Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2016., 11:13   #5641
Se stvarno ceka 2 tjedna za C1/D vizu ako ju saljemo DHL-om bez intervjua?
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 22:59   #5642
Prijatelj mi radi u UAE kao i njegova cura. Ona je sa Filipina i ima boravak u UAE. Sada bi on nju turističi doveo u BiH na par dana, al avion imaju direktno za Zagreb.

Kakva njoj viza treba da bi mogla uopće doći??
a-vatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 10:27   #5643
Quote:
a-vatar kaže: Pogledaj post
Prijatelj mi radi u UAE kao i njegova cura. Ona je sa Filipina i ima boravak u UAE. Sada bi on nju turističi doveo u BiH na par dana, al avion imaju direktno za Zagreb.

Kakva njoj viza treba da bi mogla uopće doći??


http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...lipini,69.html - ovo je za Hrvatsku

a ovdje imas za Bosnu - http://www.mvp.gov.ba/konzularne_inf...s1=183&id=4688
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 14:45   #5644
Thumbs up

Zahvaljujem na info. Puno ste pomogli.
a-vatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 13:31   #5645
Pitanje za US vizu-ako odem u ambasadu na razgovor i iznesem moj plan puta koji ce trajati recimo 2-3tjedna i vizu mi odobre, dal onda na aerodromu dobim vizu u trajanju tocno kak sam im i rekel ili mogu ostati 3mjeseca? Znam da trebam povratnu kartu al recimo da odustanem od povratnog leta i produzim svoje putovanje na 3mjeseca(ako mi ga toliko odobre prilikom ulaska) dal mogu imati kakvih problema?
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 14:20   #5646
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
Pitanje za US vizu-ako odem u ambasadu na razgovor i iznesem moj plan puta koji ce trajati recimo 2-3tjedna i vizu mi odobre, dal onda na aerodromu dobim vizu u trajanju tocno kak sam im i rekel ili mogu ostati 3mjeseca? Znam da trebam povratnu kartu al recimo da odustanem od povratnog leta i produzim svoje putovanje na 3mjeseca(ako mi ga toliko odobre prilikom ulaska) dal mogu imati kakvih problema?
Kolko ces ostati to ti udara sluzbenik prilikom ulaza u SAD, može biti 3 tjedna ,4 tjedna ili možda 3 mjeseca.

Ja sam dobio vizu na 10 godina, a slubenik mi je udario pecat da moram napustiti zemlju za 3. mjeseca
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 14:55   #5647
Da, sluzbenik na aerodromu te pita, koliko ostajes (obicno ne trazi kartu na uvid, ali moze). Moze ti udrit tocno kako si rekao ili najvise sest mjeseci.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 19:32   #5648
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Da, sluzbenik na aerodromu te pita, koliko ostajes (obicno ne trazi kartu na uvid, ali moze). Moze ti udrit tocno kako si rekao ili najvise sest mjeseci.


Sent from my iPad using Tapatalk
Da kuzim ja to. Zanima me da li kod razgovora u ambasadi dobim neki papir(koji moram pokazati na aerodromu) na kojem pise da sam rekel recimo 3 tjedna da ostajem? Ak je tak onda nebrem reci na aerodromu da ostajem duze jer bu videl da lazem. Ja sam mislil da velim u ambasadi da idem na tri tjedna,odobre mi vizu,kupim povratnu kartu za 2mjeseca i na aerodromu prilikom ulaska pokazem kartu i velim da ostajem 2mjeseca. I odobre mi ulazak od 2mjeseca ili vise ali ne manje od toga.je moguce? Ili oni znaju tocno kaj sam rekel u ambasadi?
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:46   #5649
Ne dobijes nikakav papir, samo vizu u putovnicu. Ti uvijek mozes promijeniti plan puta, nakon sto si dobio vizu, a mnogi ga nemaju ni prije nego dobiju vizu.

Mozes slobodno kupit kartu na dva mjeseca, nakon sto dobijes vizu, ali na kontroli u USA moras reci koliko ces biti i sta, kako, gdje, ako pitaju.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:51   #5650
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ne dobijes nikakav papir, samo vizu u putovnicu. Ti uvijek mozes promijeniti plan puta, nakon sto si dobio vizu, a mnogi ga nemaju ni prije nego dobiju vizu.

Mozes slobodno kupit kartu na dva mjeseca, nakon sto dobijes vizu, ali na kontroli u USA moras reci koliko ces biti i sta, kako, gdje, ako pitaju.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
E to me zanimalo hvala ti puno
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 00:54   #5651
Pozz ljudi,
Trebala bi na putovanje u juznu afriku u johannesburg ovaj mjesec
Na 3 dana,sve je super bilo dok nisam saznala da mi treba viza 😁😁
Imam hrv putovnicu,trenutno zivim u njemackoj vec 8mj prijavljena sam tu i sve
Sad je sranje ta viza, koja je procedura
Trebala bi mi obicna turisticka viza
Listala sam po netu i zafrkancije tona oko vize
De bankovni racun listu na uvid te dokaz godisnjeg od poslodavca itd itd i te gluposti
Jel to stvarno tako il se to tice samo onih sto idu radit u afriku?
Jel mogu podatke poslat emailom il postom il moram ic u zg osobno podic vizu?
Ako netko ima iskustva s tim da podjeli

