Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2010., 14:59   #1
Bebi paket za dijete od 2,5 godine

sto kupiti i staviti u paket


moje znanje o bebi potrebama je siromasno i sad sam u sto cuda
sve to na policama mi se cini korisno ali nemam pojma sto od toga najvise treba


vlazne maramice?
koje pelene za 2 i pola godine?

u paketu je bebi kupka i djecji kaladont ... nemam pojma jel ima vec zube ali dobro ce doci starijoj braci


kupila sam piskote, cokolino, trajnog mlijeka, fruteka

sto papaju klinci u toj dobi?
griz? banane?


help
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 15:53   #2
Prvo pitaj koliko je veliko dijete od 2.5 godine, tj. koliko ima kila, koliko je visoko. Pitaj da li ima još pelene, možda i nema jer u toj dobi kreće skidanje pelena. Možda bi im dobro došla kahlica.
Djeca od 2.5 godine u načelu jedu sve što i odrasli. Neka djeca jedu gris, a neka ne. Dobro je pitati što dijete jede. Jednom ja nisam pitala pa je ispalo dosta nezgodno jer je dijete bilo alergično na kravlje mlijeko i nije jelo ništa što sadrži kravlje mlijeko.

Zube ima dijete sigurno, i vjerojatno ih pere, ali bez paste za zube jer još u toj dobi ne znaju ispravno ispljunuti i ne gutati pastu. Npr. dječija četkica za zube 1. faze je dobro došla.

Možda kakav partiklić/podbradak, ako nađeš većih dimenzija.

I nekakvu igračkicu da se i i dijete veseli.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 16:15   #3
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Prvo pitaj koliko je veliko dijete od 2.5 godine, tj. koliko ima kila, koliko je visoko. Pitaj da li ima još pelene, možda i nema jer u toj dobi kreće skidanje pelena. Možda bi im dobro došla kahlica.
Djeca od 2.5 godine u načelu jedu sve što i odrasli. Neka djeca jedu gris, a neka ne. Dobro je pitati što dijete jede. Jednom ja nisam pitala pa je ispalo dosta nezgodno jer je dijete bilo alergično na kravlje mlijeko i nije jelo ništa što sadrži kravlje mlijeko.

Zube ima dijete sigurno, i vjerojatno ih pere, ali bez paste za zube jer još u toj dobi ne znaju ispravno ispljunuti i ne gutati pastu. Npr. dječija četkica za zube 1. faze je dobro došla.

Možda kakav partiklić/podbradak, ako nađeš većih dimenzija.

I nekakvu igračkicu da se i i dijete veseli.
malo je problem u tome sto ne znam apsolutno nista ni i djetetu ni o toj obitelji osim godina i spola djece za koju radimo paket

a obitelj nema ni telefon pa ne mogu prikupiti neke korisne informacije

do sada smo uzeli manje vise neke opcenite stvari koje mogu iskoristiti kao obitelj bez obzira na to tko sto jede

medeki, plisani sloneki i sl. nece sigurno proci neprihvaceni
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 16:32   #4
mislim da ti fruteki netrebaju jer se radi o djetetu od 2,5 godine bolje umjesto fruteka staviti vrećicu keksa, a pitanje je da li uopće i trebaju pelene jer se radi o relativnom velikom djetetu koje bi već najnormalnije moglo ići na wc,pa stoga i vl.maramice nisu potrebne
komad robice?
sitnica koja može razveseliti da li curu ili dečka,ovisno o dobi,špangice,torbica ili sl.?
uvjek pali čokolada,bojanka,bojice,flomići...
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 16:43   #5
To radiš neki donorski paket ili za goste?

Ako doniras, onda znam da je roditeljima najpotrebnije upravo ovo sto si kupila (hrana) i trajni proizvodi, a da klince vesele igračke. Ali ne baš plišanci (to im treba jedan-dva pet, a obično ih svi donose) nego nes u skladu s razvojem.

Eventualno jos za brigu oko klinca: ručnik, donje rublje, štramplice, dekica, posteljina, one ljepljivce za kupanje... ovisno naravno o budžetu

Čini mi se da ste se sasvim dobro snašli
Tamperlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 16:46   #6
Quote:
BUBAMARA22 kaže: Pogledaj post
mislim da ti fruteki netrebaju jer se radi o djetetu od 2,5 godine bolje umjesto fruteka staviti vrećicu keksa, a pitanje je da li uopće i trebaju pelene jer se radi o relativnom velikom djetetu koje bi već najnormalnije moglo ići na wc,pa stoga i vl.maramice nisu potrebne
komad robice?
sitnica koja može razveseliti da li curu ili dečka,ovisno o dobi,špangice,torbica ili sl.?
uvjek pali čokolada,bojanka,bojice,flomići...
casna sestra preko koje smo saznali za obitelj rekla nam je da dijete jos nosi pelene i da im toga treba (velicinu nije znala reci pa mozda bolje da ne kupujemo to)

keksa smo ubacili tonu i svakakvih slatkisa, igracki isto
bojica i sl...

ovo su fruteki u obliku soka, cini mi se (to bih i ja pila pa pretpostavljam da ni klincima nece biti lose)

ima 3 muska djeteta i jedna curica 5 razred


svi prijedlozi su dobrodosli
do sada smo kupili stvari za jedno 600-700 kn
ostalo je jos malo pa razmisljamo u sto to uloziti
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 16:58   #7
Quote:
Tamperlina kaže: Pogledaj post
To radiš neki donorski paket ili za goste?

