Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 09:47   #841
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
jučer je bila održana presica na kojoj je šerif lombardo između ostalog potvrdio kako je 317 ozlijeđenih otpušteno iz bolnica..

također, rekao je i kako je u paddockovom automobilu pronađeno 50 pounds tannerita (to bi bilo oko 22 kg?), kao i 1.600 nešto streljiva..tannerite se može koristi za izradu eksplozivnih naprava..također, u automobilu je pronađen i amonijev nitrat, koji se (isto) može koristiti za izradu eksploziva..

i da je ovaj sobu iznajmio vikend prije via airbnb..

više tu:
http://deadline.com/2017/10/las-vega...ay-1202182344/
http://www.businessinsider.com/las-v...ssacre-2017-10
https://www.theguardian.com/us-news/...terest-sheriff
Tannerite jeste komercijalan eksploziv, ali najvise se koristi da bi stvorio bljesak na strelistima sirom amerike, kao i na video-klipovima da imitira pravi eksploziv (pravi glasno bum i kreira dosta svetlosti), kao i u shok bombama koje upotrebljava policija.

Nije zabranjen i moze se kupiti slobodno u prodavnicama sirom USA bukvalno "na kilo" u neogranicenim kolicinama.

Amonijev nitrat je sastavni deo Tannerite-a, a Amonal je njegov bliski rodjak.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Old 05.10.2017., 11:53   #842
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Meni je čudno zasčto se je on odmah ubio čim je doznao da je policija pred vratima njegove sobe. Ne bi li bilo logočno da nastavi svoje puškaranje na drugu stranu kroz vrata i zidove hotela?
Zašto bi se uopće ubio?

Zašto nije napisao neki memorandum , političku poruku?
To nije tek teenager zaluđen glumpm računalnom pucačinom.
I prigodno je imao crne rukavice na rukama.
thortwins is online now  
Old 05.10.2017., 12:53   #843
Quote:
napadide kaže: Pogledaj post
Počinitelj ima jednu "mrlju" u životu koju rijetko tko spominje. Ženio se dvaput, i dvaput razveo. Djece nema. Veza s Azijkom evidentno nije bila seksualnog tipa jer su oboje u 60-ima, više se radilo o emocionalnoj vezi i ljubavi prema kocki. Bližio se zadnjim godinama života, bio je svjestan da usprkos uspješnoj poslovnoj karijeri iza njega ne ostaje ništa, zato je lako moguće da je pokušao izvesti nešto po čemu će se pamtiti. Postoje brojni kriminalci i nenormalni likovi koji su prošli sve i svašta, a naposljetku se smirili, podigli obitelj i umrli u miru. Ovaj bi bio protuprimjer.
Ne mislim da je ovo učinio samo zbog toga jer iza njega ne ostaje ništa već zato što je postao svjestan da mu američki život nije pružio ništa. Da bi se moglo doći do takvog zaključka (što mi je život pružio, što sam ja imao od života) mora se doći u određeno životno doba. Takvu stvar ne pita se 30-godišnjak jer je život još pred njime i tko zna što će mu donijeti i jer jednostavno nema vremena.

Tek kada ostari čovjek može pogledati unazad u svoju prošlost i pitati se *na što sam potrošio dane svog života?*.

Ispred, u budćnosti, očito ga isto ništa nije čekalo. Kockanje iz dana u dan ne može ispuniti život. Tip je imao novaca ali novac nije sve. To bi trebali imati na umu svi bogataši.

Meni ovo izgleda kao oblik samoubojstva, samoubojstvo sa porukom, a poruka je *pucam u američko društvo*. Da se ubio sam u hotelskoj sobi o tome se ne bi pisalo pa mi danas ne bi znali ništa.

Sumnjam da je jedini koji se tako osjeća. Nadajmo se da je jedini koji se odvažio na tako drastičan korak i da neće imati *sljedbenika* koji će slati iste poruke na isti način.
mravac8 is offline  
Old 05.10.2017., 12:58   #844
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post

Zašto bi se uopće ubio?

Zašto nije napisao neki memorandum , političku poruku?
To nije tek teenager zaluđen glumpm računalnom pucačinom.
I prigodno je imao crne rukavice na rukama.
Zašto gotovo milijun ljudi godišnje na svijetu ubije?

Političku poruku nije napisao jer ovo nije bilo političko djelo. I zašto bi ostavio poruku svijetu kojeg je toliko mrzio da je pucao na predstavnike tog svijeta - američke obitelji koje su u jednom od najpoznatijih američkih gradova prisustvovale američkom koncertu?
mravac8 is offline  
Old 05.10.2017., 13:27   #845
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je ovo učinio samo zbog toga jer iza njega ne ostaje ništa već zato što je postao svjestan da mu američki život nije pružio ništa. Da bi se moglo doći do takvog zaključka (što mi je život pružio, što sam ja imao od života) mora se doći u određeno životno doba. Takvu stvar ne pita se 30-godišnjak jer je život još pred njime i tko zna što će mu donijeti i jer jednostavno nema vremena.

