako je iz njihovog ducana

jeee znaci ipak nije sve tako crno. hvala hvala
Noirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 19:07   #84
jel ovo original:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...id=p2759.l1259
Ori is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 21:12   #85
Orimajaa, traži sliku date code-a, i naravno neku zoomiraniju sliku cifa. Izgleda originalno.
Lara 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 21:23   #86
Lara_21,hvala ti,pitat cu sellericu sad,pa javim tu
Ori is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 02:29   #87
planiram kupiti ovakav sat,mozete li mi reci je li ovo original?
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...#ht_5590wt_941
nika&ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 03:28   #88
Kako znati jel original?



Ispričavam se ak za ovakvo nešto postoji već tema.
Jel zna netko kako se može provjeriti jeli sat original?
Malo je mutna slika,al jel ima ovakav sličan original? Jel barem dobra kopija ak nije original?

Hvala
__________________
To je više od ljubavi, tu se radi o vjeri!
tastatura zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 11:49   #89
Nije original.
Lara 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 13:59   #90
Quote:
tastatura zg kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ak za ovakvo nešto postoji već tema.
Jel zna netko kako se može provjeriti jeli sat original?
Malo je mutna slika,al jel ima ovakav sličan original? Jel barem dobra kopija ak nije original?

Hvala
Quote:
Lara 21 kaže: Pogledaj post
Nije original.
Original čega??
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 14:13   #91
Quote:
tastatura zg kaže: Pogledaj post

Ispričavam se ak za ovakvo nešto postoji već tema.
Jel zna netko kako se može provjeriti jeli sat original?
Malo je mutna slika,al jel ima ovakav sličan original? Jel barem dobra kopija ak nije original?

Hvala
Stavi koju ostriju sliku, ali mi se cini da je fake...
__________________
I´m back. Hell is full.
ivano_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 14:27   #92
Vidim da se dosta priča o Lacoste-u i Made in China stvarima, i meni to isto ide na qrac. Kupim jaknu prošli mjesec u Lacoste-u piše na njoj Made in China, kupim vestu prekjučer i OPET Made in China, da ne govorim da su im cifre od te robe sve četveroznamenkaste, sačuvaj Bože da bude nešto jeftinije .. ako taj Kinez proizvede tu vestu za 1$, pa pobogu koliku oni zaradu onda imaju na meni, i što ja to plaćam ... ista stvar je i sa drugim brandovima, prekjučer u WestGate-u vesta iz Calvin Klein Jeans - Made in Thailand. Mislim, vesta izgleda zaista full kvalitetno, ali jebemu miša četveroznamenkasta cifra na njoj a proizvedena na Thailandu za šaku riže .. wtf ?? Iste takve "fejk" veste na placu brijem da ne koštaju više od 100 kuna, na njima 100% piše isto neka istočnoazijska država, pa sad u čemu je zaista razlika između tog mog originala iz WG i tamo neke veste sa placa?

Što se Replay-a tiče .. koliko sam skužio na njihovim stvarima dosta piše Made in Romania (barem što se traperica tiče, ostalo ne kupujem..), dok na Navigare piše Made in Bulgaria .. ajde, barem Europa ako ništa drugo

I da, kupih remen sad neki dan u Marks and Spencer – na njemu piše Made in England .. WOW , šokirah se .. 430 kuna .. a zanimljivo na istoj hrpici imaju remenje Made in China za 150 kuna .. pa sad ti misli
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 15:01   #93
Pa danas više skoro na svoj robi piše made in china. Nije svejedno jel šiju za Lacoste ili za neki jeftini dućan .Valja Lacoste i ostali imaju ipak kvalitetnije materijale, neku kontolu kvalitete i sl.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 17:21   #94
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
pa sad u čemu je zaista razlika između tog mog originala iz WG i tamo neke veste sa placa?
u materijalu i dizajnu
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 17:59   #95
Sat bi trebao biti luis vuitton,nazalost nemam nijednu bolju sliku...
__________________
To je više od ljubavi, tu se radi o vjeri!
tastatura zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 18:19   #96
Quote:
Kompanija XY je osnovala robnu marku ZZ. Globalnim trendom promjene proizvodnosti rada i premještanjem proizvodnje je postepeno došlo do slijedećeg:

Kompanija XY je dizajnirala npr. polo majicu. Postavila je zahtjeve o kvaliteti i vrsti materijala, preciznosti u tkanju, krojenju i sl... Tvornica u npr. Moldaviji proizvede majicu strogo prema zahtjevima koje postavi XY, te tvornica u Moldaviji dobije za jednu majicu 19,90 kuna. Kad tvornica u Moldaviji izračuna svoje troškove nabave materijala, amortizaciju strojeva, el. energiju, plaće radnicima i pratećem osoblju, sve odgovarajuće zavisne troškove tvornici u Moldaviji ostaje solidnih 12 % čiste dobiti, što je dosta iznad kamatne stope (koja se uzima kao kamata uloženih sredstava u proizvodnju/odnosno cijena kapitala). Poanta je, kad je dobit manja od navedene kamatne stope, smatra se da je proizvodnja nerentabilna, odnosno da je bolje ne ulagati kapital u tu proizvodnju, jer donosi manju dobit nego kad stoji.

