Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2012., 14:39   #61
Meni su također puškarali oko kuće, premda postoji direktiva gdje i koliko daleko od nastanjenog objekta smiju pucati. Također su mi njihovi pesi podavili nekoliko mačaka.

ALI kada smo nazvali policiju, odgovor je bio "Da ih privatno tužimo" ili "Da su policajci na terenu i zauzeti bitnijim stvarima" i sl.
Znači policija efektivno NE pomaže. Kasnije sam saznao da su u pitanju veze i prijateljstva između policajaca i lovaca. Jednostavno su lovci jedni od nedodirljivih i tu ne možeš tražiti pravdu.
Lovačka društva kao takva su izrazito neproduktivna baš zbog činjenice da su imali izlov srna na crno zbog toga što se mali od predsjednika ženio slijedeći vikend. A tamo se jelo pogodite što. Također ne kažnjavaju krivolovce premda se javno zna tko su i gdje operiraju.
I da, ja još nisam vidio lovca koji trijezan ide u lov. Dolaze rano ujutro praktički ispred naše kuće i prva stvar koju rade je nekoliko flaša rakije i deranje da se svi probudimo, nek se zna da dolaze. Onda kreću u svoj marš po šumi sa svojim džukelama koje ne drže na kontroli ni uzici, što nije ni čudno jer i sami klipsaju nakon pola litre ljute. I već vidim scenu, da ogradiš svoj dio šume, to bi bila panika, tri kombija murje, pobili bi ti sve živine i eto osvete.

Neću generalizirati za sve, ali lovci koje ja poznajem iz prigorskog kraja su najniži šljam ionako socijalno slabo osviještenog društva kojim sam okružen. Nemaju trunke osjećaja niti sažaljenja, samo da se napit, pobit, napravit čim bolju veprovinu ili srnetinu i izjebat kojekakve babetine i to im je cijeli život.
ubojica mekog tuljca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 14:43   #62
Quote:
ubojica mekog tuljca kaže: Pogledaj post
Meni su također puškarali oko kuće, premda postoji direktiva gdje i koliko daleko od nastanjenog objekta smiju pucati. Također su mi njihovi pesi podavili nekoliko mačaka.
300 metara ako se ja dobro sjecam.

Psi su ti usli u dvoriste i ubili macku?

Ja imam skroz drugacija iskustva, jest da se jede, al ovo drugo, bas i ne. Obicno na tim velikim okupljanima nedjeljom imas postrojavanje ujutro, lovnik odrzi neki govor sto ce se danas radit, pregleda tko ima kakvo oruzje, vise puta se dogodilo da neke iskljuci, tj posalje doma po neko drugo jer se u tom periodu ne koristi ono sto je donio itd.
A od jedno 30-40 takvih nedjelja u kojima sam sudjelovao, brat bratu 70% je bilo nekakvih radova, a 30% lov. Svake godine neki od lovaca koji ima zemljiste ustupe ga za sijanje neke kulture za prehranu zivotinja po zimi, pa se tu vrsi dosta radnih akcija. Mozda u nekim drugim dijelovima Hr drugacije, ali iskusta koja ja imam su pozitivna.

Zadnje uređivanje lukarak : 10.01.2012. at 14:49.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 14:45   #63
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
300 metara ako se ja dobro sjecam.

Psi su ti usli u dvoriste i ubili macku?
Mislim da su meni rekli 200m, ali dobro nije ni bitno kad ionako ne mogu ništa učiniti protiv toga.

Da, nekoliko pasa je ušlo u dvorište i podavilo mačke. Mačke nisu moje nego ostavljene da crknu (pošto je šuma blizu), pa sam ih uzeo pod svoje. Nemam vlasnički list za njih. Tako da, činjenično, nisam pretrpio nikakvu štetu. Odatle moje ogorčenje lovcima. No nema veze, ovo sam izbacio iz sebe čisto zato jer nikome to ne govorim, a poprilično me ljuti. Ionako nije tema topica pa isprika na trollanju.
ubojica mekog tuljca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 14:59   #64
Quote:
ubojica mekog tuljca kaže: Pogledaj post
Mislim da su meni rekli 200m, ali dobro nije ni bitno kad ionako ne mogu ništa učiniti protiv toga.

Da, nekoliko pasa je ušlo u dvorište i podavilo mačke. Mačke nisu moje nego ostavljene da crknu (pošto je šuma blizu), pa sam ih uzeo pod svoje. Nemam vlasnički list za njih. Tako da, činjenično, nisam pretrpio nikakvu štetu. Odatle moje ogorčenje lovcima. No nema veze, ovo sam izbacio iz sebe čisto zato jer nikome to ne govorim, a poprilično me ljuti. Ionako nije tema topica pa isprika na trollanju.
Postoji i inspekcija ministarstva, i lovocuvari.

