Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2012., 22:54   #1
Cimerski odnos bivših partnera

Obzirom da ovu temu ne mogu prodiskutirati s prijateljicama, jer unaprijed znam njihov odgovor, zanima me mišljenje forumašica i forumaša.

Što mislite o ulasku u vezu s osobom koja je u cimerskom odnosu s bivšom/bivšim dugogodišnjom(im) partnericom/partnerom, ali zbog nerazriješenih financijskih odnosa žive zajedno?

Da li bi ušli u takvu vezu i koliko dugo bi čekali da osoba riješi postojeće probleme? Da li bi mogli planirati i graditi budućnost ako od samog početka startate na ovakav način?

Raspišite se
SaltPepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:01   #2
Ako mi je stalo, čekala bih koliko treba, no ta bi mi osoba morala iznijeti konkretan plan rješavanja problema, tj. morala bi mi pokazati da uistinu radi sve na tome da imamo zajedničku budućnost.
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:07   #3
Ako bih bila uvjerena da je on sa sobom na čistu vezano uz bivšu, ne bih imala nikakvih problema.
A koliko bih dugo čekala...? Pa, sve do onog trenutka kad bih poželjela da umjesto s nekim drugim živi samnom.

Ne vidim zašto i kako bi nas ta činjenica spriječila da gradimo uspješnu budućnost ako imamo kvalitetnu vezu.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.

Zadnje uređivanje higijeničarka : 01.01.2012. at 23:15.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:11   #4
Hmmm...
Nisam sigurna da bi se baš ugodno osjećala u takvoj situaciji.
Mada sve ovisi u kakvoj sam vezi s njim, koliko ima povjerenja...
Uglavnom ne bi baš dugo čekala da se takva situacija razrješi.
I da, htjela bi znati kakav je plan razrješenja takve situacije, a ne kad bude bit će.
c.sunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:29   #5
Nikog niti najmanje ne bi kopkalo što ona/on nakon svakog dejta odlazi u stan cimerici/cimeru s kojo(i)m je bila(o) u dugogodišnjoj vezi?

Bez problema bi svojim roditeljima, prijateljima i bliskim ljudima ispričali da živi s bivšom ljubavi?
SaltPepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:32   #6
Quote:
SaltPepper kaže: Pogledaj post
Nikog niti najmanje ne bi kopkalo što ona/on nakon svakog dejta odlazi u stan cimerici/cimeru s kojo(i)m je bila(o) u dugogodišnjoj vezi?

Bez problema bi svojim roditeljima, prijateljjima i bliskim ljudima ispričali da živi s bivšom ljubavi?
Ja sam napisala da se ne bi osjećala ugodno u takvoj situaciji. Pretpostavljam.
I briga me kako bi se drugi osjećali vezano za to.
Pa neće mi biti teže ili lakše ako je njima teže ili lakše

Jel ti on rekao kada će se razrješiti ta financijska situacija radi koje su zajedno?
Pretpostavljam da su se razveli a stan zajednički ili?
c.sunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:39   #7
Quote:
c.sunny kaže: Pogledaj post
Ja sam napisala da se ne bi osjećala ugodno u takvoj situaciji. Pretpostavljam.
I briga me kako bi se drugi osjećali vezano za to.
Pa neće mi biti teže ili lakše ako je njima teže ili lakše

Jel ti on rekao kada će se razrješiti ta financijska situacija radi koje su zajedno?
Pretpostavljam da su se razveli a stan zajednički ili?
Primjer okoline i reakcije iste sam navela samo kao dodatni uteg u situaciji u kojoj i sam nisi najsretniji.

Konkretna situacija je nevažna, zanima me diskusija i stavovi glede teme, čisto radi usporedbe s vlastitima
SaltPepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:39   #8
ne bih se osjećala ugodno. uostalom mislim da takve situacije u kojima "bivši partneri sretno i dobro funkcioniraju kao cimeri" postoje samo na filmu.

pričekala bih neko kratko vrijeme i to jedino ako bih se sama uvjerila da to uistinu jest cimerski odnos. naravno očekivala bi što brži rasplet takvog stanja uz konkretne i prihvatljive razloge zašto je cimer baš s bivšom i konkretan plan rješenja problema.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:44   #9
ne znam što bih ja no imam frenda koji je ušao u vezu s curom koja je tako živjela s bivšim...iznad svojih staraca, on se nikako nije mogao odseliti. bivši nije pravio neke probleme, to je djelovalo kao nešto potpuno normalno i ležerno osim što je on bio s njom kad bi bila bolesna, on bi bio tamo kad ona ne bi išla van, on bi bio svuda i uvijek kad ne bi moj frend.
prekinuli jednom, pa drugi put, treći put više nije bilo nade...previše ljudi u jednoj vezi, u jednom dvosobnom stanu.
pelinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 00:20   #10
Nitko ne može znati bi li funkcioniralo ili ne dok ne pokuša.
Najbitnije je vaše međusobno povjerenje, a uz to podaci o njihovoj vezi!

