Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2006., 09:45   #201
Quote:
I wonder kaže:
za svibu.
napravi kak sam rekel, benzin i stp čistač, a onda idemo dalje.
jesi li u ovih godinu dana promijenio (ili pročistio) filter plina?
a di ti dodje taj filter plina?
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 09:48   #202
a di nam je RR?
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 09:52   #203
bum ti poslikal i filter plina.
RR ima novi posel, crnči po cijeli dan i nema vremena za internet.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 10:30   #204
A s cim se bavi inace RR?

To je takva steta za forum sto ga nema!
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 10:33   #205
Quote:
I wonder kaže:
bum ti poslikal i filter plina.
RR ima novi posel, crnči po cijeli dan i nema vremena za internet.
Pa jedino ak je išao u Damalj na pokolj onih 3500 svinja, onda kužim da crnči cijeli dan i nema vrmena za Net..sve ostalo je neopravdano!
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 12:32   #206
krivo sam se izrazil.
ima čudno radno vrijeme ali je, sve u svemu, njemu bolje i zadovoljan je sa novim radnim mjestom. jedino što nema slobodnog vremena da poučava nas jadnike čarolijama plinskih uređaja.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 13:10   #207
Haj bando... evo me na kratko...


Ovo kaj nemrete upaliti auto nakon rada na plin vam je greška na isparivaču. Mali vijak koji regulira rad na leru je previše otvoren kad ugasite auto, plin još neko vrijeme curi iz isparivača u motor i u kombinaciji sa benzinom iz dizni ga prelije. ZAto treba dodati gasa kod paljenja da se prozrači cilindar.

Jedina pomoć tome je da se mali vijak na isparivaču skroz zatvori pa će se curenje plina smanjiti na najmanju moguću mjeru. Problem će se tada javljati samo kad ugasite hladan auto.

Nema to veze sa diznama
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 14:20   #208
Evo stručnjaka i odma sam mirniji. Thnx

Nego par pitanja za sve...

Tam gdje su mi ugradili plin su mi rekli da se filter plina mijenja svakih cca 15000 km. Nisu spomenuli vremenski interval.

Dali to znači i jednom godišnje?

Kolki je trošak izmjene? (filter+ruke)

Dali se može što desiti ukoliko se filter ne promijeni u toku godine dana (nije prijeđena kilometraža od 15000)?

U kojim intervalima vi mijenjate filtre?

Dali postoji još kakav trošak kod redovnog servisiranja?
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 15:17   #209
da li je filter začepljen ili ne ovisi samo o čistoći i količini plina koji kroz njega prođe. to nije uljni filter da se uvijek mora stavljati novi kad mijenjaš i ulje.

ja sam svog očistio na 20 000 i bilo je u redu. na 40 mislim ga mijenjat, jer nije skup. ni posao oko promjene ne bi smio trajat duže od 15 min.

kod začepljenog filtera, najgore kaj se može dogoditi je da smjesa postane presiromašna, odnosno, da motor nemože povući dosta plina (sistemi sa flanđom). tada se povećava mogućnost detonacija u usisnoj grani.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 18:19   #210
Meni su rekli da je promjena filtera na 20 000km, ali nakon ovih nedavnih problema sa zmazanim plinom dobili su uputstvo da mjenjaju svakih 10000. Filter i ruke - 300kn

Uglavnom sam dobio i servisnu knjižicu za plin, pa unutra piše svakih 10 000km.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 08:56   #211
DNx
evo i slike:
ovo je elektroventil kombiniran sa filterom plina na instalaciji landi renzo. filter se nalazi s donje strane, u ovoj mesinganoj šalici. da bi se izvadio i zamijenio, treba ti poseban alat.
http://img160.imagevenue.com/loc557/..._122_557lo.jpg


i ventil:
ovo je elektroventil (ovaj s naljepnicom actuator)koji zatvara dovod plina do flanđe kad isključiš kontakt. meni je jednom zablokirao prošle zime. za čišćenje treba odspojiti gornji džek (kontakt isključen na bravi), odšarafiti dva šarafa koji ga drže i izvući ga van. kad ga izvučeš, vidjet ćeš da ventil ima metalnu glavicu i plastičnu zaštitu. kažu u servisu da je najbolje da ga se uopće ne dira prstima.
treba ga posprejati sonax sprejem "contact cleaner" i obrisati mekanom pamučnom krpom. isto vrijedi i za kučište u koje glava ventila ulazi (otkud si ga izvadio).
http://img145.imagevenue.com/loc480/..._122_480lo.jpg

