Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2012., 16:09   #81
rješavanje mrlja od gljivica na leđima

pozdrav svima,

već dugi niz godina imam gljivice i uvijek mi dođu pa ih izliječim, pa odu, pa se vrate opet, pa ih opet izliječim ih,i tako stalno u krug.
ove godine su mi nakon ljeta ostale bijele mrlje, i to 2 veće onako oko 5 cm dužine i 2 cm širine, i 10ak malih oko njih. gljivice više nisu tu, ali su mi požderale pigment.
pošto idem na putovanje u grčku krajem mjeseca gdje ću biti bez majice dosta vremena zaista bih se htio rješiti tih mrlja dotada jer to sve jako ružno izgleda. pa bih vas zamolio da mi kažete na koji način bi to mogao napraviti?
da li mi je bolje koristiti npr riblju mast za koju kažu da pomaže, ili otići u solarij?


hvala unaprijed
blueees is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 16:29   #82
rjesavanje mrlja od gljivica na ledjima

Quote:
blueees kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,

već dugi niz godina imam gljivice i uvijek mi dođu pa ih izliječim, pa odu, pa se vrate opet, pa ih opet izliječim ih,i tako stalno u krug.
ove godine su mi nakon ljeta ostale bijele mrlje, i to 2 veće onako oko 5 cm dužine i 2 cm širine, i 10ak malih oko njih. gljivice više nisu tu, ali su mi požderale pigment.
pošto idem na putovanje u grčku krajem mjeseca gdje ću biti bez majice dosta vremena zaista bih se htio rješiti tih mrlja dotada jer to sve jako ružno izgleda. pa bih vas zamolio da mi kažete na koji način bi to mogao napraviti?
da li mi je bolje koristiti npr riblju mast za koju kažu da pomaže, ili otići u solarij?


hvala unaprijed
najverovatnije kod tebe se radi o pitryasis versicolor..moras da ides kod dermatologa da ti da losion i krema..terapija traje od 2-4 nedelje..idi sto ranije zasto oni se sire..ja sam imala ali moje su bile smedje..mazala sam losion koji su mi napravili u apoteci i kremu rojazol 2 puta na dan..terapija je kod mene bila 2 nedelje..
sad vidim kod moje devojcice nakon mora na ledjima bele tacke??? jel to to ti sto imas?ako je to moram i ja da je nosim kod lekara...
riba79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 16:46   #83
Quote:
riba79 kaže: Pogledaj post
najverovatnije kod tebe se radi o pitryasis versicolor..moras da ides kod dermatologa da ti da losion i krema..terapija traje od 2-4 nedelje..idi sto ranije zasto oni se sire..ja sam imala ali moje su bile smedje..mazala sam losion koji su mi napravili u apoteci i kremu rojazol 2 puta na dan..terapija je kod mene bila 2 nedelje..
sad vidim kod moje devojcice nakon mora na ledjima bele tacke??? jel to to ti sto imas?ako je to moram i ja da je nosim kod lekara...
da.u mene su bijeli kružići..neki par mm promjera pa do većih onako ovalnog oblika.no kod mene je stvar da mi je prošlo, ali su mi mrlje ostale. tako da ja ne moram liječit to nego "prekriti" nekako
blueees is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 14:42   #84
pozdrav vec duze vrijeme imam bijele fleke po ledima i ramenima i sad sam primijetila jednu na licu. bila sam kod dermatologa rekao je da je to pitirijaza alba i dao mi novaderm losion da mazem mjesec dana, nista se nije povuklo cini mi se da ih je bilo jos i vise, na kontroli je rekao da su mi se pojavile gljivice na ledima pityriasis versicolor i dao excipial losion al ni to nije pomoglo! neznam vise sta da radim jel znate nekog dobrog dermatologa u zg al da je privatni.hvala
sanjica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 17:44   #85
Quote:
sanjica91 kaže: Pogledaj post
pozdrav vec duze vrijeme imam bijele fleke po ledima i ramenima i sad sam primijetila jednu na licu. bila sam kod dermatologa rekao je da je to pitirijaza alba i dao mi novaderm losion da mazem mjesec dana, nista se nije povuklo cini mi se da ih je bilo jos i vise, na kontroli je rekao da su mi se pojavile gljivice na ledima pityriasis versicolor i dao excipial losion al ni to nije pomoglo! neznam vise sta da radim jel znate nekog dobrog dermatologa u zg al da je privatni.hvala
Poštovana,

ukoliko je postavljena dijagnoza pityriasis versicolor, u terapiji ste trebali dobiti antimoktičke preparate (sredstva protiv gljiva), a obično se daje kombinacija lokalnog pripravka (npr. u spreju ili gelu) i šampona te se preporučuje barem 4 tjedna koristiti terapiju.

Preporuku dermatologa nažalost nemam.

Lijep pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 23:34   #86
hvala na odgovoru zanima me da li je ta gljivica povezana s opadanjem kose?u zadnje vrijeme mi kosa dosta opada. na ledima su se fleke uglavnom povukle,ali na ramenima su ostale,jedno vrijeme se nisu sirile ali danas sam primijetila jednu na licu dermatolog je rekao da je pitirijaza alba,koju mi je prvi put dijagnosticirao povezana s ekcemom koji sam izlijecila proljetos pa sad neznam?
sanjica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 18:28   #87
Quote:
sanjica91 kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru zanima me da li je ta gljivica povezana s opadanjem kose?u zadnje vrijeme mi kosa dosta opada. na ledima su se fleke uglavnom povukle,ali na ramenima su ostale,jedno vrijeme se nisu sirile ali danas sam primijetila jednu na licu dermatolog je rekao da je pitirijaza alba,koju mi je prvi put dijagnosticirao povezana s ekcemom koji sam izlijecila proljetos pa sad neznam?
Poštovana,

opadanje kose vjerojatno je uzrokovano nekim drugim razlogom, što bi trebalo istražiti, a to je opet u nadležnosti dermatologa.