Ako je bila dugogodišnja veza, tim gore, jer uz dugogodišnje veze veže se ljubav, puno raznoraznih osjećaja, pa pusta pitanja zašto su prekinuli, postoji li 0.0001% šanse da se pomire, itd....meni bi to bilo previše upitnika za početak veze, jer ne volim velika ispitivanja o bivšima, kamoli tako rano. A najteže bi mi bilo nekom toliko vjerovati u startu, ono, ako tek počinjemo vezu

Čekala bi ako stvarno vidim veliku kemiju/privlačnost/ nekakav dobar osjećaj između nas, ali nebi dugo čekala!
arizona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 00:38   #11
Quote:
SaltPepper kaže: Pogledaj post
Obzirom da ovu temu ne mogu prodiskutirati s prijateljicama, jer unaprijed znam njihov odgovor, zanima me mišljenje forumašica i forumaša.

Što mislite o ulasku u vezu s osobom koja je u cimerskom odnosu s bivšom/bivšim dugogodišnjom(im) partnericom/partnerom, ali zbog nerazriješenih financijskih odnosa žive zajedno?

Da li bi ušli u takvu vezu i koliko dugo bi čekali da osoba riješi postojeće probleme? Da li bi mogli planirati i graditi budućnost ako od samog početka startate na ovakav način?

Raspišite se
Osobno, mislim da se ne bih upustila u to, fala lijepo.

Znam za dva slučaja gdje je par ostao skupa živjeti nakon prekida.
U prvom su se pomirili nakon nekog vremena i još uvijek su skupa.
U drugom su se (za)jebavali još godinu dana, dok jedan član para nije upoznao osobu u koju se zaljubio. Ta osoba je imala više razumijevanja i tolerancije nego ja pa je na kraju veza postala ozbiljna i prerasla u zajednički život. Na drugom mjestu.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 01:14   #12
Ja kratko i jasno ne bih.
__________________
We are the Borg. Resistance is futile.
heli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 10:58   #13
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post

Ne vidim zašto i kako bi nas ta činjenica spriječila da gradimo uspješnu budućnost ako imamo kvalitetnu vezu.
kvalitetna veza nije kvalitetna od prvog trena, ne može biti
možemo si biti najnajnajsuper na svijetu i imati savršeno prekrasno vezu s puno potencijala, ali mislim da se svaki čovjek osjeća malo nesigurno na samom početku veze

ja se ne bih upuštala u tako nešto. čak ne toliko jer bi me kopkalo hoće li se oni pohvatat kad on ode doma nakon dejta sa mnom nego je to vrlo nezdravi odnos koji mi prije ili kasnije metastazirao i na naš odnos

tražila bih da riješi(mo) situaciju nekako
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 11:40   #14
Quote:
SaltPepper kaže: Pogledaj post
Obzirom da ovu temu ne mogu prodiskutirati s prijateljicama, jer unaprijed znam njihov odgovor, zanima me mišljenje forumašica i forumaša.

Što mislite o ulasku u vezu s osobom koja je u cimerskom odnosu s bivšom/bivšim dugogodišnjom(im) partnericom/partnerom, ali zbog nerazriješenih financijskih odnosa žive zajedno?

Da li bi ušli u takvu vezu i koliko dugo bi čekali da osoba riješi postojeće probleme? Da li bi mogli planirati i graditi budućnost ako od samog početka startate na ovakav način?

Raspišite se
Ne bih ušla u vezu s takvom osobom iz više razloga.

Prvo - kakvi su to nerazriješeni financijsi odnosi da x. živi s y. i dalje ako želi vezu sa z.? Tko ga i što drži u tom stanu? Financije mogu rješavati u hodu, ali da moraju i živjeti zajedno... ehm.. I don't think so.

Drugo - zamisli scenario - "my place or your place ?..." - Njegov place iz očiglednih razloga ne bi dolazio u obzir, premda kad je već situacija toliko bizarna, a gura se pod "normalnu", možda bi netko čak i pristao dofurat aktualnog u stan gdje živi s ex, sada cimerom, cimericom, što je totalno sick shema.

