Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2011., 12:25   #1
Ispit za stečajnog upravitelja

Kolege,

zanima me da li je netko od Vas položio ispit za stečajnog upravitelja i ako je, da li može napisati svoje dojmove? Koliko je težak, ima li kakva skripta i sl.??

Pravosudni sam položio, tako da dio koji se odnosi na trgovačko pravo ne moram polagati...

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!!
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 17:39   #2
Nema skripte, uci se po zakonima. Meni je to prilicno suhoparno, pogotovo financije i racunovodstvo.
Nije bas lagano, iako je daleko lakse od pravosudnog. Polagala sam sva tri dijela i trebalo je nekih 2 mjeseca ucenja. Ispitivaci su uglavnom suci, neki pilaju do detalja, neki su korektni.
Ti ne polazes ni gradjansko, 'samo' stecajno i financije.

Cijena je oko 1300 kn.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 18:44   #3
Koliko detaljno ispituju?

Ako sam te dobro shvatio ispituju samo po zakonima, dakle ne treba ići dalje u širinu...

A što se tiče popisa literature, vidim da je za neke "manje važne" zakone naznačeno da treba učiti samo opće odredbe, pa me zanima da li se ispitivači drže toga??

Tnx!!
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 19:09   #4
Stecajno resetaju toliko da clanke moras znati tocno u rijec. No, kod stecajnog je dobro sto uglavnom pitaju samo Stecajni zakon, ostale gotovo nikad.
Ucis samo po zakonima, no moguce je da pitaju nesto nevezano... Iako vjerujem da takva pitanja ne uzimaju u obzir za prolaz/pad. Mene je recimo ispitivacica iz gradjanskog pitala par stvari koje nemaju veze s gradivom, dok je iz financija ispitivanje bilo vrlo okvirno, nije me zezala s definicijama.
Najbolje ti je otici slusati ispit, obicno bude svaki mjesec.

Zadnje uređivanje Katrin : 21.01.2012. at 20:13.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 21:03   #5
Super, hvala na informacijama, puno si mi pomogla!
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 18:21   #6
Stecajni upravitelj

Postoji li netko tko je polozio nedavno ispit za stecajnog upravitelja?
Literaturu sam nabavila, ima je poprilicno (nabrojala sam 37 zakona, tu sam stala) , koliko treba da se to nauci, kakvi su ispitivaci, na sta najvise cjepidlace, kakav je ispit uopce, svaka informacija je dobrodosla!
Jeli pozeljno ici slusat ispit prije polaganja, sta ako se padne, molim ako ima tko da podjeli bilo kakvu informaciju?
__________________
Od svih plodova mora najvise volim kad prase padne u more!
kleica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 18:41   #7
Koliko ces uciti ovisi o tebi, o slobodnom vremenu, koncentraciji i volji, kao i svaki drugi ispit.
Ako padnes, mozes polagati opet nakon 4 mjeseca. Sve to imas na stranicama Ministarstva pravosudja.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 20:01   #8
Hvala na odgovoru, vidim da si gore opsirnije objasnila, ali tek sad vidjeh kad mi je tema prebacena u ovu.
Da, naravno ovisi o vremenu provedenom pred knjigom, mislila sam otprilike okvirno.
Znaci, stecajni zakon se mora znati pjevat, uf uf
Jesi odjednom prosla sve, ili si koji dio pala pa morala na popravak?
__________________
Od svih plodova mora najvise volim kad prase padne u more!
kleica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 20:11   #9
Stecajni zakon je osnova posla, pa je i logicno da ga moras najbolje nauciti. Nastala je pomama oko tog ispita i posla u zadnjih godinu dana, a ljudi uopce ne znaju da to sve nije tako jednostavno kako se cini.
Za ucenje ti treba 2-3 mjeseca, ovisno i jel radis ili ces samo uciti, vidjela si i sama da literature ima dosta. Nadam se da si pravnik jer ti to znatno olaksava ucenje
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 20:27   #10
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Stecajni zakon je osnova posla, pa je i logicno da ga moras najbolje nauciti. Nastala je pomama oko tog ispita i posla u zadnjih godinu dana, a ljudi uopce ne znaju da to sve nije tako jednostavno kako se cini.
Za ucenje ti treba 2-3 mjeseca, ovisno i jel radis ili ces samo uciti, vidjela si i sama da literature ima dosta. Nadam se da si pravnik jer ti to znatno olaksava ucenje
Da, pravnik sam...koliko sam prolistala po prvom dojmu ovi pravni predmeti mi nece stvarati teskocu kod ucenja, ali ove financije i racunovodstvo mi je vec onak drugi par cipela
Jasno mi je da to nije najednostavnije za obavit, ali svi su jednom bili pocetnici pa su nekak valjd svladali, mislim da nikad necu pucat na neke velike stecaje ako ih i budem radila, pored posla dovoljan bi mi bio neki manji, onak cisto fuš zarada. A reci mi, koliko cesto uspijes dobit stecaj, jer ipak nije bas ni najlakse dobit ga jel
__________________
Od svih plodova mora najvise volim kad prase padne u more!
kleica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 20:32   #11
To je vrlo relativno i sve ovisi o situaciji, o tome mozemo nekom drugom prilikom, kad polozis i krenes u posao generalno, to nije posao od kojeg zivis iz mjeseca u mjesec, jer jedan mjesec mozes imati puno posla i dobro zaraditi a iduci vec nista.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 20:37   #12
hehe ok
Cula sam da dosta znaju rusit na jednom djelu cisto zbog love da se plati taj popravni 600 kn, koliko je to istina ako si upucena?
Da znam, to je ad hoc posao zato i kazem pored posla voljela bi tu i tamo odradit neki manji ako bi mi se nasao pri ruci!
__________________
Od svih plodova mora najvise volim kad prase padne u more!
kleica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 20:48   #13
To je istina, da. Kao sto sam vec napisala, najbolje je otici slusati ispit, pa vidjeti iz prve ruke.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 17:11   #14
da dignem temu

