Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2012., 00:33   #41


__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 11:46   #42
snob, dobar poster

--------------------------


nego danas vidim da se u TR izgleda sasvim solidno može zarađivati i na drugi način, naime, GECCE piše da je okan yalabik (poznatiji kao ibrahim paša iz MY) sinkronizacijom filmova zaradio oko 500,000 $! opa!!! baš bi me zanimalo koliko dobiju ostali sinkronizatori, s obzirom da se u TR serijama gomila glumaca sinkronizira. evo npr. u spomenutom MY validin (nebahat cehre) glas nije njezin, nego neke druge glumice koja ju sinkronizira veće godinama. inače mi je totalno čudna ta njihova praksa

npr. jedan njegov radni zadatak Uncharted 3
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 18.09.2012. at 12:12.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 15:22   #43
dizi sezona 2012./2013.

MediaCom View - 2012-2013 Yeni Sezonun TV Dizileri
(Henüz belirlenmedi = još nije određen termin; Başlangıç Günü / Haftası = početak-datum emitiranja / tjedan)

---------------------------------------------------------------------

PROMO VIDEO: ATV yeni sezon / eylül 2012
... s tim da ATV pored novih ima i stare serije koje nastavljaju sa emitiranjem, u totalu je to 10 serija:
ALEMİN KIRALI, HAYAT DEVAM EDİYOR, UÇURUM, HUZUR SOKAĞI, KURTLAR VADİSİ PUSU, KREM, SON YAZ BALKANLAR 1912, ALEV ALEV, KARADAYI, BENIM İÇIN ÜZÜLME.


--------------------------------------------------------------------------

FOX TV 2012 2013 yeni sezon diziler (nove serije)
.. znači FOX sveukupno na programu ima 11 serija:
Esir Şehrin Gözyaşları, Harem, Merhaba Hayat, Yer Gök Aşk, Lale Devri, Dinle Sevgili, Aşkın Halleri, Canım Benim, Dedemin Dolabı, Deniz Yıldızı, Unutma Beni.


--------------------------------------------------------------------------

PROMO VIDEO: KanalD 2012-2013 Yeni Sezon Fragmanı
... KANAL D, što novih što starih serija, na programu ih ima 11 komada:
Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Kanıt, Arka Sokaklar, Sultan, Umutsuz Ev Kadınları, Yalan Dünya, Kuzey Güney, Kötü Yol, Veda, Kayıp Şehir, Akasya Durağı.


--------------------------------------------------------------------------

PROMO VIDEO: Show TV 2012-2013 tanıtım fragmanı
... ovdje imamo malo manji izbor, pa SHOW TV nudi "samo" 7 serija:
Pis Yedili, Eve Düşen Yıldırım, Düşman Kardeşler, Suskunlar, Ustura Kemal, Adını Feriha Koydum Emir'in Yolu, Fatih/Fetih 1453.


--------------------------------------------------------------------------

PROMO VIDEO: Star TV 2012-2013 Tanıtım Fragmanı
... STAR TV nam u totalu nudi 12 serija:
Sudan Bıkmış Balıklar, Beni Affet, İffet, Bir Erkek Bir Kadın, Behzat Ç., Hayatımın Rolü, Evlerden Biri, İşler Güçler, Babalar ve Evlatlar, Dila Hanım, Ağır Roman Yeni Dünya, Muhteşem Yüzyıl.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 17:04   #44
Son Yaz Balkanlar vs. Oyle bir Gecer Zaman Ki

http://televizyongazetesi.com/son-ya...6#.UFshBbKTt1M


Son Yaz sa Hazal i Tarduom imaju jakog protivnika. Vidjet ćemo ko će biti pobjednik, jer i OBGZK-u gledanost u ovoj 3 sezoni lagano opada, tako da bi SYB mogao i iznenadit.



Što se pon. tiče ,očekuje se da "Karadayi" bude apsolutni pobjednik ali ništa nije sigurno.

Srijeda je već znamo u znaku MY,iza nje ide K/G..

Četvrtak je rezervisan za Kurtlar Vadisi, i dalje je ta serija u vrhu. Suskunlar se ne može pohvaliti baš dobrim startom noove sezone. Nove serije Kayip sehir, Kotu Yol, za sad loše kotiraju...

Adini Feriha Koydum i dalje vodi u rejtingu petkom.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum

Zadnje uređivanje S.N.O.B : 20.09.2012. at 17:30.
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 13:03   #45
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Son Yaz sa Hazal i Tarduom imaju jakog protivnika. Vidjet ćemo ko će biti pobjednik, jer i OBGZK-u gledanost u ovoj 3 sezoni lagano opada, tako da bi SYB mogao i iznenadit.
erkan p. je napustio seriju OBGZK i sada je u "dila hanim". jučer je osvanuo na 2. poziciji iza serije "huzur sokagi" (gleda li to netko? o čemu se radi?). OBGZK nisam gledala, ali ako je on bio "glavni" pa napustio seriju, a ako ne smisle nešto novo-intrigantno serija će doživjeti neuspjeh. zanima me kako će proći tarduova serija.

