Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2007., 21:05   #1
Može li majka prodati stan,a dijete na ulicu....

Molim vas pomoć oko neke nedoumice
Radi se o majci i punoljetnoj kćerci, koje žive same zadnjih nekoliko godina.Otac/muž je poginuo, druga kćer/sestra se udala.
Nakon očeve smrti njih dvije se u majčinu korist odriču svega pa tako i stana.

Odnosi s majkom su jako loši, majka je nesnosna, ne mari za kćeri niti njihov život, status ......

Kćer koja živi s njom se boji da bi majka mogla prodati stan, uzeti manji i ostatak love spiskati (bolje da vam ne rečem na što)...

Kćer koja živi s majkom je na toj adresi preko 25 godina.
I iako se odrekla na ostavinskoj raspravi, što može učiniti desili se da gđa.Majka proda taj stan i jednostavno joj reče da odseli???

Hvala svima za pomoć.
Ako sam izostavila neki bitni detalj, pitaj te.
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Old 19.12.2007., 22:39   #2
Quote:
maserka80 kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoć oko neke nedoumice
Radi se o majci i punoljetnoj kćerci, koje žive same zadnjih nekoliko godina.Otac/muž je poginuo, druga kćer/sestra se udala.
Nakon očeve smrti njih dvije se u majčinu korist odriču svega pa tako i stana.

Odnosi s majkom su jako loši, majka je nesnosna, ne mari za kćeri niti njihov život, status ......

Kćer koja živi s njom se boji da bi majka mogla prodati stan, uzeti manji i ostatak love spiskati (bolje da vam ne rečem na što)...

Kćer koja živi s majkom je na toj adresi preko 25 godina.
I iako se odrekla na ostavinskoj raspravi, što može učiniti desili se da gđa.Majka proda taj stan i jednostavno joj reče da odseli???
Hvala svima za pomoć.
Ako sam izostavila neki bitni detalj, pitaj te.

može ga prodati. Kćer se odrekla svog dijela u korist majke. i to je res iudicata. (presuđena stvar koja je postala pravomoćna)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 19.12.2007., 23:55   #3
stan nije njen, dakle majka može što hoće
a ni ona nije baš beba kako sam pomislila po naslovu
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 20.12.2007., 00:40   #4
Pa što ako nije beba,živi cijeli svoj životu tom stanu
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Old 20.12.2007., 02:09   #5
Quote:
maserka80 kaže: Pogledaj post
Pa što ako nije beba,živi cijeli svoj životu tom stanu
Pa ako je punoljetna i radno sposobna, mora biti sretna što besplatno tu živi, stan nije njen.
Vojky is offline  
Old 20.12.2007., 07:55   #6
Quote:
maserka80 kaže: Pogledaj post
Pa što ako nije beba,živi cijeli svoj životu tom stanu
Ovak, ako je stan bio u vlasništvu oca, tada bi se ostavinski dijelio na 3 dijela - majku i kćeri. Budući da su se ove potonje u ostavinskoj raspravi odrekle svog dijela, to je svršena stvar. Ne možeš se nečega odreći, pa poslije polagati pravo na to.
Simba-OS is offline  
Old 20.12.2007., 08:32   #7
a zar svejedno kćer nema pravo na nužni dio, bez obzira što se odrekla u korist majke?
-gloria- is offline  
Old 20.12.2007., 08:36   #8
Čemu onda "odricanje" ako bi željela dio?
Frish is offline  
Old 20.12.2007., 08:49   #9
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
a zar svejedno kćer nema pravo na nužni dio, bez obzira što se odrekla u korist majke?
Pa imala je pravo na dio očeve imovine, ali ga se ODREKLA u majčinu korist.

U srednjoj školi bi trebalo uvesti predmet (s primjerima iz prakse) koji podučava ljude da ne rade gluposti poput ove. Stalno nalećem na djecu koja se odriču u korist majke, majki koji se odriču u korist djece, žena koje "ne žele" alimentaciju.. I kasnije naravno zažale...
Bankei is offline  
Old 20.12.2007., 09:18   #10
Quote:
bankei_ri kaže: Pogledaj post
Pa imala je pravo na dio očeve imovine, ali ga se ODREKLA u majčinu korist.

U srednjoj školi bi trebalo uvesti predmet (s primjerima iz prakse) koji podučava ljude da ne rade gluposti poput ove. Stalno nalećem na djecu koja se odriču u korist majke, majki koji se odriču u korist djece, žena koje "ne žele" alimentaciju.. I kasnije naravno zažale...
ma da, pričam gluposti, pobrkala sam nešto sa oporukama
-gloria- is offline  
Old 20.12.2007., 09:57   #11
Quote:
maserka80 kaže: Pogledaj post
Pa što ako nije beba,živi cijeli svoj životu tom stanu
ima ljudi koji žive cijei život u jednom te istom podstanarskom stanu
ista stvar
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 20.12.2007., 09:59   #12
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
a zar svejedno kćer nema pravo na nužni dio, bez obzira što se odrekla u korist majke?
da ima.... kada se majka ode u vječna lovišta (ako ga majka prije ne proda) samo pod tim uvjetom i to kao zakonski nasljednik
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 20.12.2007., 11:59   #13
Quote:
bankei_ri kaže: Pogledaj post
Pa imala je pravo na dio očeve imovine, ali ga se ODREKLA u majčinu korist.

