Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2018., 20:06   #2061
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
I da, ispao je backlash, al za godinu dana kad ce Immortal lupat sulude pare, to ce biti zaboravljeno.
Puko nagađanje.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Nigdje nisam rekao da broj pretplatnika wowa ne pada. Proslo je zlatno doba, iako je realno najbolji MMO na trzistu.
Samo zato jer su svi drugi nevjerojatno loši.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Imas poprilicno sluzbene izjave kako rade. Tvoja pretpostavka da je Cataclysm bio gotov za godinu dana (ili nesto vise) ne drzi vodu. Ako pogledamo ciklus expanzija (WOD-L-BFA, zadnje tri) i kako izlazi kontent, poprilicno je jasno da im treba dost vremena da uprilice ekspanziju. Glasine za ovo sto sad dolazi u sljedecim patchevima (Naga i slicno) su bile procurile van jos za vrijeme Legije.
Moja pretpostavka je da je rad na Cataclysmu počeo u travnju/svibnju 2009-te.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
E vidis, to je pod upitnikom. Bilo je gro igraca jer je bio besplatan, ovdje ces ipak morat platiti pa cemo vidjeti kako ce to biti. Sto se gameplaya tice, ne mogu se sloziti. Prosao sam Vanillu uzduz i poprijeko, te se nemam namjeru vratiti u taj suludi grindfest, talent treeve od kojih pola ne radi, questove gdje cekas sat dva tri da skupis dijelove i slicno.
Mali broj igrača je igrao vanillu jer se ne plaća. Upravo iz razloga koje si tu naveo.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
I nije stvar u gameplayu nego u nostalgija efektu. Ja se nadam da ce uspjeti i da ce vratiti draz vanille, al bojim se da kad ekipa proba, nece to biti 'joj, gle kak je ovo super.' Jer realno, nije bilo super, svatko tko je probao endgame zna koliko je bilo zakurac.
Ne bi bilo toliko igrača da je nostalgija jedini razlog zašto igraju. Nostalgija je možda inicijalni motivator da krenu igrati Vanillu, al ostaju jer je igra kvalitetna.
__________________
forumaš civilizacija: "Hrvatska je manje evropskija od Mađarske zato što svugdje ima bureka i baklava."
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 21:03   #2062
Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post


Ne bi bilo toliko igrača da je nostalgija jedini razlog zašto igraju. Nostalgija je možda inicijalni motivator da krenu igrati Vanillu, al ostaju jer je igra kvalitetna.
Koji su ti killovi na Naxx40 u Vanilli? Jerbo, promjene (40->25) su dosle zbog toga sto su ljudi masovno odustajali kad su skuzili da end game za njih ne postoji. Glavni razlog zasto je Nostalrius krenuo u TBC projekt.

Usput, najpopularniji legacy pirate server je imao 150k mjesecnih aktivnih igraca.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 22:13   #2063
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Koji su ti killovi na Naxx40 u Vanilli?
Dok sam došao do 60, već je TBC krenuo. Moje iskustvo Vanille je uglavno questanje, world pvp i explore. Iako sam poslije(TBC i Wotlk) sudjelovao u skoro svakom raidu, to nije bio razlog zašto sam igrao. Raidanje mi je uvijek bilo nužno zlo kojim sam došao do geara umjesto nečega u čemu isključivo uživam.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Jerbo, promjene (40->25) su dosle zbog toga sto su ljudi masovno odustajali kad su skuzili da end game za njih ne postoji.
Gdje točno na ovom grafu vidiš masovno odustajanje?

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Glavni razlog zasto je Nostalrius krenuo u TBC projekt.
Zar nije činjenica da im je Vanilla server zatvoren?

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Usput, najpopularniji legacy pirate server je imao 150k mjesecnih aktivnih igraca.
Jedan server, u jednom trenutku. Kroz godine je bilo više servera.
Al vidjet ćemo kako će se situacija razviti.
__________________
forumaš civilizacija: "Hrvatska je manje evropskija od Mađarske zato što svugdje ima bureka i baklava."
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 22:31   #2064
Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post

Gdje točno na ovom grafu vidiš masovno odustajanje?
A gdje je bio uspon? Nakon Vanille, kad su odlucili da raidanje nije za 1% igraca. Promjena 40->25. Ekipi je bilo dosta bas zato sto je endgame nepostojeci bio u Vanilli. Nakon 3-4 alta, nemas nis.

Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post
Zar nije činjenica da im je Vanilla server zatvoren?
Naravno, ali ne osporava cinjenicu da su krenuli u TBC projek jer im je broj igraca poceo grdo padat. A to je zato sto sto je Vanilla vrlo prazna ako ne radis endgame.

Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post
Jedan server, u jednom trenutku. Kroz godine je bilo više servera.
Al vidjet ćemo kako će se situacija razviti.
Jedini koji je zapravo valjao. Probao sam njega i jos par istih, Nostalrius je bio teh shit, sve ostalo je bilo uzas. Ajmo vidjet, ne sumnjam da ce bit jebeno, iako zaobilazim u sirokom luku. Nemam vise zivaca za 40 man raid. Ak sam u krivu, u krivu sam, al itekako brijem da ce Classic server u jednom trenu u TBC krenut.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 22:56   #2065
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
A gdje je bio uspon?

Hmmm, nisam siguran.


Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Naravno, ali ne osporava cinjenicu da su krenuli u TBC projek jer im je broj igraca poceo grdo padat. A to je zato sto sto je Vanilla vrlo prazna ako ne radis endgame.
Krenuli su u TBC projekt jer je Blizzard objavio da će raditi Classic.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Jedini koji je zapravo valjao. Probao sam njega i jos par istih, Nostalrius je bio teh shit, sve ostalo je bilo uzas. Ajmo vidjet, ne sumnjam da ce bit jebeno, iako zaobilazim u sirokom luku. Nemam vise zivaca za 40 man raid. Ak sam u krivu, u krivu sam, al itekako brijem da ce Classic server u jednom trenu u TBC krenut.
Prije 5-6 godina igrao sam na Emarald Dream-u i bio je jako dobar, sa dobrom populacijom. Kronos je isto tako na glasu bio kao dobar server.

Da, i ja mislim da će nakon Classic-a izaći i TBC.
__________________
forumaš civilizacija: "Hrvatska je manje evropskija od Mađarske zato što svugdje ima bureka i baklava."
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2018., 00:02   #2066
Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post
I blizzard je rekao sto ono? Da mijenjaju igru jer su skuzili pad igraca tik prije naxxa jer je ispod 1% populacije vidjelo raid.

Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post
Krenuli su u TBC projekt jer je Blizzard objavio da će raditi Classic.
TBC server je bio najavljen 2016. godine kad im je populacija pocela padati i kad je ekipa opako pocela zicati TBC jer je na forumima bilo jasno da im je pun kufer vanille. Najveci piratski server u 2017. godini je bio ruski sa svega 37k igraca. Classic je blizzard najavio tek 2017., a Nosta je bio zatvoren 2016. godine.

Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post
Prije 5-6 godina igrao sam na Emarald Dream-u i bio je jako dobar, sa dobrom populacijom. Kronos je isto tako na glasu bio kao dobar server.
Yup, odlican server, no nisu nikad presli 40k ak se dobro sjecam. Uglavnom, da zavrsim epopeju i da se ne prepiremo, nadam se da ce Classic zazivjet i da ce igracima bit jebeno. Bojim se da ce bit money grab.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2018., 00:19   #2067
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Uglavnom, da zavrsim epopeju i da se ne prepiremo, nadam se da ce Classic zazivjet i da ce igracima bit jebeno. Bojim se da ce bit money grab.
Da, nema smisla se navlačiti više.

Nemoj mi ništa zamjeriti, ipak si ti mod.
__________________
forumaš civilizacija: "Hrvatska je manje evropskija od Mađarske zato što svugdje ima bureka i baklava."
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 17:48   #2068
Razočaranje za razočaranjem. Sljedeći na redu je mobilni WoW. For the Horde.
pavlovs dog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.