Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2007., 13:49   #21
Aha. Znači onaj autohtoni "hrvatski jal"...

zeka. Ako radi u HR a nema boravišnu - prijavi ga. On bi tebe da si ti u njegovoj zemlji neprijavljen...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 09:59   #22
primam ko zeku, samo nije lijepo kad to imas svaki dan 8+ sati u uredu.
ha znas, to mogu tu. u sloveniji bi vec dobio pedalu
zrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:37   #23
Quote:
zrix kaže: Pogledaj post
primam ko zeku, samo nije lijepo kad to imas svaki dan 8+ sati u uredu.
ha znas, to mogu tu. u sloveniji bi vec dobio pedalu
Samo ti prijavi. Možeš i inspekciji rada, mislim.

Sjećam se jednom su nam uletili na gradilište sa murjom i bukvalno pohapsili par čeha koji su dovezli neku opremu i namjeravali ju ugraditi...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 13:02   #24
ajme jala i zloće!

ali imaš inspektorat i prijavi ga.
a koji to točno posao radi,jer ako kopa kanale ili bauštela teško da je uzeo posao nekom hrvatu jer smo mi danas postali jako izbirljivi (kao zapadnjaci)pa nam je ispod časti raditi na građevini.
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 13:13   #25
i ne moras reci svoje ime...najbolje iz govornice...poste
...i da ...inspektorat je potplacen (tek tako da se zna)...nama u firmi prije dolaska inspektorata iz zagreba uvijek fino jave -'' recite radnicima na crno da odu na kavu ...cujemo se do danjeg''
to ti je drzava...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 13:31   #26
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
i ne moras reci svoje ime...najbolje iz govornice...poste
...i da ...inspektorat je potplacen (tek tako da se zna)...nama u firmi prije dolaska inspektorata iz zagreba uvijek fino jave -'' recite radnicima na crno da odu na kavu ...cujemo se do danjeg''
to ti je drzava...
tak ti je i u njemačkoj,usa,britaniji.......
nije samo kod nas korupcija razvila papčiće,samo kaj se o velikima ne priča
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 17:00   #27
ne radi na bausteli....
radi u uredu, tj ne radi. samo sjedi i ubire plodove nasega rada. cak kao ni ne sugerira sto bi trebalo, nego na konacnim sastancima neto pokusava trabunjati; a s obzirom da je stranac a i gazda stranac - odmah se nadju. i sve zavrsi kako je tu potplacivanje, ilegala i bez papira! a on ne moze u banku po 20 kuna jer nema ni papira ni dozvole da po racunu ista radi. kao da ga ni nema, ali mi itekako osjetimo da ga ima.
i ne ne maltretira nas, jer sam jednom nesto govorila na hrvatskom, ali je razumio ono transparency international....

hvala vam svima. puno HVALA
zrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:51   #28
Putovanje stranca s privremenim boravkom

Bok svima,

hitno mi treba pomoc nekoga ko je bio u slicnoj situaciji!moj muz je nigerijac sa nigerijskom putovnicom,a to znaci da mu skoro za svaku zemlju na svijetu treba vizazivimo van Hrvatske,ali planiramo povratak u Hrvatsku i moj muz bi tada dobio privremeni boravak u RHrvatskoj!Znam da stranci na privremenom boravku u RH ne smiju izbivati iz drzave duze od 30 dana...interesira me...da li je to u praxi stvarno tako?i kako moj muz moze ulaziti u zemlje eu,s obzirom da s nigerijskom putovnicom treba vizu,kakva olaksica bi mu bio(ili ne bi) privremeni boravak u RH?Znaci li to da on i dalje mora traziti vize za ulazak u druge zemlje(tocnije zemlje eu)?Znaci li to da on nema ista prava kao drzavljani RH(tj.vlasnici RH putovnice)?Da li je neko imao slican slucaj ili zna nesto o tome...bila bi zahvalna na pomoci!!
Hvala
galadali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:57   #29
on ima ista prava kao i svi nigerijci , tj. nosioci ngerijskih putovnica
to sto ima privremeni boravak u rh mu niti pomaze niti odmaze