Quote:
Što se pon. tiče ,očekuje se da "Karadayi" bude apsolutni pobjednik ali ništa nije sigurno.
mislim da će sve drugo osim 1. pozicije biti fijasko. od ove serije se najviše očekuje.

Quote:
Srijeda je već znamo u znaku MY,iza nje ide K/G.
tako je i ostalo, čak sam vidjela ukupni poredak serija od početka sezone do prije par dana i MY predvodi listu, ispred KV! što se tiče KG, šteta što serija ne kotira bolje.

EDIT: evo našla sam na jednom bugarskom sajtu (ne zna koliko je točno)


Quote:
Četvrtak je rezervisan za Kurtlar Vadisi, i dalje je ta serija u vrhu. Suskunlar se ne može pohvaliti baš dobrim startom noove sezone. Nove serije Kayip sehir, Kotu Yol, za sad loše kotiraju...
suskunlar nema ni teorijske šanse nadmašiti KV koji je opravdano na prvom mjestu. kayip sehir je petkom i polako se penje prema gore. kotu yol na žalost loše, šuška se da će biti ukinuta.

Quote:
Adini Feriha Koydum i dalje vodi u rejtingu petkom.
baš danas mi izađe na zidu "ŠOK ŠOK ŠOK" vijest iz GECCE-a, naime, AFK-Emir'in Yolu je pao iza ovih novih serija, potpuno neočekivano rekla bih. AFK ne pratim, ali ako netko gleda neka kaže da li je priča postala bzvz, s obzirom da je glavna glumica otišla i sada snima sa tardu flordunom.

..............................

meni sad jedna stvar nije jasna, kako to da ima nekoliko verzija rejtinga?

recimo TOP 100 odavde


vs. TOP 100 odavde


..................................

možda XAVI može pomoći, naime, kritičar/kolumnista Yüksel Aytuğ je krajem sezone pisao o zlatnoj ligi glumaca ili tako nešto .. spominje sljedeće glumce: HÜSEYİN AVNİ DANYAL: (Kenan), ENGİN AKYÜREK: (Kerim), AYÇA BİNGÖL: (Cemile), BEREN SAAT: (Fatmagül), KIVANÇ TATLITUĞ: (Kuzey), FİKRET KUŞKAN: (İbrahim), OLGUN ŞİMŞEK: (Selahattin/Ahmet), ERKAN PETEKKAYA: (Ali Kaptan), SARP AKKAYA: (Sarı), OKAN YALABIK: (Pargalı), HALİT ERGENÇ: (Kanuni) .. te na samom kraju u jednoj rečenici u vezi "rezervne klupe" Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç.), Selim Bayraktar (Sümbül Ağa), Filiz Ahmet (Nigar Kalfa), Erdal Yıldız (Yaman), Meltem Miraloğlu (Hayat), Farah Zeynep Abdullah (Aylin), Murat Yıldırım (Ecevit).
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 16:05   #46
Prva turska serija(neka me neko ispravi ako griješim) "Kilic gunu" iz 2010. u kojoj je bio i gay par . Režiser je poznati Osman Sinav. Nažalost serija je završila s 8 epizodom.



http://www.youtube.com/watch?v=uwMQ9Xlo0Z4

Baš me ovo prijatno iznenadilo. Lijepo je znati da u Turskoj ima onih koji su spremni progovorit o ovoj temi rizikujući puno toga.

Ima i javnih ličnosti koji se ne libe i ne plaše podržati prava gay populacije u Turskoj. Jedna od njih jeste Nurgul Yesilcay koja je 2011. učestvovala u projektu "Zvijezde Istanbula." Također je u 1-2 filma igrala lezbejku i bisexualku .

Njezina zvijezda koja je bila postavljena u shopping centru "Kanyon" naišla je na pozitivne kritike.





__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum

Zadnje uređivanje S.N.O.B : 22.09.2012. at 16:20.
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 21:11   #47
turska je lani krajem godine zbog manipulacija gledanošću (nekoliko ljudi završilo u istražnom zatvoru, da li je netko osuđen ne znam) prekinula službeno pratiti gledanost, pa smo imali više procjenu sve ovo vrijeme, a ne pravo mjerenje gledanosti, a od ovog ponedeljka ponovo se mjeri gledanost, a kako je http://www.ucankus.com/ratingler prestao stavljati gledanost lani, a oni imaju gledanosti od 2003 godine i opet počeo od ponedeljka, vjerujem da je to opet službena gledanost (sve koje sam pitala nisu znali, čak se govorilo o uvođenju neke treće kategorije uz total i A/B), a
http://www.sacitaslan.com/rating/01-...ing_62152.html

objavljuje i tu staru gledanost znanu kao SBT i TNS kao novu i one se jako razlikuju:
21 EYLÜL 2012 CUMA - SBT RATİNG
21 EYLÜL 2012 CUMA - TNS RATİNG

recimo u četvrtak je izgledalo po starome u totalu:


