Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2006., 17:52   #1
Paprike punjene krumpirom

Kak se rade paprike punjene krumpirom?

Je to samostalno jelo (onak kao filana paprika) ili se jede kao prilog?
Puno fala!
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 18:00   #2
Kod mene je to glavno jelo i prilog u jednom

A pravim tako sto krompir izrezem na sitne kockice, obavezno ga propirjam na luku (crnom luku) i dodam dosta zacina (soli, bibera, mirisnih trava) i kad je na pola gotov, punim paprike sa njim.

Zapecem paprike u rerni, a ostatak krompira (koji nije stao u paprike) istresem oko paprika i zapecem skupa sa paprikama.

Ako konzumenti zele malo socnije jelo, u krompir prilikom pirjanja dodajem svjeze pomidore izrezane na sitne komade.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 18:05   #3
Ja sam si to drugacije zamisljala
Onak, paprike se poslazu i zaliju sa sosom od paradajza pa se to tak pece. Bum probla tak kak ti velis, fala

Jos nekaj, dali se pune cijele paprike ili se prerezu na pol pa onda pune?
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 18:08   #4
Pa cijele, samo tankim nozem izdubis i ocistis papriku od sjemenki, isto kao i kada ih zelis puniti mesom.

A peci ih mozes kako god zelis, ja ih ovako pravim jer volim pecene, bez nekog pretjeranog umaka. Neko ih pravi kao i ti sto pises, a znam da dosta ljudi i ne pravi pecene vec samo kuhane punjene paprike.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 19:09   #5
Bas ti fala!
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 19:49   #6
ajme ja sam to jedan put provala u zagorju. bili smo gosti kod nekih prijatelja i zena je pekla domacu koku, u tu istu skrovadu (malo dublju) je stavila paprike punjene krumpirom (nariban krumpir, kapula, sol i mrvu pancete). to se sve skupa lipo peklo u pecici, tako da su se te punjene paprike pakle u masnoci od koke. mmmmmm
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 19:54   #7
Ja krumpir naribam, luk takodjer, dodam sol i malo ulja. Meni tako bolje. Pečene paprike prelijem vrhnjem.
I ispečem jezik jer ne mogu čekati da se ohlade.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 20:43   #8
ja radim slično vanjuški, krumpire na sitne kockice (nikako mi nije fino ako se nariba!) i onda ih dinstam do pola na luku sa dosta papra, posolim, začinim po volji. nekad ih prethodno i skuham do pola, ali mislim da to nije potrebno. onda s napol dinstanim krumpirima punim izdubljene paprike, ali ih ne stavljam u paradajz juhu kao obične filane paprike, već razmutim vrhnje s vodom i brašnom i zalijem time, a okolo paprika u to vrhnje stavim paradajze izrezane na četvrtine, ako mi se da i ogulim ih. ovo s paradajzima u vrhnju mi je posebno dobro!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 20:54   #9
ja naribam samo krumpir i mrkvu, pouljim, posolim i stavim malo papra...te dobro izmijesam....a na kraju prelijem vrhnjem...i jedem kao prilog...hm, bas bih mogla staviti i luk, da vidim razliku
hungry heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 21:08   #10
ribani krumpir + vrhnje za kuhanje + svježe jaje + malo svježeg sira + malo zdrobljene fete
nagusto u vatrostalnu zdjelu, porijem follijom
pred kraj folijau skinem i prelijem sa još malo vrhnja i vratim u rol da se zarumeni
uz to zelena šalata i
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 01:25   #11
Ovo mi je usput dobra ideja sutra za ručak.
Meni je to fino uz pečeno meso,sokovi meseka i paprike se super izmješaju.
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 19:03   #12
zaboravio sam napomennuti da i ja to koristim kao samostalno jelo. prejako mi je za prilog.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.