Hvala unaprijed
ttjdger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 02:34   #5652
Quote:
ttjdger kaže: Pogledaj post
Pozz ljudi,
Trebala bi na putovanje u juznu afriku u johannesburg ovaj mjesec
Na 3 dana,sve je super bilo dok nisam saznala da mi treba viza 😁😁
Imam hrv putovnicu,trenutno zivim u njemackoj vec 8mj prijavljena sam tu i sve
Sad je sranje ta viza, koja je procedura
Trebala bi mi obicna turisticka viza
Listala sam po netu i zafrkancije tona oko vize
De bankovni racun listu na uvid te dokaz godisnjeg od poslodavca itd itd i te gluposti
Jel to stvarno tako il se to tice samo onih sto idu radit u afriku?
Jel mogu podatke poslat emailom il postom il moram ic u zg osobno podic vizu?
Ako netko ima iskustva s tim da podjeli

Hvala unaprijed
Nemoj me drzat za rijec al mislim da mozes to obaviti u veleposlanstvu JA u Njemackoj. Mozda najbolje da njih nazoves ili posaljes mail. Ako imaju veleposlanstvo u Njemackoj(a vjerujem da bi trebali imati).
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 09:14   #5653
Prilicno sam sigurna da mozes vizu obaviti u veleposlanstvu zemlje u kojoj zivis. Ja sam npr. vizu za Mexico obavljala u USA, moji poznanici, koji zive u Njemackoj (HR drzavljani), obavljali su vizu u Njemackoj.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 09:37   #5654
Za JAR trebas sve te papire koji su napisani, ako zaboravis ili ne prilozis jedan od navedenih papira neces dobiti vizu, dosta su strogi, barem ovi u Budimpešti gdje sam ja bio. i treba ici osobno dostaviti papire u amabasadu nikako preko pošte ili e-maila
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 13:49   #5655
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
Nemoj me drzat za rijec al mislim da mozes to obaviti u veleposlanstvu JA u Njemackoj. Mozda najbolje da njih nazoves ili posaljes mail. Ako imaju veleposlanstvo u Njemackoj(a vjerujem da bi trebali imati).

Nasla sam na netu ima ovde u berlinu,slala sam email jos mi ne odg
Molim Boga da sve uspijem tu rijesit da ne trebam u budimpesti to zaobilazim kolko je moguce

Hvala vam puno!
ttjdger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 10:11   #5656
Odg su mi,

Poštovana,

vize za Južnu Afriku izdaju veleposlanstva i generalni konzulati Južne Afrike. U Vašem slučaju to je generalni konzulat Južne Afrike u Münchenu. Pored tog generalnog konzulata Južna Afrika ima i veleposlanstvo u Berlinu.

Za sve informacije u svezi s postupkom podnošenja zahtjeva za vizu potrebno je se obratiti generalnom konzulatu Južne Afrike u Münchenu (ukoliko živite u Bavarskoj):

http://www.suedafrika.org/en/visa-im...-3-months.html


Pa evo ako je netko u istom il slicnom problemu, imate link ovde il kontaktirajte nase u berlinu
ttjdger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 14:28   #5657
Hey da li jos uvijek treba potvrda o nekaznjavanju i rodni list za americku vizu ili su to ukinuli jer ne mogu pronaci nigdje na internetu a prije dvije godine je trebalo. Thanks
__________________
Only Kivanc
kuzeyFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 15:09   #5658
To si totalno u krivu. Nikad nije trebao ni rodni list ni potvrda o kaznjavanju za turisticku vizu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 22:11   #5659
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
Da kuzim ja to. Zanima me da li kod razgovora u ambasadi dobim neki papir(koji moram pokazati na aerodromu) na kojem pise da sam rekel recimo 3 tjedna da ostajem? Ak je tak onda nebrem reci na aerodromu da ostajem duze jer bu videl da lazem. Ja sam mislil da velim u ambasadi da idem na tri tjedna,odobre mi vizu,kupim povratnu kartu za 2mjeseca i na aerodromu prilikom ulaska pokazem kartu i velim da ostajem 2mjeseca. I odobre mi ulazak od 2mjeseca ili vise ali ne manje od toga.je moguce? Ili oni znaju tocno kaj sam rekel u ambasadi?
Nemoj to ni u ludilu raditi!
Ako u ambasadi kazes tri tjedna onda tako imigracijskom officeru kazes i toliko i ostajes iako ti onaj na aerodromu odobri 6 mjeseci!
Ako ostanes duže slobodno se oprosti od vize niti da ces je ikad vise dobiti!
Tako je jedna cura rekla 2 tjedna pa ostala 2 mjeseca i drugi put kad je opet isla ode viza u 3pm i odvedose je u lisicama nazad na avion doma kao najgoreg kriminalca ubojicu.
(Jako,jako ruzno iskustvo koje nikada neces zaboraviti!)
Sljedeci put kad ides, ne ides u ambasadu a na aerodromu kazes da ostajes dva mjeseca i nema nikakvih problema ali prvi put ko da hodas po jajima.
Jednom decku su oduzeli vizu samo zato jer je dobio kaznu za brzu voznju auta iako ju je uredno platio!
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 22:23   #5660
Plan se može promjeniti, boravak produžiti, bitno je da se ne ostane duže od onog što udari imigracijski službenik?
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.