20 EYLÜL 2012 Perşembe - SBT Rating
20.09.2012 SBT TOP100 TUM KISILER
SIRA PROGRAM ADI KANAL BASLANGIÇ SÜRE AMR% SHR
1 FENERBAHÇE - MARSİLYA FUTBOL KARŞILAŞMASI - 2. DEVRE STAR TV 21:00:07 00:55:27 13,06 32,1
2 KURTLAR VADİSİ PUSU ATV 21:14:39 01:49:44 11,35 30,3
3 FENERBAHÇE - MARSİLYA FUTBOL KARŞILAŞMASI - 1. DEVRE STAR TV 19:53:22 00:54:20 11,13 29,6
4 KURTLAR VADİSİ PUSU - OZET (TKR) ATV 19:51:36 01:00:57 5,77 14,9
5 SUSKUNLAR SHOW TV 21:48:14 01:38:21 4,02 11,1
6 NAZLI TOLGA İLE FOX ANA HABER FOX 18:55:10 00:20:58 3,88 13,8
7 KANAL D HABER - MEHMET ALI BIRAND KANAL D 18:59:50 00:46:21 3,83 12,4
8 ANA HABER BÜLTENİ ATV 19:23:54 00:21:28 3,8 11,7
9 KÖTÜ YOL KANAL D 20:45:15 01:31:39 3,72 9,29
10 DENİZ YILDIZI FOX 19:30:07 00:49:31 3,69 10,3


a po novome:

20.09.2012 PERŞEMBE

PROGRAM KANAL BAŞLANGIÇ BİTİŞ Rtg% Share

1 UEFA AVRUPA LIGI STAR TV 19:53:31 22:02:56 11,44 32,87
2 KURTLAR VADISI PUSU ATV 21:14:30 23:46:52 10,56 31,75
3 KURTLAR VADISI PUSU (OZET) ATV 19:51:42 21:14:30 5,11 14,93
4 MEHMET ALI BIRAND ILE KANAL D HABER KANAL D 18:59:53 19:55:59 3,85 15,73
5 KOTU YOL KANAL D 20:45:30 22:43:15 3,77 10,48
6 NAZLI TOLGA ILE FOX ANA HABER FOX TV 18:55:05 19:20:02 3,26 15,1
7 ATV ANA HABER ATV 19:23:44 19:51:26 3,08 11,71
8 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV 10:00:05 13:00:20 3,07 21,77
9 SUSKUNLAR SHOW TV 21:48:09 23:54:00 3,02 9,43
10 DENIZ YILDIZI FOX TV 19:30:04 20:42:26 2,93 9,48


interesantno je da su Kotu Yol i Suskunlar zamijenili mjesta po jednome je jedna serija na 5 mjestu, a druga na 9, a na drugoj listi obrnuto

A/B

20.09.2012 SBT TOP100 AB GRUBU
SIRA PROGRAM ADI KANAL BASLANGIÇ SÜRE AMR% SHR
1 FENERBAHÇE - MARSİLYA FUTBOL KARŞILAŞMASI - 2. DEVRE STAR TV 21:00:07 00:55:27 15,16 37,9
2 FENERBAHÇE - MARSİLYA FUTBOL KARŞILAŞMASI - 1. DEVRE STAR TV 19:53:22 00:54:20 12,53 34,6
3 KURTLAR VADİSİ PUSU ATV 21:14:39 01:49:44 10,61 29,1
4 KURTLAR VADİSİ PUSU - OZET (TKR) ATV 19:51:36 01:00:57 5,66 15,2
5 ANA HABER BÜLTENİ ATV 19:23:54 00:21:28 4,53 14,7
6 KANAL D HABER - MEHMET ALI BIRAND KANAL D 18:59:50 00:46:21 4,04 14
7 SUSKUNLAR SHOW TV 21:48:14 01:38:21 4,04 11,5
8 ZENGİN KIZ FAKİR OĞLAN TRT 1 20:45:24 01:39:37 3,9 10
9 ALİ KIRCA ANA HABER SHOW TV 19:20:33 00:26:12 3,6 11,8
10 KÖTÜ YOL KANAL D 20:45:15 01:31:39 3,43 8,9

a po novome to je izgledalo:


20.09.2012 PERŞEMBE A/B SES

PROGRAM KANAL BAŞLANGIÇ BİTİŞ Rtg% Share

1 UEFA AVRUPA LIGI STAR TV 19:53:31 22:02:56 13,43 38,41
2 KURTLAR VADISI PUSU ATV 21:14:30 23:46:52 8,57 25,33
3 SUSKUNLAR SHOW TV 21:48:09 23:54:00 4,31 13,25
4 KOTU YOL KANAL D 20:45:30 22:43:15 4,17 11,48
5 KURTLAR VADISI PUSU (OZET) ATV 19:51:42 21:14:30 3,85 11,3
6 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV 10:00:05 13:00:20 3,06 25,57
7 MEHMET ALI BIRAND ILE KANAL D HABER KANAL D 18:59:53 19:55:59 3 14,79
8 BENI AFFET STAR TV 17:13:21 18:21:40 2,57 18,01
9 DENIZ YILDIZI FOX TV 19:30:04 20:42:26 2,56 8,69
10 KOTU YOL (OZET) KANAL D 20:00:04 20:45:19 2,54 7,53


kad se pogleda ova sezona još je gora od prošle, jer ima jako puno serija i teško je znati što će to privući gledatelje, a u petak ima stvarno jako puno serija i već sam pisala da se prošli petak dogodilo nešto jako interesantno da su serije u reprizi znači nakon premijernog prikazivanja u 20,00 išla je odmah repriza u 22,00 i u 22,00 bile su gledanije i Kayip Sehir i Dila Hanim i prošli petak je prva bila AFK i očito se publika malo razočarala jer od bajke 2 sezone to više nije isto i možda ih je privukla Huzur Sokagi koja je jako slična priči AFK prve dvije sezone i koliko sam mogla vidjeti tu umjesto bogatog dečka i siromačne cure, imamo obrnuto, ali samo sam virnula tako da sam možda i u krivu.

SYB povijesna tema- 100 godina balkanskih ratova, snima se u makedoniji, a kako turska ekonomski jača tako na površinu izbijaju neki nacionalni naboji pa se iza VS, počele snimati povijesne serije koje govore o tome kako su oni nekad bili jaki, tako da bi SYB prije mogla iznenaditi, nego možda Karadayi koji su jako najavljivani, ali evo stalno pomiču početak pa je sad zadnja vijest da počinju 1.10. i od kojih se puno očekuje na kraju ne budu baš gledani. u utorak počinje i nova serija glumice koja je glumila hazal majku u AFK, pa su u naslovima u turskoj tko će pobijediti majka ili kćer?
u četvrtak počinje još jedna povijesna serija Veda Fahriye glavna glumica govori o zadnjim danima otomanskog carstva, da li će ta serija iznenaditi, a od povijesnih serija čeka nas još i fetih, a ima ih još.

u četvrtak je cijela epizoda kotu yol bila posvećena borbi protiv nasilja nad ženama i protiv nasilja u obitelji, tu se dogodila interesantna stvar da je cansel pozvao na twitteru svoje fanove da u četvrtak napišu
#kadinasiddetesonkotuyol = stop voilence against women
#aileicisiddeteson = stop voilence within the family, ali bez engleskog prijevoda, pa je došlo do kompletne panike da se serija možda ukida (što je možda i točno, ali već se na početku znalo da serija neće ići u prime time nego veda kad veda počne)
a zašto su to napravili (dijelom i zbog reklame vjerujem, ali evo da se progovori i o tome) jer u knjizi po kojoj se snima serija glavna glumica je višestruko silovana, međutim oni su odustali od takvog scenarija i glavna glumica nije silovana, međutim u ovoj epizodi ipak ima dosta nasilja nad njom i nažalost gledanost serije je porasla i to je potaknulo jednu kolumnisticu da se obruši na turske serije koje su pune nasilja nad ženama, da je silovati ženu nešto normalno, da se svi takmiče gdje će biti više nasilja i da se nada da ćemo gledati drugačije serije.
ja se evo nadam da ćemo jednom vidjeti tursku seriju ne samo gdje je gay par iako oni nemaju nikakvih problema s organiziranjem gay parada kao recimo neki na ovim prostorima http://www.youtube.com/watch?v=GC8coUbzGsw nego da konačno gledamo jednu seriju gdje je ženski lik stvarno jaka osoba

međutim kako je novac pokretač svega, bojim se da ćemo i dalje gledati ili povijesne ili serije pune nasilja, a romantike zbog kojih sam počela gledati turske serije više nema ili izgleda da su turci od kad im ekonomski bolje ide zaboravili na romantiku

profesorica Mirjana Kasapović pisala je o turskim serijama, konačno netko tko nešto o njima i zna i neka vas ne zbuni naslov, ali vrijedi pročitati i ona piše upravo o ženi u turski serijama
http://www.vecernji.hr/vijesti/sulej...-clanak-450882