ovaj dio o 30 dana neznam , ali znam za slucaj gdje nije bilo problema na tu temu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:04   #30
aha...to znaci da neovisno no privremenom boravku u RH on mora traziti vizu za ulazak u bilo koju drzavu....interesira me to,jer ne bi htjeli da moramo sjediti u RH kao u zatvoru bez mogucnosti kretanja ili sa velikim komplikacijama prilikom trazenja vize za neku drugu drzavu!ali mi se cini da ce to vec biti poprilicno komplicirano ako je tako kako ti kazes
svejedno hvala i molim ostale koji znaju nesto o ovome za misljenje!
galadali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:05   #31
Quote:
galadali kaže: Pogledaj post
Bok svima,

hitno mi treba pomoc nekoga ko je bio u slicnoj situaciji!moj muz je nigerijac sa nigerijskom putovnicom,a to znaci da mu skoro za svaku zemlju na svijetu treba vizazivimo van Hrvatske,ali planiramo povratak u Hrvatsku i moj muz bi tada dobio privremeni boravak u RHrvatskoj!Znam da stranci na privremenom boravku u RH ne smiju izbivati iz drzave duze od 30 dana...interesira me...da li je to u praxi stvarno tako?i kako moj muz moze ulaziti u zemlje eu,s obzirom da s nigerijskom putovnicom treba vizu,kakva olaksica bi mu bio(ili ne bi) privremeni boravak u RH?Znaci li to da on i dalje mora traziti vize za ulazak u druge zemlje(tocnije zemlje eu)?Znaci li to da on nema ista prava kao drzavljani RH(tj.vlasnici RH putovnice)?Da li je neko imao slican slucaj ili zna nesto o tome...bila bi zahvalna na pomoci!!
Hvala
ja znam nekog ko u hrvatskoj zivi sa Bosanskom putovnicom,al to ti je skoro pa isto,ko i sa nigerijskom,barem sto se tice viza.

- to sa 30 dana ak te uhvate,jel.
- posto hrvatska nije u EU trebat ce vize za zemlje EU
- nema ist prava kao drzavljani RH,jer to i nije

a od kud se vracate ak nije tajna?
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:11   #32
heheh...pa mogu ti reci da i jeste skoro pa isto ...ta bosanska i nigerijska putovnica)pa ja sam isto to i mislila da ce trebati viza za druge zemlje,dok RH nije eu!a to je bas malo kompliciranoa mi smo zivjeli u vise zemalja...nije tajna..al neka bude zapadna europa njemackog i francuskog govornog podrucjahvala
galadali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:14   #33
ali kad eto svi mislimo da ce u ovom slucaju biti potrebna viza za sve ostale zemlje...zna li neko kakva je procedura i s kakvim uspjehom stranci sa privremenim boravkom u RH dobijaju vize za druge zemlje...npr.eu?????kakve uvjete treba ispunjavati za to...i je li to uopce moguce?
hvala
galadali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:24   #34
Quote:
galadali kaže: Pogledaj post
ali kad eto svi mislimo da ce u ovom slucaju biti potrebna viza za sve ostale zemlje...zna li neko kakva je procedura i s kakvim uspjehom stranci sa privremenim boravkom u RH dobijaju vize za druge zemlje...npr.eu?????kakve uvjete treba ispunjavati za to...i je li to uopce moguce?
hvala
pa zapravo i nije neki problem dobit vizu za EU,barem sto se mojih bosanaca tice


bitno je da imas posao u hrvatskoj,kao imas razlog se vratit,garantno pismo nekog kod kog ides,ak ides recimo na skijanje onda dokaz o uplacenom aranzmanu.

glavno je da nisi radio sranja po eU;tj da nisi bio ilegalno tamo,da nisi bio nikad kaznjavan i.sl.

inace najteze je dobit prvi put vizu,poslije to ide puno lakse
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:33   #35
IZDAVANJE EU VIZA STRANCIMA SA PRIVREMENIM BORAVKOM U RH!

