Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2008., 00:29   #81
Quote:
marin j. kaže: Pogledaj post
Kolega živi u inozemstvu i trebao bi mi poslati punomoć da mu obavim ovdje neke stvari. Kakav je postupak? Da ide tamo u naš konzulat, sastavi ju i potvrdi te pošalje? Njegov potpis na punomoći nije dovoljan, je li tako, treba i ovjera potpisa?

Zahvaljujem na odgovoru.
.. ili on ovjeri potpis gore kod javnog bilježnika, a ti onda u hr napraviš prijevod ovjere javnog bilježnika kod sudskog tumača.
megan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 21:00   #82
Quote:
megan kaže: Pogledaj post
.. ili on ovjeri potpis gore kod javnog bilježnika, a ti onda u hr napraviš prijevod ovjere javnog bilježnika kod sudskog tumača.
Moje iskustvo je da je pored overe od "javnog bilježnika" ili notara ( na pr. u Nemačkoj) potreban i Haški apostil..a zatim overen prevod sudkog tumača kod nas..
__________________
S.A.R.S.
plawka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 23:25   #83
Quote:
Denys kaže: Pogledaj post
Uglavnom je tocno to sto si napisao.
Treba sastaviti punomoc, otici na konzulat ili predstavnistvo sa hrvatskom osobnom ili putovnicom, ovjeriti potpis, platiti i to je to.

upravo tako sam ja imala sa čovjekom koji živi u Švedskoj
KAMA SUTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 00:38   #84
punomoć

Kako se radi punomoć za osobu koja nije u stanju potpisat se?
Punomoć na račun u banci, poštu i sve te stvari.

Hvala
keana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 02:08   #85
Quote:
keana kaže: Pogledaj post
Kako se radi punomoć za osobu koja nije u stanju potpisat se?
Punomoć na račun u banci, poštu i sve te stvari.

Hvala
mogu ti rec sto se tice poste-odes u postu sa tom osobom i vasim o.i.,napravis postansku punomoc koja ti vrijedi za post.posiljke i novac (ne banku,to ides posebno u banku-ali ako je hpb mozes samo za nju tamo napraviti) te ti to dode 13,50 kn ...vrijedi ti do kraja kalendarske god.pa moras produzivat za sljedecu...mozes to naprvaviti i kod biljeznika ali ti je skuplje a moras naglasiti za sta ti je tj.da se odnosi na post.posilj.i novac...
bubsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 11:26   #86
Quote:
keana kaže: Pogledaj post
Kako se radi punomoć za osobu koja nije u stanju potpisat se?
Punomoć na račun u banci, poštu i sve te stvari.

Hvala
Ako se ne moze potpisati moze dati otisak prsta. Ako nije u svijesnom stanju (npr. teski mozdani udar ) tada samo sudska odluka.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 15:59   #87
Može li netko u 2-3 rečenice napisati kako bi pismeno otkazivanje trebalo izgledati? Može i na PM. To je vjerojatno jednostavna kratka izjava, ali ne bih htio ništa zabrljati jer bih to trebao napraviti za tetu koja se zaletila i potpisala punomoć ne gledajući od koga je pa bi sada punomoć trebala povući i to pismeno jer je odvjetnik u 50km udaljenom gradu, a na telefon se ne javlja.

Naime, ona ima 75 god. i negledajući je potpisala novu punomoć odvjetniku "B" koji je preuzeo ured od odvjetnika "A", a taj "A" je bio toliko loš da mu je punomoć otkazana i angažiran je odvjetnik "C" kojeg i sada ima. Zašto joj je "B" odvjetnik slao pojma nemam (samo ju je zbunio jer ona vodi jedan jedini spor uz pomoć odvjetnika "C"), a dvojica joj ipak ne trebaju.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 07:41   #88
Stranka punomoć ne otkazuje, otkazuje je odvjetnik, stranka je opoziva.

Dakle, opozivam Vam punomoć kojom sam Vas opunomoćio da me u predmetu tom i tom zastupate pred tim i tim sudom.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 16:01   #89
Hvala ti baobab.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 10:58   #90
Očevim autom preko granice

Smijem li prijeći državnu granicu s očevim autom (govorimo o Mađarskoj) bez njegove pratnje?
Trebam li imati potpisano kod javnog bilježnika neku izjavu ili sl.?

XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 13:30   #91
Pa zašto ne bi mogla/ao?
__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 13:39   #92
Quote:
XENON2 kaže: Pogledaj post
Smijem li prijeći državnu granicu s očevim autom (govorimo o Mađarskoj) bez njegove pratnje?
Trebam li imati potpisano kod javnog bilježnika neku izjavu ili sl.?

ne znam za oca, ja sam se upravo raspitivala za frenda. uglavnom HAK izdaje dozvolu za upravljanje tuđim motornim vozilom koja košta 80 kn.
treba ti osobna, prometna od vlasnika i osobna/putovnica od korisnika.
najbolje ih nazovi, oni će ti znati reći i za tatu...
dishpet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 15:16   #93
ako ste ti i stari prijavljeni na istoj adresi ne treba ti nikakva potvrda.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 01:10   #94
U teoriji ti treba ovo što je napisano, u praksi ćeš preći bez problema!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 02:07   #95
Da li je dozvoljeno voziti auto registriran na firmu, ako imaš punomoć od te firme ali nisi njen zaposlenik?
fisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 06:44   #96
Napravljeno

Napravljeno jučer u HAK-u. 80 kn košta. Sada sam na miru.

Čuo sam da su ljudi imali problema na granici.
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 08:57   #97
Quote:
XENON2 kaže: Pogledaj post
Smijem li prijeći državnu granicu s očevim autom (govorimo o Mađarskoj) bez njegove pratnje?
Trebam li imati potpisano kod javnog bilježnika neku izjavu ili sl.?

Evo, bar kad su slovnci u pitanju, prvo brat mi je vozio od stare auto i od mene i trebala mu je samo punomoć... Bez toga niš, odeš kod javnog bilježnika sa starim, i tamo zatražiš to, oni to napišu, platiš nekaj sitno i to ti je to...
__________________
Potrebne su nam promjene!
snegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 12:43   #98
Quote:
XENON2 kaže: Pogledaj post
Napravljeno jučer u HAK-u. 80 kn košta. Sada sam na miru.

Čuo sam da su ljudi imali problema na granici.
Ja sam sa sestrinim muzem isao u austriju na EURO, i do tamo sam ja vozio ocev auto, i nikakvih problema nije bilo. Cak mi ni auto nisu pregledavali. Uzeli dokumente i udrili pecat.
Na povratku preko SLO granice je vozio sestrin muz, i opet nista, nikakvih problema.
Malo je kasno sada, ali eto, da drugi znaju..
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 12:51   #99
poznajem jedno 5 - 6 ljudi koji svaki tjedan prelaze granicu s autima od staraca i nikad ih nitko nije nista pitao. Ja isto radi studija idem svaki tjedan, dva preko granice i nikad nikakvog problema bez ikakve punomoci
Aminta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 20:26   #100
Punomoć za motorno vozilo

zanima me,jer sam čuja da je moguće, da li meni rođak,koji je njemački državljan može dati svoj motor na punomoć da ja bezbrižno ga vozin u hrvatskoj.dakle,on kupi motor, registrira ga i dovede ha u hrvatsku.odemo kod javnog bilježnika i on mi da punomoć za motor.dali je to izvedivo, da nebi ma problema sa drotinjom ako me zaustavi?
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.