izdvajam:
Quote:
Halit Ergenç – koji utjelovljuje Sulejmana Veličanstvenog, glasovitog sultana koji je u ekraniziranoj pseudopovijesnoj priči sveden na vladara harema u kojemu se žene nesmiljeno bore za pravo da provedu noć s njim – nije slučajno rekao da se turske serije ne mogu probiti do Beča, upravo onako kako je svojedobno i osmanska vojska ostala pred vratima “glavnog grada” Srednje Europe. Njihova se prijemčivost i popularnost gotovo navlas poklapa s granicama bivšega Osmanskog Carstva – od Bliskog istoka do Balkana. Kulture su, davno smo to naučili, “strukture dugog trajanja”.
i sad objašnjava:
Quote:
No svatko bi se razuman zauzeo za makar djelomičnu zamjenu i turskih, ali i američkih, sapunica izvrsnim švedskim, danskim, nizozemskim, francuskim, australskim ili, naravno, britanskim serijama koje doista nešto relevantno govore svijetu u kojemu živimo i ne promiču vrijednosti, svjetonazore i obrasce života prošlih stoljeća koji toliko odudaraju od sloboda i prava pojedinaca, civilnog društva i liberalne demokratske države.
mrvica 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 12:52   #48
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Prva turska serija(neka me neko ispravi ako griješim) "Kilic gunu" iz 2010. u kojoj je bio i gay par . Režiser je poznati Osman Sinav. Nažalost serija je završila s 8 epizodom.

http://www.gelsinler.net/wp-content/...%9CN%C3%9C.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=uwMQ9Xlo0Z4

Baš me ovo prijatno iznenadilo. Lijepo je znati da u Turskoj ima onih koji su spremni progovorit o ovoj temi rizikujući puno toga.
Sve što razbija neke predrasude ukine se.
Ljudi u Turskoj, pa ni na Balkanu još uvijek nisu spremni da prihvate slobodu mišljenja i sexualnosti.
Osman Sinav se godinama bori protiv toga.Nastoji razbiti predrasude.Otvoriti taube, ali...

Nurgul Y. koju si spomenuo je sa Tuncel Kurtizom igrala u filmu The Edge of Heaven .Film je rađen u tursko-njemačko-italijanskoj produkciji.
Film se upravo bavio takvim stvarima.
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
možda XAVI može pomoći, naime, kritičar/kolumnista Yüksel Aytuğ je krajem sezone pisao o zlatnoj ligi glumaca ili tako nešto .. spominje sljedeće glumce: HÜSEYİN AVNİ DANYAL: (Kenan), ENGİN AKYÜREK: (Kerim), AYÇA BİNGÖL: (Cemile), BEREN SAAT: (Fatmagül), KIVANÇ TATLITUĞ: (Kuzey), FİKRET KUŞKAN: (İbrahim), OLGUN ŞİMŞEK: (Selahattin/Ahmet), ERKAN PETEKKAYA: (Ali Kaptan), SARP AKKAYA: (Sarı), OKAN YALABIK: (Pargalı), HALİT ERGENÇ: (Kanuni) .. te na samom kraju u jednoj rečenici u vezi "rezervne klupe" Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç.), Selim Bayraktar (Sümbül Ağa), Filiz Ahmet (Nigar Kalfa), Erdal Yıldız (Yaman), Meltem Miraloğlu (Hayat), Farah Zeynep Abdullah (Aylin), Murat Yıldırım (Ecevit).
Yuksel piše gotovo u fudbalskom žargonu prdstavljajuci glumce kao fudbalere.
Za Engina kaze da je covjek koji je obavio zadatak.Nepretenciozan, ali veliki glumac.Borio se kroz cijelu sezonu.
Ayca B kao Cemile je bila nevjerovatna.
Beren Saat kao fatmagul je omekšala sve gledaoce.
Za Erkana P se pita da li je dostojan kapetana?Kaže da on može igrati sve.Smijeh,krik...Da je pravi kameleon.Da je postigao svoj cilj.
Sarp A. je tvrd protivnik.Potpuni gospodar.Kaze da ostvaruje svoje ciljeve.
Halita E. smatra najboljim glumcem od svih nabrojanih.

Izdvojio je generaciju, za koju kaže da će uskoro postati veliki igrači/glumci.U nju svrstava:
Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç.), Selim Bayraktar (Sümbül Ağa), Filiz Ahmet (Nigar Kalfa), Erdal Yıldız (Yaman), Meltem Miraloğlu (Hayat), Farah Zeynep Abdullah (Aylin), Murat Yıldırım (Ecevit).
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 00:17   #49
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
Topic je posvećen TURSKOJ TV INDUSTRIJI
super tema, pogotovo me je zanimalo ovo tko je producirao koju seriju

Quote:
Hrvatcasi kaže: Pogledaj post
Merhaba,

I am from Turkey. Was googling something and was directed to here. Anyway I see that there is a lot of talk about Turkish series here. I always read in Turkish newspaper that Turkish series are really populair in foreign countries. So I was wondering if this is true? Because I don't trust what they are saying, so I am asking you guys.
@Hrvatcasi, welcome!
naravno da su jako popularne ovdje - of course they are very popular here