Navedenih 12 % je solidna vrijednost, budući da poduzeće proizvodi za poznatog kupca, nema problem plasmana svojih proizvoda, nema problema s naplatom, niti dodatnih ulaganja u istraživanje tržišta, promociju, propagandu... (najpoznatiji oblik je tzv. Lohn - posao)

XY se pojavljuje na tržištu sa svojom robnom markom, ulaže u dizajniranje, stvaranje proizvoda, istraživanje tržišta za ispitivanje kakvi bi proizvodi mogli biti traženi na tržištu, ulaže u svoju propagandu, te snosi sve rizike zbog možebitne loše prodaje, a vremenski razmak od prvog istraživanja do gotovog proizvoda i njegove prodaje je puno dulji (vezanje kapitala na puno dulji rok). Kompanija XY u lancu svojih trgovina prodaje navedenu polo majicu za 799,00 Kn.

Vidljivo je da direktni proizvođač ne snosi gotovo nikakav rizik, sva proizvodnja je unaprijed prodana, te stoga niti nema neku dobit. Sav rizik je na imaocu robne marke i njegova profitna stopa je ogromna. Ali i rizik.


Primjer 2: Knecht je jedan od vodećih proizvođača filtera. I dobavljač za Mercedes. Jedan te isti filter košta kod Mercedesa 3x. Jedina razlika je što ima dodanu trokraku zvijezdu i drugu kutijicu. I ovo je točan podatak, na primjeru filtera za gorivo za moje vozilo.

Ovo je vrlo pojednostavljeni primjer. Mislim, da me neki kolega oec. ne bi prozivao za propuste u teoriji....
Ovo sam napisao na nekoj drugoj temi. Ali evo da malo ljudi shvate "made in ČAJNA"

A sat LUIS V., pa ne znam.... Eno web - stranica LuisV pa vidi jel ima išta slično...
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 18:29   #97
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Ovo sam napisao na nekoj drugoj temi. Ali evo da malo ljudi shvate "made in ČAJNA"

A sat LUIS V., pa ne znam.... Eno web - stranica LuisV pa vidi jel ima išta slično...
Tražio sam i nisam našao,možda je sat od prije godinu-dve,nadao sam se da se netko kuži u to,pa da ce znat odgovoriti
__________________
To je više od ljubavi, tu se radi o vjeri!
tastatura zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 18:35   #98
Quote:
tastatura zg kaže: Pogledaj post
Tražio sam i nisam našao,možda je sat od prije godinu-dve,nadao sam se da se netko kuži u to,pa da ce znat odgovoriti
Probaj doći do bolje slike i probaj stavit na pdf SATOVI?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 23:36   #99
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Pa danas više skoro na svoj robi piše made in china. Nije svejedno jel šiju za Lacoste ili za neki jeftini dućan .Valja Lacoste i ostali imaju ipak kvalitetnije materijale, neku kontolu kvalitete i sl.

Ako te stvarno zanima, preporučila bih simpatičnu knjigu, No logo se zove.

Ne mislim da je sve crno bijelo ali istraživačkim novinarima mrvicu više vjerujem od markentinških magova Sori na offu
nickthestripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 11:35   #100
ja osobno sam bila pobornik originala...onda sam saznala da u high class ducanima prodaju cak i fakeove...makar imaju zastupnistvo. nije bitno kako sam saznala ali jesam . i eto, zasto nebi kupila na 10 inu cijene od kineza koji je napravio 50000 komada i 45000 poslao na prodaju na zapad ,a nesto ostavio sebi da si sto zaradi. ista roba, druga cijena. tako i tako izrabljuju te kineze. naravno ovdje pricam o direkt uvozu iz kine, ne tu na standovima.

jedan "zagrebacki" primjer- konjscinska- odem u importanne i vidim divne cizme za 700 kn i odem u konjscinsku i nadjem ih za 370, cjenkam se i kupim ih za 300. apsolutno identicne. svi znamo da stvari za nase butike ljudi kupuju u konjscinskoj. pa zasto bi inace vecina ljudi presla na veleprodaju?

ljudi, nebudite ludi, taj novac koji ustedite mozete uplatiti u dobrotvorne svrhe ili dati kome trebaju vise.
capoeira-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.