Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2023., 10:44   #1
Državni inspektorat

Nisam našao nigdje temu oko rada za državni inspektorat, pa pokrećem ovu.

Kakva je situacija, plaće, radno vrijeme, je li teško upasti?
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2023., 16:53   #2
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
Nisam našao nigdje temu oko rada za državni inspektorat, pa pokrećem ovu.



Kakva je situacija, plaće, radno vrijeme, je li teško upasti?
Sve ovisi za koje radno mjesto, vjerovatno je uredovno radno vrijeme za sve, možda kakav teren odraditi i tako. Za plaću treba izračunati ovisno o kojem radnom mjestu, malo si opširmo pitanje postavio
franodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2023., 09:27   #3
Bivša kolegica mi tamo radi i, koliko znam, zadovoljna je.

Kaže da se stvarno radi, pauza je strogo pola sata, nema zadržavanja na hodnicima niti ispijanja kava.
Imaju puno godišnjeg (ona ima 40 dana).

Stalno traže ljude jer imaju problem da inspektori uvijek kreću od najnižeg mjesta (za više radno mjesto je uvjet iskustvo na inspekcijskim poslovima) pa je ona, kad je prelazila tamo, morala ići na nižu plaću.

Oni koji rade u središnjici ne idu na teren, a oni koji su u područnim jedinicama idu.

Ovo su informacije iz druge ruke tako da ih uzmi s dozom rezerve.

Radno vrijeme ti piše na njihovim stranicama https://dirh.gov.hr/kontakti/93

Koeficijenti su propisani uredbom https://narodne-novine.nn.hr/clanci/..._107_2142.html

Pogledaj koje te mjesto zanima, pomnoži koeficijent s osnovicom (trenutno 947 eura) i dobit ćeš okvirno bruto plaću.
Dulce Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2023., 10:51   #4
hvala ti, ovo je baš konkretno.

ok mi je da se radi kad se radi, i da se radi kako treba, pa mi se u tom svjetlu državni inspektorat čini dobar za zaposliti se.

gledam jedan od područnih ureda u svojoj blizini.

e sad, koliko vidim nema tu baš nekih natječaja.
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2023., 21:21   #5
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
hvala ti, ovo je baš konkretno.

ok mi je da se radi kad se radi, i da se radi kako treba, pa mi se u tom svjetlu državni inspektorat čini dobar za zaposliti se.

gledam jedan od područnih ureda u svojoj blizini.

e sad, koliko vidim nema tu baš nekih natječaja.
Pa natječaji budu, ali dosta ljudi u inspektorat prelazi iz drugih službi. Iskreno, ja radim inspekcije poslove u drugoj državnoj službi i to je posao koji je težak i jako odgovoran te za njega moraš biti spreman. Najbolje da prvo obaviš razgovor s nekim od inspektora da te malo upoznaj s poslom. I za takva radna mjesta mislim da moraš imati 4 ili 5 godina rada s VSS na odgovarajućim poslovima
franodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2023., 22:03   #6
Thumbs down

Koje si struke , VSS? tehničke struke više zarađuju u privatnom sektoru.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2023., 23:32   #7
Ja sam radio sa građevinskim inspektorima i bilo mi je bolje nego bilo gdje drugdje...a probao sam i trgovinu i hotele i lokalnu upravu. Oni posao vode kao da je projektni ured
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2023., 20:23   #8
Sada nema građevinskih inspektora ni za lijek kad su im smanjili koeficjent sa cca 1,9 n cca 1,7 hrpa je otišla iz inspekcije.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2023., 08:39   #9
Quote:
Dulce Lena kaže: Pogledaj post
Bivša kolegica mi tamo radi i, koliko znam, zadovoljna je.

Kaže da se stvarno radi, pauza je strogo pola sata, nema zadržavanja na hodnicima niti ispijanja kava.
Imaju puno godišnjeg (ona ima 40 dana).

Stalno traže ljude jer imaju problem da inspektori uvijek kreću od najnižeg mjesta (za više radno mjesto je uvjet iskustvo na inspekcijskim poslovima) pa je ona, kad je prelazila tamo, morala ići na nižu plaću.

Oni koji rade u središnjici ne idu na teren, a oni koji su u područnim jedinicama idu.

Ovo su informacije iz druge ruke tako da ih uzmi s dozom rezerve.

Radno vrijeme ti piše na njihovim stranicama https://dirh.gov.hr/kontakti/93

Koeficijenti su propisani uredbom https://narodne-novine.nn.hr/clanci/..._107_2142.html

