Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2021., 16:35   #121
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
U redu, hvala. A oni koji ne upišu fax, što i gdje rade a da je u struci?

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
Preporučio bih ti da upišeš fakultet nakon srednje. A i jako puno poslodavaca ti danas traži tajnike sa završenim pravnim fakultetom. Ali ako ne upišeš fakultet onda radiš u tvrtkama, a opis posla ti ovisi od toga u kojoj si tvrtci zaposlen. Ali ovo su osnovne stvari koje radiš: primanje i otpremanje pošte, vođenje poslovne korespondencije, organiziranje sastanaka, praćenje tijeka sastanaka te izrada potrebne dokumentacije, nabava sredstava rada, poslovi računovodstvenog poslovanja, planiranje rada i upravljanje informacijama za neposrednog rukovoditelja, poslovi sa strankama.
Evo, to piše u udžbeniku iz tajničkog poslovanja.
danchi2410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2021., 10:04   #122
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Što se točno može raditi s tom srednjom školom? I na koje faxeve se najčešće upisujete?

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
davne 2004.-te kada sam završila uibš, smjer upravni referent, jedan dio kolega iz razreda upisao je pravo, jedan dio upravno pravo, a ostali su se ili zaposlili ili upisali neke nesrodne fakultete.

kolegice koje su nakon srednje išle raditi, sve redom rade ko zapisničarke na prekršajnom sudu, ostali koji su završili fakultet rade ili u nekoj državnoj firmi ili u vlastitim odvjetničkim uredima/poduzećima.

također ima i nas koji smo završili nesrodne fakultete te radimo sasvim 10-te poslove kod privatnika, ali samo znanje koje smo stekli kroz razne pravne i opće predmete nam i dan danas dosta koriste.

nekad davno su se u uibš upisivali jako dobri učenici, sa tadašnjih 54 boda jedva sam upala na smjer, i fakat je trebalo učiti za bolju ocjenu.
tada je slovila kao jedna od najboljih strukovnih škola srodnog nastavnog plana, kod nas je bilo ekipe iz raznih krajeva hrvatske koji su htjeli završiti uibš, a ne neku ekonomsko-birotehničku srednju u svom kraju.

danas, 17 godina nakon, ne žalim kaj sam završila uibš, za mene je to bil pun pogodak
__________________
Ne umijem da odrastem.
Još su mi mape bajke. Još uvijek pričam sa zvijezdama.
I maštam, uvijek maštam.
:)
The Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2021., 18:07   #123
Hvala svima na informacijama.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2021., 01:10   #124
Upravna škola je jedna od težih strukovnih
škola.
Ima predmete kao što su psihologija i
latinski jezik.
Hladnaprehladna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 09:24   #125
Pozz, kakva je situacija za upis ove godine? Da li se nesto promjenilo u odnosu na dosadasnje godine? Da li je tesko upast? Svi savjeti dobrodosli .
Lego kockica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2022., 12:39   #126
Quote:
Lego kockica kaže: Pogledaj post
Pozz, kakva je situacija za upis ove godine? Da li se nesto promjenilo u odnosu na dosadasnje godine? Da li je tesko upast? Svi savjeti dobrodosli .
E ne znam kako je za ovu godinu, ali prošle godine su povećali bodovni prag i za referente i za tajnike. Treba ti 59 bodova minimalno za tajnika i minimalno 62 boda za referenta. Ja kad sam upisivo prije 3 godine trebalo je 56 bodova za tajnika i 59 bodova za referenta.
danchi2410 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.