Pityriasis versicolor vrlo rijetko zahvaća lice, tako da je vjerojatnije da promjene na licu odgovaraju pityriasis alba, kako Vam je i rečeno.

No, ukoliko imate sumnje u to da niste dobro dijagnostički obrađeni, možete potražiti drugo mišljenje. Moguće je pomoću testova (Woodova svjetiljka, mikroskopski pregled) razlučiti o čemu se radi.

I nakon uspješno provedene terapije kod tineae versicolor bijele mrlje zaostaju još neko vrijeme, pa i nekoliko mjeseci jer je pigmentu u koži ipak potrebno neko vrijeme da se obnovi. Uspjeh terapije također procjenjuje dermatolog, pomoću Woodove lampe.

Promjene na licu, ako odgovaraju pityriasis alba, povlače se vrlo sporo i za to je također nerijetko potrebno više mjeseci.

Lijep pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 04:27   #88
Evo bila sam kod doktora ovaj put kod drugog i prepisao mi oronazol da se mazem nakon tusiranja. Vec prvi dan mi se zacrvenila koza na mjestima di imam te fleke,sutradan sam dobila osip , a sad nakon pet dana mazanja ímam crvene fleke koje me peku uzasno to sve izgleda!primijetila sam da na tim mjestima di su bile fleke sad mi se ljusti koza a okolo je sve crveno.necu se vise mazat iako mi je doktor preporucio 3 tj.sta da radim?oprostite na gnjavazi
sanjica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 22:29   #89
Svrbi li pitirijaza baš uvijek?
Imam neki crveni krug na ramenu (6-7 mm), koji se pomalo ljušti (neka 2-3 tjedna) ali me ne svrbi.
Što bi to moglo biti?
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 03:34   #90
Tinea versicolor

Pozdrav,

mislim da imam ovaj problem jer zadovoljavam sve simptome i načine na koji se ova gljivica može dobiti.

Također prošle godine tokom ljeta isti problem, doktorica mi je prepisala Plimycol kremu i ako se dobro sjećam pomoglo je.

Dakle svijetlije sam puti pa su mi gljivice tamnije od kože, preko velikog dijela leđa. Pretpostavljam da se pojave jer se znojim po ovome vremenu cijeli dan, a također i treniram svaki dan.

Imam još malo kreme pa ću je mazati dok ne potrošim.

2 pitanja:

- ne preporuča se sunčanje jer područja nastanjena gljivicama nemogu tamniti, ali pošto mi je ostatak tijela svijetliji, logično da onda ostatak potamni pa se izbalansira

- pošto se ne volim tuširati u teretani, da li ima kakve razlike ako se tuširam sat dva kasnije doma, na tretiranje bolesti i ponovni nastanak?

Imate li još kakvih savjeta?
bl00dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 18:09   #91
mislim da nema veze oces se otusirat doma nakon sat dva ili u teretani, samo uvijek moras novi rucnik uzet nikako onaj od prethodnog tusiranja jer te gljivice vole vlagu, a sto se tice solarija meni je derm rekao da je on cak dobar za njih jer nakon sto bi mi prosle gljivice uvijek bi ostala bijela fleka poslije pa bi isla na solarij i onda mi se boja ujednaci. samo sto se meni stalno vracaju a i ja sam dosta tamne puti pa su moje bijele. ak pocrnis onda ce ti se valjda i fleke manje kuzit. probaj s oronazolom tusirat se tjedan,dva trebale bi proc, imas ga u svakoj ljekarni.pozz
sanjica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 22:53   #92
ručnike staviti na pranje na 95C
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 16:09   #93
Quote:
tinitrus kaže: Pogledaj post
Kupi u ljekarni 3% salicilnu kiselinu i premazuj 2x dnevno tu mrlju. Peći će te pošteno ali će skinuti sloj kože koji je gljivica depigmentirala otpuštanjem svoje kiseline. Za 3-4 tjedna, samo češ se sjećati mrlje
BTW, sredstvo protiv te gljivice je prvo odmah skinuti sa sebe sve što je vlažno, tj. uvijek biti suh,dobra higijena, zatim fungicidi(lamisil)
citala sam na forumu tvoj savjet i otisla sam u apoteku i trazila 3% salicilnu kiselinu i rekli su mi da to nemaju i da se to posebno pravi, onda sam htjela potraziti negdje drugo to ali sam poslije par dana otisla u apoteku i narucila da mi naprave, napravili su mi 3% salicilnu kiselinu u vazelinu i sad se pitam da li ce to da djeluje jer danas mi je prvi dan kako sam to mazala i nije me peklo ni nista
mozdaopetnekada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 13:45   #94
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Svrbi li pitirijaza baš uvijek?
Imam neki crveni krug na ramenu (6-7 mm), koji se pomalo ljušti (neka 2-3 tjedna) ali me ne svrbi.
Što bi to moglo biti?
Meni je slicno tako po ramenima i s obzirom na to dal sam obucena po zimi ili ljeti mi se vidi manje ili vise, nekad davno imala sam onu koja se dobije od neoprane odjece ili sl.. i to sam prebolila i onda se ta kao ne moze vise dobit postanes otporan, isto me ne svrbi i do sad nisam nicim lijecila i nije mi se jako prosirilo..sad razmisljam o lijecenju..hmm..a ako netko ima bas efikasnu kombinaciju napisite molim vas
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.