Pogledaj koje te mjesto zanima, pomnoži koeficijent s osnovicom (trenutno 947 eura) i dobit ćeš okvirno bruto plaću.
Skoro ništa nije istina. Ali, vjerujem da je tebi "inspektorica" to tako isprezentirala. Jer....zna se (kako i zašto). Evo samo činjenično nešto da ti kažem, što nema veze sa mojim mišljenjem - NITKO nema 40 dana godišnjeg u DIRHu. Ostalo neću niti komentirati.
BeeBe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2023., 10:47   #10
U inspektoratu je situacija takva svi koji mogu bježe na druga radna mjesta. Plaće su takve kakve jesu, posla previše, a inspektora premalo. Tako npr. na cijelu županiju ispadne jedan do dva inspektora po području koji moraju raditi SVE. Ono što je nekad (kad su inspekcije bile u ingerenciji ministarstva) radilo 5-8 ljudi sad radi dvoje za istu plaću. Oprema im je zastarjela, voze službene aute stare 20 godina, stalno su na udaru i manje više sve boli kuki za inspektore.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2024., 18:12   #11
Može li tko podijeliti iskustvo sa natječaja za inspektore? Testiranje propisi, na zaokruživanje? Engleski, rad na računalu? Pitanja komisije na razgovoru?
Eaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2024., 09:25   #12
Quote:
f@ye kaže: Pogledaj post
U inspektoratu je situacija takva svi koji mogu bježe na druga radna mjesta. Plaće su takve kakve jesu, posla previše, a inspektora premalo. Tako npr. na cijelu županiju ispadne jedan do dva inspektora po području koji moraju raditi SVE. Ono što je nekad (kad su inspekcije bile u ingerenciji ministarstva) radilo 5-8 ljudi sad radi dvoje za istu plaću. Oprema im je zastarjela, voze službene aute stare 20 godina, stalno su na udaru i manje više sve boli kuki za inspektore.
spomenuo sam tu na forumu da imam kolegu koji radi u jednoj državnoj IT agenciji. Plaća 2000+ eura, a opet hrpa ljudi daje otkaze. Toga je uvik bilo, nekome je neko radno mjesto super, nekome ne, pa tako i sa inspektorima, netko sanja to raditi i imati tu plaću, a netko bježi dalje.
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2024., 11:28   #13
Question

Quote:
f@ye kaže: Pogledaj post
U inspektoratu je situacija takva svi koji mogu bježe na druga radna mjesta. Plaće su takve kakve jesu, posla previše, a inspektora premalo. Tako npr. na cijelu županiju ispadne jedan do dva inspektora po području koji moraju raditi SVE. Ono što je nekad (kad su inspekcije bile u ingerenciji ministarstva) radilo 5-8 ljudi sad radi dvoje za istu plaću. Oprema im je zastarjela, voze službene aute stare 20 godina, stalno su na udaru i manje više sve boli kuki za inspektore.
Inspektor pred penzijom 37 dana godišnjeg zadnjih 7 godina ocjenjen sa najvišom ocjenom, viši inspektor. Plača 1400E. Plača običnog inspektora cca 1200E.
Posla preko glave 4 inspektora dijele jedan auto star 13 godina sa 300000+ kilometara.
Odražavanje vozila nikakvo samo redoviti servis i ako se auto pokvari.
Bili su natječaji za građevinske inspektore , energetske inspektore , inspektore opreme pod tlakom, turističke , tržne. Potrebna VSS za neka zvanja može i VŠS (sanitarni , tržna, turistička).
Školovanja i seminara u struci nema. Postoji jedino seminar za polaganje općeg dijela državnog stručnog ispita.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2024., 17:58   #14
Testiranje

Može pitanjce, da li je netko možda bio sada na testiranju za posao krajem 1.mj?
Ivana1990ivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2024., 18:16   #15
Quote:
Ivana1990ivana kaže: Pogledaj post
Može pitanjce, da li je netko možda bio sada na testiranju za posao krajem 1.mj?
Naravno u državnom inspektoratu, preciznije poljoprivredni inspektor. Lp
Ivana1990ivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2024., 09:32   #16
da li je tko dobio povratnu informaciju s zadnjih natječaja 3/23 i 4/23
okoronkwo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2024., 12:18   #17
Usput rečeno, nema ni dovoljno službenih auti. Tako da ako se namjeravate zaposliti u DIRH-u, računajte na to da ćete koristiti svoj auto u službene svrhe bez prava na troškove time prouzrokovane. Aute će dobiti oni "bliži šefu", a drugi ćete dobiti objašnjenje da je na vama da se dogovorite sa ovima koji imaju službene da vas odvezu. Što oni neće htjeti, taman posla da vidite kuda idu i što rade. Pa eto - sretno.

Edit: negdje nema ni čistačica. I sami kupujete sredstva za čišćenje. Ako vam ode nešto od opreme koja vam je nužna za rad, koristiti ćete svoju ili će vam dati od kolege - koji je otišao u mirovinu prije 15 godina. Njegov mobitel recimo će vam puno koristiti. Naknade za topli obrok nema. Logično, vjerojatno jer onima koji su tako odlučili takva naknada - ni ne treba, snađu se za marendu, ne? I tako. veselje. I ovo sve je samo uvod.
BeeBe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 10:21   #18
Gospođo da li je ovo napisano iz prve ruke ili rekla kazala?
Vidim da ste u dosta postova ogorčeni na sve(ali ste još uvijek zaposleni) pa me zanima da li trenutno radite u Dirhu ili ste radili pa znate ovo, jer ovo nisu male stvari.
okoronkwo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 11:51   #19
O jadničak, a što su tebi rekli (obećali) pa da želiš raditi tamo? Mislim, ne djeluješ mi baš bistro. Nadam se da imaš noviji auto, dobro će ti doći. I znaš da nekome mandat ističe 1.4.?
I poštedi me kvalificiranja moje osobnosti, imam i ja mišljenje o tvojoj pa ga nisam (doslovno) iznjela. A da ti i kažem gdje radim, ne bi vjerovao, pa...
BeeBe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2024., 00:50   #20
Gospođo, nadam se da ćete napokon pronaći mlađeg muškarca za kojim žudite u svojim postovima pa će Vas možda netko i voziti u službenim automobilu bez straha da da nasrnite na njega.
Tako nadrkanu i napaljenu Vas i je najbolje poslati da sami negdje idete jer ste opasni za okolinu.
Evo možda sada dođe Vama draža vlast pa će sve bit super.
Ne poznajem nikoga, ne znam kome što i kada istječe ali se nadam da ću barem Vas brzo upoznati da Vam se poserem u grlo jer to je jedino što možete dobiti.
okoronkwo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.