Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2007., 11:02   #261
Mene zanima ima li neka cura koja je trajno uklonila dlačice prije nekoliko godina a da se nisu ponovo vratile...Čitala sam komentare cura na drugom forumu da su jako razočarane u lasersko skidanje jer se dlačice kasnije vrate i ima ih još više...Ovo skidanje da si miran za nekoliko godina me ne zanima.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 11:20   #262
Mislis za cijeli zivot? Obicno kazu da traje 10 godina, a da je u najgorem slucaju potreban jedan tretman godisnje.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 11:35   #263
Quote:
anya kaže: Pogledaj post
Mene zanima ima li neka cura koja je trajno uklonila dlačice prije nekoliko godina a da se nisu ponovo vratile...Čitala sam komentare cura na drugom forumu da su jako razočarane u lasersko skidanje jer se dlačice kasnije vrate i ima ih još više...Ovo skidanje da si miran za nekoliko godina me ne zanima.
nema jos takve tehnike da ukloni dlacice jednom zauvijek. vrate se, samo kad i koliko to ovisi od osobe do osobe.
a ove spike da ih se vrati vise... ista prica kao i da ih od brijanja vise raste. ako imas 10 dlaka na nekom dijelu onda ih imas 10 uvijek... mozda su zbog neke metode uklanjanja tanje i svijetlije ili deblje i tamnije zbog brijanja, ali uvijek ih je jednako.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 11:56   #264
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Mislis za cijeli zivot? Obicno kazu da traje 10 godina, a da je u najgorem slucaju potreban jedan tretman godisnje.

Ovo se već čini prihvatljivo....Inače, imam sve preduvjete da mi se uklone bez problema ali s tim ću ipak još pričekati.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 12:39   #265
dlačice se ne vraćaju, one se uklone zauvijek, pojavljuju se nove koje nikad nisu izrasle.
izrasta ih 20-50% u odnosu na prije, i to od 2-5,6 godina poslije tremana
što je uvijek jako dobar rezultat , one su tanke i slabe , nikad više nisu onako jake kao prije
Scorpion777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 18:30   #266
Unhappy IPL i laser

Quote:
thegirl kaže: Pogledaj post
ja nisam govorila uopće o cijenama kao prvo....

IPL aparati su puno jeftiniji od laserskih a cijene tretmana su iste...
također oni su klinički dokazano manje efektivni, možeš pogledati istraživanja
koja su uspoređivala različite tehnike i njihovu vremensku uspješnost.
pokazalo se da su veće mogućnosti neželjenih nuspojava koristeći IPL metode (ožiljci, opekline)
ako je za tebe ta metoda djelovala, super!!! jer ja sam pare bacila u vjetar
pa upozoravam druge cure da postoji razlika i da bolje koriste laserske metode!!!!

Eto, ja nisam znala da IPL nije laser, mislila sam da je sve to isto...I nisam znala da su kod IPL neželjene nuspojave češće nego kod lasera. Bila sam prije nekoliko godina kod dr. Sanje Jeleković (ZG, Centar Skin, Nova cesta)
, skidala nekoliko dlačica s lica, nije ih bilo puno... Zapravo, skidala sam ih kod nje tom metodom 2-3 puta (u razmacima), jer je rekla da je sigurnije ako se ponovi. Sve do jedne narasle su ponovno...bila je to kao vrlo skupa depilacija, tj. sve skupa je potrajalo oko 20-mjesec dana. Skidala sam tom metodom (IPL) kod nje i hiperpigmentacijske mrlje (već dugo, jako dobro ih je skinulo - bila sam zadovoljna, nije bilo nikakvih neželjenih popratnih pojava, ali nakon nekoliko godina opet sam dobila par pjega...no, kad sam otišla kod nje ona je rekla da mi više ne bi s tim radila, nego neka dođem na neke kozm. tretmane (3 puta svaki tjedan oko mjesec dana, mislim, ili čak duže, ali pošto tada za to nisam imala ni vremena ni strpljenja, ni para za bacanje, odustala sam). Sada bih svakako prije ljeta željela ići skinuti nešto od tih pjega s face, pa ne znam kome da idem...Ima li netko iskustva s tim IPL kod dr. Jeleković u Skin Centru ili baš s laserom negdje drugdje? Zanima me više hiperpigmentacija, odn. pjege od sunca, više nego dlačice . Tu sam nova na forumu i baš se još ne snalazim u moru postova i mogućnosti odgovora ili pitanja.
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 18:40   #267
ja bih ti preporučila da se raspitaš u salonu Forma koji ima dobar laser da li skida i mrlje na koži. znam da neki laseri to rade.
I ti, kao i ja si samo jedna u nizu kojoj IPL nije djelovao! Ako želiš malo na internetu prošvrljaj po sajtovima i forumima o plastičnoj kirurgiji i laserima pa vidi šta su cure radile vani i šta im je upalilo.
možeš naći točne nazive aparata koji se koriste tako da provjeriš da li ih ima Hrvatskoj.
Puno sreće!!!!
thegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 19:25   #268
upravo zato sam napisao da aprata koji rade svoj posao ima malo, IPL je dobra metoda, ali treba pogodit pravi aparat, dok su laseri jaki skoro svi, a bolji aparati imaju na sebi i laser i ipl.
ovo je samo jedan od salona, a ima ih dosta u zagrebu gdje se možete prevariti

još jedna bitna stavka je da osoba ne uzima nikakve hormone, hormoni utječu na pojačavanje dlakavosti, a pod utjecajem IPL-a ili lasera može doći i da napravite još goru stvar, zato pazite da ne prešutite terapeutu koji izvodi tretman da uzimate nešto od hormona, oprez čak i kod kontracepcijskih pilula, ali manja.
po studijama, čak i nekvalitetna brza hrana, tj. junk food utječe na samo izvođenje tretmana.