neznam kaj ne valja, ali evo boljih slika:
[img=http://img129.imagevenue.com/loc340/th_59532_100_1470_122_340lo.jpg]
[img=http://img17.imagevenue.com/loc515/th_59537_100_1472_122_515lo.jpg]
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 09:52   #212
OK, tnx a lot...za elektroventil znam di je, njega sam vec bio i otvarao..al spoznaje su ove...daklem, naime, kad sam otkopcao akumulator resetirao mi se lovato uredjaj i nazovem ja majstora u Split i kaze mi da skinem crijevo s tog elektroventila i lagano ga "šarafcigerom" podignem da bude jedno cenat otvora...jelte, nestalo struje, on ostao zatvoren...posljedice su bile gašenje u leru ali ne i u vožnji s gasom?!?! I da naravno odspojim taj konektor koji mu ne daje signal.
Sve radilo dalje normalno, iako to zapravo znaci da mi je stalno bio otvoren plin, cak i ako bi vozio na bengu...no nije bed...
medjutim, kasnije kad sam radio atest kaze meni tip kak mi je neuredna instalacija i ti svi kabeli, ja ponovo ustekao konektor da me tip na tehnickom ne bi cudno gledao, kad ono sve radi kak treba...bas cudno.
Odlucim ja skinut izolir band s kojim su u servisu to sve lijepo zamotali kad ono, vidi čude, žice nisu uopće nigdje spojene...čak je i svaka posebno izolirana da s ene bi spojile, kaj ti ja znam. Pravi kupus.
A jesam se raspisao samo zato kaj znam di mi se nalazi elektroventil..haha

još jednom fala na slikama...nemam pojma di mi dodje ovaj filter plina, to još moram malo pogledat...jel to mogu sam čistit ili moram u servis?

D
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 10:11   #213
kolko god čital, ovo o elektroventilu nemogu shvatiti.
no, nema ni veze, pogotovo ako radi.

jednu stvar nikako nesmiješ raditi s tim ventilima. kad ga izvadiš van, nesmiješ gurati tu metalnu glavicu ni unutra ni van. nesmije ti ventil pasti na pod, nesmiješ ga krivo pogledati. postupaj s njim kao s najdražom ženom.

slike pokazuju filter od landi renza.
neki drugi sustavi imaju filter kod multiventila na boci, ili posebno negdje visi kod motora. uglavnom, on je uvijek ispred isparivača.
nije problem filter ispuhati, problem je doći do njega.
za mojeg trebaju zeger kliješta (bez njih ništa) i poseban ključ za skidanje lajtunga. mislim, može i bez njega ali bi nakon 3 skidanja rasturio lajtung šaraf i onda bi morao mijenjati cijeli lajtung.
zato ja čekam da nabavim ključ "sa strane" jer novi kod nas košta 120 kn.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 23:37   #214
EVO JOŠ JEDNE... UGRADILA SAM PLIN PRIJE 4MJ., GOLF 4, BENZINAC, OMVL,PREKO PREPORUKE U JEDNOM "RENOMIRANOM" SERVISU U SESVETAMA ( PERMO d.o.o., ZLATARSKA 25) I DO TADA SE SAVRŠENO ISPRAVAN AUTO POČEO U VOŽNJI GASITI, KAZALJKA SE "U LERU" DIZALA DO 4 TIS.OKRETAJA TE SE NANOVO SPUŠTALA SAMA OD SEBE, MOTOR SE TRESAO KAO DA MISLI ISKOČITI, A JA SE NA SEMAFORU MOLILA BOGU DA AUTO NE CRKNE. MOJA PRVA REKLAMACIJA PROŠLA JE RELATIVNO DOBRO, AUTO SU MI STAVILI NA KOMP., PROVOZALI GA PO SERVISU I REKLI "SVE OK". I BILO JE PRVA DVA KM...PRI MOM DRUGOM POSJETU (A BILO IH JE 3 U JEDNOM TJ.) VEĆ IM SE POČELA DIZATI KOSA NA GLAVI, TREĆI PUT ME "UGLAĐENI GOSPODIN" INAČE VLASNIK SERVISA PREKINUO U SRED MOG IZLAGANJA SA ENORMNO VAŽNIM PITANJEM KOJE JE GLASILO " A KAJ STE VI DOŠLI, A DI VAM JE ONAJ VAŠ KURONJA???!!!", A JA JOŠ UVIJEK FINO ZANEMARIM PITANJE I NASTAVIM IZLAGANJE. NAKON TOG POHODA, AUTO JE KAKO BI TO VI DRAGI DEČKI REKLI PRESTAO "TROKIRATI" ALI SE UPALILA LAMPICA (REZERVA) KOJA JE SVIJETLILA NON-STOP (POZNATO SUNSHINE? ), OPET JA REKLAMIRAM, UGASE ONI LAMPICU KAD LI IZNENAĐENJA: AUTO KADA SE UPALI ( PALI SE NA BENZIN) PRVU MINUTU NE VUČE, MAŠINA SE TRESE A ZVUK SLIČAN ONOME U STARIH "WARBURGA", JA OPET U SERVIS...ONI MENI "NIJE TO DO NAS", JA U ZUBAK;ONI MENI " NIJE DO NAS, ODITE TAM GDJE STE UGRAĐIVALI PLIN; JA OPET U PLINO-SERVIS A KAD ONO ONI SE TAMO EDUCIRALI PA MI GORE NAVEDENI UGLAĐENI GOSPODIN SADA OBJAŠNJAVA..."GOSPODIČNA, TO VAM JE DO LAMDA SONDE...NIJE PROŠLO, TO VAM JE DO KLAPNE...NIJE PROŠLO I KAO ZADNJE " GOSPODIČNA TO VAM JE DO BOSCH PUMPE!!!!( AKO STE PAŽLJIVO PROČITALI POČETAK ZAMIJETILI STE DA VOZIM BENZINCA, SVE VAM JE JASNO).U MEĐUVREMENU SAM JA OBIŠLA HRPU SERVISA, NAPLAĆALA SE HRPU TESTOVA NEBI LI POTVRDILA/OBORILA NJEGOVE TVRDNJE.TAKO AKO SE ODLUČITE UGRADITI PLIN U SPOMENUTOM SERVISU PREPORUČAM DA SE NAORUŽATE DEBELIM ŽIVCIMA, JAKIM ARGUMENTIMA, ODGOVORIMA NA GLUPA PITANJA, VOŽNJOM PO GRADU TE DA PO MOGUĆNOSTI NE BUDETE ŽENA.. E DA I RAČUN TRAŽITE ODMAH NA RUKE. JA GUSKA, PRISTALA SAM DA MI RAČUN DOĐE NA KUĆNU ADRESU, U GOTOVINI PLATILA 10500 KN ( NA DAN PREUZIMANJA AUTA) I RAČUN NA SVOJ OSOBNI UPIT DOBILA PRIJE DVA DANA.....ALI NA 1300 KN MANJE OD NAPLAĆENOG. I ZA TO POSTOJI LIJEK!...
Peito is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 09:10   #215
peito.