Tek kada ostari čovjek može pogledati unazad u svoju prošlost i pitati se *na što sam potrošio dane svog života?*.

Ispred, u budćnosti, očito ga isto ništa nije čekalo. Kockanje iz dana u dan ne može ispuniti život. Tip je imao novaca ali novac nije sve. To bi trebali imati na umu svi bogataši.

Meni ovo izgleda kao oblik samoubojstva, samoubojstvo sa porukom, a poruka je *pucam u američko društvo*. Da se ubio sam u hotelskoj sobi o tome se ne bi pisalo pa mi danas ne bi znali ništa.

Sumnjam da je jedini koji se tako osjeća. Nadajmo se da je jedini koji se odvažio na tako drastičan korak i da neće imati *sljedbenika* koji će slati iste poruke na isti način.
Nije logično, Mravac, da je bio suicidalan jer je bio nesretan jer, bez obzira na lovu i na imovinu i na lagodan život koji je provodio u hotelima, putujući kruzerima i kockajući za razonodu - društvo mu nije pružilo nešto i onda je prije nego što će ubiti sebe odlučio je napraviti masovno ubojstvo.

Pogotovo ne stoji jer policija je otkrila da je planirao bijeg nakon pokolja. Navodno kad je shvatio da ne može pobjeći napisao je poruku i ubio se. Sadržaj poruke ne žele odati, ali navodno nije samoubilačka.


Također sada navode i da je izgleda imao pomagača .... Što upujućuje na terorističku akciju , a ne na sumanuti čin pomahnitalog usamljenog vuka.
__________________
Cherie is offline  
Old 05.10.2017., 19:22   #846
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Nije logično, Mravac, da je bio suicidalan jer je bio nesretan jer, bez obzira na lovu i na imovinu i na lagodan život koji je provodio u hotelima, putujući kruzerima i kockajući za razonodu - društvo mu nije pružilo nešto i onda je prije nego što će ubiti sebe odlučio je napraviti masovno ubojstvo.

Pogotovo ne stoji jer policija je otkrila da je planirao bijeg nakon pokolja. Navodno kad je shvatio da ne može pobjeći napisao je poruku i ubio se. Sadržaj poruke ne žele odati, ali navodno nije samoubilačka.


Također sada navode i da je izgleda imao pomagača .... Što upujućuje na terorističku akciju , a ne na sumanuti čin pomahnitalog usamljenog vuka.
Mediji sada prenose da je prije par mjeseci bukirao hotel u Chicagu ciji prozori direktno gledaju na Lollapaloozu (i to je bas pitao za takav vidik), pa se nakraju nije pojavio:

http://abcnews.go.com/US/las-vegas-g...ry?id=50273390
Atticus Finch is offline  
Old 05.10.2017., 20:07   #847
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Zašto bi se uopće ubio?

Zašto nije napisao neki memorandum , političku poruku?
To nije tek teenager zaluđen glumpm računalnom pucačinom.
I prigodno je imao crne rukavice na rukama.
Poruku je ostavio i za sad policaja neće da kaže što piše u poruci.

BTW, tek sad vidim, pucao je i po hodniku i ranio jednog od policajaca.
Dilberth is online now  
Old 05.10.2017., 21:39   #848
Airbnb ne iznajmljiva nego privatne smještaje, svakako nije hotele i to velike.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 05.10.2017., 21:55   #849
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Airbnb ne iznajmljiva nego privatne smještaje, svakako nije hotele i to velike.
ja nemam pojma što iznajmljuje, to sa airbnb sam vidjela tu:

http://deadline.com/2017/10/las-vega...y-1202182344/:
Lombardo also said that Paddock rented a room via Airbnb the weekend before which overlooked the”Life is Beautiful” music festival in Las Vegas.

da, sad na drugom linku vidim da je u pitanju "a high-rise condo in a Las Vegas building that overlooked the Life Is Beautiful alternative music festival"
http://www.hollywoodreporter.com/new...tivals-1046049



cherie, kaj ti veliš na sve?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 06.10.2017., 02:09   #850
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ja nemam pojma što iznajmljuje, to sa airbnb sam vidjela tu:

http://deadline.com/2017/10/las-vega...y-1202182344/:
Lombardo also said that Paddock rented a room via Airbnb the weekend before which overlooked the”Life is Beautiful” music festival in Las Vegas.

da, sad na drugom linku vidim da je u pitanju "a high-rise condo in a Las Vegas building that overlooked the Life Is Beautiful alternative music festival"
http://www.hollywoodreporter.com/new...tivals-1046049



cherie, kaj ti veliš na sve?
Da to je ono što je navodno planirao i ovo mu je iz nekih razloga bio plan B.
Mozda je racuna da će u Downtown ako je blize ili niže prije biti uhvaćen.

