Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2007., 19:32   #1
Dopušteni minus - Hypo

Koliko dugo mogu biti u minusu na tekucem (hypo banka)? Jel to uopce odredjeno ili mogu stalno biti u minusu?
U minusu sam vec par mjeseci, -3000 kn, toliko ujedno i smijem biti, i danas mi je sjeo regres 1000 kn, sad imam znaci -2000, i kada sam isao probati podici 900 kn pise na bankomatu da nema dovoljno sredstava na racunu... sto mi je cudno, jer uvijek sam dosada mogao dizati iako sam u minusu, do -3000 kn jel...
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 20:53   #2
pa možeš biti u minisu (dozovljenome) koliko hoćeš, tj. koliko dugo si spreman plaćati te kamate

ak ti danas bnakomat nije dao više para znači ili da tvoja evidencija ne štima (recimo taj regres nije proknjižen ili su ti sjele kta na minus 01.07. ilineki drugi odljev) ili su ti smanjili minus, a možda ga i ukinuli pa si trenutno u nedozvoljenom

lijepo ti provjeri promete na tekućem pa ćemo biti pametniji
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 23:34   #3
ako nisi imao priljeve redovne onda ti ga mogu i ukinuti jer se minusi obračunavaju (kako gdje) uglavno na temelju zadnje tri ili zadnjih 6 plaća,pa ako ti je pao prosjek ili uopće nisi imao redovan priljev onda ti se smanji ili ukine
Ako je regres uplaćen u HYPO gdje ti je i račun to ti mora isti dan biti evidentno na računu i bankomatu
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 00:47   #4
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Koliko dugo mogu biti u minusu na tekucem (hypo banka)? Jel to uopce odredjeno ili mogu stalno biti u minusu?
U minusu sam vec par mjeseci, -3000 kn, toliko ujedno i smijem biti, i danas mi je sjeo regres 1000 kn, sad imam znaci -2000, i kada sam isao probati podici 900 kn pise na bankomatu da nema dovoljno sredstava na racunu... sto mi je cudno, jer uvijek sam dosada mogao dizati iako sam u minusu, do -3000 kn jel...
Prika zaključak je jednostavan - ništa od tog regresa.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 16:56   #5
Moguće je da ti je istekao odobreni minus.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 23:05   #6
Hypo banka...koliko daju dozvoljeni minus!?

Jednu plaću(100%) ili plaću i pol(150%)?
DabaČK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 15:03   #7
Daju i tri neto plaće minusa!
Kad otvaraš tekući, pitaju te koliki % hoćeš-100%, 200% ili 300%
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 22:25   #8
300% je maximalni minus, ali ti ga nedaju bas odmah, nego nakon nekoliko placa mozes traziti povecanje minusa
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 01:43   #9
Bok, otvorio sam dopušteno prekoračenje 6.7 2009. u Hypo banci u visini 3 mirovine (studentske, mirovinu primam dok studiram), prekoračenje traje 6 mjeseci, i produžuje se ako je sve uredno, s tim da imaju klauzule da se može prijevremeno zatvoriti...


Situacija je takva da sam zadnju mirovinu primio 5. 10. 2009. i više je neće ni biti pošto sam prestao studirati. Pošto sam u minusu 2,5 penzije očekujem da bi mi možda mogli poslati obavijest sad u studenom da u roku 15 dana zatvorim račun pošto u studenom neće sjesti mirovina.

Dok sam imao u RBA otvoreno prekoračenje na plaću i prestao raditi, dobija sam obavijest da moram podmiriti minus do 15. ožujka a prestao sam bio raditi u kolovozu. Znači, dali su mi fore preko 7 mjeseci da to učinim što je itekako korektno od njih.

Mene naravno zanima, kakav je običaj u Hypo i kakvi su oko dogovora da produže rok ili da se razbije minus na obročno plaćanje pola godine/ godinu dana?


Hvala!
..... is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 11:22   #10
Hypo banka, dozvoljeni minus na tekućem računu!

Situacija je ovakva...

Naime, na tekućem računu sam u dozvoljenome minusu oko 4000kn(max 8200)!

Ostao sam bez posla, te naravno, više neću imati primanja na tekući račun od strane poslodavca, ali ću dobivati 6 mj naknadu sa zavoda koja se uplačuje na tekući račun(znači, ja ću i dalje imati svaki mj uplatu na račun).

Sad me zanima, kako postupa banka(Hypo) kod ovakve situacije.

Dali će mi ukinuti minus na tekućem računu, pošto će vidjeti da su uplate na račun sa zavoda, što automatski znači da sam nazaposlen?

