Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2023., 03:44   #1
Ateş Kuşları (Vatrene ptice)




Quote:
Serija Ateş Kuşları Bozdağ Filma, koja uskoro počinje i bit će najambicioznija produkcija sezone, ima jedinstvenu i drugačiju priču;
Većina djece s ulice ne doživi ni dvadesetu godinu. Ne može se reći da su oni koji su to vidjeli preživjeli. Droga, nasilje, seksualno uznemiravanje, glad...
Sudbina djece ulice je zatvor ili grob.


Quote:
Ateş Kuşları će istaći sudbinu petoro djece, koji sami sebe nazivaju "Oni Bez Korijena" (“Köksüzler”).
Počinje tako da petero djece s ulice - najstariji ima 13, a najmlađi 6 godina, jedna je djevojčica, jedno dijete je autistično - u kontejneru za smeće pronađu novorođenče koje ima 40 dana. Priča je to o tome kako se "Oni Bez Korijena" pretvaraju u "Vatrene-Ptice", priče o djeci koja pružaju otpor prkoseći svim teškoćama, patnji i sudbini.
Ateş Kuşları će nas dovesti u pitanje šta znači biti porodica, a ističući borbu porodica koje nisu međusobno povezane krvlju, već životnim vezama, jezikom pune nade.

Godina:2023
Žanr: Obiteljska drama
Produkcija: Bozdag Film(Dirilis Ertugrul,Kurulus Osman,Destan)
Scenario:Ayşe Ferda Eryılmaz , Nehir Erdem(Destan, Sen Anlat Karadeniz, Sefirin Kiz )
Redatelj: Emir Khalilzadeh
Glumci: İlayda Alişan, Burak Tozkoparan, Hande Soral,
Görkem Sevindik , Erdem Şanlı,Boncuk Yilmaz
Tv Kanal: Uskoro na ATV
Glazbena podloga :Aytekin Ataş


Linkovi za live gledanje:
https://www.atv.com.tr/
https://www.atvavrupa.tv/canli-yayin
https://www.youtube.com/watch?v=Wmerj4ADY7o

Prva najava:
https://www.youtube.com/watch?v=ffbwl8tau4E
Druga najava:
https://www.youtube.com/watch?v=N-m1iqaSPFM
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2023., 12:23   #2


Firebird

Firebird- Vatrena ptica je bajkovita ptica, lik u ruskim bajkama, obično je cilj potrage za junakom bajke. Perje vatrene ptice ima sposobnost da sija i svojim sjajem zadivljuje ljudsko oko. Žar ptica je vatrena ptica, perje joj blista srebrom i zlatom (Ognivak ima crvenkasto perje), krila su mu kao plamen, a oči sjaje kao kristal. Otprilike je veličine pauna.

Firebird živi u rajskom vrtu Iria, u zlatnom kavezu. Noću izleti iz njega i obasjava baštu samim sobom jarko kao hiljade zapaljenih vatri.

Vađenje vatrene ptice povezano je s velikim poteškoćama i jedan je od glavnih zadataka koje kralj (otac) postavlja svojim sinovima u bajci. Mitolozi (Afanasiev) su objasnili ognjenu pticu kao personifikaciju vatre, svjetlosti i sunca. Žar ptica se hrani zlatnim jabukama koje daju mladost, ljepotu i besmrtnost; kad peva, biseri joj padaju iz kljuna.

Pjevanje vatrene ptice liječi bolesne i vraća vid slijepima. Ostavljajući po strani proizvoljna mitološka objašnjenja, vatrenu pticu možemo uporediti sa srednjovekovnim, veoma popularnim i u ruskoj i u zapadnoevropskoj književnosti priče o feniksu koji se diže iz pepela. Prototip vatrene ptice je paun. Jabuke za pomlađivanje, zauzvrat, mogu se uporediti s plodovima nara, omiljene poslastice feniksa.

Svake godine, u jesen, Žar ptica umire i ponovo se rađa u proljeće. Ponekad možete pronaći otpalo pero sa repa Žar ptice; unesen u mračnu prostoriju, zamijenit će najbogatiju rasvjetu. Vremenom se takva olovka pretvara u zlato.

Za hvatanje Firebirda koristite zlatni kavez sa jabukama unutra kao zamka. Ne možete ga uhvatiti golim rukama, jer se možete opeći na njegovom perju.

