Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2006., 20:43   #1
Question Pumpkin pie :)

Jel zna netko kako se radi pita bučnica?
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 22:32   #2
Baš pita ili prava bućnica?Bućnica je jednostavan , a fin kolač.Nafilaš kore s smjesom ribane buće, sira i vrhnja s malo soli. Neko stavi i malo mljevenog maka.Čula sa i da se mogu kore filati i sa onom naranđastom tikvom narezanom na kockice, pošećereno s malo prezla i putra , al meni to ne djeluje baš fino.
A pita ? Ne znam . Meni je pita nekaj drugo . Valjda je to to.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 02:01   #3
bučnica....
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 10:48   #4
mislis li na tradicionalno thanksgiving jelo ili?
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 19:29   #5
Pa ne znam na šta mislim.
Eto zanima me recept za bilo koji kolač od tikve. Ono što sam tražila po netu sam našla američke recepte u onim njihovim ne-metričkim jedinicama sa prečudnim namirnicama
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 20:06   #6
mislim da se kod nas rade samo štrudle
i to sa sirom i bučom, te sa makom i bučom
ovu drugo je naširoko nedavno magor opisao, pa pogledaj na njegovom topicu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 21:09   #7
Kuerbiskuchen 1

Kuerbiskuchen 2
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 21:26   #8
A evo ti i jedan dekadentniji sa europskim mjerama!

(ovaj je doduse s tikvicama, ali svejedno spada ovdje.)
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 11:32   #9
E baš sam se sad sjetio kako sam prije dvije godine za taj američki blagdan nabasao na satelitskoj tv (nekoj vjerskoj televiziji) neku blond amerikanku kako spravlja to tradicionalno američko jelo i smiješi se sveudilj umjetnim zubima. I baš me zaintrigiralo jer sam masu puta to vidio na filmovima, ali si nisam nikako običnu tikvu u to mogao ukalupit.
Priprema je tekla ovako (samo otprilike jer ipak postoji vremenski odmak)
- tijesto je radila isključivo u onoj mašini za tijesto i tamo je ubacila brašno, zamjenu za jaja (točno takav bi bio direktan prijevod - neki bijeli prah), mlijeko u prahu i valjda vodu. Ni prste nije umrljala. I to je kao bilo tijesto koje je stavila u onu tepsiju. A nadjev: limenak pumpkina - nekakva narandžasta želatinasta smjesa. To je samo isula na to i zapekla. Ja se iskreno zgrozio i zaključio da oni očito svašta mogu probaviti... jadan narod, ako se tako hrane...
Naravno, nisam mogao puno pomoći, ali tu tradicionalnu američku slasticu možda bolje ne pokušavati napraviti.
Slično sam se razočarao kad sam na terry fox run kupio tradicionalne kanadske palačinke s javorovim sirupom spravljenih od kakti kanadske veleposlanice... Ispale neke bljutave prepečene spužve s nekim vrlo rijetkim medom, jaaako slatkim. Al bilo je u humanitarne svrhe pa... sam ih bacio iza ugla... i nisam javno izrazio svoje negodovanje...
balrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 09:52   #10
Quote:
tijesto je radila isključivo u onoj mašini za tijesto i tamo je ubacila brašno, zamjenu za jaja (točno takav bi bio direktan prijevod - neki bijeli prah), mlijeko u prahu i valjda vodu. Ni prste nije umrljala. I to je kao bilo tijesto koje je stavila u onu tepsiju. A nadjev: limenak pumpkina - nekakva narandžasta želatinasta smjesa. To je samo isula na to i zapekla. Ja se iskreno zgrozio i zaključio da oni očito svašta mogu probaviti... jadan narod, ako se tako hrane...
Ježim se od tih umjetnjava!
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 16:46   #11
nakon sto sam bezuspjesno trazila recept na topiku trazim, nasla sam ovaj topic
vidim ni ovdje nije nitko nis napisao...(kakvo god misljenje o amerikancima imali neke stvari rade fino i ziher ne istresu samo bucu iz konzerve - nema pumpkin pie bez cimeta i djumbira)
uglavnom, skemijali smo i dobili super finu pitu
napisem poslije recept iako smo radili odokativno
slikice:

Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 18:12   #12
svaka čast patko!
prekrasno izgleda
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 18:36   #13
baš je dobro... svaka čast... samo se ti požuri s receptom pa budemo i mi ostali tak odokativno radili!
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 21:14   #14
napravila sam je i ja jucer, nasla recept na joyofbaking.com
odlicna stranica btw, veoma dobri americki recepti. (da da , i ja ne volim amere, al imaju neke fine stvari )
uglavnom,pita je jako fina, meni bolja topla nego hladna. mljac sve u svemu
aeariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 21:57   #15
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
napisem poslije recept iako smo radili odokativno
napraviti prhko tijesto za pitu...

kilu buce narezati na listice i staviti u posudu s debelim dnom (doma imam zepterice), malo putra i dinstati dok ne omeksa na pola.