Ako doniras, onda znam da je roditeljima najpotrebnije upravo ovo sto si kupila (hrana) i trajni proizvodi, a da klince vesele igračke. Ali ne baš plišanci (to im treba jedan-dva pet, a obično ih svi donose) nego nes u skladu s razvojem.

Eventualno jos za brigu oko klinca: ručnik, donje rublje, štramplice, dekica, posteljina, one ljepljivce za kupanje... ovisno naravno o budžetu

Čini mi se da ste se sasvim dobro snašli
radi se o donorskom paketu jednoj obitelji s cetvero djece



stavit cu popis otprilike sto ima u kutijama:


hrana:

4 kg brasna
secer
ulje
grah
grasak
pastete
tunjevina u konz.
gomila tjestenine raznorazne
riza
ajvar
kukuruz
ulje
paradajz pasirani
voćna salata (konz.)
2 l trajnog mlijeka
4 paketa praska za puding
musli
cokolino
linolada
piskote
fruteki
cedevita od kilu
caj od sipka

za klince:

stapici
kokice
sok
kila napolitanki
jafa keksi x2
medenjaci
4 paketa raznoraznih slatkisa

potrepstine:

detergent za sudje 1,5 l
detergent za ves velika vreca
sampon
kupka za djecu
kaladont za djecu
toalet papir


igracke:

plisanci
carobni paket za izvoditi trikove
bojice i sl.
autici


dodajte na popis ako vam nesto padne na pamet a mi cemo kupiti
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 17:07   #8
mozda neke kocke za slaganje? bez obzira na to koje su dobi, djeca se rado njima igraju. naravno ne govorim o lego kockama, mozes pronaci pristojne kockice za mozda 50-60-70 kuna,mozda i manje ako su sad u hr snizenja nekakva, a vjeruj mi da ce to biti pun pogodak
a mozda i neki multivitaminski sirup za djecu? vjerojatno ne unose dovoljnu kolicinu vitamina u prirodnom obliku ako je takva situacija
ako paket nece stajati tj ako ce odmah biti predan obitelji, ja bih ubacila i svjezeg voca

i svaka cast!
danivava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 17:10   #9
Quote:
danivava kaže: Pogledaj post
mozda neke kocke za slaganje? bez obzira na to koje su dobi, djeca se rado njima igraju. naravno ne govorim o lego kockama, mozes pronaci pristojne kockice za mozda 50-60-70 kuna,mozda i manje ako su sad u hr snizenja nekakva, a vjeruj mi da ce to biti pun pogodak
a mozda i neki multivitaminski sirup za djecu? vjerojatno ne unose dovoljnu kolicinu vitamina u prirodnom obliku ako je takva situacija
ako paket nece stajati tj ako ce odmah biti predan obitelji, ja bih ubacila i svjezeg voca

i svaka cast!
odlicna ideja
stavit cu na popis


a mozda se javi i neka obitelj koja bi donirala kockice, mozda je njihovo dijete preraslo to

hvala ti
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 17:59   #10
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
casna sestra preko koje smo saznali za obitelj rekla nam je da dijete jos nosi pelene i da im toga treba (velicinu nije znala reci pa mozda bolje da ne kupujemo to)

keksa smo ubacili tonu i svakakvih slatkisa, igracki isto
bojica i sl...

ovo su fruteki u obliku soka, cini mi se (to bih i ja pila pa pretpostavljam da ni klincima nece biti lose)

ima 3 muska djeteta i jedna curica 5 razred


svi prijedlozi su dobrodosli
do sada smo kupili stvari za jedno 600-700 kn
ostalo je jos malo pa razmisljamo u sto to uloziti
Postoji li opcija da negdje uzmete bon? Pa da lijepo roditelji odu i za te novce kupe pelene. Ako im je to najpotrebnije, možda možete to dodati u ovo što si navela.
Krema za guzu? Ako već ima pelene, pretpostavljam da im i to treba. Šampon, ulje za poslije kupanja? Ne znam, bubam
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 18:04   #11
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Postoji li opcija da negdje uzmete bon? Pa da lijepo roditelji odu i za te novce kupe pelene. Ako im je to najpotrebnije, možda možete to dodati u ovo što si navela.
Krema za guzu? Ako već ima pelene, pretpostavljam da im i to treba. Šampon, ulje za poslije kupanja? Ne znam, bubam
U Dm-imaju bonove
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 18:05   #12
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Postoji li opcija da negdje uzmete bon? Pa da lijepo roditelji odu i za te novce kupe pelene. Ako im je to najpotrebnije, možda možete to dodati u ovo što si navela.
Krema za guzu? Ako već ima pelene, pretpostavljam da im i to treba. Šampon, ulje za poslije kupanja? Ne znam, bubam
ne znam, pitat cu za bon