Izvor:https://thestrip.ru/bs/dnevnojj/pers...pridumannye-i/

__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2023., 23:37   #3
Još jedna
https://ok.ru/profile/599284042287/video/4722622532143

Predivna pjesma...i tekst

Aytekin Ataş - Şahdamar

https://www.youtube.com/watch?v=0GCorGuE8dk


I began my road when the moon was setting off

I found you at the brook

While I was thinking that you were far away

I found you near

I began my road when the moon was setting off

I found you at the brook

While I was thinking that you were far away

I found you near



Firewoods inside me

Customs outside me

You won't believe where

Where I found you, my love

Firewoods inside me

Customs outside me

You won't believe where

Where I found you, my love



I separated my bread in four pieces

I found you halfway

I heard news from the dead people

But I found you among the living ones

I separated my bread in four pieces

I found you halfway

I heard news from the dead people

But I found you among the living ones



Firewoods inside me

Customs outside me

You won't believe where

Where I found you, my love

Firewoods inside me

Customs outside me

You won't believe where

Where I found you, my love
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2023., 14:14   #4

Posebno mi je drago što ćemo ovu dvojicu vrsnih glumaca(pogotovo ovaj mali) zajedno gledati.U Destanu su obojica rasturali


__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2023., 23:02   #5
13.01.

Mehmet Bozdag je na DM objavio kad je početak serije..
Počinje u idući petak 13.01 .2023


Fragi

‘’Yetim hakkı yiyenler de unutmasın. Bazı haklar helal edilmez. Hele çocuklarınki, hiç helal edilmez.’’

"Oni koji jedu pravo siročadi ne bi trebali zaboraviti. Neka prava nisu halal. Pogotovo dječji, to uopće nije halal.''


https://www.youtube.com/watch?v=9NNeEAY-uBA


Neki od likova /odrasli

Gül Ayşe (İlayda Alişan)

Beba koju su ostala djeca pronašla u kontejneru




Mercan (Hande Soral)

Djevojčica sa ulice koja će se (iako je i sama tek dijete maleno) brinuti o maloj bebi




Ali (Görkem Sevindik)

Najstariji od djece,zajedno sa Mercan će biti ,poput,oca svima njima.



Barbaros (Burak Tozkoparan)

O njemu ne znamo ništa osim da ga je otac od bebe unajmio da ju pronađe..Između njega i Gul Ayse se rađa ljubav.




Nizam (Nizam Namidar)
Otac od Gul Ayse




Zıpkın (Erdem Şanlı)
Treće dijete iz Ates grupe



Sabit (Emir Çubukçu)
Četvrto dijete




Çatal (Ahmet Saraçoğlu)

On je tip koji kontroliše djecu sa ulice,koji ih iskorištava i tjera ih na svakakve poslove -od njega su pobjegli i kriju se.

__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2023., 23:29   #6
Djeca

Ali (Umut İnan)



Mercan (Almira Abay)



Zipkin (Berke Obuz)



Sabit (Fatih Fuat Odabaşı)



Ne znam hoće li nam mali "Batuga " biti sa ovom djecom u grupi ,on glumi Yakupa (Çınar Yükçeker)



Ne znam koja je ovo ..ali mali Yakup svojim okicama dovoljno govori

__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2023., 01:59   #7
Prevedena najnovija najava
https://www.youtube.com/watch?v=Op53j-2VrE0

Podsjetilo me na djevojčicu sa šibicama,
Nije dobro prevedeno kraj rečenice od malog:On kaže sve će vas reći /tužiti kad ode u raj.
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2023., 23:51   #8
Selamlar, Saniye KIZ!

Još jedna nova serija u dizilandu!
Teška tema, i stvarnost, prisutna posvuda u svijetu.

Sad vidim ovaj Birsenin tvit (4.1.23): U seriji "Ateş Kuşları", koja će se emitiranjem početi u petak, 13. siječnja, po drugi je put došlo do promjene redatelja.

Cijeli članak

Izdavajam samo ovo: Nakon BenalaTairija došao je Emir Khalilzadeh, a na njegovo mjesto sad je stigao redatelj Gökhan Ayiz.
Neka bude: treća sreća!