Inace, ne znam jel pokretac topica to koristi, ali ako je na tvojoj zemlji ustanovljeno loviste, imas pravo na dio naknade koju ovlastenik prava lova placa za koristenje lovista.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 15:42   #65
A jeli? To o naknadi nisam znao? Viš toga se naši bečari nebi sjetili. Imaš li možda ideju kako to ostvariti? Možda ako ih tražim da plate odustanu od lovišta na tom dijelu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 18:39   #66
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
A jeli? To o naknadi nisam znao? Viš toga se naši bečari nebi sjetili. Imaš li možda ideju kako to ostvariti? Možda ako ih tražim da plate odustanu od lovišta na tom dijelu.
Vec to oni placaju. Samo ima 'zgodna' odredba o tome da ako vlasnik ne javi, naknada ide u korist proracuna ili tako neceg. Mislim da 50% naknade za koncesiju pripada vlasnicima, u omjeru valjda njihove povrsine u odnosu na ukupnu povrsinu lovista. Al to ti je sve sica, cim se koncesija moze placati s clanarinama lovackog drustva. Mislim da je red velicina nekoliko desetaka kuna po hektaru godisnje, ono 10 do 25 recimo. Pa onda bi ti imao pravo na pola toga.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 10:56   #67
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
A pijanaca ima svugdje. Ne znaci da su svi takvi, i te svoje primitivne komentare slobodno zadrzi za sebe. Kao i u prometu, policija rjesava takve slucajeve.
Ima samo su ovi teško naoružani i pucaju na svaki šušanj.Riješava a omjer je 1:1000.

Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
suma je privatna, no zivotinje koje zive u njoj nisu tvoje privatno vlasnistvo. teoetski bi mogao ograditi sa ogradom svoju sumu no neznam koliko ti je to financijski isplativo
Članak 19.

Na površinama zemljišta na kojima se ne ustanovljavaju lovišta divljač je dužan zaštićivati vlasnik zemljišta, odnosno pravna ili fizička osoba koja koristi to zemljište.

Quote:
ubojica mekog tuljca kaže: Pogledaj post
Meni su također puškarali oko kuće, premda postoji direktiva gdje i koliko daleko od nastanjenog objekta smiju pucati. Također su mi njihovi pesi podavili nekoliko mačaka.

ALI kada smo nazvali policiju, odgovor je bio "Da ih privatno tužimo" ili "Da su policajci na terenu i zauzeti bitnijim stvarima" i sl.
(2) Pse i mačke njihovi vlasnici, a pastiri pastirske pse, ne smiju puštati da se kreću lovištem bez nadzora na udaljenosti 300 m od nastambe vlasnika, odnosno od stada.
(1) Zabranjeno je loviti divljač:
2. u pojasu 300 m od ruba naselja u nizini i prigorju te 200 m u brdsko-planinskim područjima,

Bili su dužni izaći i ustanovit prekršaje bilo tvoje ili njihove a posebice ovaj

Članak 29.
Fizička osoba ne smije nositi oružje kada je pod utjecajem alkohola,

a kad prave kakvu feštu tko će bit sponzor mesa ako ne lovačko društvo?

Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Obicno na tim velikim okupljanima nedjeljom imas postrojavanje ujutro, lovnik odrzi neki govor sto ce se danas radit, pregleda tko ima kakvo oruzje, vise puta se dogodilo da neke iskljuci,
Ima i onih koji pregledaju koliko i kakvog alkohola ima i da li će im bit dosta, a usput ga prije lova i probaju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 05:16   #68
pijetlovi / odstrel svraka i vrana

Naime, "kukurikavci" su vec krenuli

Izludjuje me to. Ne mogu spavati.

Koje su mi pravne mogucnosti?

- svrake i vrane su se takodjer nakotile i kreste od najranijeg jutra.
- smijem li to skidat zracnicom? ...prackom?


Spasite me, molim vas.

Ne zivim u gradu.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 17:36   #69
I kod mene su cvrči, ptice, psi zavijaju... što bi trebala, napraviti odstrel? Zatvori prozor i bok.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 10:50   #70
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
- smijem li to skidat zracnicom? ...prackom?
Može samo spremi debelu lovu ako te uhvate
http://www.dzzp.hr/vrste/zasticene-i...vojte-747.html

http://www.zakon.hr/z/403/Zakon-o-zaštiti-prirode
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 11:06   #71
Svrake i vrane nisu zaštićene ptice

sve ostale jesu
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 16:24   #72
Probaj ubit koju ako nisu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.