nekako vjerujem da je najbolje da jednostavno kupimo sto mislimo i sto smo sigurni da ce im dobro doci

mislim da sto god donesli necemo pogrijesiti
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 18:05   #13
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Postoji li opcija da negdje uzmete bon? Pa da lijepo roditelji odu i za te novce kupe pelene. Ako im je to najpotrebnije, možda možete to dodati u ovo što si navela.
Krema za guzu? Ako već ima pelene, pretpostavljam da im i to treba. Šampon, ulje za poslije kupanja? Ne znam, bubam
daaaa..mislim da je ovo prekrasna ideja za bon..tako bi oni sami mogli izabrat najpotrebnije i ono što koriste jer teško je nekome kupovat hranu i osnovne potrepštine...
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 18:06   #14
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
U Dm-imaju bonove
super

to bi im moglo dobro doci
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 18:07   #15
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ne znam, pitat cu za bon

nekako vjerujem da je najbolje da jednostavno kupimo sto mislimo i sto smo sigurni da ce im dobro doci

mislim da sto god donesli necemo pogrijesiti
e tu se varaš..bez obzira što su siromašni i oni imaju svoj ukus..imala sam sličnu situaciju i da sam se sitila bona to bi napravila..još sam ja tuka robu uzimala..to je jako teško posebno kad ne znaš obitelj bliže
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 18:08   #16
Quote:
ludaaa25 kaže: Pogledaj post
daaaa..mislim da je ovo prekrasna ideja za bon..tako bi oni sami mogli izabrat najpotrebnije i ono što koriste jer teško je nekome kupovat hranu i osnovne potrepštine...
pa da, sigurno
zato smo kupovali neke najopcenitije stvari s kojima ne mozes puno fulati

necu ljudima kupovati kinesku hranu, soju i klice pa da se cude sto smo im to spakirali

brasno, ulje i secer svima treba

toaletpapir isto
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 18:09   #17
Quote:
ludaaa25 kaže: Pogledaj post
e tu se varaš..bez obzira što su siromašni i oni imaju svoj ukus..imala sam sličnu situaciju i da sam se sitila bona to bi napravila..još sam ja tuka robu uzimala..to je jako teško posebno kad ne znaš obitelj bliže
nemam nista protiv bona, dapace

ako ce netko htjeti uplatiti ili donirati lovu reci cu da uzmu bon

jedini problem bi mogao biti ako obitelj nema DM u blizini a nemaju auto

zato cu se raspitati
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 18:11   #18
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
pa da, sigurno
zato smo kupovali neke najopcenitije stvari s kojima ne mozes puno fulati

necu ljudima kupovati kinesku hranu, soju i klice pa da se cude sto smo im to spakirali

brasno, ulje i secer svima treba

toaletpapir isto
istina..u svakom slučaju hvale vrijedna akcija..
inače i Magma daje poklon bonove koliko se sićam..a tu ima od jeftine baby robice do sportskih stvari za veće i igračke..
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 19:08   #19
mi smo na nagovor jednom jednoj obitelji uplatili bon u trgovini s mješovitom robom da si kupe potrepštine-kad sam vidla što su kupili,popizdila sam dobro da ih nisam otišla zadavit i poslat u tri krasne

cigarete,kave i pelinkovac su vodili na listi, a djecu ko j...,da oprostite bolje bi bilo da sam odnesla stavri koje sam namjeravala za klince,a ovak se konji osladili na moj račun
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 21:02   #20
Quote:
BUBAMARA22 kaže: Pogledaj post
mi smo na nagovor jednom jednoj obitelji uplatili bon u trgovini s mješovitom robom da si kupe potrepštine-kad sam vidla što su kupili,popizdila sam dobro da ih nisam otišla zadavit i poslat u tri krasne

cigarete,kave i pelinkovac su vodili na listi, a djecu ko j...,da oprostite bolje bi bilo da sam odnesla stavri koje sam namjeravala za klince,a ovak se konji osladili na moj račun
da, i mi smo se bojali takvog slucaja jer stvarno ne poznamo ljude

moguce je da su to divni ljudi koji nemaju srece u zivotu ali moguce je i da nisu, u svakom slucaju djeca nisu nista kriva i treba im pomoci

da bi izbjegli bilo kakvu zloupotrebu donacije kupili smo hranu i dobit ce stvari koje ce potrositi a ne mogu se iskoristiti za nekakvu manipulaciju i ne isplati ih se prodavati

velim, ne poznam ljude pa ne mogu nista govoriti ali bolje je biti oprezan i pripremiti se na sve mogucnosti i osigurati da ce bar dio toga (ako ne i sve) ipak otici djeci bez obzira na situaciju u obitelji
satori is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.