jako je teško čitati velika slova. daj to uredi i piši kao i svi ostali.
nisi napisala čiji je sistem ugrađen, ali pretpostavljam da je servis za ugradnju plina friški u tom poslu.
otiđi kod starog majstora koji zna što radi. nisi prva kojoj se tako nešto događa. a kod kojeg majstora, to ćemo znati kad pošalješ sve podatke.

po ovome kaj si napisala, ja bih rekao da ne valja nešto sa strujom, jer su ti sprčkali i benzinski i plinski dio.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 09:40   #216
Quote:
Peito kaže:
AKO SE ODLUČITE UGRADITI PLIN U SPOMENUTOM SERVISU ... DA PO MOGUĆNOSTI NE BUDETE ŽENA...
Hehehe, ovaj dio je meni najbolji...
Nevjerojatno je kakve sve fore pokusavaju muski prodati zenama po servisima, to je ziva istina!

Napisi Peito detaljnije sto su ti ugradili, za sve ima lijeka.
Nakon 3 mjeseca zivciranja i hodanja po servisima, meni sad autek radi diiivno! Bude i tebi tako, sigurna sam. Cim nades nekog tko zna sto radi.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 13:36   #217
pozdrav,

ispričavam se zbog velikih slova (kasnije sam i ja skužila da je nečitko)
Ovako: OMVL Dream 21 kit, taroidni spremnik (55 litara)...treba još kaj napisati?

Inače servis i nije baš nov u tom poslu, licencu imaju preko Vratarića a bave se plinom (tako je bar meni rečeno) 25 g.

Upravo sam danas došla od Vratarića, oni kažu da su ga poštelali i da bu sad sve ok! Problem sa softverom...

Auto se sad ponaša ok...nadam se da će potrajati...
A živi bili pa vidjeli!
Peito is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 14:24   #218
u slučaju da počne opet raditi probleme, možeš napraviti jednostavan test.

postoje auti, a mislim da je golf IV među njima, kojima treba poseban relej.
naime, kompjuter tokom rada skuplja informacije o radu motora sa različitih senzora. budući da motor radi na plin, informacije sa senzora nisu dobre i komp radi sa krivim informacijama. to uzrokuje poremećaje u radu motora, kako na benzinu tako i na plinu.
da bi počeo raditi kako treba i da bi se iz njega obrisale sve greške, trebalo bi ga kod svakog gašenja motora resetirati (odspojiti napon).
zato se u neke modele ugrađuje poseban relej koji baš to radi.
da li je to kod tebe slučaj, vidjet ćemo.
ako počne opet zajebavat, uzmi nekoga da ti na nekoliko minuta odspoji akumulator. spoji ga natrag i probaj onda voziti. ako bude sve isto, nije do kompjutera.
ako se motor počne ponašati normalno, bit će ipak da je to.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 16:16   #219
Ovako..
Auto: Fiat Punto 2001 g.
1.2 44 kw (60 konja)
Prošao: 60000 km
Ugrađen landirenzo sistem.
Dakle, dogodilo se to da mi je auto prije odlaska na ugradnju npr. u 4-toj brzini pri 2.500 tisuće okretaja išao 90 km/h, a sad nakon ugradnje toliko ide u petoj brzini pri istim okretajima. Znači okretaji mi rastu, a auto ne ide dostiže istu brzinu kao prije plina. Isto mi radi i na benzin sada, tj. nema nikakve razlike između plina i benzina
Sad mene zanima jel to normalno ili nije?
 
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 22:20   #220
I wonder,

evo i drugi dan se ponaša normalno...

anyway, hvala na savjetu!
neke je stvari korisno znati unaprijed...
Peito is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.