Znači drugi termin 22.09.-24.09. i drugi festival koncert. Zašto tu nije izveo, tko zna.
Možda jer je Airbnb vise iznajmljivanje običnih stanova. Možda je bilo uočljivije uniti oružje, možda mu nije odgovarala visina itd.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 06.10.2017., 06:28   #851
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Nije logično, Mravac, da je bio suicidalan jer je bio nesretan jer, bez obzira na lovu i na imovinu i na lagodan život koji je provodio u hotelima, putujući kruzerima i kockajući za razonodu - društvo mu nije pružilo nešto i onda je prije nego što će ubiti sebe odlučio je napraviti masovno ubojstvo.

Pogotovo ne stoji jer policija je otkrila da je planirao bijeg nakon pokolja. Navodno kad je shvatio da ne može pobjeći napisao je poruku i ubio se. Sadržaj poruke ne žele odati, ali navodno nije samoubilačka.


Također sada navode i da je izgleda imao pomagača .... Što upujućuje na terorističku akciju , a ne na sumanuti čin pomahnitalog usamljenog vuka.
upucuje na sprzeni mozak od bijelog praha...
sto je cesta pojava u jamerici...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 06.10.2017., 11:33   #852
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Airbnb ne iznajmljiva nego privatne smještaje, svakako nije hotele i to velike.
Mislim da sam pročitala da je bio u pitanju veliki apartman sa više soba i dobrim pogledom. Air bnb ima u ponudi širok raspon od najskromnijeg smještaja do perverznog luksuza i obilja, svašta nešto. Može se naći soba od 200 kuna dnevno do stana ili vile od par hiljada eura ....


Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
upucuje na sprzeni mozak od bijelog praha...
sto je cesta pojava u jamerici...
, ima smisla....

Vidit ćemo hoće li naći Paddockov motiv, saučesnike ili brain tumor, koji bi mogao prouzrokovati nasilno ponašanje ....

Da bi u pitanju bilo ono u što svi sumnjaju - inside job, trebala bi biti vidljiva formula na dijelu - problem (masovno ubojstvo)- reakcija - solucija.

Za sada stvaran je i neupitan samo šok, nevjerica, suosjećanje prema žrtvama i neodgovorena pitanja....
__________________
Cherie is offline  
Old 06.10.2017., 14:37   #853
To sa Airbnb je bilo 22.-24.09. kada je već bio u gradu i blizu drugoj stvari i to tom festivalu sa po 40.000 posjetitelja.

U hotel Mandala bay nije dosao preko Airbnb, jer to oni ne bude nego evo "privatne" smještaje raznih veličina od sobe do kuće ali ne nude nešto što pripada hotelima.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 06.10.2017., 21:50   #854
Mnogi se u US zalažu za kontrolu prodaje oružja ali https://www.rt.com/usa/405937-us-thaad-saudi-sale/
tzipiripi is offline  
Old 08.10.2017., 08:25   #855
Čini se da Paddock ipak nije bio sam, nego se radi o mreži počinitelja. Moguće je bio i sam žrtveno janje. Pucnjava je prestala oko 22:15, a policija je upala u apartman tek više od sat vremena kasnije. Šta je tip radio sat vremena u sobi punoj oružja i dokaza?

Nije isključeno da je Paddock bio tek diler oružja, koje je nabavljao za druge. To bi objasnilo i količinu zatečenog oružja i porijeklo bogatstva, dok je kocka na video aparatima (dakle bez tragova novca i svjedoka) tek paravan. A onda je netko odlučio napraviti pokolj sa prigodnim počiniteljem.

Uočene krupne nelogičnosti na fotografijama.
Quote:
http://www.zerohedge.com/news/2017-1...paign-official

Former Trump campaign official James Brower fired off two tweets Thursday evening regarding the Las Vegas shooter Sephen Paddock claiming “There is a video, this video will prove the motive. He had a secret digital profile that was uncovered in the last 24 hours.”
...
While Brower did not reveal the motive over Twitter, the former Massachusetts Trump campaign official who accurately divulged that Paul Manafort was being wiretapped before it became public told Infowars “I’m being told the video basically speaks about a network, they wouldn’t tell me directly if it was ISIS but they threw little hints that it was,” adding “The reason the video more than likely is never released is because they believe it will trigger the “cells” he speaks of.”