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A koliko su te serije realne?Otprilike onoliko koliko meksičke...a hrvatima su zanimljive jer su eto drugačije (prvo jezik) a i solidna je produkcija,mislim da je jednaka onoj meksičkoj ali na kraju su to ipak sapunice.
nisu zanimljive zato što su drugačije nego zato što su kvalitetnije, pružili su upravo ono što je nedostajalo: kvalitetnu dramu i sapunicu jer su im neke serije sa težom(drama) i lakšom (sapunica) tematikom ali kvalitetnije obrađene od meksičkih

Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Sve što razbija neke predrasude ukine se.
Ljudi u Turskoj, pa ni na Balkanu još uvijek nisu spremni da prihvate slobodu mišljenja i sexualnosti.
ne mora se baš uvijek radit o predrasudama ili odbojanosti prema toj temi, tema homoseksualnosti je vjerovatno najzanimljivija gej populaciji i nekima koje zanima npr. težina obrađene teme, ostalima je nezanimljiva ili dosadna
na zapadu filmova o homoseksualnosti ima hrpa pa gledaju oni koje ta tematika zanima


@mrvica 1234, jel se meni čini ili je Suskunlar manje gledan od Kuzey-Guney, mislila sam da je obratno

Zadnje uređivanje kandy7 : 24.09.2012. at 00:26.
kandy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 12:12   #50
Quote:
kandy7 kaže: Pogledaj post
ne mora se baš uvijek radit o predrasudama ili odbojanosti prema toj temi, tema homoseksualnosti je vjerovatno najzanimljivija gej populaciji i nekima koje zanima npr. težina obrađene teme, ostalima je nezanimljiva ili dosadna
na zapadu filmova o homoseksualnosti ima hrpa pa gledaju oni koje ta tematika zanima
U Turskoj je ta tema još uvijek tabu i to veliki.
Oni se groze toga jer nije propisno Allahovom nijetu
Ignoriraju to, nisu otvoreni prema tome.
Npr. meni bi takva tematika bila zanimljiva, a nisam gey
Ovakve serije i filmovi imaju za svrhu edukaciju.
Imaju svrhu oslobađanja predrasuda.To je samo jedan od nacina da prihvatimo i suživimo sa ljudima čija se sexualna orijentacija drugacija od nase.
Mozda bismo tako shvatili da ono sto nije isto, što je drugacije nije zlo i nije abnormalno.

Serija kojoj se najvise radujem jeste "Veda"
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 12:21   #51
Ove sedmice počinju Veda, Son Yaz Balkanlar, Agir Roman ?

Možda bih 'bacio oko' na SYB
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 13:56   #52
hvala mrvici i xavi na objašnjenima

mene isto zanimaju VEDA (volim fahriye) i SYB (volim tardua) ... hoće li netko prevoditi ostaje upitno

a kada smo već kod rejtinga još jedna friška informacija. naime, od prošlog tjedna je opet krenulo službeno mjerenje gledanosti TR serija i to po TNS sistemu (mrvica je pisala o tome). danas imamo prve informacije o najgledanijim serijama prošlog tjedna (17.-23.09.).

evo TOP 10 koji prenosim odavde:

TOTAL / Tüm Kişiler
1. Muhteşem Yüzyıl 10.58/30.02
2. Kurtlar Vadisi Pusu 10.56/31.75
3. Öyle Bir Geçer Zaman ki 7.83/21.84
4. Huzur Sokağı 6.19/17.92
5. Arka Sokaklar 5.72/16.69
6. Dila Hanım 4.77/13.64
7. Kuzey Güney 4.73/13.19
8. Ustura Kemal 4.67/13.02
9. Pis Yedili 4.54/12.95
10. Lale Devri 4.43/13.51

AB GRUPA
1. Muhteşem Yüzyıl 13.34/36.90
2. Öyle Bir Geçer Zaman ki 9.46/25.63
3. Kurtlar Vadisi Pusu 8.57/25.33
4. Huzur Sokağı 7.98/24.91
5. Kuzey Güney 5.78/15.69
6. Sultan 5.11/18.08
7. Hayatımın Rolü 4.64/12.66
8. Yer Gök Aşk 4.51/14.04
9. Lale Devri 4.49/14.83
10. Suskunlar 4.31/13.25
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 15:04   #53
Mina

Što se tice prevoda Vede ne bih znala.
Zanima me serija starsno.
Rađena je prema romanu Ayse Kulin

Veda-Esir Şehirde Bir Konak


Radnja je smjestena u 192 godinu.Opisuje Tursku poslije I svj. rata.
Radi se o ministru financija i njegovom necaku koji je tesko bolestan (ma tuberkolozU).I dok je ministar odan vlasti, Kemal-necak je protivnik rezima, u svojim novinama pise protiv rezima.Kema je bjegunac.
U kucu dolazi Mephare kako bi se skrbila o Kemalu-
Njih dvoje se zaljubljuju.Ljubav ipak donosi prepreke.Kemal boluje od tuberkoloze i svakog casa moze umrijeti usto je jos i bjegunac.
Mephare zatudni sa Kemlom i rađa dijete.
Izbija pobuna i Resat bey bjezi sa Mephare.
Kemal se nastavlja boriti protiv rezima.
Resat bey optuzuju za izdaju.