Voljela bih da barem ova serijska djeca bez korijena / Djeca Bez Korijena (Köksüzler), koja žive u smeću, dobiju snagu i svu moguću društvenu pomoć te se iz pepela uzdignu u novi život, kao da su Žar ptice, Vatrene ptice.

A da se i stvarnost djece s ulice promijeni.
kedi18 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2023., 14:54   #9
Selam Canim KIZ

Da..teška je tema ..ona tema gdje ljudi najčešće biraju da okrenu glavu,da ne gledaju jer ako gledaju,,,ako pogledaju tu bijedu mogla bi ih za srce ujesti .
Lakše je ,insanima,hodati a ne vidjeti,ne slušati..jer tad nisu u odgovornosti da nešto učine,da pomognu.
I ja se nadam da će ovi naši bez korijena se izdići iz pepela -to će (vidimo) uspjeti samo sa svojom sopstvenom snagom,nadom i trudom -jer ih odrasli ostavljaju na cjedilu.
Vidimo iz najave da će oni i postati prava i istinska familija koja nije krvlju vezana ali ponekad mnogo jačim sponama...borit će se jedni za druge,bit će to borba za preživljavanje a to ojača te niti ...tu naučiš kome vjerovati možeš bezuslovno ,na koga se osloniti možeš.
Pa eto vidjet ćemo Ako Bog da..
Nek im je Hairli
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2023., 01:09   #10
Naš Temur Tegin kao Barbaros ,nedostaje mi njegova duga kosa..šteta što su ga ošišali..

__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2023., 18:56   #11
Još tri dana

https://twitter.com/ateskuslariatv/s...0kX-w28j0wtbuA



__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2023., 17:13   #12
Vatrene ptice
Posebno izdanje najave 1. Epizode

https://ok.ru/profile/599284042287/video/4789518600751...


Sadet čorba

Ova pjesma ubija

Selda Bağcan - Adaletin Bu mu Dünya

https://www.youtube.com/watch?v=pMvrjvtcUOA
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2023., 16:33   #13
Treća najava
https://ok.ru/profile/599284042287/video/4792560192047

Imamo ,dakle,Temur Tegina iz Destana kao Barbarosa
Malog Cinara/Malog Batugu /isto Destan
Imamo Sadet čorbu iz Cukura
I još imamo i mamu od Sancar Efe iz Sefirin Kizi .
Hande Soral je isto veoma poznata..
Onaj plavušan Zipkin je glumio u Son Yaz-tamo ga nisam voljela ,ovdje izgleda će imati ljepšu ulogu.

Fotke iz prve epizode

https://www.atv.com.tr/ates-kuslari/...eri-1673512826
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2023., 17:37   #14
Burak nam kaže da vatrene ptice sutra počinju

https://twitter.com/ateskuslariatv/s...vXxNWy_hNIcwRg


Nju volim



Nju baš ne





ekip

__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2023., 19:34   #15
Hadi Bismillah..
Počela epizoda..valjda u šest ja upalila pet minuta kasnije..Gul Ayse leži na cesti..Sabit koji je autističan sjedi pored nje i lila se..
Prikazuju radnju prije 23 godina kada su Mercan,Ali,Zipkin vani preklinjali narod koji je u pred novogodišnjoj šetnji,šopingu i uživanju na zimi a ova mala djeca skoro bosa i gola..Sabit mali u malom šatoru sjedi..
Ali čisti auta od prolaznika ...Mala Mercan je kod šatora sa Sabitom..
Ali šalje malog Zipkina da vidi djevojčicu koja preko druge strane ulice leži na hladnom tlu..
Dolazi novinarka sa kamermanom i ispituju Mercan...Ona zaustila da progovori kad ju Ali zove ..on sjedi kod djevojčice na tlu...ona trči tamo ...
Pogled od malog Alija i Mercan -kad im postaje jasno da je mala djevojčica se smrznula ;(
Dolazi i novinarka i kamerman..
Njima Mercan sva ogorčena govori da oni ne narastu(maloprije novinarka pitala šta želi postati kad odraste) ...da umiru prije nego odrastu...
Opet sadašnjost;Veliki Ali je na ogromnom smetljištu...tu dobija telefonski poziv da je na pronađena djevojka sa ulice...(nisam vidjela šta joj se desilo) ..on sve ostavlja i trči...
Velika Mercan završava tortu i prima isti taj telefonski poziv...
Kao i Zipkin koji vozi vodu...