Moj muz je nigerijac sa nigerijskom putovnicom,a to znaci da treba vizu za skoro svaku zemlju na svijetuuskoro bi trebao dobiti privremeni boravak u RH,i dva mlada Gospodina na ovom forumu su potvrdili moju pretpostavku da ce mu za ulazak u zemlje eu biti potrebna viza bez obzira na provremeni boravak u RH(sve do ulaska Hrvatske u eu).
Interesira me da li je neko bio u slicnoj situaciji,i da li znate kako funkcionira cijela ta prica sa izdavanjem eu viza za strance u RH???Da li je to nemoguca misija,kakve uvjete treba ispunjavati???Imaju li ti ljudi uopce sansu dobiti takvu vizu?
zahvaljujem
Ovo pisem jer se planiram s muzem vratiti u Hrvatsku iz zapadne Europe i ne bi htjela sjediti tamo bez mogucnosti kretanja!
Hvala
galadali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:35   #36
hvala...ja sam vec napisala novi post na tu temu da vidim misljenja drugih isto tako....ali ja mislim da stranac sa privremenim boravkom u RH ne smije raditi?ILI?
galadali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:43   #37
to je dodatna procedura - dobivanje radne dozvole
s jedne strane zajebano , s druge strane , to nisu drzavljani rh!
kad ti netko izdaje vizu , taj netko bi rado znao da neces ostati ilegalno , vec da se mislis i vratiti od kud si dosao/la
sigurno je da nije nigdje lako biti stranac
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:56   #38
Quote:
galadali kaže: Pogledaj post
...potvrdili moju pretpostavku da ce mu za ulazak u zemlje eu biti potrebna viza bez obzira na provremeni boravak u RH(sve do ulaska Hrvatske u eu).
ja nisam 100% sigurna u tu tvrdnju.. Obzirom da zivite u EU, da li bi mu na pr. sada trebala viza da zeli otici u Englesku na vikend?

Quote:
galadali kaže: Pogledaj post
...
da li znate kako funkcionira cijela ta prica sa izdavanjem eu viza za strance u RH???Da li je to nemoguca misija,kakve uvjete treba ispunjavati???Imaju li ti ljudi uopce sansu dobiti takvu vizu?
Zasto bi bila nemoguca misija?Gle, sve zavisi od osobnih okolnosti... i svaki slucaj je individualan.

Netko tko je zivio i radio (podrazumjevam imao odobren boravak i radnu dozvolu) u EU zemlji i ima "cist" dosje, sigurno ce prije dobiti vizu za tu istu ili neku drugu EU zemlju nego osoba koja se doselila u HR iz Afrike i tjedan dana kasnije trazi vizu za EU zemlju ...
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:59   #39
zg sash...ne razumijem sta mi zelis reci...ja razumijem da ljudi koji bi mu izdali vizu za eu zele znati da ces se vratiti u RH!Buntspecht je napisao da nije problem dobiti vizu za eu ako imas posao u RH...garantno pismo osobe koja te poziva ili aranzman.....itd....ali kako moj muz moze imati posao kada ja mislim da stranci sa privremenim boravkom u eu nemaju pravo rada???da li to znaci da onda ne moze dobiti ni vizu za eu???to je ono sto sam ja mislila(iako moj muz nije lud za radnom dozvolom u rh za pocetak...poslije bi mozda samostalno radili)...da li se u tom slucaju prilaze iznos na bankovnom racunu???a da nije lako biti stranac to znam...jer sam cijeli zivot stranac)thanks
galadali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 15:20   #40
pa potepuh....normalno da mu sada ne treba viza za englesku jer ima privremeni boravak u eu...a kada dodje u RH imat ce privremeni boravak u RH i onda ce mu biti problem otici u englesku na vikend(((i to je moj problem!!!!a za ovo ostalo se lazem vjerovatno je tako....da ima prioritet jer je zivio u eu..cist dosije itd!!!hvala

sad imam pitanje...ako ja dodjem u RH s muzem i on dobije taj prîvremeni boravak...i neku vizu za eu...to znaci po zakonu za strance da smije ibivati iz RH najduze 30 dana???iako bi dobio turisticku vizu za eu na duze...da li to znaci da se moramo vratiti u drzavu nakon 30 dana...i sto ako na granici HR vide da je kao stranac izbivao iz RH duze od tih f...30 dana)))nece ga pustiti u RH???imao neko ovakvo iskustvo ili saznanje o tome????
svima vam puno zahvaljujem))))
galadali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.