__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 12:39   #54
xavi, ova VEDA zvuči čok zanimljivo! onako, baš neka ljubavna drama. pogledala sam sve fragmanije na stranici KANAL D i to bih zaista htjela gledati. kombinacija ljubavi/drame/povijesti, super. fahriye evcen mi je isto super slatka, uloga joj paše. žao mi je što naše TV kuće ne kupe najnovije TR serije pa isto idu u ritmu 1x tjedno, nego uvijek kaskamo, pa sve to cijepaju na totalno nebulozne načine. kad se sjetim ASI, allah allah, ponekad je serije bilo samo max. 20tak minuta (mjerila štopericom), jednu epku su razvukli skoro preko cijelog tjedna, užas.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 12:36   #55
sinoć je krenula nova serija sa hazal kaya & tardu flordunom, "SON YAZ - BALKANLAR 1912" i moram reći da je u totalu rejting loš, za AB grupu je nešto bolji. e sad, kako pratiti seriju? naime, nisam znala da je na VIKI.COM otvorena grupa i da se tamo okupila ekipa za prevođenje sve dok mi sofia2012 nije poslala pp i pitala imam li vremena za prevođenje (na žalost nemam). međutim, poziv je otvoren svima, pa tko želi neka joj se javi. čini mi se da je naš naslov "prošlog ljeta - balkan 1912." preveden pogrešno, više mi ima logike da se zove "posljednje ljeto" (tipa posljednje ljeto prije rata), pa ako xavi svrati neka da svoje mišljenje.

nego, ovi fragmaniji su prevedeni:
- Preview Episode 1.2
- Preview Episode 1.3
- Preview of Episode 1 - Fragman 3

Quote:
Priča je zasnovana na istorijskim činjenicama i objašnjava vrijeme između i uoči Balkanskog rata, do Çanakkale rata. Priča o ljudima koji se bore da žive na bratski način, o njihovom otporu i o tome kako moraju da emigriraju sa svojih ognjišta da bi zaštitili svoju zemlju....
moja dopuna: ovaj tzv. canakkale-rat je zapravo "Galipoljska bitka" i tako se prevodi.



REYTING 25.09.2012

TOTAL
PROGRAM KANAL BAŞLANGIÇ BİTİŞ RTG% SHARE
1 OYLE BIR GECER ZAMAN KI KANAL D 20:00:11 22:40:18 8,01 22,32
2 USTURA KEMAL SHOW TV 20:44:01 23:21:48 4,84 13,47
3 MEHMET ALI BIRAND ILE KANAL D HABER KANAL D 19:00:07 19:53:55 4,37 17,57
4 ALI KIRCA ILE ANA HABER SHOW TV 19:30:03 19:57:00 3,3 12,11
5 AVATAR (Y.S) FOX TV 20:48:37 00:16:39 3,28 10,11
6 OYLE BIR GECER ZAMAN KI(TKR) KANAL D 22:40:37 01:05:55 3,2 14,46
7 NAZLI TOLGA ILE FOX ANA HABER FOX TV 18:54:33 19:20:43 3,14 14,14
8 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV 10:00:31 13:03:06 3,07 22,12
9 USTURA KEMAL (OZET) SHOW TV 20:04:58 20:44:01 3,03 8,88
10 SON YAZ BALKANLAR ATV 19:55:23 21:55:07 2,86 8,06

AB GRUPA

PROGRAM KANAL BAŞLANGIÇ BİTİŞ RTG% SHARE
1 OYLE BIR GECER ZAMAN KI KANAL D 20:00:11 22:40:18 8,38 22,93
2 MEHMET ALI BIRAND ILE KANAL D HABER KANAL D 19:00:07 19:53:55 4,91 20,83
3 USTURA KEMAL SHOW TV 20:44:01 23:21:48 4,45 11,86
4 SON YAZ BALKANLAR ATV 19:55:23 21:55:07 3,11 8,82
5 BUYUK RISK FINAL STAR TV 19:55:46 20:01:19 3,06 10,98
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 12:38   #56
početak loš
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 16:02   #57
Nemojte mi se smijati, ali bas mi je drago sto ova serija SYB nema veliku gledanost

Son Yaz bih i ja prevela kao posljednjeg ljeta, ali eto njima se vise svidjelo proslo ljeto