Opet prošlost...

Djeca su kod Catala ko vojnici poredani ..on je valjda taj koji ih kontroliše ,kome novac koji zarade moraju predati..kojeg slušati moraju..Mali Sabit nešto nije htio predati..nisam vidjela šta i onda Catal na njega galami..
Mali samo govori; MOje ,moje moje...
Ali ga štiti i zato ga Catal udara..
Ali i njegova družina odlaze do svog šatora..
U blizini je kontejner ..oni čuju kako neko dolazi..
Žena ostavlja torbu u kontejneru..i odlazi..
Oni otvaraju torbu...a u njoj je beba...

Mercan kaže Aliju da ta beba bude njihova..ona da bude mama a on baba...
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2023., 20:09   #16
Mali kad kaže kad odemo na onaj svijet sve ćemo vas tužiti Allahu...




Pokazuje se velika vila..Ulazi čovjek u sobu...tamo je prazan krevetac...Plače...sjeća se kad je beba bila u krevetu..
Ispred vile dolazi Barbaros ..nosi veliku tepsiju bureka..
On ide u kuhinju a tamo su Sadet čorba..Hacer..i još jedna žena..On ljubi ruku od ove Hacer..Ona kritikuje da koskoca Komiser(on) mora nabavljati burek..
Dolazi i Nazim ..vlasnik kuće ..Ne znam ko je ko od ovih žena..koju funkciju imaju tu..ona jedna kuha..Sadet tj.Nazmiye pije čaj i samo provocira..
Rodjendan je od Gulayse koja još pronađena nije...
Ispituje Nizam amca Barbarosa zar još nema nikakvog habera..u policiji..
Nisu još u stanju u ovih 23 godina pronaći neki trag od kćerke koja je oteta..
Samo sam te zbog toga ovdje doveo kaže on Barbarosu..
Barbarosu stiže vijest o uličnoj djeci treba ići pogledati..

Gulayse je na zemlji leži..upucana je haman..ili ubodena
Sabit uz nju ..
I hitna stiže..Policija je tu..
Ali trči i zaustavlja auto da ga povede..Mercan trči...
i ona zaustavlja prevoz...
Stiže Barbaros a nju već hitna u kola stavlja..Izgubila je puno krvi kao...
Barbaros dolazi do auta a tu je mali Batuga ..ulazi i Barbaros kod njega u auto (policijsko) Ispituje on njega ..mali se zove Yakub..znaju se.
Ne znam šta mali Yakub ima s tim..



Sabit uzima ruksak koji je na zemlji..i krade mali kamiončić koji je tu parkiran..i zna i da vozi...ode...
Mercan stiže u bolnicu..i Zipkin dolazi..
Voze upravo Gulayse iz hitne u hodnik...Mercan se sjeća kad su ju pronašli kao bebu..

Djeca u šatoru raspravljaju šta sa bebom.
Sabit viče nek beba ide..Pominju Catala..
Mali Kara čuva vani stražu..
Catal u to vrijeme pretura po kontejneru..On zna da je tu trebala biti beba..
Pita se u čudu di je ta beba..
Mercan stavlja Sabitu bebu u naručje..on stalno viče bebek benim...Moja beba...
Lukava mala Mercan..
Catal zove gospodina nekog..pita di je ta beba ..nema ništa..
Djeca pogadjaju jel curica ili muško..
Sabit kaže moja sladak je mali..
Oni se svi okreću a Mercan gleda ...i kaže Ali naša beba je curica...
Nek se zove Gulayse..moja mama se nikad nije smijala..nek ona bude osmjeh...
Catal dolazi i sluša...
Zaviruje on u šator i pita Gulayse kim?

U Blnici svi oko odrasele cure...ona dolazi sebi..
Šta se derete kaže ...
Plaču ..
Kaže sestrica da ju vode u sobu..nije povredjen nijedan organ samo je puno krvi izgubila...do sutra će se oporaviti--normala u turskim serijama....
Mercan dobija napad panike..ne može disati...hoda hodnikom...izlazi van na zrak...
Dolazi i Ali trčeći...gleda u nju...
Kako on ima izražajne oči!Ko da će ti ispričati hiljadu priča...

