Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2008., 22:29   #41
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Dakle, u redu je reći 'čikaška pizza', ali nije u redu reći 'američka pizza'? Ovo drugo je malo preširok toponim po tvom ukusu, ili postoji neki razlog?
ne, nema razloga. i ne radi se o mom ukusu. nego o tome da bi ta tvoja čikaška i njujorška pizza mogle tvoriti podskup unutar pizza svijeta koji bi se zvao američka pizza, kada bi recimo obje imale, šta ja znam, 2 cm debelo tijesto, pa onda se gore mijenjaju sastojci - to samo za primjer. uglavnom, mora postojati neka povznica, neki zajednički nazivnik, da se matematički izrazim.

i onda bi se i u hr znalo, kad naručiš američku pizzu, dobit ćeš pizzu 2 cm debelu - npr.

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ne, nema ih milijardu po svim meridijanima. Pobijaš već drugi put nešto što nisam ni približno rekao. Chicago style pizza je jelo poznato u cijeloj Americi, a očito i izvan, dakle prepoznatljivo je i etablirano u skupini od preko 300 mil. ljudi. A ti meni ovdje pričaš o nekakvoj pizzi a la Šime i još izjednačavaš to dvoje?
je, isto. jer je princip isti. objasnila sam ti gore.

a u washingtonu vjerovatno na tu čikašku dodaju i prstohvat bosiljka i voila - eto washingtonske pizze. i tako u nedogled.

isti princip i sa šimom iz omiša i antom iz brela, koji je umjesto rukole dodao malo domaćih srdela

JPK, gle, nemam se običaj prepucavat, vidiš i po broju mojih postova.
ja sam se stvarno potrudila, a ne da mi se vrtiti u krug...
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 13:28   #42
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 13:55   #43
bog. svojevremno sam bila ovisnik o pizzi i jela je gdje god bih stigla. pa i u italiji. he,he. najbolja mi je bila u venezii u jednoj od onih sporednih ulicica u koje "odjedanput,slucajno" zadjete i tesko da se opet mozete vratiti.
kod nas.....jos mi je okus u ustima,a tek miris.... u zadru prije dosta godina. vise se ne sjecam imena pizzerije, al vlasnik je sir nabavljao u italiji....

e,da. ketchup je svetogrdje za pizzu.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 14:41   #44
Probao 3 vrste:

Najbolju sam jeo u Napulju. Jednostavna, tanka, sa jako malo toppinga

U Americi sam jeo relativno dobre pizze a sve su bile relativno debele sa puno sira. Meni je nekako pasala.

Naše pizze ne volim jer na tanko tijesto natrpaju svega živog tako da sve pliva. Možeš komotno pizzu jesti sa žlicom
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 10:50   #45
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
čemu inzistiranje na autentičnosti kad su i ostale kuhinje poput kineske, meksičke pohrvaćene odn. prilagođene lokalnim običajima.
čisto sumnjam da bi hrvati uživali u originalnim meksičkim receptima.... pa tako i pizza
Nazalost!!! Za plakati.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 13:21   #46
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Probao 3 vrste:

Najbolju sam jeo u Napulju. Jednostavna, tanka, sa jako malo toppinga

U Americi sam jeo relativno dobre pizze a sve su bile relativno debele sa puno sira. Meni je nekako pasala.

Naše pizze ne volim jer na tanko tijesto natrpaju svega živog tako da sve pliva. Možeš komotno pizzu jesti sa žlicom
"Pliva" jer nije dobro pečeno. Fuj
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 14:01   #47
Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post
spaljena, žao mi je što ti ovo moram priopćiti, ali ne postoji hrvatska pizza.
piza je samo i isključivo talijanska.
u hrvatskoj rade milijun verzija, no to nije hrvatska pizza margerita, hrvatska quattro stagione itd. može se samo pričati o tzv. slavonskoj verziji pizze koja u većini pizzeria označava neku čudnu verziju pizze s jajima, pancetom i sl.

mislim da bi uputnije bilo raspravljati da li je to što negdje diljem hrvatske serviraju još uvijek pizza ili neki njen mutant?

zamisli da talijani kažu: je li vam bolji talijanski ili hrvatski kulen? talijanski kulen ne postoji. ni hrvatska pizza.
Joj ne mogu vjerovati...Misila sam na to da da li je bolja talijanska pizza ili ona pizza koja se peče u HR .Pojasni mi kako sam to trebala napisati.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 14:04   #48
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Nazalost!!! Za plakati.
Ja msilim da je to pozitivno.Na taj način ima prilike da nastane neton novo u početku mo'žda slično izvornom a kasnije toliko izokrenuto da postane orginalno
Slična stvar se događala s Barokom i tako španjolska ima svoju verziju Austrija svoju...
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.