Mina meni je zao sto na forumu nema vise zainteresiranih za Vedu cini mi se samo se nama dvijema sviđa.Ako se svidi vise ljudi mozemo i temu otvoriti
Vidjet cemo hoce li se raditi prevod ili ne
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 16:04   #58
Ja tu Fahriju ne volim pa me zato serija i ne privlači
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 18:55   #59
sva sreća da postoji službeni reyting jer prema neslužbenom hazal serija bi stvarno jako loše kotirala, tako da je ovaj službeni fenomenalan prema neslužbenom, razlika je stvarno kod nekih serija ogromna, a najvaljivali je kao ozbiljnu konkurenciju OBGZK, stvarno je teško znati što će se turcima sviđati i mislim da ih malo brine tko glumi u seriji

još nešto je jako interesantno ove godine da je ovaj RTG postotak jako nizak kod svih serija, lani su pisali da je sve ispod 8 jako loše, a ove godine bi u totalu imale tek 3 serije, a u A/B grupi tek 4, defitnitivno mislim da je previše serija, a evo tu se vidi da sultan ima relativno visok reyting ona je 6 u tjednu, a da recimo nije u prime time, tako da reyting sigurno ne može biti nikako razlog jer je to jedna od najgledanijih serija momentalno u turskoj

25.09.2012 SBT TOP100 TUM KISILER
SIRA PROGRAM ADI KANAL BASLANGIÇ SÜRE AMR% SHR
1 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ KANAL D 19:59:52 01:56:35 10,16 25,9
2 SEKSENLER TRT 1 20:52:44 02:18:47 5,34 13,9
3 USTURA KEMAL SHOW TV 20:44:01 01:55:27 5,17 13,2
4 KANAL D HABER - MEHMET ALI BIRAND KANAL D 18:59:58 00:46:12 4,93 16,2
5 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ (TKR) KANAL D 22:40:12 01:55:08 4,79 17,4
6 NAZLI TOLGA İLE FOX ANA HABER FOX 18:54:39 00:21:53 3,84 13,7
7 BENİ AFFET STAR TV 17:26:16 00:46:07 3,83 17,6
8 DENİZ YILDIZI FOX 19:33:24 00:51:48 3,6 10
9 MÜGE ANLI İLE TATLI SERT ATV 10:00:26 02:16:41 3,4 18
10 AVATAR FOX 20:48:32 02:31:37 3,33 9,12
11 UNUTMA BENİ FOX 15:08:14 00:45:31 3,28 18,3
12 ALİ KIRCA ANA HABER SHOW TV 19:30:02 00:15:50 3,27 10,2
13 KOCA KAFALAR BABA HABER BÜLTENİ KANAL D 18:52:39 00:07:19 3,11 11,6
14 ARKA SOKAKLAR (TKR) KANAL D 17:17:25 01:10:49 3,08 13,6
15 ANA HABER BÜLTENİ ATV 19:27:22 00:17:41 3,07 9,62
16 SON YAZ ATV 19:55:28 01:41:59 3,05 7,83

a A/B još lošije
25.09.2012 SBT TOP100 AB GRUBU
SIRA PROGRAM ADI KANAL BASLANGIÇ SÜRE AMR% SHR
1 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ KANAL D 19:59:52 01:56:35 12,33 30,7
2 SEKSENLER TRT 1 20:52:44 02:18:47 9,3 23,7
3 SEKSENLER - OZET (TKR) TRT 1 19:50:00 00:50:21 5,62 15,3
4 ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ (TKR) KANAL D 22:40:12 01:55:08 4,36 16,8
5 KANAL D HABER - MEHMET ALI BIRAND KANAL D 18:59:58 00:46:12 3,86 14
6 ALİ KIRCA ANA HABER SHOW TV 19:30:02 00:15:50 3,64 12,1
7 BÜYÜK RİSK! - FINAL STAR TV 19:55:42 00:05:33 3,6 10,7
8 BÜYÜK RİSK! STAR TV 19:25:14 00:23:46 3,12 10,1
9 USTURA KEMAL SHOW TV 20:44:01 01:55:27 3,11 7,68
10 AVATAR FOX 20:48:32 02:31:37 3,07 8,32
11 NAZLI TOLGA İLE FOX ANA HABER FOX 18:54:39 00:21:53 2,95 12,1
12 ANA HABER BÜLTENİ ATV 19:27:22 00:17:41 2,92 9,81
13 HABER GÜNDEM ATV 18:59:46 00:27:36 2,9 11,2
14 MÜGE ANLI İLE TATLI SERT ATV 10:00:26 02:16:41 2,81 16,9
15 ESRA EROL'DA EVLEN BENİMLE ATV 15:56:39 02:17:19 2,53 14,3
16 SICAK GÜNDEM SHOW TV 18:42:20 00:47:42 2,4 9,62
17 SON YAZ ATV 19:55:28 01:41:59 2,4 6,08

kandy 7 da kuzey je gledaniji od suskunlara i to je lani još bila veća razlika, ove godine je sus reyting bolji od lanjskog

Zadnje uređivanje mrvica 1234 : 26.09.2012. at 19:22.
mrvica 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 11:56   #60
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Ja tu Fahriju ne volim pa me zato serija i ne privlači
Zakaj SNOBicu
Pa, Fahro u Turskoj vazi za jednu od omiljenih licnosti
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.