Jesi dobro pita on nju..
Jesam..
Gulayse..
I ona je dobro hvala Bogu...
Ona pita zašto si došao...ljuta na njega..neden..
On kaže čuo sam za Gulayse zar nisam trebao doći..
Ates kuslari su moj emanet kaže ona..ti možeš ići..
Pita on gdje je Sabit...
Sabit autist ko pravi vozi kamion u Istanbulu...Ponavlja..Idi do Gulayse..ona ej dobro..
Zipkin izlazi van ...Ali ga pita di je Sabit..
Upravo dolazi Sabit sa kamionom...
Oni šokirani...
Vozi on i viče Ali abi je došao...
Ali ga ljutito gleda..on ne smije ni da ga pogleda..
I Sabit je slatkiš ...
Ali je ljut kaže on Mercan...
Ali ga grli..
Preplašio si nas kaže on..
Sad idi šalje ga Mercan od njih..zašto ej ljuta na njega?
Odlaze oni kod Gulaye Ali ostaje sam...
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2023., 20:16   #17
Barbaros sa Yakubom došao u policiju..
Uzet ćemo tvoju izjavu kaže mu on ...
Ulazi Barbaros u sobu a tamo je Catal koji ima potez preko oka..
Barbaros galami na njega kaže sad si počeo i djevojke da napadaš..pljačkaš..
Yakub mi ej rekao..ovaj kaže ko je Yakub..
Barbaros ljut kaže zar ne znaš ni imena od tvoje djece-djece koju kontroliše po ulici..
Draga mala dušica Yakub /Batuga ..kako mi je nedostajao

Barbaros ga tješi..on je preplašen
Barbar abi..ta djevojka hoće li ozdraviti..Ovaj kaže hoće ...
Yakub ga moli da ju zamoli da mu oprosti..
Dolaze Mercan i ostali kod cure u sobu...
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2023., 20:33   #18
Barbaros je osjećajan..milostiv prema djeci..sa ulice..kao da i sam zna kako je biti na ulici..



Pitaju oni Gulayse kako se desilo..ona kaže bia je nesreća..

Mercan i Ali se sjećaju kad ih je Catal nasao sa bebom..PObjegla Mercan sa bebom..Ali ga pokušao spriječiti da ju prati...svadjaju se sa Catalom..Sabit kaže nedamo Gulayse...utom dolazi žena (izgleda kao ona koja je ostavila bebu u kontejner) i kaže dajte mi moju bebu..svi se svadjaju i galame uglas...
Ali se brani od Catala vadi noži nesrećnim slučajem ubode mater od bebe...--


Cipkin u bolnici galami na Gulayse i govori da se ne petlja sa...uličnom djecom..da se drži dalje od njih..

Alinosi Gulayse van..ostali idu za njum..Vani Barbaros izlazi iz auta i gled au nju..i sjeća se...on kao dječak od nekih možda sest sedam godina..Mama od Gulayse sa bebom sjedi..ista je Gulayse zato on u nju onako zapanjeno gleda...ulazi mali Barbaros u sobu i žena mu pokazuje bebu...
On je u toj kući odrastao ,možda kao sin od služavke ili slično..kuharice..



Mali Barbaros


Barbaros ih prati kolima...oni su svi u kombiju od Zipkina...

Dolaze kući ..Ali gleda..nije dugo bio tu..preplavile ga emocije..
Pita Zipkin jel napravila tortu..Mercan pokazuje...
Ali gleda tortu ..primjećuje se koliko povezanosti izmedju njih ima...
zajedno su se kroz život mučili da prežeive..i preživjjeli su ljudsku hladnoću i uskogrudnost...
Ali se presvlači jer na smeće smrdi..Vadi iz sehare stvari ...u rukama mu marama od Mercan..on ju miriše...

Pripremaju iznenađenje za Gulayse...

Ljepote slatke



Zipkin -simpa momak


__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2023., 20:43   #19
Dolazi Barbaros ispred kuće..
Zovu ga na tel..
Kaže kolega nešto o ates kuslarima..
Pjeva se rodjendanska pjesma ...i torta donosi sa svjećicama...
Sjede vani na terasi..
Čestitaju joj..
Ali ju grli i ljubi...
Oprostila sam ti kaže ona njemu...
Zipkin daje poklon..
Ali i Mercan se gledaju...svidja mi se ovaj glumac što glumi Alija...ima karizmatičnu facu...oči..
Gulayse galami na njih ..kupili joj mobilni..ona kaze nemate para što ste to kupili...
Koje emocije jebote...sve pršti od emocija...