“There should be a statement on motive soon,” Brower added, “They believe he was inspired by ISIS.”
....
(Note, the leaked images are reversed. The shooter is actually on the left side of the room.)

http://ibankcoin.com/zeropointnow/fi...7070214771.jpg
Ima vrlo zanimljivih komenatra sa masom lucidnih opažanja. Jednq aod njih je jasno vodiljvi na jednom od mobitel videa - dok mobitel panično kruži po ljudima obasutim mecima, jasno se vidi u par navrata krilo zgrade s apartmanom te 32-gi kat, ali nema uopće bljeska oružja, iako se pucnjava cijelo vrijeme jasno čuje a taj dio zgrade je cijeli u mraku. Dapače, i previše u mraku. Na slikama pak iz sobe se ne vidi prigušivača na puškama, iako bi i s njima bljesak bio primjetan.

CEO MGM Resortsa (vlasnik hotela) je nedavno prodao hrpu dionica Mandalay Baya, dok se na burzi netko oštro kladio u futurese na pad njhove vrijednosti.

Sad je samo pitanje vremena kada će se izaći sa nekim prijedlogom z apovećanje sigurnosti - bilo tako da se uvedu body scanneri u sve javne prostore kao što su uvedeni u na aerodrome, (Chertoff) bilo da se pronađe neka veza sa Sj.Korejom ili čak Iranom kao izlika za napad - ili kime god po potrebi.

Čini se da Boris Johnson nije tek tako pokušao recitirati pjesmu "Road to Mandalay" usred Myanmara svega par dana prije.
ruka-slave is offline  
Old 08.10.2017., 08:37   #856
Za to vrijeme, u stvarnosti.

Na Breitbartu šute o ovome već dva dana, a ne vidim ni ovdje da se hvalite kakvo ste društvo podržavali. Za to vrijeme su po medijima krenuli otkazi kriptofašistima i wannabe kolaboracionistima. I do feel sorry for those very fine people.

https://www.buzzfeed.com/josephberns...te-nationalism
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 08.10.2017., 10:12   #857
Talking

Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Za to vrijeme, u stvarnosti.

Na Breitbartu šute o ovome već dva dana, a ne vidim ni ovdje da se hvalite kakvo ste društvo podržavali. Za to vrijeme su po medijima krenuli otkazi kriptofašistima i wannabe kolaboracionistima. I do feel sorry for those very fine people.

https://www.buzzfeed.com/josephberns...te-nationalism
Fantastičan članak od metra u kojem je glavna viejst da je Milo Yanoupulos pjevao karaoke "America is Beautifull" u nekom klubu u Dallasu, dok je Richard Spencer pozdravljao "romanamente", Yanoupoulos ima visoku dioptriju....a sve prigodno snimao Spencerov suradnik/istomišljenik....za povijest, kad već bude zatrebalo.

Šta je sljedeće? Breaking News da se Trump hvalio prije 15 godina da je neku sponzorušu uhvatio za "pussy"? Shocking. Ne znam kako će američka javnost moći izdržati takav pritisak činjenica.

====================

Uzgred budi rečeno jeste li uočili jednu stavr oko ovog masakra u Las Vegasu:

- kad je onaj kreten napucao one crnce u crkvi u Charlestoneu, "cijela javnost" se digla u obranu prava crnaca, protiv rasizma, protiv mržnje, protiv Konfederacije kao simbola rasizma, uklanjaju se zastave itd itd.

- kada je drugi kreten pobio ljude u gay klubu u Orlandu, opet isto - "cijela javnost" se stubokom digla protiv homofobije, protiv mržnje, organiziraju se skupovi podrške, itd itd.

Kada netko pak počini masakr nad skupom kojim izrazito dominiraju konzervativni bijelci - nula bodova. Nitko da pisne da je to možda izraz mržnje prema njima.

Zadnje uređivanje ruka-slave : 08.10.2017. at 10:47.
ruka-slave is offline  
Old 08.10.2017., 10:46   #858
Interesantna korelacija između količine novaca "doniranih" Clintoničinoj Fondaciji od stane pojedinih vlada i težine kazne za homoseksualnost u tim državama.
https://twitter.com/immigrant_legal/...92646971248640
https://pbs.twimg.com/media/DLZCc4VVAAAWyuh.jpg

Kako se to zove, reket?
ruka-slave is offline  
Old 08.10.2017., 11:51   #859
Video snimak umjetničke instalacije, sigurno će vas impresionirati.
https://twitter.com/ianbremmer/statu...62122755330048
ruka-slave is offline  
Old 08.10.2017., 12:10   #860
Uragan Nate stigao do Mississippija
Ovdje ima snimki :https://twitter.com/mikeseidel?ref_s...-gulf-coast%2F
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.