Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 20:15   #41
Ljudi s kojima se slazem irl i imamo kvalitetnu komunikaciju to prenesemo i kad je tipkanje u pitanju. A ko mi nije kompaktibilan uzivo nije niti dok tipkamo.
__________________
“In the very depths of Hell, do not demons love one another?”
TechB0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 20:33   #42
Ali tu najprije ljude upoznaš na neki način kroz tipkanje, a tek onda u živo
anovi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 20:42   #43
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ja imam ljude s kojima se dopisujem jer djelimo istu dopisivačku viziju i nemam se namjeru sa njima nalazit. Sve kaj me zanima ih pitam isto kao i da ih vidim. Jedino ajde da mi baš treba njihov bubreg ili neki organ onda bi se našel sa njima zbog toga.
Dopisivačku viziju.
Jel i misiju?
Pizdo.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:30   #44
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kako psiholog otvara bocu piva? Nikako - priča s njom i čeka da mu se sama otvori . Takvo je nekako dopisivanje najbolje, pa i najučinkovitije - naizgled apsurdno, ali puno više od odgovora na naša pitanja doznat ćemo, prepoznati pravu od pogrešne, slušajući ono što nam druga strana ničim izazvana govori.

sve 5. samo. kako u nekim godinama i nakon izvjesnog broja partnera naći strpljenja za to?
mislim da bih jedan cijeli roman sklepala od predivnih epistula tijekom godina, ali opet kada to gledam, pitam se kako me volja bilo. dan danas mora mi biti jebeno dosadno da s nekim krenem raspredati u pismima. mjesto, vrijeme, susret, pa se vidi što dalje. ili ne.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:33   #45
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
dopisivanje kao - dopisivanje

Kad jedan preludij zvuči kao ciklus od šest suita.

Nema tog odgovora na konkretno postavljeno pitanje koji će reći više od komada teksta namijenjenog baš toj osobi, tom ekraniću, nakon kojeg će stajati, u nekoj od varijanti, da nemaš pojma zašto to pišeš (nije da te se, je li, pitalo) - i poslati ga svejedno.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:55   #46
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Na ovo uvijek lagano popizdim - ajde, ovaj put barem nije spomenuto ogledalo duše - ali, svakom svoje. Neka cvjeta tisuću eura .
Neka ih u tisuću cvjetova u mojem vrtu.

Neverbalna je jezik koji teško prepoznajem kroz ovu vrstu komunikacije. Oči su metafora.

Ali, i te "oči" su mi priuštile gubitak od 700€ u poslu prije par mjeseci.
Iako sam se osigurao na 95% jer su mi "oči" signalizirale da je to skliski teren.

Da isto krenem dogovarati online, vjerovatno bi investirao 10 puta više vremena s istim krajnjim rezultatom. Nije da imam 20g. i vremena na bacanje. Jednostavno - ne vidim da su drugi stekli stabilne veze kroz višemjesečne porukice. Troše vrijeme za lošiji ili slični rezultat.

--

Uostalom, volim socijalno hrabre ljude i zato težim pozvati susret IRL jer to mi je osnovni lakmus papir. Ušteda prstiju.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 23:16   #47
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Opet nesporazumak .

Dopisivanje o kojem govorim nije ubijanje dosade. Osim toga, ogromna je razlika tipkati s nekim jednim odabranim, ili piskarati po (svačijem) forumu. Razlika u svemu: u razini otvorenosti, u kvaliteti komunikacije...
Nije? Čemu onda ograničavanje na pisani medij s nekime tko ti je očito dovoljno bitan da ga ne smatraš tek nekim s kime kratiš vrijeme?
Nadam se da razumiješ što nikako ne prolazi moj interni test logike pa mi možeš možda objasniti - zašto osobi do koje ti je stalo ograničiti pristup vlastitom životu?
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:09   #48
Quote:
TechB0ne kaže: Pogledaj post
Ljudi s kojima se slazem irl i imamo kvalitetnu komunikaciju to prenesemo i kad je tipkanje u pitanju. A ko mi nije kompaktibilan uzivo nije niti dok tipkamo.
Bas ovo.

Iako, ne možeš preko poruka saznati kakva je tko osoba, pa redovito napravim nešto suprotno od onog što govorim da jesam.

Taj šok u 90% slučajeva prokaže osobu. Neke vrijeđaju na primitivnoj razini, neke samo zašute, neke prijeđu preko toga...
One koje pristojno pitaju što se promijenilo pokušavam zadržati blizu.

Najbitniji dio odnosa je znati se dobro posvađati, a koja to ne zna - nije za mene.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:11   #49
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Najbitniji dio odnosa je znati se dobro posvađati, a koja to ne zna - nije za mene.
znaci vec je spremas za svoje buduce pizdarije... smooth
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:16   #50
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
znaci vec je spremas za svoje buduce pizdarije... smooth
Život je prekratak da bi gubio vrijeme na svađanje, loše razumijevanje ili puku toleranciju nečijih naskakivanja.