Ali dolazi do Barbarosa..
Ostali pjevaju..Barbaros ih gleda...
Mercan ljzta na njih baca cipelu na Gulayse i pogadja Alija...

Ali sa Barbarosom. daje mu ovaj auto..da opere ili šta...ne znam..
Imaju tu i par stolova ..Barbaros sjeda i pita ima li čorba..Mercan kaze ima tarhana..on naručuje...
On gleda ostale...
Gleda on u Gulayse...nju Sabit slika...
Ide pjesma ...
Buldum seni...
Shvatio on da je ona ta beba koju tako dugo traži...
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2023., 21:06   #20
Lijepe fotke..očito se svi dobro slažu...





Ali



Mercan




Menderes ..brat od Nizama i muž od Nazmije /Sadet čorbe dolazi...Priča sa bratom ..kaže mu dosta je vremena prošlo ,pusti to sad..zaboravi..
Nizam nije spreman da zaboravi..želi da nađe ubicu od žene i da pronađe kćerku..

Gulayse ugledala Barbarosa..on se okrenuo gleda nju a ona njega.....
Gecmis olsun kaže on njoj..
Pala sam kaže ona...
Laže...
On ju gleda..ona bosih nogu...
Ne vjeruje on njoj vidi mu se na licu..
Zar ti nije danas rodjendan..
Čestita joj ...
Ne da Sabit kameru..Barbaros nema strpljenja sa Sabitom koji stalno i dlaje viće benim..i pomalo je grub a ona ga prijekornim pogkledom kađnjava..
On se odmah izvinjava...
Daje mu slike da pogleda ...
Ona smiruje Sabita...

Zašto hodaš bosa pita on nju?Zar nemaš papuče...Imam kaže ona.a nema -dala svoje djevojčici sa ulice...
Ne volim papuče...
I ranjena si .i bosa si ..galami on na nju..neću
da to vidim...smije se ona...
On se opet izvinjava..gubi Barbaros kontrolu pred njom a krivo mu...
Mercan dolazi i kaže čorba je poslužena..
On odlazi do svog stola..
Gulayse za njim gleda ...
Mercan ju tjera da ide u kuhinju a ova lopov kaze ja sam ranjena mogu ovdje ležati..da joj je da gleda sari momka ..ne da Mercan anne..
Ali čisti njegovo auto..
Gulayse sa prozora i dalje gleda...
Barbaros plaća račun...
Gleda u nju...
Pomaže ona njemu sa Sabitom ...Barbaros se smije...konta lagano kako postupati sa Sabitom...
Kako se zoveš pita on malu..
Gulayse sam ja...
Sjeća se Barbaros kad je Nizam joj dao ime kao bebi..
Senin adim Lara...
Znači pravo ime joj je Lara...
Pita Nizam malog Barbu jel mu se svidja ime..On kaže ne...
Kad moja kćerka odraste ona je tebi u emanetu..da se njoj ništa ne desi...ti si odgovoran..


Ja sam Barbar...kaže on njoj..
Mercan se ne svidja sto pričaju..
Daje on njoj ruku...pozdravljaju se...
Uh bit će to lijepa ljubavna priča...
Povlačim moje riječi o Ilaydi..ovaj joj lik ,uloga dobro paše

Ona objašnjava Barbaru da su oni Ates kuslari..
A ti?
Šta ja?
Mercan daje Aliju znak da interverira..
Kaže Barbaros da je on slobodan..Dolazi Ali i kađe auto ej gotovo..on mu plaća i odlazi...Kaže on Gulayse vidimo se..ona ono kao naravno--jer misli da on samo tako kaže..On ponavlja:Vidimo se!

Mercan i Ali ju ljutito gledaju...
Znači ima problema kad me tako gledate
Oni joj ponavljaju da su oni sami sebi dovoljni..
ponavljaju da su oni familija i da im ne treba niko drugi..
Ona plače ..
Za Catala kažu ..on ih valjd ai dalje traži..



__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.