dodati cca 15dkg secera i veliku zlicu meda ( ameri ziher stavljaju javorov sirup, ali u nedostatku istoga moze posluziti med, javorovog treba staviti vise jer nije tako sladak), zatim cimet i naribati malo djumbira + malo ruma po zelji (volim rum, nemrem si pomoci)

kuhati dok ne postane pekmezasto

gotov nadjev naliti preko tijesta (koje smo jel prije toga razvaljali i stavili u kalup )

peci cca50min na 175 u prethodno ugrijanoj pecnici na 225
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 21:57   #16
Quote:
aeariel kaže: Pogledaj post
napravila sam je i ja jucer, nasla recept na joyofbaking.com
odlicna stranica btw, veoma dobri americki recepti. (da da , i ja ne volim amere, al imaju neke fine stvari )
uglavnom,pita je jako fina, meni bolja topla nego hladna. mljac sve u svemu
bas idem malo pogledati
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 22:32   #17
ja vam mogu postirati recept za pumpkin pie jer je radim svake godine i ne samo za praznik dana zahvalnosti...to mi je jedna od drazih americkih pita...sama radim svoju punjenje za pitu od tikve(uopce nije tesko) zapravo ja kupim pola tikve pa napravim punjenje i zamrznem za kasnije.....ne kupujem niti sam upoznata da je ima za kupiti u fra... tijesto se moze napraviti isto..ali mi je jednostavnije kupiti...ali nije tesko..pa cu i njega postati..barem ono koje ja koristim(brise)..

ne bih obracla previse paznju na box cake...jer vecina ljudi radi pite sto ameri vele from scratch jer su stvarno jednostavne...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 22:37   #18
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
napraviti prhko tijesto za pitu...

kilu buce narezati na listice i staviti u posudu s debelim dnom (doma imam zepterice), malo putra i dinstati dok ne omeksa na pola.
dodati cca 15dkg secera i veliku zlicu meda ( ameri ziher stavljaju javorov sirup, ali u nedostatku istoga moze posluziti med, javorovog treba staviti vise jer nije tako sladak), zatim cimet i naribati malo djumbira + malo ruma po zelji (volim rum, nemrem si pomoci)

kuhati dok ne postane pekmezasto

gotov nadjev naliti preko tijesta (koje smo jel prije toga razvaljali i stavili u kalup )

peci cca50min na 175 u prethodno ugrijanoj pecnici na 225
tako i ja.. ali je ne rezem na listice nego je izrezem zutu bundevu na vece komade...i stavim u protvanj sa malo vode, bez putra(nece zagoriti), na 180 pokriveno folijom na jedno 2 sata...ogulim kozu, pa meso sameljem sa multipraktikom, malo jos prokuham...zacinim i dodam kondenzirano slatko mlijeko i jaja i stavimu tijesto i pechem...

ja recimo ne stavljam secer niti sirup...a niti med...vec kondenzirano slatko mlijeko... a od zacina stavljam djumbir, cimet, muskatni orascic(sve suhi i mljeveni zacini,svoju mjesavinu cuvam u staklenki)...

koliko sam skuzila, svatko ima svoj recept za omjere tih zacina... i svatko pravi drugacije..tako da nemojte uzimati zdravo za gotovo da se tako pravi..jer je svi rade onako kako njima pase...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 22:39   #19
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
ja vam mogu postirati recept za pumpkin pie jer je radim svake godine i ne samo za praznik dana zahvalnosti...to mi je jedna od drazih americkih pita...sama radim svoju punjenje za pitu od tikve(uopce nije tesko) zapravo ja kupim pola tikve pa napravim punjenje i zamrznem za kasnije.....ne kupujem niti sam upoznata da je ima za kupiti u fra... tijesto se moze napraviti isto..ali mi je jednostavnije kupiti...ali nije tesko..pa cu i njega postati..barem ono koje ja koristim(brise)..

ne bih obracla previse paznju na box cake...jer vecina ljudi radi pite sto ameri vele from scratch jer su stvarno jednostavne...
pa gdje si bila do sad

ajde,ajde! pisi
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 22:40   #20
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
tako i ja.. ali je ne rezem na listice nego je izrezem na vece komade...i stavim u protvanj, na 180 pokriveno folijom na jedno 2 sata...

ja recimo ne stavljam secer niti sirup...a niti med...vec kondenzirano slatko mlijeko... a od zacina stavljam djumbir, cimet, muskatni orascic(sve suhi i mljeveni zacini,svoju mjesavinu cuvam u staklenki)...

koliko sam skuzila, svatko ima svoj recept za omjere tih zacina... i svatko pravi drugacije..tako da nemojte uzimati zdravo za gotovo da se tako pravi..jer je svi rade onako kako njima pase...
e da...zaboravila sam napisati...i ja sam stavila malo muskatnog orascica

kondenzirano slatko mlijeko velis

sto se rezanja tice - ja to na listice da bude prije gotovo
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.