A i da, veliko dijete čuči u meni, uz to sam i, bit ću pristojan prema samome sebi, jaako karakteran. Pitanje trenutka je kad ce sjesti prva pizdarija.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:30   #51
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Najbitniji dio odnosa je znati se dobro posvađati, a koja to ne zna - nije za mene.
Ajme, da!
Ja to obavezno radim i volim čak izazvati takve situacije, onda svašta ispliva na površinu
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:40   #52
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Ajme, da!
Ja to obavezno radim i volim čak izazvati takve situacije, onda svašta ispliva na površinu
Ali s fejsom ti ipak ne ide tako?
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:47   #53
Šta ti imaš fetiš na taj fejs
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 19:04   #54
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Šta ti imaš fetiš na taj fejs
Pročitao sam tvoj upit na drugoj temi, pa mi zanimljiv tvoj problem s fejsom.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 19:09   #55
Zato ti kažem, vidim da su ti moji problemi trn u oku
Pa ne znam zašto se to pojavljuje, čak i onima na frend listi kad pišem, ali na kraju je ipak bilo isporučeno i odgovoreno :zvrk:
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 20:18   #56
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Zato ti kažem, vidim da su ti moji problemi trn u oku
Pa ne znam zašto se to pojavljuje, čak i onima na frend listi kad pišem, ali na kraju je ipak bilo isporučeno i odgovoreno :zvrk:
Ima bitnijih stvari za zamarati se.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 22:29   #57
Nisam shvatila jel se tu misli samo na dopisivanje vezano za ljubavne i seksualne odnose ili opcenito, ali ja cu govoriti opcenit. Nisam bas ljubitelj takve komunikacije,pogotovo na pocetku u prvih par poruka kad te netko bombardira sa pitanjima. Pogotovo onim standardnim, godine, otkud si, cime se bavis.. a to njih 90% valjda postavlja.. ali jebiga, odgovorim jer mi je samo dodopisivanja pa ajde rekoh, glavno da razgovor tece..
miss Minnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 22:45   #58
Nemam set pitanja koji postavljam, a da mi služe kao eliminacijska.
Kad ja budem taj koji započinje priču već imam sliku s kim to okvirno pričam pa se priča nastavi spontano, na koju već temu se prvo nadovežemo.
Tipkanje na način da već u prvim porukama postavljam pitanja da vidim ima li smisla dalje tipkati, mah, ne volim to, to možda i zvuči čisto logički kao ispravan korak, ali meni je to hladno, proračunato. Na pitanja koja su bitna se uvijek dođe spontano, prije ili kasnije u toku prvih par dana, prvog tjedna tipkanja. Ne forsiram ih.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:43   #59
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Pa evo, da zaključim ono što sam htio pitati ovdje jesu sljedeća pitanja.
Jeste li osoba koja postavlja puno pitanja ili ih koristite kao nadoveza na određenu temu?

Da li vama paše da vas se ispituje tokom nekog dopisivanja ili se samo trudite općenito razgovarati, pa tu i tamo postaviti nekakvo pitanjce?

Da li u relativno kratkom roku postavite nekakva ključna pitanja tipa vjerska i politička opredjeljenja, pitanja vezano za seks i seksualnost ili puštate da se ona sama otvore kroz neko vrijeme, pa čak i druženje uživo ako se na kraju krajeva upoznate uživo?

Koliko pridajete važnost takvim pitanjima i da li se ustručavate pitati neka pitanja jer eto, druga strana je cool, postoji nekakav potencijal, ali se bojite da ne pokvarite sve ako pitate nekaj vezano za politiku i ispadne da je druga strana član HČSP-a?

Mislim, prije ili kasnije hrpa stvari izađe na vidjelo, no ima ljudi koji vole to ostaviti za neko drugo vrijeme, ali ima i onih koji nemaju problema s time, pa kažu odmah ako ih se pita ili sami postave odmah ta pitanja kako bi se u startu "eliminirala" druga strana i da nemamo posla s ljudima koji nam po nečem ne pašu. Bili smo svjedoci mnogim temama ovdje kad su ljudi pisali o tome kako su se neke stvari saznale prekasno, kako to nije ista osoba, te kako im nije jasno kako imaju nekakva određena razmišljanja i opredjeljenja,a bili su tako divne osobe.

Valjda sam bio dovoljno jasan za ono kaj tražim, no ako nisam, slobodno pitajte pa ću se potruditi možda malo bolje objasniti. Navalite.
Ne postavim nužno ključna pitanja, ali vrlo brzo dam do znanja tko sam i što sam. Ne jebe me ništa i ne skrivam ništa. Prije davno me za dečke brinulo kako će reagirat kad im kažem da sam biseksualna, ali sad mi je tako svejedno što će tko misliti.
Ako je osoba zanimljiva, razgovor će krenuti u prirodno "obilnijem" smjeru, da ne kažem zanimljivom i vjerojatno humoristično-sarkastičnom as I like it.
Sve ostalo mi je natezanje, forsiranje i napor. Općenito kako starim sve manje vremena, volje i živaca imam za tipkanje, radije ti meni daj neki live prijem.
eichhoernchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 23:11   #60
Ne volim te pokušaje dopisivanja pitanja-odgovori.

Općenito voljela sam dopisivanje.
Meni je to ko svojevrsni razgovor ,ćaskanje.
Ako je sugovornik/ića zanimljiv/a ili ja njoj/njemu..
Ponekad mi nedostaje doba pisama...:nostalgičar:
Kada si željno očekivao pročitati odgovor druge strane

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.