Spremam ispit, pa me zanima da li je netko zainteresiran da zajedno ponovimo gradivo???
Giulia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 09:19   #15
Quote:
Giulia kaže: Pogledaj post
Spremam ispit, pa me zanima da li je netko zainteresiran da zajedno ponovimo gradivo???
I ja mislim pripremati ispit pa tražim pomoć oko literature. Zakone printam, a zanima me skripta/materijali koje je izradio netko tko je uspješno položio ispit.
Unaprijed hvala na eventualnoj pomoći...
Lumberjack13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 12:10   #16
Ima li netko ovdje da sprema ispit za stečajnog upravitelja?
Ako ima kakvih novijih iskustava, neka slobodno iznese...
ivanak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 12:29   #17
ispit

ima li toko volje zajendo ponvalajti gradiovi iz područja rijeke?
Giulia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 19:06   #18
Da li je netko nedavno polagao ispit za stecajnog upravitelja ?? Kakva su iskustva ? Ja sam zavrsila ekonomiju i mislim se mozda polagat ispit, ali me malo strah da se necu snac u svemu tome...Da li ima netko iskustva u ovom poslu ?
zekyjuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 02:37   #19
... i ja se spemam krenuti uciti za ispit za stecajnog.... svaka info, sugestija i prijedlog je dobrodosla... nakon ekonomije, malo prava nije na odmet...
MIvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 15:41   #20
Quote:
MIvica kaže: Pogledaj post
... i ja se spemam krenuti uciti za ispit za stecajnog.... svaka info, sugestija i prijedlog je dobrodosla... nakon ekonomije, malo prava nije na odmet...
Ja planiram početi učiti za ispit.
Voljan sam učiti timski čisto radi podizanja efikasnosti savlađivanja gradiva.
Ispit ima 3 dijela:
- stečajno pravo
- građansko pravo, pravo društava i trgovačko pravo
- financije i računovodstvo

Išao sam slušati ispit prošle godine i svakako bih to preporučio.
Planiram sve prvo pročitati, otići slušati ispit zatim sve naučiti pa opet otići slušati ispit prije nego što prijavim ispit.
mladi lik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.