najbolje je napravit jednu hormonsku pretragu prije tretmana
Scorpion777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 19:33   #269
pošto si educiran što se tiče lasera i IPL daj napiši koji su IPL aparati koji su zaista dobri tako da se cure lako mogu odlučiti kada zovu salone. tako ćeš nam uštediti i novce i trud! ovako vlada samo zbrka....
thegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 20:51   #270
Mene zanima gdje su prošli edukaciju osobe koje rade depilaciju, negdje vani ili u Hrvatskoj?
Ako netko zna cijene za područje ispod pazuha neka javi?
bananarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 21:09   #271
Scorpion, ja moram uzimati hormone jer mi ih fali (tiroksin konkretno), znaci li to da ne smijem na laser ili IPL.

Takodjer me zanima (ako sam dobro shvatila, musko si) koju metodu koristis za uklanjanje dlaka na licu (ili nosis bradu i brkove?). Naime, nagovaram dragog da ih ukloni laserom jer me pika vec 2 sata nakon brijanja (kad smo tek poceli biti zajedno imao je sasvim malo dlaka na licu i nisu bile ostre, valjda sad ima visak testosterona).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 22:05   #272
katrin ti si iz ri, ne?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 23:53   #273
e, nitko ne spominje POLIDERMU, a ako se ne varam, bio je neki topik sličan gdje se POLIDERMA spominjala. jel ima netko nekih friškijih iskustva od tamo?
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 00:18   #274
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
e, nitko ne spominje POLIDERMU, a ako se ne varam, bio je neki topik sličan gdje se POLIDERMA spominjala. jel ima netko nekih friškijih iskustva od tamo?

ne smijem pisat sve aparate pojedinačno i nazive, to ispada reklama i kontrareklama nekima,
ali evo polidermu preporučujem kao prvo mjesto svima u zagrebu
Dr. dinko kaliterna je možda jedan i od najupućenijih ljudi u hrvatskoj u lasere i IPL-ove, a njegova aparati su stvarno nešto najnovije u laserskoj medicini
Scorpion777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 00:21   #275
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Scorpion, ja moram uzimati hormone jer mi ih fali (tiroksin konkretno), znaci li to da ne smijem na laser ili IPL.

Takodjer me zanima (ako sam dobro shvatila, musko si) koju metodu koristis za uklanjanje dlaka na licu (ili nosis bradu i brkove?). Naime, nagovaram dragog da ih ukloni laserom jer me pika vec 2 sata nakon brijanja (kad smo tek poceli biti zajedno imao je sasvim malo dlaka na licu i nisu bile ostre, valjda sad ima visak testosterona).

ne smiješ!
ja imam uklonjene dlake sa vrata zbog osjetljivosti kod brijanja
napravio sam to prije godinu dana u rijeci, nemam još nikakvih dlaka , trebalo je 5 tretmana IPL-a

dragi ti slobodno može na tretman
Scorpion777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 00:22   #276
Quote:
Scorpion777 kaže: Pogledaj post
ne smijem pisat sve aparate pojedinačno i nazive, to ispada reklama i kontrareklama nekima,
ali evo polidermu preporučujem kao prvo mjesto svima u zagrebu
Dr. dinko kaliterna je možda jedan i od najupućenijih ljudi u hrvatskoj u lasere i IPL-ove, a njegova aparati su stvarno nešto najnovije u laserskoj medicini
tak mi se čini da sam negdje čitala da ga jako hvale, al onda je i škarožbolt išla raditi reklamu zembeliju ili kako se zove, pa si čovjek malo razmišlja kaj je bolje.

a gdje ti radiš micek?
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 00:36   #277
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
tak mi se čini da sam negdje čitala da ga jako hvale, al onda je i škarožbolt išla raditi reklamu zembeliju ili kako se zove, pa si čovjek malo razmišlja kaj je bolje.

a gdje ti radiš micek?

Tajna, micica
Scorpion777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 00:48   #278
Smrc! Ja se hocu rijesiti dlakurina! A nije mi pametno ne uzimati tiroksin.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 09:04   #279
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
katrin ti si iz ri, ne?
os
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 12:43   #280
Quote:
Scorpion777 kaže: Pogledaj post
Tajna, micica
javi mi se na PM pa reci, vodit ću te na vruću čokoladu tračat ćemo selebritije i pričati o dlakama
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.