U srednjoj školi bi trebalo uvesti predmet (s primjerima iz prakse) koji podučava ljude da ne rade gluposti poput ove. Stalno nalećem na djecu koja se odriču u korist majke, majki koji se odriču u korist djece, žena koje "ne žele" alimentaciju.. I kasnije naravno zažale...

Potpisujem.
Al šta bi onda odvjetnici radili, kad ne bi bilo onih koji se zajebu uvjereni da je par stotina kuna za pravni savjet uludo bačen novac, bolje kupit par gajbi pive nego se zainteresirati za miljunsku imovinu.
Al kad bi se to ovelo virujen da bi se javio Andreis i tražio da samo odvjetnici podučavaju školarce, uz pravičnu naknadu po tarifi HOK-a.
qwer is offline  
Old 20.12.2007., 13:50   #14
Quote:
maserka80 kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoć oko neke nedoumice
Radi se o majci i punoljetnoj kćerci, koje žive same zadnjih nekoliko godina.Otac/muž je poginuo, druga kćer/sestra se udala.
Nakon očeve smrti njih dvije se u majčinu korist odriču svega pa tako i stana.

Odnosi s majkom su jako loši, majka je nesnosna, ne mari za kćeri niti njihov život, status ......

Kćer koja živi s njom se boji da bi majka mogla prodati stan, uzeti manji i ostatak love spiskati (bolje da vam ne rečem na što)...

Kćer koja živi s majkom je na toj adresi preko 25 godina.
I iako se odrekla na ostavinskoj raspravi, što može učiniti desili se da gđa.Majka proda taj stan i jednostavno joj reče da odseli???

Hvala svima za pomoć.
Ako sam izostavila neki bitni detalj, pitaj te.
ja sam se na isti nacin odrekla svog nuznog dijela u korist majke i ona je sad vlasnik koji moze prodati ili darovati kucu..ne znam zasto su se odrekle svog nuznog dijela iako su dvije i meni je postalo jasno da sam se zeznula nakon sto sam to uradila iako sam jedinica, isto sam s majkom u poprilicno losim odnosima nazalost, al na svu srecu ne ovisim vise o njenoj kuci..iako mi je sad zao sto sam se odrekla..
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Old 20.12.2007., 13:52   #15
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Ovak, ako je stan bio u vlasništvu oca, tada bi se ostavinski dijelio na 3 dijela - majku i kćeri. Budući da su se ove potonje u ostavinskoj raspravi odrekle svog dijela, to je svršena stvar. Ne možeš se nečega odreći, pa poslije polagati pravo na to.
nije tocno..polovicu po zakonu bi dobila majka a druga polovica se dijeli na djecu
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Old 20.12.2007., 13:55   #16
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
nije tocno..polovicu po zakonu bi dobila majka a druga polovica se dijeli na djecu
nije točno

polovica je majčina

a druga polovica se dijeli između majke i djece na jednake dijelove
Rain is offline  
Old 20.12.2007., 14:14   #17
Kad ljudi svašta potpisuju a nemaju pojma koje posljedice to povlači..
ileana_ is offline  
Old 20.12.2007., 17:18   #18
One su svjesne toga ,ali tko u tim situacijama računa da će se vlastiti roditelj tako ponjeti!!!
Znam da je to sada velika glupost,ali na to nitko nije računao,a majka ih je dobila time što je vezana bila za njih cijeli život, i govorila im da je to ionako uvijek njihovo,ali evo sada ispada da nije,da ona zeli samo novac i putovanja!!!!!! I tko zna sto još
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Old 20.12.2007., 17:39   #19
'Pretpostavka je majka svih zaheba' dolazi do punog izrazaja u tvom slucaju. Slazem se da bi u skole trebalo uvesti neki predmet koji ce poraditi na nekim osnovama financija, love i sl. Nesto kao sexualni odgoj koji je u pripremi.
sara4 is offline  
Old 20.12.2007., 22:40   #20
Quote:
maserka80 kaže: Pogledaj post
One su svjesne toga ,ali tko u tim situacijama računa da će se vlastiti roditelj tako ponjeti!!!
Znam da je to sada velika glupost,ali na to nitko nije računao,a majka ih je dobila time što je vezana bila za njih cijeli život, i govorila im da je to ionako uvijek njihovo,ali evo sada ispada da nije,da ona zeli samo novac i putovanja!!!!!! I tko zna sto još
Kajgod, kćer 30 i kusur godina živi s majkom i od majke......mislim, takvu usidjelicu po defaultu treba nogom u dupe, a ne ju žalit.

Ima majka pravo
Rain is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.