Treće - osobe koje nemaju sposobnost odljepit se od bivšeg partnera (ma koji razlog bio) makar ga odavno više ne vole, smatram slabićima bez karaktera i takvi, ne da mi ne imponiraju već me izrazito odbijaju.
Iskustvo govori da te nitko ne može gore povrijediti od slabića niti izazvati tu količinu bijesa i iritacije koliko to mogu slabe osobe lošeg karaktera.

PITANJE - ako nije pre osobno, kakav je to konkretan razlog da taj lik i dalje živi s bivšom?
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 11:48   #15
Quote:
pelinka kaže: Pogledaj post
ne znam što bih ja no imam frenda koji je ušao u vezu s curom koja je tako živjela s bivšim...iznad svojih staraca, on se nikako nije mogao odseliti.
Što, bio je zaljepljen za pločice u kupaoni, s flexom za keramičke pločice?

Quote:
pelinka kaže: Pogledaj post
bivši nije pravio neke probleme, to je djelovalo kao nešto potpuno normalno ...
nda... nije pravio probleme...
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 12:42   #16
Vidim da više - manje većina žena ima isti pogled na konkretnu temu, zanimljivo je bilo i muško viđenje situacije, međutim, misteriozno je nestalo

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kvalitetna veza nije kvalitetna od prvog trena, ne može biti
Upravo tako. Pitanje i glasi da li bi ušli u vezu s nekim tko živi s bivšom/bivšim? Dakle, pretpostavka je da povjerenje, kvaliteta itd. još nisu izgrađeni.

Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
PITANJE - ako nije pre osobno, kakav je to konkretan razlog da taj lik i dalje živi s bivšom?
Ne volim odgovore protupitanjem na pitanje, ali ipak moram :
Da li misliš da zbilja postoji realan razlog i opravdanje? Koji je to razlog koji je valjan i prihvatljiv? Zbog kojeg konkretno opravdanja bi pristala na takav odnos?
SaltPepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 13:06   #17
Nikad nikad nikad pa ni tada! Pusti izgovori su te financijske nemogućnosti i velika obzirnost i samaritanstvo! Predloži mu nek se doseli k tebi privremeno!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 13:14   #18
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
Prvo - kakvi su to nerazriješeni financijsi odnosi da x. živi s y. i dalje ako želi vezu sa z.? Tko ga i što drži u tom stanu? Financije mogu rješavati u hodu, ali da moraju i živjeti zajedno... ehm.. I don't think so.
Najjača veza od svih - kredit.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 13:36   #19
to je onda neki teški parangal kad se dvoje odraslih ljudi ne može dogovoriti kako riješiti tu financijsku stranu.
meni to nije zdrav odnos niti kad gledam s njihovih pozicija, a pogotovo ne za nekog sa strane tko tek razmišlja o ulasku u odnos s osobom koja nije u stanju povući konačan rez sa stvarima iz prošlosti.
ne, ne bih ulazila u takvu vezu. hvala, život je ionako kompliciran, ne bih imala volje za petljanje u takve stvari, a svemirske ljubavi u tom slučaju padaju u vodu.
u principu, potpisujem Lali.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 13:50   #20
Quote:
SaltPepper kaže: Pogledaj post
Ne volim odgovore protupitanjem na pitanje, ali ipak moram :
Da li misliš da zbilja postoji realan razlog i opravdanje?
Ne.

Quote:
SaltPepper kaže: Pogledaj post
Koji je to razlog koji je valjan i prihvatljiv? Zbog kojeg konkretno opravdanja bi pristala na takav odnos?
Ne postoji niti jedan valjan i prihvatljiv razlog niti bih na ikakav razlog / opravdanje mogla odnosno željela pristati. No pitala sam te ovo pitanje iz razloga da vidim što je taj lik naveo kao razlog,jer na temelju tog parametra bih možda mogla zaključiti koliko točno sere odnosno postoji li barem mrvica od mrvice za shvatljivost takvog suživota.


Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Najjača veza od svih - kredit.
Ne bih se složila. Kredit ga drži prikovanog s čeličnim lancima uz radijator?
Ako su u nekom ugovornom odnosu (zajednička kupnja stana na kredit primjerice), postoji prvo dogovor koji taj odnos mijenja / razvrgava, a bogami i aneks ugovoru, prodaja stana itd...sve varijacije su moguće.
A postoje i odvjetnici koji to učas reguliraju i svi sretni i zadovoljni nastavljaju dalje sa životom.
Samo inertnost, komformizam i slabost etc.mogu biti bijedno opravdanje za takvu nezdravu zajednicu.
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.