Zadnje uređivanje AnđeliČakovec : 11.07.2010. at 11:30.
AnđeliČakovec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 12:36   #11
mora ti pisati negdje do kada ti je odobren taj minus ili pitaj na šalteru, meni se mijenja svakih 6 mjeseci, i čim prođe taj datum smanjit će ti minus, vjerovatno na onu svotu koliko ćeš dobivati s biroa, znači probaj riješiti minus što prije
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 14:12   #12
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
mora ti pisati negdje do kada ti je odobren taj minus ili pitaj na šalteru, meni se mijenja svakih 6 mjeseci, i čim prođe taj datum smanjit će ti minus, vjerovatno na onu svotu koliko ćeš dobivati s biroa, znači probaj riješiti minus što prije
Ma sad bi sljedeća 2 mj ostavio sve kaj bi dobio sa biroa na tekućem, i onda bi minus bio riješen....samo neznam dali mi neće prije blokirati račun ili smanjiti minus...
AnđeliČakovec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 18:51   #13
Hvale se da daju minus 3 plaće,prije nego sam otvorila bolovanje u trudnoći zatvorila sa erste tekući i otvorila Hypo,kada danas idem pitati za minus,nosim i potvrdu od hzzo-a da primam od njih naknadu al da idem u minus mi ne daju Tek kada otvorim porodiljni moći ću u minus
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 10:42   #14
Kakva je procedura za dobiti minus? već dulje vrijeme radim i redovito primam plaću
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 14:47   #15
Quote:
AnđeliČakovec kaže: Pogledaj post
Ma sad bi sljedeća 2 mj ostavio sve kaj bi dobio sa biroa na tekućem, i onda bi minus bio riješen....samo neznam dali mi neće prije blokirati račun ili smanjiti minus...
Smanjiti ce ga ili ukinuti kad istekne onaj rok kad ga provjeravaju a to je obicno 6 mjeseci od datuma kad su ga produzili.
Ako imas internet bankarstvo tamo ti pise do kada traje, ako ne zovi banku i pitaj.
I ako ga rjesis do tog datuma neces ici u blokadu, ni pod ovrhu ni na crnu listu.
Mozes i dogovoriti obrocnu otplatu duga, ali onda ce ti zaracunati debele kamate i vratit ces vise nego sto dugujes, to nek ti bude zadnja opcija pred sam rok isteka dozvoljenog minusa kad vise nemas kamo.

Zadnje uređivanje DarkStar : 23.06.2013. at 14:54.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 19:45   #16
Pozdrav, kolike su mi šanse za dobivanje minusa ukoliko nisam zaposlen u Hr i nemam stalni priljev novca? Naime zaposlen sam u inozemstvu, a u zadnjih 5 mjeseci sam imao priljev na racun u iznosu od cca. 70 000 kn no medjutim kako sam novce potrošio, a sljedeća doznaka iz inozemstva je tek oko 15.3 imam li ikakve šanse da mi na racun toga dozvole ikakav minus? Hvala!
SosCagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 16:23   #17
Kada sam otvarala minus u hypo banci ponudili su mi da mi ga stave u visini dvije place no ja sam rekla da ga stave u visini jedne. Nazalost, trenutno mi to nije dovoljno pa bih otisla trazit da mi ga povise za jos jednu placu. Zna li netko hocu li trebat od papira sta i hocu li morat cekat na neko odobrenje ili slicno? Kad sam ga otvarala morala sam donijet potvrdu od pospodavca (jos uvijek sam i istoj firmi) i ovjeru javnog biljeznika, i istog trena mi je minus bio aktivan
glamandglitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 00:15   #18
Pozdrav, uskoro mi mnus istječe. U velikom sam minusu, nezaposlen. Jedva otplaćujem one mjesečne kamate. E sad me zanima što kad mi istekne taj rok od godinu dana koliko sam ga morao otplaćivati? Ja ću i dalje biti u tom minusu, ali je rok istekao i što onda?

Mogu im reći da sam ostao nezaposlen, da nemam kako otplaćivati sav taj minus sve dok se ne zaposlim. Jedino se bojim tog roka koji istječe.
Marekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 02:50   #19
Idi u banku i pokušaj dogovoriti neki prolongat. Ako ne ide, svaka banka ti kod smanjenja minusa mora omogućiti otplatu u 12 mjesečnih rata uz kamatu koja vrijedi za minus.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 03:25   #20
Hvala na odgovoru.

Već ovako svaki mjesec ulazim u nedozvoljeni minus zbog kamata pa to nekako otplatim na brzinu žicam na sve strane, ali sad se bojim ovih rata jer sam bez posla, a minus mi je 10 tisuća kuna što bi značilo preko 900 kuna sa kamatama ili još više mjesečno što nema šanse da uspijem nezaposlen.

Bojim se da sam sjeban
Marekit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.